Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

speaker selector?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 31, 2009 18:21    Naslov sporočila: speaker selector? Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Na tem forumu je že veĆØkrat bil omenjen razdelilec za zvoĆØnike. Zanima me kje se ga v EU da dobit oz kako ga sam naredim. Å e najrajÅ”i bi ga nabavil saj nisem elektro mojster.

Torej na sprednje zvoĆØnike bi imel priklopljen tako av receiver kot tudi integriran ojaĆØevalnik.

Prosim za link do kakŔne EU trgovine, imajo morda takŔno zadevo kje v sloveniji. Na kaj moram pazit pri nakupu? Ga morda kdo uporablja?

Hvala
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marantz



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:18
Prispevkov: 122
Kraj: ILIRSKA BISTRICA

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 31, 2009 23:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Mislim da bi se temu bolje reklo source ali amp selector.
O približno tem problemu smo že govorili:
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=381
in problem sem izpostavil Å”e v nekaterih drugih temah. Žal zadovoljivega odgovora nisem dobil. Kljub temu, da nisem veÅ”ĆØ teh stvari sem se odloĆØil, da bom stvar izdelal sam ā€“ seveda ob izdatni pomoĆØi prijateljev. Predvsem se mi zdi težava v samem preklopnem stikalu, ki mora biti dovolj ā€œmasivnoā€ za priklop zvoĆØniÅ”kih kabolv in za kvalitetno prenaÅ”anje in preklapljanje med tokovi, ki se se prenaÅ”ajo po teh kablih.
ƈe sem pa totalno sfalil vpraÅ”anje in se gre za priklop veĆØ zvoĆØnikov na isti amp. - za speaker selector ni problema. Mislim da ga nudijo qed, bose, ā€¦ in Å”e verjetno drugi (technotop ā€“ bandridge).
Za obratno uporabo pa veĆØinoma zaradi nekih zaÅ”ĆØit niso primerni, razen mogoĆØe bandridge, ki se mi pa je zdel preveĆØ ā€œplastiĆØenā€ ā€“ mogoĆØe pa se motim.
Lep pozdrav.
_________________
lp
Tomislav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 09:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

si me prav razumel...sem se narobe izrazil
torej potem iÅ”ĆØem amp selector!

na iste sprednje zvoĆØnike bi imel priklopljen tako integ. ojaĆØevalec kot tudi av receiver

mi torej npr ubox3 to omogoĆØa:

http://www.dodocus.de/UBox3.htm

lahko poveÅ” kaj veĆØ o tvojem projektu, koliko te bo vse skupaj stalo?

hvala
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marantz



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:18
Prispevkov: 122
Kraj: ILIRSKA BISTRICA

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2009 14:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Malo je trajalo, pa vendarle.
Mislim, da, s tvoje strani omenjeni artikel, ustreza tvojim zahtevam. Žal je moje znanje nemÅ”ĆØine preÅ”ibko, da bi lahko to trdil 100%. Mislim, da je najustreznejÅ”a osnovna varianta. ƈe boÅ” preklopnik nabavil, mi prosim javi kakÅ”ne so tvoje izkuÅ”nje (dobava, cena, delovanje, ā€¦).
Sam si bolj želim narediti preklopnik za tri ali veĆØ ojaĆØevalcev. KakÅ”na bo cena in ali se bom spustil v to, je predvsem odvisno od tega ali bom in za koliko dobil preklopna stikala.
Ko bom kaj napredoval, pa se javim.
_________________
lp
Tomislav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2009 14:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem na koncu reÅ”il to tako da sem se reÅ”il 5.1 sistema, in po dveh mesecih vidim, je bila to prava odloĆØitev. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marantz



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:18
Prispevkov: 122
Kraj: ILIRSKA BISTRICA

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2009 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj pri meni osebno ni problem surround sistem. Tega se se znebil že kar nekaj ĆØasa nazaj in mi zaenkrat prav niĆØ ne manjka.
Gre se za veĆØ ojaĆØevalcev oziroma konĆØnih stopenj (vintage roba).
Vsak po svoje zelo dobro dela, je lep. Niso te stvari hiend, niti hifi verjetno ne veĆØ.

Lep pozdrav.
_________________
lp
Tomislav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2009 15:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

saj tudi sam nisem strokovnjak za nemÅ”ĆØino
ne vem ali tile dodocus modeli podpirajo tuid bi-amp (bi-wire) povezavo...

sem pa videl da imajo te modele tudi na ebay-u

ne bom pa to hitro nabavil, zaenkrat samo raziskujem, vsekakor pa hoĆØem imet tudi 5.1 sistem

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2009 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na spodnji spletni strani je slika mojega preklopnika za zvoĆØnike


http://www.audiofil.net/data/upload/temp/20080308_131858_IMG_0135.jpg

Zadeva je uporabna za en ojaĆØevalec in dva para zvoĆØnikov (preklop enkrat na enega drugiĆØ na drugega)
vezava ojaĆØevalca na srednja para konektorjev - zvoĆØniki na zunanje (levo en par, desno drug par)

ali pa za dva ojaĆØevalca, ki jih izmeniĆØno lahko preklapljamo na en par zvoĆØnikov
vezava leva dva para konektorjev za en ojaĆØ. srednja dva na zvoĆØnike, desna dva na drugi ojaĆØevalec.

Zadeva je seveda uporabna tudi za testiranje zvoĆØniÅ”kih kablov.

Pri vseh testiranjih pa je potrebno upoÅ”tevati dejstvo, da smo v audio verigo dodali Å”e nekaj žice (od ojaĆØevalca do preklopnika ter v priklopniku), dodatne zvoĆØniÅ”ke vtiĆØnice in vtikaĆØe (OK lahko tudi privijemo žico) ter dodano stikalo, zato tako testiranje ne more nadomestiti testiranja z direktnimi povezavami (ojaĆØevalec - zvoĆØnika).


Ves material (razen notranjih žic) sem kupil v Terni

Preklopno stikalao je 4 polno, s tem da pripeljeÅ” signal s sredinskih zvoĆØniĆØkih konektorjev na sredinske 4 konektorje stikala, z levih zvoĆØnih na leve stikalne konektorje, z desnih pa na desne (ali obratno, odvisno kako deluje stikalo. PriporoĆØam, da vežeÅ” tako, da ko je stikalo pomaknjeno desno, veže desne zvoĆØniÅ”ke konektorje s sredinskimi.

Stikalo je sicer deklarirano za 6 A, vendar je to dovolj, ker nikoli ne preklapljamo pod polno obremenitvijo.

Problem veĆØine preklopnikov ki jih prodajajo je, da nimaÅ” samo A ali B vezavo temveĆØ tudi A+B, kar je lahko usodno ĆØe testiraÅ” dva ojaĆØevalca in ene zvoĆØnike.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2009 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

za mene ki nisem elektro mojster je to tako komplicirano... Very Happy

koliko pa te je vse skupaj priŔlo?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2009 21:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne spomnim se koliko je to stalo, ker je tega že kar nekaj let, ni pa bilo kaj posebej drago. Še najdražja je bila takrat Ŕkatla.
Je bila pa cena malo nižja do preklopnikov, ki so jih takrat prodajali v Big Bengu, vendar žal samo take za A, B ali A+B varianto (mislim da celo kot sredinska varianta, tako da se je nisi mogel izogniti pri preklopu), drugaĆØe bi si ga sigurno kupil, ker vzame izdelava kar nekaj ĆØasa tudi takim, ki veĆØkrat kaj malega naredimo.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2009 23:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Zadeva je seveda uporabna tudi za testiranje zvoĆØniÅ”kih kablov.


A se ti ne zdi, da vsa tale brkljarija požre vse kar dobrega pride iz ojaĆØevalca. Tele Å”katle ne bi rad videl v bližini kateregakoli High End sistema, kaj Å”ele, da bi jo uporabil za testiranje zvoĆØniÅ”kih kablov. Zadeva je le utility za low budget sisteme. Wink

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2009 10:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kakÅ”na pa je potem varianta ĆØe hoĆØem imet av receiver + power amp.

dvojni kabli ne grejo
ta Ŕkatlica tudi ne

torej kaj , dvojni zvoĆØniki Question

saj vem da boste rekli imej samo 2ch ampak jaz hoĆØem imet oboje Very Happy

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nomad



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 14:01
Prispevkov: 911
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2009 11:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Speaker selector je najslabŔa reŔitev.

Jaz bi na tvojem mestu za zvoĆØniÅ”ke prikljuĆØke uporabil kvalitetne banane in prekljapljal zvoĆØnike z ojaĆØevalca na AV receiver vsakiĆØ, ko bi gledal filme (ojaĆØevalec je treba prej seveda ugasniti).

ƈe noĆØeÅ” preklapljati, potem pridejo v poÅ”tev spodnje reÅ”itve - vsaka ima svoje napake saj za udobnost žrtvujeÅ” kvaliteto.

Nekateri predojaĆØevalci in integrirci imajo poseben vhod za surround, ki gre mimo potenciometra za glasnost. V praksi takÅ”na integracija nudi najmanj komplikacij in degradacije signala ter najveĆØ udobja.

ƈe tega ni, potem je približek povezava, ki je opisana spodaj.
ƈe ima tvoj AV receiver pre out, potem lahko povežeÅ” pre out za levi in desni kanal AV receiverja na linijski vhod integriranega ojaĆØevalca.
Tako boÅ” za levi in desni kanal vedno uporabljal isti ojaĆØevalec, tudi pri posluÅ”anju surrounda. OjaĆØevalec za levi in desni kanal na AV receiverju pa bo vseskozi izven sistema. Malce boÅ” moral sicer improvizirati pri nastavitvi glasnosti, saj boÅ” sedaj imel dvakrat volume na AV receiverju in enkrat na integrircu. Volume na AV naj bo master volume, volume na AV receiverju za medsebojno razmerje glasnosti med zvoĆØniki in volume na integrircu pa nastavi tako, da bo ĆØim manj popaĆØenj. Na integrircu si moraÅ” nastavitev glasnosti oznaĆØiti in ga preden posluÅ”aÅ” surround postaviti na oznaĆØeno mesto, saj bo drugaĆØe spremenil razmerje glasnosti med zvoĆØniki.
Ker boÅ” pri surroundu uporabljal dva predojaĆØevalca, bo to zvok degradiralo. Stereo zvok pa bo ostal nedotaknjen. Ni nujno, da bo to delovalo, saj lahko line izhod AV receiverja preobremeni line vhod na integrircu. Lahko, da te bo motila tudi razlika v kvaliteti med centralnim zvoĆØnikom in levim in desnim kanalom. Vse je odvisno od konktetnih aparatur. Pri tej reÅ”itvi v bistvu žrtvujeÅ” kvaliteto surround sistema za to, da ohraniÅ” ĆØim boljÅ”i zvok stereo sistema. Je pa to komplicirana reÅ”itev z nepredvidljivimi rezultati in je ne bi priporoĆØal.

Lahko pa imaÅ” sistema popolnoma loĆØena, kar utegne biti boljÅ”a reÅ”itev, ĆØe boÅ” dovolj inovativen. Sam bi recimo v tem primeru uporabil Single speaker surround system (poglej na: http://tv.toptenreviews.com/projection/lcd/single-speaker-surround-sound.htm) Problem pri loĆØenem sistemu, je da imaÅ” v sobi veĆØ zvoĆØnikov in ti bodo degradirali zvok. ZvoĆØniki, ki bodo igrali bodo vzpodbujali zvoĆØnike, ki ne bodo igrali v resonance, ki bodo obarvale zvok. Za to priporoĆØam ĆØim manj doddatnih zvoĆØnikov. ƈe imaÅ” samo en zvoĆØnik za surround, ga lahko na primer med posluÅ”anje sterea pokrijeÅ” z debelim filcem.

VpraÅ”aj pa se o smislu takÅ”ne postavitve. Sorround Sound in Stereo je težko integrirati in vedno pride do kompromisov. Tako si prikrajÅ”an tako za dober stereo zvok, kot pri sorroundu. Sorround je zelo draga reÅ”itev za to, da sliÅ”iÅ” tisti par efektov, ki so na nekaterih akcijskih filmih. VeĆØina, ki je imela sorround sistem in se ga je reÅ”ila, ne pogreÅ”a niĆØesar. Meni na primer sorround zveni popolnoma izumetniĆØeno, Å”e posebej ĆØe je TV ali platno manjÅ”e od 150 cm.
Stereo ti bo pri gledanju filmov dal 95% tistega kar daje sorround. StroŔek, komplikacije in degradiran zvok nista vredna tistih 5 % razlike, ki jo opaziŔ samo pri kakŔnih akcijskih filmih. Sam bi raje ta denar dal za zelo dobro plazmo z najmanj 150 cm diagonale, naprimer kakŔen Pioneer.
Ne pozabi, da je film vizualna umetnost. VeĆØ užitka boÅ” imel pri veĆØji sliki in stereo zvoku kot pa pri manjÅ”i sliki s sorroundom.


Nazadnje urejal/a nomad Pet Jun 05, 2009 12:57; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2009 12:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

se ĆØisto strinjam z projetom tukajle.jaz si zmeraj vzamem toliko ĆØasa da vsake zvoĆØnike priklopim na drug ojaĆØevalnik ali receiver posamezno.nikoli nisem uporabljal tega speaker selektorja.aja Å”e to ,hiÅ”ni kino sem že pred leti odklopil .to ni bil zvok za moja uÅ”esa ,sem paĆØ pristaÅ” stereo zvoka .

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2009 20:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali se meni samo zdi ali gre resniĆØno trend nazaj v prid sterea in v smeri opuÅ”ĆØanja 5.1, 6.1, 7.1... sistemov?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe