Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

GRAMOFON - ROƈKA - ODJEMNA DOZA - PHONO OJAƈEVALEC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 90, 91, 92  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2017 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ĆØe je z iglo konec, menjaj.....tistih par evrov za generiĆØno glavo, iglo, te ne bo pokopal....ka pa priÅ”paraÅ” za kaj bolj resnega, se javi...ali si preberi par tem na forumu in ne boÅ” rabil pomoĆØ...juhuuuuu...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 11:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Pozdravljeni,

upam, da sem v pravi temi Confused
Se mi splaĆØa menjati glavo na AKAI AP-A2 gramofonu?
Katera glava gre sploh gor?

lp,
Simon

Poglej si to:
https://www.lpgear.com/category/T4P.html

ƈe je gramofon dobro ohranjen (kontroliraj uležajenje roĆØice) potem definitivno ja.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
P mount (T4P) je toĆØka, od katere bi po mojem morali Å”tartati analogijo za vse, razen za zelo zahtevne uporabnike. K temu standardu so pristopili praktiĆØno vsi veliki proizvajalci odjemnih doz. Gre za to, da so standardizirane mere, teža in pritisk na iglo. Brez nobenih 'avdiofilskih' nastavljanj menjaÅ” glavice med proizvajalci. V prvi vrsti to izniĆØi možnost napake pri montaži. Kot drugo izjemno poenostavi izdelavo roĆØice - pomeni ali cenejÅ”a ali boljÅ”a za isti denar. Kot tretje je menjava preprosta, z enim vijakom.

Iz gornjega linka je razvidno, da so na voljo tudi adapterji za montažo na obiĆØajne roĆØice, tako da se T4P glavica lahko premontira na klasiĆØno roĆØico. Torej 'investicija' ni izgubljena v primeru menjave gramofona.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 12:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
simon740 je napisal/a:
Pozdravljeni,

upam, da sem v pravi temi Confused
Se mi splaĆØa menjati glavo na AKAI AP-A2 gramofonu?
Katera glava gre sploh gor?

lp,
Simon

Poglej si to:
https://www.lpgear.com/category/T4P.html

ƈe je gramofon dobro ohranjen (kontroliraj uležajenje roĆØice) potem definitivno ja.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
P mount (T4P) je toĆØka, od katere bi po mojem morali Å”tartati analogijo za vse, razen za zelo zahtevne uporabnike. K temu standardu so pristopili praktiĆØno vsi veliki proizvajalci odjemnih doz. Gre za to, da so standardizirane mere, teža in pritisk na iglo. Brez nobenih 'avdiofilskih' nastavljanj menjaÅ” glavice med proizvajalci. V prvi vrsti to izniĆØi možnost napake pri montaži. Kot drugo izjemno poenostavi izdelavo roĆØice - pomeni ali cenejÅ”a ali boljÅ”a za isti denar. Kot tretje je menjava preprosta, z enim vijakom.

Iz gornjega linka je razvidno, da so na voljo tudi adapterji za montažo na obiĆØajne roĆØice, tako da se T4P glavica lahko premontira na klasiĆØno roĆØico. Torej 'investicija' ni izgubljena v primeru menjave gramofona.


Gramofon je kot nov - gospod (ĆØez 80let) ga je imel pokritega na omari 20 let. Sicer nevem, kako to vpliva na sam gramofon...ampak koliko ga sedaj posluÅ”am dela vse brezhibno. Seveda bi ga moral malo "globje"pregledat, da bi videl kakÅ”no je dejansko stanje. Samo se moram malo Å”e izobrazit na tem podroĆØju Wink Smile
Se strinjam, da je ta P-mount super za nas zaĆØetnike. Bom pogledal malo za temi glavicami.
Mi je pa zanimivo tole: ko sem primerjal ta gramofon priklopjen na phono v Akai AM-A1 in v phono na Yamahi AX-890..mi na AM-A1 boljÅ”e zveni Smile ƈudno...
Je pa res nekaj posebnega "zvok analognega" Smile
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 13:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe prav razumem....ĆØe hoĆØem uporabljati za sedaj recimo phono preamp v Akai ojaĆØevalcu, moram paziti, da vzamem MC glavo?

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 14:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa resno dvomim, da imaÅ” MC predojaĆØevalec. Po moje misliÅ” MM.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 14:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ups....moja napaka Embarassed
MM je. https://www.hifiengine.com/manual_library/akai/am-a1.shtml
Se opraviĆØujem.
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je pa res nekaj posebnega "zvok analognega"
Lahko to poveÅ” zelo naglas Wink
-----------------------------------------------------------

Ta tvoj Akai je direct drive, odpadejo pomisleki okoli starega jermena. Ostalo pa hitro sliÅ”iÅ” ali preveriÅ”, tako da oĆØitno je bp.
Mislim da imaÅ” MM in da je phono vhod tvojega Akai samo MM. Tudi za naprej bi ostal na MM.
Velikokrat firme poskrbijo, da se njihovi kompleti 'ujamejo', celota deluje bolje kot posamezni kosi izven konteksta. Tako ne preseneĆØa da ti bolje 'sede' Akai kot Yamaha.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 14:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Je pa res nekaj posebnega "zvok analognega"
Lahko to poveÅ” zelo naglas Wink
-----------------------------------------------------------

Ta tvoj Akai je direct drive, odpadejo pomisleki okoli starega jermena. Ostalo pa hitro sliÅ”iÅ” ali preveriÅ”, tako da oĆØitno je bp.
Mislim da imaÅ” MM in da je phono vhod tvojega Akai samo MM. Tudi za naprej bi ostal na MM.
Velikokrat firme poskrbijo, da se njihovi kompleti 'ujamejo', celota deluje bolje kot posamezni kosi izven konteksta. Tako ne preseneĆØa da ti bolje 'sede' Akai kot Yamaha.


Smile
_____________________________________
OĆØitno je res vse ok. Vse kar je zaznati je "prasketanje" na doloĆØenih ploÅ”ĆØah. Nekate stare ploÅ”ĆØe od Dire Straits so pa skoraj povsem "tihe" Smile
Zanimivo mi je tudi to, da preko gramofona brez težav posluÅ”am "cel" album, od zaĆØetka do konca Very Happy Razen, ĆØe mi seveda zvrst ni vÅ”eĆØ.
hmm... Smile
Cool
Se strinjam glede "ujemanja" ja

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:

Zanimivo mi je tudi to, da preko gramofona brez težav posluÅ”am "cel" album, od zaĆØetka do konca Very Happy



Ha, tole mi je Ŕe kako znano...in Ŕe kar traja Very Happy

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 14:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne samo eno stran LP, ponavadi kar obe strani od zaĆØetka do konca.
Mi analogisti imamo tudi digi doma. Ker sem pozoren opazovalec sem videl - pa ne samo pri sebi - da je redkost posluÅ”ati isto produkcijo vsaj pol ure naenkrat. Vedno mrzliĆØno menjavam(o) komade ali ploÅ”ĆØe ali pa si vrtim take, ki so kompilacije - meÅ”anice razliĆØnih produkcij.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 15:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tvoja roĆØka, žal, ima integriran headshell...tako da boÅ” mogel poiskat P glavo ali samo iglo:

http://www.ebay.de/itm/Cartridge-and-needle-for-AKAI-AP-A101-AP-M313-AP-M512-AP-A2-AP-A1-AP-A50-/291917566233?hash=item43f7a49119:g:YeIAAOSw9IpXxG6m


ne pride v poÅ”tev integrirana glava v headshell kot standard za veĆØino ravnih roĆØic s sedmimi luknjami, 4 aktivne kot na fotki...tudi adapter ti ne pomaga...


_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 15:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

to je to za ta denar:

http://www.ebay.de/itm/EPS-34CS-Ersatznadel-fur-Technics-Tonkopf-P34-NEU-stylus-record-needle-new-/380173404388?hash=item588419c8e4:g:LvoAAOSwqu9VN6lU
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 15:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem gledal kaj takega:
http://www.ebay.de/itm/Audio-Technica-AT300P-Moving-Magnet-MM-T4P-Tonabnehmer-Cartridge-NEU-OVP-/381330403442?epid=1940124686&hash=item58c9103072:g:28MAAOSw9N1VpmSE
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 29, 2017 16:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Jaz sem gledal kaj takega:
http://www.ebay.de/itm/Audio-Technica-AT300P-Moving-Magnet-MM-T4P-Tonabnehmer-Cartridge-NEU-OVP-/381330403442?epid=1940124686&hash=item58c9103072:g:28MAAOSw9N1VpmSE


kupi, ne razmiŔljaj...in to takoj dve...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 03, 2017 13:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Analog Planer (Fremer) je naredil ta video intervju:
https://www.analogplanet.com/content/talking-technics-sp-10r-ctochief-engineer-tetsuya-tony-itani
s 'Ŕefom' razvoja gramofonov Technicsa. Novi SP10 bo priŔel na trg po naslednjem poletju in bo izmenljiv z verzijami SP10 mkll in mklll - starega ven - novega noter, vse paŔe.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 73, 74, 75 ... 90, 91, 92  Naslednja
Stran 74 od 92

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe