Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Hi-Fi Ljubljana AV Show 2017 - Zvok z razgledom
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2017 12:02    Naslov sporočila: Hi-Fi Ljubljana AV Show 2017 - Zvok z razgledom Odgovori s citatom

Hoj:

Bom pa jaz odprl tole - sem se ravno vrnil,...

Imeniten dogodek, tudi ta - škoda, da ni en sejem spomladi, en pa jeseni,...

Moji vtisi:

- najbolj meni všečen/presentljiv zvok je bil pri Audio Note

- Piega & Boulder je seveda krasno - vendar morda ne toliko, kot bi pričakoval za to ceno,...

- ATC - katastrofa ("nasilno" - si ne predstavljam to poslušati doma,...) - vsak komad (ene 5 sem jih poslušal) - ali je bilo pa kaj narobe nastavljeno (?)

- Kuzma + oprema - tudi zelo fino ! - ni pa imel Reference gramofona Sad((

Vsekakor vredno obiska !

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2017 19:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni so pa uničili vikend oz mesec. Namreč spodaj sem se zaljubil v LG Oled tv W7, sedaj si razbijam glavo kje to ugodno dobiti. Barabe!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ZivkoF



Pridružen/-a: Sre Dec 2011 12:26
Prispevkov: 16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2017 19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Meni so pa uničili vikend oz mesec. Namreč spodaj sem se zaljubil v LG Oled tv W7, sedaj si razbijam glavo kje to ugodno dobiti. Barabe!



Na idealo.de sem videl ta LG Oled W7 prejšnji teden za 3.999 EUR samo mislim, da so ga že prodali. Do novega leta bodo cene še padle. LG planira za leto 2018 nove Oled panele, ker letošnji 2017 paneli so isti kot leta 2016 samo elektronika je druga. LG menja panele na vsaki 2 leti in za leto 2018 so predvideni novi 12 bitni paneli z drugačnim sistemom prikazovanje bele barve, zato bo tudi električna poraba nižja - se splača počakati vsaj do prvega tedna v januarja 2018, ko bo sejem CES 2018 v Las Vegasu in bodo predstavili LG, Panasonic, Samsung, Sony in drugi proizvajalci modele za leto 2018.
_________________
ZivkoF
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2017 20:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

U hvala, v nemčiji se kje najde za 3300 in dalje, čeprav bi potem moral doma improvizirati z montažo, no, upam da se strasti umirjijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 14, 2017 20:27    Naslov sporočila: Re: Hi-Fi zvok z razgledom Odgovori s citatom

mihamusic je napisal/a:
Hoj:

Bom pa jaz odprl tole - sem se ravno vrnil,...

Imeniten dogodek, tudi ta - škoda, da ni en sejem spomladi, en pa jeseni,...

Moji vtisi:

- najbolj meni všečen/presentljiv zvok je bil pri Audio Note

- Piega & Boulder je seveda krasno - vendar morda ne toliko, kot bi pričakoval za to ceno,...

- ATC - katastrofa ("nasilno" - si ne predstavljam to poslušati doma,...) - vsak komad (ene 5 sem jih poslušal) - ali je bilo pa kaj narobe nastavljeno (?)

- Kuzma + oprema - tudi zelo fino ! - ni pa imel Reference gramofona Sad((

Vsekakor vredno obiska !

LP : MM



Še dobro, da so okusi različni in zato imamo tudi različne proizvajalce z različnimi zvočnimi podpisi.

Mene pa je najbolj razočarala Piega-Boulder kombinacija ter ravno Audio Note.

Kuzma - digitalni sistem še nekako - analogni pa "mrtva priroda"...

Canyon - pri Simonu mi je bil bistveno bolj všeč lanski setup.

Najbolj pa so mi bila všeč oba Intek sistema ter Naim...

LP, T
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 10:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni je bilo najbolj všeč predavanje Janeza Križaja Slušni placebo in psihoakustika. Pradavanje Kuzme, ki to ni bilo (odgovarjal je na vprašanja), je bilo tudi zanimivo.

Je bilo pa kar veliko ljudi in posledično slab in vroč zrak.

Sem za hec dal Audio-Technica ATH-MSR7 slušalke gor, ker jih imam, pa je bil glasba čisto popačena. Kakšno sramoto delajo dobrim slušalkam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz sem si vzel kar nekaj časa ob mizi z Audio Technica proizvodi. Res je bil izbor glasbenega formata neprimeren za kvalitetno predstavitev, pa sem zaprosil, če bi lahko lastnoposneti ključek vklopili v notebook. Poslušal sem predvsem ATH-M70x slušalke namenjene monitoringu. Če malo odmislim dejstvo, da jih je za silo poganjal ojačevalček v notebooku, je to slušalka kakršnih se redko najde. Izjemen tonalni balans in dinamika sta me prepričali v manj kot minuti. Če ne bi že imel takih, zaradi katerih sem nehal iskati, bi definitivno izbral to slušalko. Mogoče pa nekoč, za imeti še "drugo opcijo".

Plus z moje strani še za Audio Note in Canyon Simona.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 20:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen LightBit:

Mene je tudi zanimalo ono predavanje o placebu, pa se žal nisem mogel udeležiti,...
Se ti da v nekaj stavkih povzeti glavne zadeve ?

Bi verjetno bilo interesantno tule za kako debato,...

Hvala vnaprej !

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 21:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mihamusic je napisal/a:

Mene je tudi zanimalo ono predavanje o placebu, pa se žal nisem mogel udeležiti,...
Se ti da v nekaj stavkih povzeti glavne zadeve ?

Bi verjetno bilo interesantno tule za kako debato,...

Govor je bil o tem kako možgani dojemajo zvok iz vseh informacij, ki jih imajo.
Pokazal nam je tale video: https://www.youtube.com/watch?v=G-lN8vWm3m0
Rekel je, da je sluh bolj MIDI sampler, kot mikrofon. Da možgani prepoznajo zvok in predvajajo sample iz spomina. Povedal je tudi da z slepimi testi izbirajo mikrofon za snemanje vokala.

Še nekaj primerov:
- Ojačevalci v srebrnem ohišju imajo svetlejši zvok.
- Dragi zlati kabli imajo boljši zvok, zato ker vemo da smo dali veliko denarja.

Kakšna bi bila debata pa ne vem, ker je veliko audiofilov prepričanih da slišijo razlike v kablih in kondenzatorjih. Na obeh HI-FI showih je bilo polno placebo izdelkov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 22:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jo !

Zelo cool video ! Res neverjetno,... Smile

Tule smo se že malo dotaknili tem o izgledu/zvoku - in meni se tudi nekako zdi, da če bi poslušalec imel pred seboj en ojačevalec "resnega izgleda" in enega rožnatega, s cofki/okroglega,... bi to zagotovo vplivalo na njegovo dojemanje Wink

Bolj resno pa - zadeva s kabli, ki je bila precej kotroverzna v 80-ih in se to nekako vleče do danes (v nekaterih krogih) - test je IZJEMNO enostaven:

Ne počni ga v družbi ali v Hi-Fi trgovini,... naredi si ga doma - sam s seboj,... brez vseh sugestij/vplivov,... in nobenemu ne povej za rezultate Smile

Rezultat je lahko samo - ali boš za relativno "malo" denarja dobil malo boljši zvok - ali pa ne boš opazil razlike in boš privarčeval to "malo" denarja.

p.s. meni je bil najbolj presenetljiv test 230V kablov Wink

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
neodym4



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 20:00
Prispevkov: 3
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 22:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimiv dogodek, dobro da se letos časovno ni pokrival z drugim in sem se lahko udeležil obeh v polni meri. Moji pomembnejši vtisi:
- Intek - zame zmagovalec dogodka. ATCji so igrali odlično, prav tako Triangle.
- Audio Serum - zanimivo slišati kaj takega, žal so sistem ovirali slabo pritrjeni paneli v stropu, ki so že ob malo večji glasnosti moteče vibrirali. Piegini zvočniki se res zdijo, kot da imajo neskončno moči, kar se za njih v kombinaciji s tako končno stopnjo seveda tudi pričakuje.
- Kuzma - dober zvok kot vedno, tudi tukaj so bili stropni paneli moteči, na analognem sistemu bi morda lahko še malo razširili glasbeni repertoar.
- Čotar - zanimiv sistem, žal so bili sosedi preglasni, če bi se nahajal v 13. nadstropju bi mu namenil precej več časa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 10:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No pa še moja ocena oziroma izbor s tega sejma. Seveda je do neke mere v prvih ocenah precej kontraverzen, sicer pa tak kot se meni pritiče.

Za naj "sistem" sem izbral 2500 l akvariji tropskih ribic v preddverju hotela.




Absolutno prvo mesto DJ-a sejma gre starosti tega poklica Draganu Buliču.




Za naslov naj hostese sejma pa sem v veliki dilemi, ali bi ga dodelil romantiki ali pa resnobnosti. Tako, da to odločitev prepuščam vam dragi soforumaši.



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 11:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ups. Pa še tole sem pozabil. Za tiste, ki se sprašujete ali je vinyl prihodnost fizičnega formata? Sodeč po fotki s sejma je odgovor vsekakor pritrdilen.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"još jedan prođe dan, uzburkan ko more....duž pustih ulica, svjetiljke več gore...."



in to je to za ta denar...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 16, 2017 13:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
"još jedan prođe dan, uzburkan ko more....duž pustih ulica, svjetiljke več gore...."

Pa nadaljujmo v tem stilu v zadovoljstvo kustosa Samota:

Sa novim jutrom
sve ce isto biti
ja to dobro znam
do novog susreta
sa vama, dovidjenja.

Nek' zvuci pesme te
ispunjeni setom Bouldera i Piege
sada mirno plove.......


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe