Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Hi-Fi Ljubljana AV Show 2017 - Zvok z razgledom
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 13:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej,
letos bom zacel od zadaj. Torej najprej nekaj besed o Hi-Fi Ljubljana AV showu. Vsekakor lahko pohvalim organizatorja, ki vsebinsko res pripravil pravi Hi-Fi dogodek. Tokrat je slo za nekaj vec kot samo demostracijo sistemov. Konceptualno je bil dogodek res zanimiv in nekaj novega z vsemi predavanji, ki so nam bili ponujeni.

Ceprav sam show ni bil velik, sem bil tam prakticno od jutra pa do poznega vecera. Dogodkov je bila res lepa plejada, vmes pa tudi dovolj casa za poslusanje sistemov.

Zanimiva predstavitev ATCjev in prisotnost njihovega inzinirja Richarda Newmana. Podobno kot pred leti z Benom Lillyem v Inteku direktno.



Kuzma o sebi in o njegovih gramofonih, na trenutke polemično, malce prenatrpana soba, malce ego, a nimas kaj, se tudi potrpi, da se lahko dobi kaksen droben uvid v njegove izjemne izdelke.



Zanimivo kratko predavanje Janeza Križaja o slusnem placebu in psihoakustiki in nasih mozganih, ki imajo svoj jitter filter za odpravljanje napak. Vsekakor se zavedam nekaj teh psihoakusticnih trikov, ampak je zmogel pokazati se nekaj novih, za katere se nisem vedel. Za daljso zadevo pa bo potrebno v njihovo solo.



Kar se tice pa slisanega pa bi izpostavil dva sistema, ki sta mi bila zelo muzikalish.

Canyon Audio
Graham LS5/9, Leben amplifikacija in vinyl. Zelo lepo in zadeva je potegnila v glasbo. Simon ima uho in talent, da vsako leto uspe sestavit realen sistem, se vedno dovolj drag, a kljub vsemu realen za normalne dnevne sobe in da je hkrati zelo poslusljiv. Kar nekajkrat sem se vrnil v to sobo.





Audio Serum
Lani najboljsi in tudi letos za moje pojme se vedno na prestolu s Piega Master Linesource 2 in pa Boulder ojacevalci. Tudi, ce dam skupaj vse sisteme z dogodka pred dvema tednoma v M hotelu, je to najboljse, kar sem slisal v teh dveh tednih dogodkov v Ljubljani.





Lani je bil sistem s Piego za moj okus se boljsi in je hkrati moja absolutna referenca kot nekaj najboljsega kar sem do sedaj slisal. Sicer je bila takrat tudi amplifikacija in tudi streamer drugacen. Morda so letos na performanso vplivale vse aparature in vsi zvocniki, ki so bili postavljeni v isti sobi in so se dodatno prepevali.
Ampak kljub vsemu, zame sistem, ki igra pravilno, ni agresiven, ne bombardira, ne slika 5m ust pevcev, ampak igra. Timber instrumentov je zelo veren realnosti. Tokrat ne bom pozabil Deep Purplov in "Child in time", ki sem si ga prepeval se vso pot do doma.



Vsaka cast Anzetu in Samotu, da sta znosila cca 2 tone robe v 13 stuk in nam omogocila slisati cisto ezoteriko.

Sicer pa hvala vsem razstavljalcem, predavateljem in organizatorju na zelo uspesnem dogodku.

Pa do naslednjic.
lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 16:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kmalu bo zagrebški audio sejem..
Zanima me , če bodo obiskovalci ob opisovanju sejemskega dogajanja uporabili tudi kakšne "sonete" v slovenščini..

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 19:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mihamusic je napisal/a:
Bolj resno pa - zadeva s kabli, ki je bila precej kotroverzna v 80-ih in se to nekako vleče do danes (v nekaterih krogih) - test je IZJEMNO enostaven:

Ne počni ga v družbi ali v Hi-Fi trgovini,... naredi si ga doma - sam s seboj,... brez vseh sugestij/vplivov,... in nobenemu ne povej za rezultate Smile

Ja, samo slepi test tako, da ne veš katerega poslušaš je malo težje izvest doma. Drugače je lahko placebo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
fjaka je napisal/a:
"još jedan prođe dan, uzburkan ko more....duž pustih ulica, svjetiljke več gore...."

Pa nadaljujmo v tem stilu v zadovoljstvo kustosa Samota:

Sa novim jutrom
sve ce isto biti
ja to dobro znam
do novog susreta
sa vama, dovidjenja.

Nek' zvuci pesme te
ispunjeni setom Bouldera i Piege
sada mirno plove.......




a moram jaz koncat

kroz oooooooovuuuuuuuu nooooooooooć
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 19:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj LightBit:

Ma niti ni - ker razlike niso majhno,... če so, oziroma se ti zdijo majhne ali premajhne - pač zadeve ne kupiš,...

Recimo med signalnimi kabli, ki sem jih jaz primerjal, nikoli niso bile zelo majhne.

Napajalni kabli - sicer zelo majhne - vendar dovolj, da sem jih kupil Wink


A-B testi v trgovini/studiu imajo pa druge vrste "pritisk" na poslušalca,... sem probal tudi to,...

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mihamusic je napisal/a:
Ma niti ni - ker razlike niso majhno,... če so, oziroma se ti zdijo majhne ali premajhne - pač zadeve ne kupiš,...

Problem je, da je razlika lahko samo placebo in je v resnici sploh ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 22:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

back to reality....cca. ena tona....tokrat kvintet, plus minus... Laughing ...



_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kanuc



Pridružen/-a: Sre Feb 2010 16:17
Prispevkov: 69
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2017 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
Kmalu bo zagrebški audio sejem..
Zanima me , če bodo obiskovalci ob opisovanju sejemskega dogajanja uporabili tudi kakšne "sonete" v slovenščini..

Lp


...in če se bo zavrtel kak komad v slovenščini?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: +38641604796
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2017 14:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

posejemska "bassa forza".... Laughing ....



znanje in moč....jupiiiiiiiiiii....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2017 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:





kar se tiče hostes...očitno nisi bil v nedeljo....samo nebo je bilo višje od nje.... Laughing ...ti bi potreboval dve pručki da bi se pogovarjala... Laughing ...
da ne govorim o "night shift" izmeni v garaži...hu ti život..... Shocked ....hlače so pokale po šivih in zadrgah....dio santissimo....
_________________
šoo mazgoon


Nazadnje urejal/a fjaka Tor Okt 17, 2017 15:11; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2017 15:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kanuc je napisal/a:
pinus je napisal/a:
Kmalu bo zagrebški audio sejem..
Zanima me , če bodo obiskovalci ob opisovanju sejemskega dogajanja uporabili tudi kakšne "sonete" v slovenščini..

Lp


...in če se bo zavrtel kak komad v slovenščini?


fantje, če se bosta odločila za izlet, bosta sigurno slišala Magnifica pri Inteku....o " sonetih" pa tako...lanjski ZG sejem tudi sami niso komentirali.... Surprised ...tako da imate priložnost prepevat v slovenščini na "Audiofil.net"u...noben vam ne bo zameril....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 17, 2017 15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V nedeljo me res ni bilo. Sicer sem pa itak star JBL-ovec tako, da mi je bil prostor namenjen v pritličju. Prav fletn je bilo pri njih, še barvno usklajeno.



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 18, 2017 09:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:

kar se tiče hostes...očitno nisi bil v nedeljo....samo nebo je bilo višje od nje.... Laughing ...ti bi potreboval dve pručki da bi se pogovarjala... Laughing ...
da ne govorim o "night shift" izmeni v garaži...hu ti život..... Shocked ....hlače so pokale po šivih in zadrgah....dio santissimo....












_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 18, 2017 11:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala @jazzz. To pa je že umetniški pristop k sejemskemu vrvežu s pomočjo Leice.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 18, 2017 15:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fino, jaz pa glasujem za receptorke!

Tokrat je bilo pa prelomno. Kljub temu, da sem zamudil uvodne besede (uradni krivec je Simon - Canyon Audio), bi kot vrhunec sejma označil predavanje Gregorja Pompeta, v katerem je poskušal s pomočjo par izvedb Mahlerjeve druge simfonije predstaviti svoj pogled na sveti gral avdiofilstva – referenčni posnetek.
Bomba št.2 na moji lestvici je bil Janez Križaj s temo o psihoakustiki (sobota) in ekologiji zvoka (nedelja), bomba št.3 pa Richard Newman s svojo predstavitvijo. G. Kuzma je imel nabito polno predavalnico in seveda temu ustrezno prešvicane študente.
Kaj pa avdio predstavitve v sobah? Ehhh... Letos sem bil ponižen in sem res obsedel (kot že rečeno) samo v sobi Canyon Audia, kjer se je med drugim vrtel slovenski gramofon. Potencialno zanimiv se mi zdi prostor salona B (Karantanija), bi ga pa bilo potrebno malce opremiti in odstraniti hrupne sosede.

Lepo prosim organizatorja in vse vpletene, da prihodnje leto nadaljujejo v tem stilu in nam pripravijo nova zanimiva predavanja. HVALA ZA VSE IN HOČEMO ŠE!!

Čaki mal, a sem bil zadnji vikend res dvakrat v Ljubljani? Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe