Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nova igrača je doma......
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 163, 164, 165  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2017 17:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Na pravem sistemu se vsaka razlika močno občuti, ne trdite neumnosti. Res pa se težko zaneseš na podane deklaracije. Vsekakor pa na kakšni Vintage končni stopnji to popolnoma izgine, ja, res je tako. So izjemno lepe in atraktivne, pa počasne, lene in brez duše. Tudi jaz si lastim kar par kosov.

In po tvojem so neumnosti, ki jih trdimo katere?
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2017 20:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislil sem razlike podajanja enakih mastrov v različnih resolucijah, če niso to samo goli podatki. Tu se hitrejše končne stopnje bolje odnesejo. Če že samo dinamiko gledaš. Tudi več pikselnov na slikah fotoaparatov se pozna in tudi TV gre na bolje. Enako bo tudi z zvokom, čeprav tukaj ni nekih oprijemljivih in dokazljivih meritev. Iz manj točk izdelaš sinusoido, bolj groba in drugačna je, kljub interpolacijam in oversamplingom. Tukaj je analogija v prednosti, pa čeprav je za rezanje predelana z RIAA filtrom in nato še enkrat nazaj doma. Vse to vnaša seveda odstopanja. Ima pa tudi analogni magnetofon enako NAB krivuljo, ki pa je k sreči interna za not in ven. Pri digitalnih posnetkih hitri ojačevalci radi še poudarjajo robatost (kosmatost) gladkih tonov, vokala itd., zato se te stvari na vintage mašinah slišijo nekako bolj fino, vsaj občutek imaš tak. Tukaj pa nastopijo okusi in opisi, zaradi katerih se skregamo, pa vsi imamo prav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In ti sedaj o mastrih, pikslih, analog-digital, hitrih-počasnih itd., katerega ni nihče omenjal. Sicer pa v redu, saj samo debatiramo. Pa še nekaj. Nekateri pravite da so starine brez duše, drugi spet, da jo prav te imajo. Hec, še dobro, da verjamem samo in izključno sam sebi. Vsaj meni pa so važne tudi cene. Bom zelo vesel, če mi predlagaš kakšen soliden po tvoje sodoben, hiter itd. ojačevalec za tako ceno.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
In ti sedaj o mastrih, pikslih, analog-digital, hitrih-počasnih itd., katerega ni nihče omenjal. Sicer pa v redu, saj samo debatiramo. Pa še nekaj. Nekateri pravite da so starine brez duše, drugi spet, da jo prav te imajo. Hec, še dobro, da verjamem samo in izključno sam sebi. Vsaj meni pa so važne tudi cene. Bom zelo vesel, če mi predlagaš kakšen soliden po tvoje sodoben, hiter itd. ojačevalec za tako ceno.




LP

Vsak ima svoje veselje. Če je nekdo zbiratelj Vintage robe je tudi OK.

Ko se začnejo primerjave, hm tukaj smo pa na spolzkem terenu...
Kot sem že omenil večkrat ne moreš primerjat voznih lastnosti "starih" avtov z "novimi", razen tistih pravih že takrat "naprednih", samo ti pa spet stanejo, je tako tudi v audiu ...
Če dobimo en kvaliteten "nov" ojačevalec za tisočaka, ga lahko ugodno rabljenega dobimo že za 300-350 €, je potem tak "povprečen vintage" za 100€ skoraj predrag, ker je stal ko je bil nov "tam nekje" Shocked Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 13:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem želel provocirati, ampak nekaj osnov ne škodi. Ker sem večji del življenja preživel v vintage času, to nekako spoštujem, takega dizajna in kapacitet ne bodo nikoli več prodajali za razumen denar. Omejitev, ki pa jih vintage ponuja, pač ne toleriram, jih pa vzamem v zakup. Tu je razlika. Z veseljem ti posodim vintage PhaseLinear 400+400 za nekaj časa, ker samo počiva že 20 let in ni drugega kot samo VU meter. Pa si sam ustvari sliko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 13:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Na pravem sistemu se vsaka razlika močno občuti, ne trdite neumnosti. Res pa se težko zaneseš na podane deklaracije. Vsekakor pa na kakšni Vintage končni stopnji to popolnoma izgine, ja, res je tako. So izjemno lepe in atraktivne, pa počasne, lene in brez duše. Tudi jaz si lastim kar par kosov.



ja ljudje smo različni....jaz zadeve slišim ravno nasprotno...moti me pretirano "dretje" novodobnih ojačevalcev in receiverjev...raje imam zvok lampašev in lenih , počasnih a z" dušo" opremljenih vintage ojačevalcev... Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 14:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najlepša hvala @jaztom za te osnove HiFi-ja v kolikor je iz dosedanjih postov razbrati, da mi le teh manjka. Hvala tudi za velikodušno ponujeno probo Linearja vendar.........Morda nekoč, ko se bolje spoznava boš izvedel zakaj te pikice.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 15:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintage @uber alles@.....dnevno testiramo aparature takšne in dru gačne....

@joško@, vsekakor imaš prav...samo v čem ti meriš to hitrost in zakaj je sploh pomembna....

a si sploh na kakem koncertu?...menjavaš pozicije...koliko hitro prihaja zvok do tvojih ušes?....bla bla bla....

glede na laste referece, ki seveda nič ne pomenijo, že neštetokrat ponavljam: ojačalo brez loudnessa in tonskih kotrol ni vredno omembe.......yebi ga... Very Happy
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 12, 2017 13:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko smo ravno pri vintage versus moderno. Bratu sem osvežil Hafler DH-101 pre z novimi elkoti in bipolarci. Istih vrednosti, a z večjo voltažo od tovarniških.
Prvo dva, pa mesec poslušanja, nato spet dva, pa mesec poslušanja, včeraj pa sem zalotal še bipolarce in kondije za phono.
Vsi so Nichicon Muse, a različnih serij. Ne bom razlagal zakaj so eni KZ, drugi pa HG.
Brat si Hafler 101ko lasti že 40let, cilj je bil, primarno, zavarovati na ta način pred skurjenjem presušenih kondenzatorjev.

Dejansko vintage komponente z presušenimi elki glih ne morejo zvenet živahno. Povsem druga zgodba pa je zdaj tale 101ka z novimi kantami višjega ranga od originalnih. K sreči je online strani za Haflerje(avtor je prej delal za Dynaco) ogromno, enako raznih odličnih(in ne poceni) modifikacij zanje. DH 101 zdaj spet kaže, da ni zastonj veljal za state of the art razred..Pošasi bo sledilo še nekaj menjav starega kložja v njegovem drobovju in nato modifikacija končne stopnje, DH 200..
Opazili bi, če bi forum engine pustil nalaganje slik(danes jih noče), da je notranjost narejena preprosto in odlično, da kar vabi letkolm. Strošek za materijal je v rangu-ni omembe vredno..In tale žverca bo sedaj lahko špilala še desetletja...
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 12, 2017 13:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom


_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BojanR



Pridružen/-a: Ned Jun 2017 18:14
Prispevkov: 1
Kraj: Šempeter

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 18, 2017 19:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DD
Kar dve leti se je zgodilo od prve ideje do prve realizacije novega sistema.
V bajti sem si izboril še en dodatni prostor, sem v fazi rušenja.
Nov prostor, združitev dveh bo v velikosti 25m2.
Samo sreča je nanesla, da sem v AudioGaleriji naletel na univerzalnega mojstra Dušana, ki mi je predlagal ravno še v pravem času izdelavo nove elektrike .
Prav začuden sem bil, vedel sem, da Dušan dela akustiko, da je gradbenik po osnovni izobrazbi, a da ima tudi umetniško žilico nisem vedel, šok, tudi dekorativni ometi mu niso tuji, ravno ta čas opravlja dela v Kranju, sem mu ukradel del počitka za vikend.
Kot otrok se že veselim mojega novega audio prostora.
Žal bodo moji novi zvočniki, še nekaj časa zapakirani.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
artofsound



Pridružen/-a: Ned Mar 2014 18:47
Prispevkov: 48
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 18, 2017 21:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

BojanR
Dobrodošel na forum in čestitke za zvočnike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 18, 2017 22:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cestitke
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 19, 2017 14:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uf, 25m2 in Opere... krasno, čestitke ! Surprised

Kaj pa ostalo "železje" !? Wink
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 19, 2017 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo čestitke za Grand Callase..Lepo,da nisem edini Wink
Kaj jih bo pa poganjalo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 163, 164, 165  Naslednja
Stran 77 od 165

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe