Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

behind the screen test
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
miromustang



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:52
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 16, 2017 22:31    Naslov sporočila: behind the screen test Odgovori s citatom

Zanima me, ĆØe obstajajo pikiniki/druženja, kjer lahko prineseÅ”/pripeljeÅ” svojo audio opremo, ki se ji prisluhne z zaprtimi oĆØmi in oceni? Zdi se mi, da bi nekaj takÅ”nega potreboval naÅ” forum Smile
_________________
Sansui AU-11000, TU-9900
Sony TA-N7B, TA-F7B, TA-E7B, APM-33W
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 18, 2017 22:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To bi bilo silno interesantno. In veliko "odkritje" za mnoga "zlata uÅ”esa" tega foruma Wink Zategadelj bodi prepriĆØan, da se bodo tega mnogi izogibali kod hudiĆØ križa Wink Jaz bi z veseljem sodeloval z CD-jem in predojaĆØevalcem,... konĆØna in zvoĆØniki pa niso prenosljivi Wink Wink Wink

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 19, 2017 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaa,
prinesem Å”e tuner. Zaradi uĆØinkovito kratkega testa predlagam:
ZaĆØnemo s preprostim glasom - Å”pikerjem na radiu.
Potem sledi drugi krog - pevski zbori.
Zaradi nepristranskosti in neobremenjenosti ima stara mama 51% glasov žirije. ƈe taĆØas ni zbežala zaradi Å”pikerjev. V takem se test prekine in poda negativna ocena. Laughing Bi hitro Å”le perutniĆØke Laughing Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 19, 2017 19:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Jaa,
prinesem Å”e tuner. Zaradi uĆØinkovito kratkega testa predlagam:
ZaĆØnemo s preprostim glasom - Å”pikerjem na radiu.
Potem sledi drugi krog - pevski zbori.
Zaradi nepristranskosti in neobremenjenosti ima stara mama 51% glasov žirije. ƈe taĆØas ni zbežala zaradi Å”pikerjev. V takem se test prekine in poda negativna ocena. Laughing Bi hitro Å”le perutniĆØke Laughing Laughing


LP
Ja, kdo pa Å”e pevske zbore posluÅ”a, veĆØina samo tisti, ki poje v njih Laughing
Pri nas doma, jih mamo polno kapo, žena je na "ti" s temi zadevami.
Malo za Å”alo malo za res, "žal jih od 100% posnetkov ... 102% slabih, napaĆØno posnetih" Laughing Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 19, 2017 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajka, ti pa vedno posluÅ”aÅ” samo slabe posnetke. PrmejduÅ”, ĆØlovek, nimaÅ” sreĆØe.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 19, 2017 22:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
Ajka, ti pa vedno posluÅ”aÅ” samo slabe posnetke. PrmejduÅ”, ĆØlovek, nimaÅ” sreĆØe.


LP

Ja tisti,ki ste skrajno zaljubljeni v klasiko "odpuÅ”ĆØate marsikaj", ma napram jazzu so posnetki klasike hudo zadaj ... Tako za preizkus izberi s prodajnih polic nakljuĆØno 10 CDjev klasike in 10 CDjev jazza... Se bojim, da bodo ena dva , tri klasike zadovoljiva, jazza sigurno veĆØ kot polovica !
Sem se zelo potrudil in nabavil nekaj "svetovno svetovanih" oh in sploh LP_CDjev klasike, jih drago preplaĆØal... Ja in kaj je na njih veĆØ ali manj nekaj riferenĆØnih posnetkov ostalo so "polnila" bolj ali manj Rolling Eyes

Zaradi glasbe same nabavljam stare po možnosti prve izdaje LPjev, se jih je kar nekaj nabralo, tudi kakŔnih zelo redkih primerkov, ma da bi "orgazmiral" nad posnetki hmmmm je tako, tako ... ... Rolling Eyes

Kar se tiĆØe zborov, sem kot opazovalec sodeloval pri snemanju kar nekaj CDjev... Ker so naÅ”i zbori veĆØ ali manj poveĆØini finanĆØno podhranjeni si za snemanje "najamejo kar najamejo"...
Tonski mojster "univerzalec" posname en dan "ene glasove" drugi dan "druge", po možnosti ĆØez teden dni, drugi tonski mojster prĆØka po posnetkih, rezultat vse razÅ”telano.
Ali pa zadnji primer snemanja v Piranski cerkvi en sam mikrofon "sumljive kvalitete" na veĆØ kot 15m razdalje, ker je moral ujet dva zbora plus "muziko". Ja rezultat, "ena siva pika glasbe v sredini", skoraj mono vse skupaj !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 20, 2017 07:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobro, sem na hec misil. Jaz ne postavljam v prvi plan kvaliteto posnetkov, ampak izvedbo, sporoĆØilo. Me zanima tudi ozadje nastanka dela in ĆØas, v katerem je delo nastalo. Lahko je Å”e tako hud posnetek, a ĆØe me muska ne zanima, ne bom vzel. Najprej me mora muska pritegniti, Å”ele potem vĆØasih opazim, da je tudi dobro posneto. Zato me recenzije v FIFI cajtngih ali na spletnih audio straneh ne zanimajo. Ko hodim po sejmih in sliÅ”im zlajnano Krall-ovo, ali Masakelo, ali timeouttakemefive, ali pidgionko, ali skandinavski Ć°ez dolgcajt ( sliÅ”iÅ” en komad, pa si sliÅ”al vso skandinavsko Ć°ez produkcijo......), bežim iz demo salona, navkljub kao top produkciji.
PrviĆØ ĆØujem, da bi kak naÅ” zbor snemal glasove per partes. Se strinjam, da ni vse tip-top, kot tudi ni vse zaniĆØ. Nasprotno, ogromno naÅ”e zborovske glasbe je ĆØudovite in za audiofile posluÅ”ljive. Na programu ARS in Å”e na eni postaji, lahko skoraj vsak dan sliÅ”iÅ” kaj naÅ”ega kvalitetno izvedenega in posnetega. Meni radio služi kot dober vir informacij.
Aja, se opraviĆØujem ker je tole povsem iz teme.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 20, 2017 08:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
ducar je napisal/a:
Ajka, ti pa vedno posluÅ”aÅ” samo slabe posnetke. PrmejduÅ”, ĆØlovek, nimaÅ” sreĆØe.


LP

Ja tisti,ki ste skrajno zaljubljeni v klasiko "odpuÅ”ĆØate marsikaj", ma napram jazzu so posnetki klasike hudo zadaj ... Tako za preizkus izberi s prodajnih polic nakljuĆØno 10 CDjev klasike in 10 CDjev jazza... Se bojim, da bodo ena dva , tri klasike zadovoljiva, jazza sigurno veĆØ kot polovica !
Sem se zelo potrudil in nabavil nekaj "svetovno svetovanih" oh in sploh LP_CDjev klasike, jih drago preplaĆØal... Ja in kaj je na njih veĆØ ali manj nekaj riferenĆØnih posnetkov ostalo so "polnila" bolj ali manj Rolling Eyes

Zaradi glasbe same nabavljam stare po možnosti prve izdaje LPjev, se jih je kar nekaj nabralo, tudi kakŔnih zelo redkih primerkov, ma da bi "orgazmiral" nad posnetki hmmmm je tako, tako ... ... Rolling Eyes

Kar se tiĆØe zborov, sem kot opazovalec sodeloval pri snemanju kar nekaj CDjev... Ker so naÅ”i zbori veĆØ ali manj poveĆØini finanĆØno podhranjeni si za snemanje "najamejo kar najamejo"...
Tonski mojster "univerzalec" posname en dan "ene glasove" drugi dan "druge", po možnosti ĆØez teden dni, drugi tonski mojster prĆØka po posnetkih, rezultat vse razÅ”telano.
Ali pa zadnji primer snemanja v Piranski cerkvi en sam mikrofon "sumljive kvalitete" na veĆØ kot 15m razdalje, ker je moral ujet dva zbora plus "muziko". Ja rezultat, "ena siva pika glasbe v sredini", skoraj mono vse skupaj !!!

Dobro sliÅ”iÅ” a napaĆØno sklepaÅ” - klasika (orkestri) na CD je v veĆØini primerov milo reĆØeno utrudljiva. To smo pojasnjevali v drugi temi: digitalno je v konici (peak) perfektno, nižji je signal, veĆØ je distorzije. Zato pa komprimirajo digitalne posnetke.
Pri rock posnetkih pa komprimirajo zato, ker glasba nima 'power'-ja. Ker se z jaĆØanjem glasnosti niža distorzija - se obĆØutek moĆØi zvoka izgublja. Digitalno ima obratno karakteristiko kot je ĆØloveÅ”ka zaznava.
Pa zakaj je bil svet Å”okiran ko je Blumenhofer to dokazal - posnel iz LP na CD - tako je prenesel normalno karakteristiko (da se z jakostjo veĆØa distorzija) na digi. Sedaj so ti ploÅ”ĆØki referenĆØni za testiranja Embarassed

Zbore posluÅ”am iz LP. Slovenski oktet, MPZ Obala, hahaha celo UĆØiteljski zbor je posluÅ”ljiv na LP. Potem so tu ruski zbori v kolekciji (od ƈajkovskega naprej). Nazadnje je bilo prav magiĆØno na Cizeke to spustiti skozi - fantje tri ure zborov zaporedoma. Da vas vidim.
Glede zborov na CD ne vem veliko, ker imam samo en ploÅ”ĆØek z ljubljanskim oktetom in se to ne da posluÅ”ati. Ne vem zakaj, ma imam obĆØutek da nihĆØe ne posluÅ”a narodnjake (polke valĆØke) na CD.
Hm, vse kar dobro vemo kako se sliÅ”i v živo je utrujajoĆØe? Ali vsaj ni navduÅ”ujoĆØe?
S staro kaseto ni bilo tako. Ljudje so to nosili vsepovsod, posluÅ”ali narodnjake. Satri noniƦi in nonice so vrtele kasete. Kam je Å”lo navduÅ”enje? V perfekcijo?
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Tor Jun 20, 2017 08:28; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 20, 2017 08:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
Dobro, sem na hec misil. Jaz ne postavljam v prvi plan kvaliteto posnetkov, ampak izvedbo, sporoĆØilo. Me zanima tudi ozadje nastanka dela in ĆØas, v katerem je delo nastalo. Lahko je Å”e tako hud posnetek, a ĆØe me muska ne zanima, ne bom vzel. Najprej me mora muska pritegniti, Å”ele potem vĆØasih opazim, da je tudi dobro posneto. Zato me recenzije v FIFI cajtngih ali na spletnih audio straneh ne zanimajo. Ko hodim po sejmih in sliÅ”im zlajnano Krall-ovo, ali Masakelo, ali timeouttakemefive, ali pidgionko, ali skandinavski Ć°ez dolgcajt ( sliÅ”iÅ” en komad, pa si sliÅ”al vso skandinavsko Ć°ez produkcijo......), bežim iz demo salona, navkljub kao top produkciji.
PrviĆØ ĆØujem, da bi kak naÅ” zbor snemal glasove per partes. Se strinjam, da ni vse tip-top, kot tudi ni vse zaniĆØ. Nasprotno, ogromno naÅ”e zborovske glasbe je ĆØudovite in za audiofile posluÅ”ljive. Na programu ARS in Å”e na eni postaji, lahko skoraj vsak dan sliÅ”iÅ” kaj naÅ”ega kvalitetno izvedenega in posnetega. Meni radio služi kot dober vir informacij.
Aja, se opraviĆØujem ker je tole povsem iz teme.


LP

Se popolnoma strinjam, žal zaradi komercialnih vzgibov enostavno ni možno vrtet glasbe, ki ima vsebino, kar pomeni hudo težavo za tiste bi bi hoteli nekaj veĆØ... Smo imeli enkrat enega zborovodjo v sejemski sobi, je vrtel svoje zborovske posnetke, meni je bilo OK, žal so nam ostali ven bežali, smo tako vedno med kladivom in nakovalom, kar se tega tiĆØe Wink
Se tudi jaz opraviĆØujem, da smo ven iz teme ... Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 20, 2017 08:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uvodni posti v bistvu trdijo da ta forum potrebuje 'ozemljitev' - pa smo povedali da so problem že najbolj obiĆØajni glasovi. Mislim da je prav opozoriti.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
V Munchen-u, na sejmu pred leti, je MBL predvajal zbore na njegove velike omni zvoĆØnike: realizem tak, da sem prav videl v naravni velikosti vsakega pevca posebej med zvoĆØniki. Obiskovalci so se nabito zgrnili to posluÅ”at. RealistiĆØen zvok vedno pritegne, tudi ĆØe glasba ni po okusu.
ps
Å pikerje in zbore, ene posnete iz tunerja, ene pa z LP-jev, lahko imamo na kljuĆØku, ko se gre izbirati zvoĆØnike in ostalo opremo.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 21, 2017 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Å pikerje in zbore, ene posnete iz tunerja, ene pa z LP-jev, lahko imamo na kljuĆØku, ko se gre izbirati zvoĆØnike in ostalo opremo.


Ambasador, kateri program na FM skali pa je dandanaŔnji leta 2017 sploh Ŕe posluŔljiv na nivoju tvojega "realizma zvoka" ?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 21, 2017 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ars in Radio Å”tudent. ƈe govorimo o kvaliteti zvoka, ne pa o vsebini. Pa tudi ta je tu dobra.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 21, 2017 14:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prvi in drugi program delujeta z najboljÅ”o kvaliteto 192 kb/s to je tudi najveĆØji pretok ki ga premoremo v tej državi ostali 128 ali 96kb/s. Zato zadostuje radio iz pralnega praÅ”ka pa tudi avtoradio kdo tam posluÅ”a da mu ni dolgĆØas. Day Sequerra seveda odpade . Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 21, 2017 17:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
To smo pojasnjevali v drugi temi: digitalno je v konici (peak) perfektno, nižji je signal, veĆØ je distorzije. Zato pa komprimirajo digitalne posnetke.

Pri rock posnetkih pa komprimirajo zato, ker glasba nima 'power'-ja. Ker se z jaĆØanjem glasnosti niža distorzija - se obĆØutek moĆØi zvoka izgublja. Digitalno ima obratno karakteristiko kot je ĆØloveÅ”ka zaznava.

Pa zakaj je bil svet Å”okiran ko je Blumenhofer to dokazal - posnel iz LP na CD - tako je prenesel normalno karakteristiko (da se z jakostjo veĆØa distorzija) na digi. Sedaj so ti ploÅ”ĆØki referenĆØni za testiranja Embarassed

Ne vem zakaj, ma imam obĆØutek da nihĆØe ne posluÅ”a narodnjake (polke valĆØke) na CD.

S staro kaseto ni bilo tako. Ljudje so to nosili vsepovsod, posluÅ”ali narodnjake. Satri noniƦi in nonice so vrtele kasete. Kam je Å”lo navduÅ”enje? V perfekcijo?


Brez zamere gospodje, ali mi to lahko razložite malo bolj teoretiĆØno, ker se mi zdi da spet sadimo/jo buĆØe.

Digitalne posneteke komprimirajo da znižajo distorzijo?

Z jaĆØanjem glasnosti se niža distorzija?

Digitalno ima obratno karakteristiko kot je ĆØloveÅ”ka zaznava?


Na podlagi ĆØesa so taki zakljuĆØki? Ali vemo kaj je distorzija elektriĆØnega signala ?

Me prav zanima kako distorzijo zvoĆØnega signala lahko zmanjÅ”amo s kompresijo signala in z jaĆØanjem glasnosti posluÅ”anja? Kje je tukaj teoretiĆØna korelacija obeh meritev?

In nenazadnje, kaj ima "goveja muska" na kasetah , ki so jo vĆØasih posluÅ”ale "noniĆØi in nonice", veze s perfekcijo zvoka na sodobnih medijih ? Podobna primerjava kot da bi se vpraÅ”ali zakaj danaÅ”nja mladina posluÅ”a veĆØino glasbe na telefonih. Odgovor je najbrž na dlani.

Za konec pa Å”e eno hipotetiĆØno vpraÅ”anje vezano na distribucijo FM signala v eter. Mislite da sedanji FM signal na poti od mikrofona studia ali reprodukcijskega medija do zvoĆØnika pri konĆØnem posluÅ”alcu ni popolnoma niĆØ digitalno obdelan, filtriran in kompresiran ?

Iz katerih izvorov oziroma medijev pa se predvaja glasba, ki je distribuirana preko radijskih oddajnikov v FM eter in loĆØeno v kabelsko omrežje? MogoĆØe iz analognih gramofonov in magnetofonov ? Resno tako razmiÅ”ljate?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 21, 2017 18:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala @vintage za resen premislek, ki - upam da - bo razjasnil crescendo audio blodenj...
Za vse zainteresirane : vintage je insider !!!!

Å e to, na Kantetovi te ĆØaka cel kup mojih revij, za katere si mi nekoĆØ dejal, da te zanimajo...
lp
A
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 1 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe