Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

2.0 TV sistem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Easycore



Pridružen/-a: Pet Avg 2017 10:53
Prispevkov: 3
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 25, 2017 10:58    Naslov sporočila: 2.0 TV sistem Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Ob renovaciji stanovanja sem še nekako nabral za TV, sedaj pa me ob gledanju kar srce boli zaradi poraznega zvoka.

Zaenkrat se nagibam k nakupu BUDGET 2.0 sistema, rabim pa nasvet kaj kupiti. Kasneje bi sistem nadgradil na 2.1 ali eventuelno v 3.1 (primarno zaradi gledanja filmov in če je to sploh priporočljivo).

Hvala za pomoč!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 25, 2017 12:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za začetek se poigraj z nastavitvami zvoka na samem televizorju! Vgrajeni zvočniki bi za vsakdanjo uporabo morali nuditi dovolj soliden zvok, če ne gre ravno za najbolj cenen TV sprejemnik. Wink

Seveda pa za resnejši zvok potrebuješ vsaj kakšen spodoben "soundbar", a glede tega počakaj na odgovore drugih.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Easycore



Pridružen/-a: Pet Avg 2017 10:53
Prispevkov: 3
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 25, 2017 16:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor, vendar mislim da je soundbar najslabša izbira, ki jo lahko naredim. No izjema bi bila seveda le, če bi kupoval zaradi estetike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 25, 2017 18:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Začni z iskanjem pri prijateljih in znancih, prej ali slej se bo našel kak 30 let star ojačevalnik in par zvočnikov na kakem podstrešju ali kleti. Pobrisati prah in pregledati če je vse v redu in boš imel zvok s televizije za si prste polizat. Poleg tega je retro design v modi, če uloviš kaj takega kar je tudi poznavalcem tistega obdobja bilo dobro, boš glavna faca.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 25, 2017 19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem čist ziher glede tvojega mnenja o soundbar-u. Ampak ti že veš. Dober soundbar je dober izhod v silli in za male pare.
Se mi pa Lix-ova idea jako dopade.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 25, 2017 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima kolega samsung 2.1 soundbar z brezžičnim wooferjem. Za filme čist ok.
Mislim, da ima model, ki stane nekje 200-250€.
Veliko boljše kot pa zvok iz TV zvočnikov. Moje mnenje.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Easycore



Pridružen/-a: Pet Avg 2017 10:53
Prispevkov: 3
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 25, 2017 22:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ubistvu bi rad nekaj kar mi bo omogočilo tudi dostojno poslušanje glasbe, lix-ova ideja pa je že v pogonu.

Žal nimam ravno veliko znancev/prijateljev ki bi dali kaj na glasbo, tako da se primarno vrtim okrog bolhe in ostalih, vendar je verjetnost da kaj najdem nizka.

Zato iščem alternativo za nek budget set, v primeru ko bom prisiljen sprejeti kompromis.

Glede soundbar-a, pa mislim da za 200 dobim že soliden amp, tako da bi potem raje stisnil še za kakšne zvočnike, vedno pa imam potem opcijo sistem tudi nadgraditi, kar pa pri soundbaru žal ni mogoče.

Ima pa tudi moj oče soundbar 2.1, soliden za gledanje filmov, vendar porazen pri poslušanju glasbe.

Hvala vsem za predloge!! Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 26, 2017 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bolha, pa gas. Edino glej da ima TV take izhode, ki jih bo bodoči ojačevalec podpiral!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe