Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

VINTAGE
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 151, 152, 153 ... 155, 156, 157  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 28, 2017 13:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:
Se je že kdo špilčkal z Deoxit proizvodi? http://store.caig.com/s.nl/sc.2/category.188/.f
Če, vtisi?

Smo že kar nekaj pisali o tem. Tudi @audiofrik je nekaj pisal pa ne najdem. V glavnem "najboljše ta hip". Jaz imam še neke "prastare" stvari od njih še v starejši embalaži.

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=3456
Hvala...Te prastare stvari so baje samo na novo imenovali..
Še najuporabnejši so seti treh različnih ampul.
En tak set bom dal bratu za njegove vintage zadeve, pa da slišimo..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lesinar



Pridružen/-a: Čet Jan 2009 19:28
Prispevkov: 106
Kraj: koper

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 29, 2017 15:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sansui u nulo za naslednjih trideset let.!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2017 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem tole dobil od znanca v poklon Smile
Mislim, da je vse iz leta 1984/85
Je pa vse kot novo Smile Seveda je to čisti "entry level". Pa vendar uživam v poslušanju glasbe preko gramofona Smile
Akai AT-A2 Tuner
Akai AM-A1 ojačevalec
Akai HX-A3 kasetnik
Akai AP-A2 gramofon


se opravičujem za slabo kvaliteto slik Sad

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2017 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

He he, tole bi bolj spadalo v rubriko STARO, kot pa VINTAGE :-)
Za začetek in prvo silo je uporabno vse, če grem po vrsti uporabnosti po mojem znanju in izkušnjah:
kasetofon
tuner
ojačevalnik (STK - enojni IC za oba kanala)
gramofon (jaz mojih plošč ne bi dal na njega)
Kaj pa zvočniki?

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2017 18:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:
He he, tole bi bolj spadalo v rubriko STARO, kot pa VINTAGE Smile
Za začetek in prvo silo je uporabno vse, če grem po vrsti uporabnosti po mojem znanju in izkušnjah:
kasetofon
tuner
ojačevalnik (STK - enojni IC za oba kanala)
gramofon (jaz mojih plošč ne bi dal na njega)
Kaj pa zvočniki?

lix


Ja verjetno res bolj spada po "staro" Very Happy
Ma saj to je tako malo za "zraven" Smile
Zvočnike še pa dobim od tega kompleta - baje Smile

Zdaj pa igra na Tannoy M1.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2017 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

staro, ne staro, vintage, hmmmmmm....bla, bla, bla...če se ročica da poštelat, z novo iglo bo dalal tako naprej kot do zdaj...vsi kupujemo rabljene plošče, noben ne ve na kaj so bile poslušane....in kolikokrat...
če se samo spomnem svoje mladosti, ?????....jupiiiiiiii....še zmeraj so vse v obtoku, ne glede na gram...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2017 21:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Niti Soulsonic ti ne more pomagat pri taki mizeriji. Kar se mene tice, se je svetovna proizvodnja hifija, na takih modelih ucila kako na hitro zasluzit, ali pocasi propast. Akai je bil ena prvih zrtev.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2017 23:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne poznam nekega skupnega konsenza pri hifi, od katerega letnika nazaj je nekaj vintage.
Pri avtih se mi zdi, da morajo biti starejši od 27 let. Izjema so le tisti modeli, ki so zelo redki in bi bila neke vrste nacionalna škoda, če jih ne bi zaščitili kot veterane.
Če bi tudi pri hifi imeli za mejo to starost, potem bi bile vintage že vse naprave, starejše od letnika 1990.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 00:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Danes sem tole dobil od znanca v poklon Smile
Mislim, da je vse iz leta 1984/85
Je pa vse kot novo Smile Seveda je to čisti "entry level". Pa vendar uživam v poslušanju glasbe preko gramofona Smile
Akai AT-A2 Tuner
Akai AM-A1 ojačevalec
Akai HX-A3 kasetnik
Akai AP-A2 gramofon

lp,
Simon


Zanimivo... Del mojega prvega Hi-Fi sistema je sestavljal natanko ta model ojačevalnika in gramofon, ki je po videzu enak, le da z oznako AP-A1. Oboje mi je služilo kar nekaj let, mislim da med leti 1984 in 1990 in je pomenilo kar velik napredek v primerjavi s Philipsovim radio-kasetofonom s snemljivimi zvočniki. Wink

@lix - k tvoji opazki glede gramofona in igle bi pripomnil, da plošče predvajane na tem gramofonu igrajo na mojem sedanjem gramofonu presenetljivo dobro! Mislim, da je o tovrstnem "fenomenu" bilo že kar nekaj napisanega na tem forumu. Vsaj @ambasador, če me spomin ne vara, mislim da je pisal o tem.
O ojačevalcu pa, kot si rekel; temelji na hibridnem stereo ojačevalnem čipu STK 4141 in ima deklarirano moč 2x25W pri 4 in pri 8 ohmih. Ob aktiviranem loudnessu in ton kontrolami na full, je ob visoki glasnosti ojačevalnik kazal prve znake pojemanja moči s tem, da so LED diode na maski kar mežikale v ritmu basov. Laughing
Pa še to; dilema, kaj je "staro" in kaj "vintage", je bolj stvar pedigreja, oziroma renomeja določene znamke, kot česarkoli drugega.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 11:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojem mnenju je vintage vse tisto, kar je izpred pojave prvega CD playerja - torej 1983 leta, lahko pa tudi kakšno leto prej, recimo 1980.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Zakaj menim tako? Takrat je prišlo do preloma. Dejansko gre potem za drugo in drugačno obdobje. Zelo se je spremenil pristop k načrtovanju vseh naprav pa tudi dizajnu/oblikovanju.

Že nekaj let pred prihodom digitalnega je zavel nov veter. Veliko jih je zajahalo ta dolgo najavljani novi val. Proizvajalci zvočnikov so to oglaševali kot 'digital ready' zvočniki - pripravljeni za veliko dinamiko CD-ja. Povečan power handling, ojačani visokotonci tudi kovinske kupole za boljše hlajenje..

Ojačevalci tudi - začeli so povečevati vate, če drugo ne z raznimi 'power envelopi' (trenutno dinamično povečanje), povečevati razmerje signal/šum... da so tudi oni pripravljeni na veliko dinamiko CD-ja.
Kasetarji da ne govorimo..
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Hehe, potem je itak bilo kar je bilo - do kompletnega nasprotja pričakovanj - loudness war s posnetki, sound pusti me ća.. Problemi ki jih šele v novejšem času, ajde zadnjih deset let konkretno popravljamo.
Izražam moje mnenje, da se ne bo spet kdo palil Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 11:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Enostavno..
Predmeti (karkoli) stari nad 30 let pridejo v kategorijo vintage, ne glede na vrednost (lahko so to j...a z 5€ ali za 10 k€ - to regulira samo tržišče...).

Tako je tu na sceni rang zbiralca, njegova predanost temu in seveda debelina denarnice (- imamo tu npr. top vintage automobile, lahko seveda hifi ali pa tudi značke...)
Interesantno - kaj pa top vintage ženske...? haha...

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 12:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
Enostavno..
Predmeti (karkoli) stari nad 30 let pridejo v kategorijo vintage, ne glede na vrednost (lahko so to j...a z 5€ ali za 10 k€ - to regulira samo tržišče...).

Tako je tu na sceni rang zbiralca, njegova predanost temu in seveda debelina denarnice (- imamo tu npr. top vintage automobile, lahko seveda hifi ali pa tudi značke...)
Interesantno - kaj pa top vintage ženske...? haha...

Lp

Isto kot pri vintage hifi - odvisno kaj te privlači - videz ali sound (=videz ali če ji 'motor' še dobro potegne) Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 12:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V tem primeru bo bolj videz, saj z motorji so prej težave pri vintage moških, kot ženskah... haha.. off t. Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 12:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo težko bi rekli, da je leto 1983, ko so prvič predstavili CD, meja za vintage. Konec koncev je govora o formatu, ki je tudi že med pokojniki. Omenjajo in uporabljajo ga le še najbolj zadrti " kremenčkovi ".

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 12:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
V tem primeru bo bolj videz, saj z motorji so prej težave pri vintage moških, kot ženskah... haha.. off t. Lp

Ja, sem čul pravit da predvsem labilni obvisijo Laughing kar za naju dva sigurno ne velja.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 151, 152, 153 ... 155, 156, 157  Naslednja
Stran 152 od 157

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe