Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

marantz sr5009 crossover / LFE

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jijetelu



Pridružen/-a: Ned Sep 2016 23:47
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 18, 2017 21:26    Naslov sporočila: marantz sr5009 crossover / LFE Odgovori s citatom

malo sem se igral s predvajanjem tonov pri določenih frekvencah preko hišnega kina. Gre za 7.1 sistem, 7 satelitov + 1 sub.

Tone sem dobil tukaj http://www.audiocheck.net/testtones_sinebursts20-200.php

ugotovil sem , da mi reciever predvaja praktično vse frekvence na sprednja dva zvočnika, recimo 60Hz in 50Hz. Glede na to da imam na recieverju naštimano vse zvočnike small + sub, crossover frekvenco 80 Hz, LFE 110, se mi to ne zdi normalno.

Tudi če spremenim crossover frekvenco na 100 Hz je praktično isto. Nato sem šel preverjat še frekvence 130 - 160 Hz in ugotovil, da SUB tudi to igra, kar se mi tudi ne zdi normalno. Če nastavim na SUBu low pass na 100 se precej zniža jakost tona pri 130Hz, kot če imam low pass na max. V obeh primerih je na recieverju naštiman LFE 100 Hz.

A je to normalno, a se men zdi da reciever ne dela tako kot bi mogel ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Surfer



Pridružen/-a: Čet Nov 2009 20:46
Prispevkov: 178
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 18, 2017 22:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poskusi se poigrati z nastavitvami. Mogoče je celo kriva nastavitev small speakers. Če prestaviš nastavitev na Large bi se morala "odkleniti" ena dodatna nastavitev kjer definiraš kaj AV Receiver spušča na prednji par zvočnikov.
_________________
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: +386 41 536 109
jijetelu



Pridružen/-a: Ned Sep 2016 23:47
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 19, 2017 14:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sem probal tudi z Large nastavitvijo, isto. Glede na navodila naj bi bilo small + crossover pravilno

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 20, 2017 12:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj crossover ne pomeni, da vse pod 80 Hz predvaja subwoofer, ampak da večino stvari preusmeri tja. Koliko je to, pa je odvisno od strmosti krivulje. To bi bilo le v primeru, da bi krivulja bila navpična. Kar pa seveda ni pri nobenem "bass managementu". Nastavi crossover na 200 in poskusi potem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jijetelu



Pridružen/-a: Ned Sep 2016 23:47
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 20, 2017 16:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
Saj crossover ne pomeni, da vse pod 80 Hz predvaja subwoofer, ampak da večino stvari preusmeri tja. Koliko je to, pa je odvisno od strmosti krivulje. To bi bilo le v primeru, da bi krivulja bila navpična. Kar pa seveda ni pri nobenem "bass managementu". Nastavi crossover na 200 in poskusi potem.


res je, samo nisem napisal, da se tudi pri 20 Hz trese membrana sprednjega zvočnika ...

Sem nastavil crossover na 200, isto, 60Hz igra sprednji zvočnik brez kakršne koli opazne razlike v jakosti
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 20, 2017 22:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če se isto trese pri 20 Hz na "small" ali na "large" nastavitvi, potem je najbrž res nekaj narobe z receiverjem ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jijetelu



Pridružen/-a: Ned Sep 2016 23:47
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 21, 2017 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja so na Marantz support tudi potrdili, da to ni normalno. Kar se mene tiče je tale reciever eno navadno s****e, bil že 2x na popravilu ... res prestižen izdelek vreden znamke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jijetelu



Pridružen/-a: Ned Sep 2016 23:47
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 26, 2017 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A se da komu preveriti, ali mu sateliti predvajajo tone precej pod CF nastavitvijo, recimo 20-30Hz

za izvor sem uporabil
https://www.youtube.com/watch?v=exeRki77OMY
http://www.audiocheck.net/testtones_sinebursts20-200.php
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 00:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, sateliti (ki so manjši) od 35 Hz naprej, sprednji pa tam nekje od 20. Cutoff nastavljen na 80 Hz.
Ampak to so zelo tihi signali - ravno toliko, da slišiš. Kot sem rekel zadnjič - to odvisno od strmosti krivulje. Višja kot je frekvenca, glasnejši je signal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jijetelu



Pridružen/-a: Ned Sep 2016 23:47
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 10:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
Ja, sateliti (ki so manjši) od 35 Hz naprej, sprednji pa tam nekje od 20. Cutoff nastavljen na 80 Hz.
Ampak to so zelo tihi signali - ravno toliko, da slišiš. Kot sem rekel zadnjič - to odvisno od strmosti krivulje. Višja kot je frekvenca, glasnejši je signal.


Ja očitno bo že tako, men se to ne zdi prav logično, osebno bi pričakoval da pri 80HZ CF sateliti ne igrajo prav nič pod 40Hz.

Je pa precej zanimivo, ker mi je Marantz gladko zamenjal reciver na RMA, ko sem navedel opažanja v prvem postu teme, še sami so mi odgovorili, da to naj ne bi bilo normalno delovanje. Sem bil pa precej presenečen ko mi nov reciver igra enako ?!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 18:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj igrajo tako tiho, da tega ne zaznaš. Torej je praktično isto kot da ne bi igrali. Bodi vesel, da imaš novega, imaš spet podaljšano garancijo. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jijetelu



Pridružen/-a: Ned Sep 2016 23:47
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2017 20:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
Saj igrajo tako tiho, da tega ne zaznaš. Torej je praktično isto kot da ne bi igrali. Bodi vesel, da imaš novega, imaš spet podaljšano garancijo. Smile


res je, hvala za pomoč Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe