Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

behind the screen test
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
miromustang



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:52
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 16, 2017 22:31    Naslov sporočila: behind the screen test Odgovori s citatom

Zanima me, če obstajajo pikiniki/druženja, kjer lahko prineseš/pripelješ svojo audio opremo, ki se ji prisluhne z zaprtimi očmi in oceni? Zdi se mi, da bi nekaj takšnega potreboval naš forum Smile
_________________
Sansui AU-11000, TU-9900
Sony TA-N7B, TA-F7B, TA-E7B, APM-33W
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 18, 2017 22:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To bi bilo silno interesantno. In veliko "odkritje" za mnoga "zlata ušesa" tega foruma Wink Zategadelj bodi prepričan, da se bodo tega mnogi izogibali kod hudič križa Wink Jaz bi z veseljem sodeloval z CD-jem in predojačevalcem,... končna in zvočniki pa niso prenosljivi Wink Wink Wink

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 19, 2017 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaa,
prinesem še tuner. Zaradi učinkovito kratkega testa predlagam:
Začnemo s preprostim glasom - špikerjem na radiu.
Potem sledi drugi krog - pevski zbori.
Zaradi nepristranskosti in neobremenjenosti ima stara mama 51% glasov žirije. Če tačas ni zbežala zaradi špikerjev. V takem se test prekine in poda negativna ocena. Laughing Bi hitro šle perutničke Laughing Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 19, 2017 19:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Jaa,
prinesem še tuner. Zaradi učinkovito kratkega testa predlagam:
Začnemo s preprostim glasom - špikerjem na radiu.
Potem sledi drugi krog - pevski zbori.
Zaradi nepristranskosti in neobremenjenosti ima stara mama 51% glasov žirije. Če tačas ni zbežala zaradi špikerjev. V takem se test prekine in poda negativna ocena. Laughing Bi hitro šle perutničke Laughing Laughing


LP
Ja, kdo pa še pevske zbore posluša, večina samo tisti, ki poje v njih Laughing
Pri nas doma, jih mamo polno kapo, žena je na "ti" s temi zadevami.
Malo za šalo malo za res, "žal jih od 100% posnetkov ... 102% slabih, napačno posnetih" Laughing Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 19, 2017 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajka, ti pa vedno poslušaš samo slabe posnetke. Prmejduš, človek, nimaš sreče.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 19, 2017 22:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
Ajka, ti pa vedno poslušaš samo slabe posnetke. Prmejduš, človek, nimaš sreče.


LP

Ja tisti,ki ste skrajno zaljubljeni v klasiko "odpuščate marsikaj", ma napram jazzu so posnetki klasike hudo zadaj ... Tako za preizkus izberi s prodajnih polic naključno 10 CDjev klasike in 10 CDjev jazza... Se bojim, da bodo ena dva , tri klasike zadovoljiva, jazza sigurno več kot polovica !
Sem se zelo potrudil in nabavil nekaj "svetovno svetovanih" oh in sploh LP_CDjev klasike, jih drago preplačal... Ja in kaj je na njih več ali manj nekaj riferenčnih posnetkov ostalo so "polnila" bolj ali manj Rolling Eyes

Zaradi glasbe same nabavljam stare po možnosti prve izdaje LPjev, se jih je kar nekaj nabralo, tudi kakšnih zelo redkih primerkov, ma da bi "orgazmiral" nad posnetki hmmmm je tako, tako ... ... Rolling Eyes

Kar se tiče zborov, sem kot opazovalec sodeloval pri snemanju kar nekaj CDjev... Ker so naši zbori več ali manj povečini finančno podhranjeni si za snemanje "najamejo kar najamejo"...
Tonski mojster "univerzalec" posname en dan "ene glasove" drugi dan "druge", po možnosti čez teden dni, drugi tonski mojster prčka po posnetkih, rezultat vse razštelano.
Ali pa zadnji primer snemanja v Piranski cerkvi en sam mikrofon "sumljive kvalitete" na več kot 15m razdalje, ker je moral ujet dva zbora plus "muziko". Ja rezultat, "ena siva pika glasbe v sredini", skoraj mono vse skupaj !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 20, 2017 07:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobro, sem na hec misil. Jaz ne postavljam v prvi plan kvaliteto posnetkov, ampak izvedbo, sporočilo. Me zanima tudi ozadje nastanka dela in čas, v katerem je delo nastalo. Lahko je še tako hud posnetek, a če me muska ne zanima, ne bom vzel. Najprej me mora muska pritegniti, šele potem včasih opazim, da je tudi dobro posneto. Zato me recenzije v FIFI cajtngih ali na spletnih audio straneh ne zanimajo. Ko hodim po sejmih in slišim zlajnano Krall-ovo, ali Masakelo, ali timeouttakemefive, ali pidgionko, ali skandinavski đez dolgcajt ( slišiš en komad, pa si slišal vso skandinavsko đez produkcijo......), bežim iz demo salona, navkljub kao top produkciji.
Prvič čujem, da bi kak naš zbor snemal glasove per partes. Se strinjam, da ni vse tip-top, kot tudi ni vse zanič. Nasprotno, ogromno naše zborovske glasbe je čudovite in za audiofile poslušljive. Na programu ARS in še na eni postaji, lahko skoraj vsak dan slišiš kaj našega kvalitetno izvedenega in posnetega. Meni radio služi kot dober vir informacij.
Aja, se opravičujem ker je tole povsem iz teme.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 20, 2017 08:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
ducar je napisal/a:
Ajka, ti pa vedno poslušaš samo slabe posnetke. Prmejduš, človek, nimaš sreče.


LP

Ja tisti,ki ste skrajno zaljubljeni v klasiko "odpuščate marsikaj", ma napram jazzu so posnetki klasike hudo zadaj ... Tako za preizkus izberi s prodajnih polic naključno 10 CDjev klasike in 10 CDjev jazza... Se bojim, da bodo ena dva , tri klasike zadovoljiva, jazza sigurno več kot polovica !
Sem se zelo potrudil in nabavil nekaj "svetovno svetovanih" oh in sploh LP_CDjev klasike, jih drago preplačal... Ja in kaj je na njih več ali manj nekaj riferenčnih posnetkov ostalo so "polnila" bolj ali manj Rolling Eyes

Zaradi glasbe same nabavljam stare po možnosti prve izdaje LPjev, se jih je kar nekaj nabralo, tudi kakšnih zelo redkih primerkov, ma da bi "orgazmiral" nad posnetki hmmmm je tako, tako ... ... Rolling Eyes

Kar se tiče zborov, sem kot opazovalec sodeloval pri snemanju kar nekaj CDjev... Ker so naši zbori več ali manj povečini finančno podhranjeni si za snemanje "najamejo kar najamejo"...
Tonski mojster "univerzalec" posname en dan "ene glasove" drugi dan "druge", po možnosti čez teden dni, drugi tonski mojster prčka po posnetkih, rezultat vse razštelano.
Ali pa zadnji primer snemanja v Piranski cerkvi en sam mikrofon "sumljive kvalitete" na več kot 15m razdalje, ker je moral ujet dva zbora plus "muziko". Ja rezultat, "ena siva pika glasbe v sredini", skoraj mono vse skupaj !!!

Dobro slišiš a napačno sklepaš - klasika (orkestri) na CD je v večini primerov milo rečeno utrudljiva. To smo pojasnjevali v drugi temi: digitalno je v konici (peak) perfektno, nižji je signal, več je distorzije. Zato pa komprimirajo digitalne posnetke.
Pri rock posnetkih pa komprimirajo zato, ker glasba nima 'power'-ja. Ker se z jačanjem glasnosti niža distorzija - se občutek moči zvoka izgublja. Digitalno ima obratno karakteristiko kot je človeška zaznava.
Pa zakaj je bil svet šokiran ko je Blumenhofer to dokazal - posnel iz LP na CD - tako je prenesel normalno karakteristiko (da se z jakostjo veča distorzija) na digi. Sedaj so ti ploščki referenčni za testiranja Embarassed

Zbore poslušam iz LP. Slovenski oktet, MPZ Obala, hahaha celo Učiteljski zbor je poslušljiv na LP. Potem so tu ruski zbori v kolekciji (od Čajkovskega naprej). Nazadnje je bilo prav magično na Cizeke to spustiti skozi - fantje tri ure zborov zaporedoma. Da vas vidim.
Glede zborov na CD ne vem veliko, ker imam samo en plošček z ljubljanskim oktetom in se to ne da poslušati. Ne vem zakaj, ma imam občutek da nihče ne posluša narodnjake (polke valčke) na CD.
Hm, vse kar dobro vemo kako se sliši v živo je utrujajoče? Ali vsaj ni navdušujoče?
S staro kaseto ni bilo tako. Ljudje so to nosili vsepovsod, poslušali narodnjake. Satri nonići in nonice so vrtele kasete. Kam je šlo navdušenje? V perfekcijo?
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Tor Jun 20, 2017 08:28; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 20, 2017 08:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
Dobro, sem na hec misil. Jaz ne postavljam v prvi plan kvaliteto posnetkov, ampak izvedbo, sporočilo. Me zanima tudi ozadje nastanka dela in čas, v katerem je delo nastalo. Lahko je še tako hud posnetek, a če me muska ne zanima, ne bom vzel. Najprej me mora muska pritegniti, šele potem včasih opazim, da je tudi dobro posneto. Zato me recenzije v FIFI cajtngih ali na spletnih audio straneh ne zanimajo. Ko hodim po sejmih in slišim zlajnano Krall-ovo, ali Masakelo, ali timeouttakemefive, ali pidgionko, ali skandinavski đez dolgcajt ( slišiš en komad, pa si slišal vso skandinavsko đez produkcijo......), bežim iz demo salona, navkljub kao top produkciji.
Prvič čujem, da bi kak naš zbor snemal glasove per partes. Se strinjam, da ni vse tip-top, kot tudi ni vse zanič. Nasprotno, ogromno naše zborovske glasbe je čudovite in za audiofile poslušljive. Na programu ARS in še na eni postaji, lahko skoraj vsak dan slišiš kaj našega kvalitetno izvedenega in posnetega. Meni radio služi kot dober vir informacij.
Aja, se opravičujem ker je tole povsem iz teme.


LP

Se popolnoma strinjam, žal zaradi komercialnih vzgibov enostavno ni možno vrtet glasbe, ki ima vsebino, kar pomeni hudo težavo za tiste bi bi hoteli nekaj več... Smo imeli enkrat enega zborovodjo v sejemski sobi, je vrtel svoje zborovske posnetke, meni je bilo OK, žal so nam ostali ven bežali, smo tako vedno med kladivom in nakovalom, kar se tega tiče Wink
Se tudi jaz opravičujem, da smo ven iz teme ... Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 20, 2017 08:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uvodni posti v bistvu trdijo da ta forum potrebuje 'ozemljitev' - pa smo povedali da so problem že najbolj običajni glasovi. Mislim da je prav opozoriti.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
V Munchen-u, na sejmu pred leti, je MBL predvajal zbore na njegove velike omni zvočnike: realizem tak, da sem prav videl v naravni velikosti vsakega pevca posebej med zvočniki. Obiskovalci so se nabito zgrnili to poslušat. Realističen zvok vedno pritegne, tudi če glasba ni po okusu.
ps
Špikerje in zbore, ene posnete iz tunerja, ene pa z LP-jev, lahko imamo na ključku, ko se gre izbirati zvočnike in ostalo opremo.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 21, 2017 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Špikerje in zbore, ene posnete iz tunerja, ene pa z LP-jev, lahko imamo na ključku, ko se gre izbirati zvočnike in ostalo opremo.


Ambasador, kateri program na FM skali pa je dandanašnji leta 2017 sploh še poslušljiv na nivoju tvojega "realizma zvoka" ?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 21, 2017 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ars in Radio študent. Če govorimo o kvaliteti zvoka, ne pa o vsebini. Pa tudi ta je tu dobra.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 21, 2017 14:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prvi in drugi program delujeta z najboljšo kvaliteto 192 kb/s to je tudi največji pretok ki ga premoremo v tej državi ostali 128 ali 96kb/s. Zato zadostuje radio iz pralnega praška pa tudi avtoradio kdo tam posluša da mu ni dolgčas. Day Sequerra seveda odpade . Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 21, 2017 17:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
To smo pojasnjevali v drugi temi: digitalno je v konici (peak) perfektno, nižji je signal, več je distorzije. Zato pa komprimirajo digitalne posnetke.

Pri rock posnetkih pa komprimirajo zato, ker glasba nima 'power'-ja. Ker se z jačanjem glasnosti niža distorzija - se občutek moči zvoka izgublja. Digitalno ima obratno karakteristiko kot je človeška zaznava.

Pa zakaj je bil svet šokiran ko je Blumenhofer to dokazal - posnel iz LP na CD - tako je prenesel normalno karakteristiko (da se z jakostjo veča distorzija) na digi. Sedaj so ti ploščki referenčni za testiranja Embarassed

Ne vem zakaj, ma imam občutek da nihče ne posluša narodnjake (polke valčke) na CD.

S staro kaseto ni bilo tako. Ljudje so to nosili vsepovsod, poslušali narodnjake. Satri nonići in nonice so vrtele kasete. Kam je šlo navdušenje? V perfekcijo?


Brez zamere gospodje, ali mi to lahko razložite malo bolj teoretično, ker se mi zdi da spet sadimo/jo buče.

Digitalne posneteke komprimirajo da znižajo distorzijo?

Z jačanjem glasnosti se niža distorzija?

Digitalno ima obratno karakteristiko kot je človeška zaznava?


Na podlagi česa so taki zaključki? Ali vemo kaj je distorzija električnega signala ?

Me prav zanima kako distorzijo zvočnega signala lahko zmanjšamo s kompresijo signala in z jačanjem glasnosti poslušanja? Kje je tukaj teoretična korelacija obeh meritev?

In nenazadnje, kaj ima "goveja muska" na kasetah , ki so jo včasih poslušale "noniči in nonice", veze s perfekcijo zvoka na sodobnih medijih ? Podobna primerjava kot da bi se vprašali zakaj današnja mladina posluša večino glasbe na telefonih. Odgovor je najbrž na dlani.

Za konec pa še eno hipotetično vprašanje vezano na distribucijo FM signala v eter. Mislite da sedanji FM signal na poti od mikrofona studia ali reprodukcijskega medija do zvočnika pri končnem poslušalcu ni popolnoma nič digitalno obdelan, filtriran in kompresiran ?

Iz katerih izvorov oziroma medijev pa se predvaja glasba, ki je distribuirana preko radijskih oddajnikov v FM eter in ločeno v kabelsko omrežje? Mogoče iz analognih gramofonov in magnetofonov ? Resno tako razmišljate?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 21, 2017 18:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala @vintage za resen premislek, ki - upam da - bo razjasnil crescendo audio blodenj...
Za vse zainteresirane : vintage je insider !!!!

Še to, na Kantetovi te čaka cel kup mojih revij, za katere si mi nekoč dejal, da te zanimajo...
lp
A
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 1 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe