Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri prenosni predvajalnik (DAP) izbrati
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2017 18:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom kar to temo izkoristil.

Imam:
iPhone 5s
AKG K701

budget:
300 EUR

Namen uporabe:
V poletnih mesecih bi se na vrtu vsedel nekam v senco in preko slušalk
poslušal glasbo. Ne potrebujem nobenih drugih funkcionalnosti.

Vso glasbo imam v iTunes v ALAC formatu.

Ali je to iPod touch ali so še druge možnosti ? Ali pa je to kar obstoječa rešitev ?

Morda bi šlo tudi tako, da je: "shramba CD-jev", DAC, predojačevalec slušalk, v eni škatli, ki bi bila priključena na 220V.

???

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bado.lambadowski



Pridružen/-a: Tor Maj 2012 15:47
Prispevkov: 162
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2017 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na ipod gre rockbox operacijski sistem.
Fantasticen zvok, predvaja vse kar češ vključno z flaci itd...in omogoča
Ogromno svobode pri nastavitvah...sprobaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 08:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bado.lambadowski je napisal/a:
Na ipod gre rockbox operacijski sistem.
Fantasticen zvok, predvaja vse kar češ vključno z flaci itd...in omogoča
Ogromno svobode pri nastavitvah...sprobaj


Ne vem če je iPod prava rešitev. Ali nebi v tem primeru uporabljal kar iPhone.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 13:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bado.lambadowski je napisal/a:
Na ipod gre rockbox operacijski sistem.
Fantasticen zvok, predvaja vse kar češ vključno z flaci itd...in omogoča
Ogromno svobode pri nastavitvah...sprobaj


Rockbox je nestabilen (iPod Classic 160GB), še posebej s FLAC-i. Ena verzija (build) mi ga je biksal s konstantnim resetiranjem, čez pol leta sem poskusil ponovno in je bilo okej, nato spet biksanje, itd. Skratka, ni plug 'n play.

Music app na iPhonu se čisto lepo poveže na iTunes knjižnico na računalniku prek HomeShare. Ne rabiš iPod-a. Če pod brajdo nimaš solidne brezžične pokritosti, bo treba še eno brezžično dostopno točko (50-100 EUR). Meni je ta rešitev lepo delala par let in jo še vedno občasno uporabim - je pa res, da odkar sem prešaltal na Tidal HiFi vedno manj.

Za K701 rabiš še en baterijski ojačevalec, in to je to. DAC v iPhone je kar okej, za pod brajdo bo Smile Nekih 150 EUR je že zelo solidna reč.

Za 300 EUR imaš tudi škatlice, ki imajo poleg ampa še DAC. Tisto gre potlej prek Apple Camera adapterja na iPhone. Je pa obvezno treba preveriti kompatibilnost.

Firme so, recimo: Schiit, JDS, FiiO. Od teh bi vzel Schiit, ker:
- mi je všeč ime,
- sem prebral od Stoddarda e-knjigo,
- baje Mike ve, kaj dela pri DAC-ih (delta sigma).

Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 17:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

blazheny je napisal/a:


Music app na iPhonu se čisto lepo poveže na iTunes knjižnico na računalniku prek HomeShare. Ne rabiš iPod-a. Če pod brajdo nimaš solidne brezžične pokritosti, bo treba še eno brezžično dostopno točko (50-100 EUR). Meni je ta rešitev lepo delala par let in jo še vedno občasno uporabim - je pa res, da odkar sem prešaltal na Tidal HiFi vedno manj.

Za K701 rabiš še en baterijski ojačevalec, in to je to. DAC v iPhone je kar okej, za pod brajdo bo Smile Nekih 150 EUR je že zelo solidna reč.

Za 300 EUR imaš tudi škatlice, ki imajo poleg ampa še DAC. Tisto gre potlej prek Apple Camera adapterja na iPhone. Je pa obvezno treba preveriti kompatibilnost.

Firme so, recimo: Schiit, JDS, FiiO. Od teh bi vzel Schiit, ker:
- mi je všeč ime,
- sem prebral od Stoddarda e-knjigo,
- baje Mike ve, kaj dela pri DAC-ih (delta sigma).

Smile


Tehnično te variante vse dobro poznam saj jih že zelo dolgo uporabljam. Ne vem pa ali ima bolje rešeno zvočno enoto, iPod ali iPhone.

Schiit poznam saj imam njihov DAC. Kaj pa si imel ti v mislih.

To da bi imel baterisko napajan predojačevalec se mi zdi zanimiva rešitev. Lahko bi šel v DIY projekt. Ima kdo kakšne izkušnje.

Kje pa bi bil pri tem razmišljanju Astell & Kern Jr, ne z vidika funkcionalnosti bolj z vidika kakovosti reprodukcije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 19:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Tehnično te variante vse dobro poznam saj jih že zelo dolgo uporabljam. Ne vem pa ali ima bolje rešeno zvočno enoto, iPod ali iPhone.

Schiit poznam saj imam njihov DAC. Kaj pa si imel ti v mislih.

To da bi imel baterisko napajan predojačevalec se mi zdi zanimiva rešitev. Lahko bi šel v DIY projekt. Ima kdo kakšne izkušnje.

Kje pa bi bil pri tem razmišljanju Astell & Kern Jr, ne z vidika funkcionalnosti bolj z vidika kakovosti reprodukcije.


Nimam pojma, res.

iPode drajsam že 10 let, iPhone pa od štirice dalje. Trenutno sem na SE, kar je preoblečen 6s. Meni se zvokovno nikoli niso zdeli švoh, je pa res, da nikoli nisem imel česa drugega, da bi lahko neposredno primerjal. Zvokovno mi je iPhone SE boljši od starega iPod Classica, prejšnji iPhoni se mi pa niso zdeli boljši.

Namenski DAP-i tipa Astell, FiiO X serija, itd. bi znali biti v prednosti v tem, da ti 701-ke poženejo brez dodatnega (baterijskega) ampa. Sploh za FiiO X5 sem zasledil, da ima prav pošastno izhodno stopnjo. Tu iNaprave pogrnejo, za kaj drugega kot za IEM-e niso.

DIY baterijski amp... ne vem no. JDS O2 amp je nekih 120 EUR, menda je strašen. Jaz ne bi sam razvijal tople vode.

Za 300 EUR imaš baterijski O2 amp + DAC, tisto zvežeš prek Apple Camera adapterja na iPhone in eliminiraš še vgrajeni DAC, če ti ne ustreza. Ne vem pa kaj je pri tem interfejsu z jitterjem, če si zahteven. Naj kdo kaj napiše, ki se je s tem že igral.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 14, 2017 09:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@blazheny

Ali je možno povezati Fiio A3 na iPhone. Rad bi zaobšel analogni del na iPhone in digitalno nastavitev glasnosti.

Zanima me tudi ali se da kupiti Fiio naprave v Sloveniji.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 14, 2017 15:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Zastopnik za FiiO za Slovenijo je hrvaški HD Multimedia.
LP

Admin
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 14, 2017 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
@blazheny

Ali je možno povezati Fiio A3 na iPhone. Rad bi zaobšel analogni del na iPhone in digitalno nastavitev glasnosti.

Zanima me tudi ali se da kupiti Fiio naprave v Sloveniji.

lp


FiiO A3 je navaden baterijski headamp in ga je vsekakor možno povezati na iPhone oziroma katerokoli napravo, ki ima jack za slušalke. Še priročen kabelček z L konektorji je priložen.

Ne boš pa s tem zaobšel iPhonovega analognega (in digitalnega) dela. Samo več miliamperov in voltov bo na outputu in s tem več pogona za recimo K701, za katere sem ziher, da jih direkt iz telefončka ne moreš spodobno poganjat.

So pa te FiiO čudne beštijice. Napol zastonj, če pogledaš kaj dobiš. Eni napol orgazmirajo nad njimi (med drugimi tudi famozni NwAudioGuy, ki je spljuval NuForce vis-a-vis FiiO in kasneje zdizajniral O2 amp), drugi so hladni. Meni je moj FiiO E10 čisto všeč, ampak samo, dokler imam v vidu, da je bil 80 evrov in da ga imam za igračkati se. Če bi slušalke resno vzel, bi hotel kaj dosti boljšega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 16, 2017 19:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

blazheny je napisal/a:


FiiO A3 je navaden baterijski headamp in ga je vsekakor možno povezati na iPhone oziroma katerokoli napravo, ki ima jack za slušalke. Še priročen kabelček z L konektorji je priložen.

Ne boš pa s tem zaobšel iPhonovega analognega (in digitalnega) dela. Samo več miliamperov in voltov bo na outputu in s tem več pogona za recimo K701, za katere sem ziher, da jih direkt iz telefončka ne moreš spodobno poganjat.



Izgleda, da se da od iPhone (in ostalih mobilnih naprav) zaobiti digitalni in analogni del:

http://www.positive-feedback.com/Issue78/ral_keb02.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 18, 2017 16:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še ena zanimiva zmogljiva konfiguracija:

https://www.minidsp.com/products/dsp-headphone-amp/ha-dsp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 28, 2017 23:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na koncu sem se odločil za Sony PHA-1A v kombinaciji z iPhone.
Po nekaj dneh poslušanja sem zelo zadovoljen z nakupom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe