Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nova igrača je doma......
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 78, 79, 80 ... 163, 164, 165  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
oskarmali



Pridružen/-a: Ned Sep 2012 18:35
Prispevkov: 4
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2017 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še nekaj R-R DAC-ov

http://soekris.eu/shop/dac_modules_consumer_line/high_end_discrete_r_2r_sign_magnitude_dac_/_headamp_en.html

Ima še predojačevalec in ojačevalec za slušalke

https://www.magnahifi.com/en/webshop/product/holo-audio-spring-dac-level-1-red-label-r2r-dsd

Samo DAC

https://www.audiophonics.fr/en/dac-without-volume/armature-cronos-r2r-balanced-xlr-dac-24bit384khz-usb-30-xmos-p-11831.html

Cenejša opcija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Geomatter



Pridružen/-a: Pon Jul 2016 18:23
Prispevkov: 12
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2017 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V kolikor iščete vrhunski USB dac, ne glejte dlje od HRT Music Streamer II+. Nobenih težav, brez problema pa zaigra na vseh sistemih. Cena? Okoli 250 €. Po mojem mnenju odlična rešitev za tiste, ki predvajajo glasbo preko računalnika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040502111
lumpi



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 11:23
Prispevkov: 46
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2017 17:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odločitev za rabljen gumby je padla že pred časom ko sem zaslutil , da moj sistem zmore več in je omejitev izvor glasbe.
Vsi priklopi navadnega gungnirja preko USB niso dali enakega rezultata kot čez predelan squeezebox in BNC priključek.
Ko ugotoviš , da pomanjkanje basa , ozka stereo slika, malce ostri visoki niso rezultat slabega sistema ali akustike, temveč samo razlika v izvoru ali razlika med USB in BNC. Izgubljenih informacij pri izvoru glasbe ni več mogoče pričarati nazaj.
Naslednja napaka se zgodi ko to stanje poskušaš popraviti s kabli.

Toliko o moji izkušnji.

Drugače pa se je moj prvi nakup izjalovil na ebayu. Dražiti sem nehal pri 950eur, zmagal pa je nekdo z robotom , ki je vedno dvignil ponudbo za 1eur.
Končala se je pri 1150eur.
Moj primerek pa se je pojavil med srfanjem po audiomarktu , odločitev za nakup je padla takoj in v pol ure je bil gumby moj s plačilom preko paypala. Izvor Nemčija.

Ob priklopu pa sem zastrigel z ušesi, vse tisto kar je prej malce manjkalo je prišlo na dan. Globji 3D bas, dinamični in separirani visoki, vokali imajo več teže. Definitivno pa se je pojavila nova plast glasbe, ki se pokaže kot dodatna melodija in to vse tekoče, mehko ,naravno. Res sem navdušen kaj vse se skriva v navadnem 16/44.1 flacu s tem , da tudi navaden gungnir ni od muh.
In takoj se poraja vprašanje kako bi se slišal njihov Yiggy.
Upam , da ni vse samo placebo efekt, če pa je , naj traja čim dalje......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2017 19:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam Bifrost multibit in nisem opazil, da bi bile kakšne težave z USB vhodom.

@lumpi si morda zasledil, kakšne naj bi bile razlike med tvojim DAC-em in Bifrost.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 12, 2017 21:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@lumpi
me veseli, da si tudi ti opazil, da dobri DACi iz 16/44.1 prikličejo povsem dovolj glasbene informacije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 13, 2017 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HOLTON AUDIO
HPA-nxV101 R2 Signature improved version




_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 14, 2017 14:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo..Otroci se igrajo nadaljevanka ponovno na sporedu že mislim ,da nekje 20.sezona Very Happy Very Happy Very Happy
Nova pridobitev Audio-GD Master 11 Singularity (Balanced Pre & Headphone Amp PCM1704UK Amanero USB DAC)



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 14, 2017 18:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Evo..Otroci se igrajo nadaljevanka ponovno na sporedu že mislim ,da nekje 20.sezona Very Happy Very Happy Very Happy
Nova pridobitev Audio-GD Master 11 Singularity (Balanced Pre & Headphone Amp PCM1704UK Amanero USB DAC)





Lepo lepo Smile
Čestitke
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 14, 2017 19:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo še ena bolj podrobna

Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 14, 2017 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čestitke. Tut jest sem en čas tole gledal (BB1704). Edino malo me odvrne notranjost, ker znajo Kitajci res zakomplicirat, sam baje se kar dobro čuje... Poročaj!
lp, Gašper
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 14, 2017 23:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadeva špila res fantastično.Tudi sam sem imel predsodke glede Kitajcev ma mi ni žal niti malo.Nisem naročal direkt iz Kitajske,ker je kar komplicirano,sem kupil iz Nizozemske.Cena ista in manj komplikacij z vstopnim davkom itd..

Drugače pa je v sami notranjosti bolj malo ali nič Kitajskega in so več ali manj Japan,Anglija,USA komponente..

V glavnem dac je zelo natančen,vse na svojem mestu,izvor je zelo pomemben ker praktično pokaže res vsako napako na posnetku in je zelo nevtralen.Boljšega headphone ampa nisem še slišal in je res vrhunsko vsklajen z samim dacom..Sem prepričan,da bi ista komponenta ,če bi na njej pisalo Mytek ali pa Chord imela ceno 3-4x večjo.
China HI-END in res zelo zelo zadovoljen.DAC v M11 je popolnoma prevzel vlogo M2Tech Young DACu(v stereo sistemu) pa ne,da je M2techYoung slab ampak je ta toliko dober.Meni ta že skoraj klinična natančnost zelo dopade.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 15, 2017 16:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, kot že pomladi rečeno (nekaj strani nazaj..) gremo v kontekstu naprej..


Tako nova - Benz Micro Glider SL


Potreba, ki jo je logično nakazal - Convergent Renaissance phono preamp

Nastavitve team Kuzma... Strogo - glava low output, pa nude look, brez plastike, oz lesa, kot ohišja, nudi ultimativno nevtralnost, transparentnost... Doma poiskan še pravi "load" in CAT-ov phono je postrežen...

Rezultat..? Aaaahhh...



Lp


Nazadnje urejal/a pinus Pet Dec 15, 2017 16:56; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 15, 2017 23:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
No, kot že pomladi rečeno (nekaj strani nazaj..) gremo v kontekstu naprej..


Tako nova - Benz Micro Glider SL


Potreba, ki jo je logično nakazal - Convergent Renaissance phono preamp

Nastavitve team Kuzma... Strogo - glava low output, pa nude look, brez plastike, oz lesa, kot ohišja, nudi ultimativno nevtralnost, transparentnost... Doma poiskan še pravi "load" in CAT-ov phono je postrežen...

Rezultat..? Aaaahhh...

Kako lepo je, če samo slediš cilju. Vse jasno, vse na easy, ustnice do ušes. Pa še mudi se ne. To je to, passion. Uživaj.


Lp

_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 16, 2017 00:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...hvala @ducar.. Če in ko imaš možnost, vabljen prisluhnit...

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 16, 2017 10:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
No, kot že pomladi rečeno (nekaj strani nazaj..) gremo v kontekstu naprej..


Tako nova - Benz Micro Glider SL


Potreba, ki jo je logično nakazal - Convergent Renaissance phono preamp

Nastavitve team Kuzma... Strogo - glava low output, pa nude look, brez plastike, oz lesa, kot ohišja, nudi ultimativno nevtralnost, transparentnost... Doma poiskan še pravi "load" in CAT-ov phono je postrežen...

Rezultat..? Aaaahhh...



Lp



Pozdrav

Audiofilski kolega ima Benz Ebony na Kuzmo, dve ročke, dobil jo je zelo ugodno, hvala bogu. Zvok zelo analitičen, tudi na najbolj vroč phono.
Zanimivo, da naj raje posluša na MM Technics 205 / Jico skoraj 10x cenejšo.
Ima na izposojo Lyro, manj reže kot Benz Laughing
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 78, 79, 80 ... 163, 164, 165  Naslednja
Stran 79 od 165

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe