Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Obnova sprednje stranice ojačevalca

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
miromustang



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:52
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 19, 2017 09:12    Naslov sporočila: Obnova sprednje stranice ojačevalca Odgovori s citatom

Zanimam me kako oz. kdo bi mi lahko obnovil sprednjo stranico na ojačevalcu, ki je poškodovana. Na njej so praske in pikice, ki so moteče in bi se jih rad znebil.


_________________
Sansui AU-11000, TU-9900
Sony TA-N7B, TA-F7B, TA-E7B, APM-33W
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 499
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 20, 2017 02:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen miromustang,

tudi sam sem ljubitelj in restavrator starih aparatur in sem se velikokrat znašel pred enakim problemom. Največkrat sem to reševal s povečevalnim steklom, zelo tankim čopičem in paleto modelarskih Revell ali podobnih barv, katere sem medsebojno mešal, dokler nisem dobil željenega odtenka. Celo samo za črno imam več variant, od najbolj svetleče do najbolj matt.
V primeru tega Sonyja bi priporočal, da se naučiš živeti s temi praskicami. Jih je veliko in so predrobne, da bi lahko saniral v originalno stanje. Jaz sem določene kose čelnih plošč že dajal strokovnjakom, da so mi jih na novo prebrusili (satinirali) in eloksirali, a so bili kosi barvno naravnega aluminija in brez napisov. V tvojem primeru tega ne priporočam, ker ne boš mogel uloviti originalnega stanja pa še velik problem bo z napisom. Najcenejša opcija bi bila dobiti preko neta čelno ploščo v dobrem stanju, američani radi prodajo aparature po kosih, ko ugotovijo, da se jim ne izplača ali pa jih ne znajo popraviti. Ena od možnosti bi bila narediti povsem novo ploščo, lahko tudi z masivnega lesa, staro ploščo pa v predal, da se po potrebi vrne v originalno stanje. Možnost bi bila recimo tudi izrezati formo iz temnega stekla in to montirati pred ploščo. Ali pa uporabiti samolepilno folijo za avtomobilske karoserije, so zelo atraktivnih vzorcev, od satiniranega aluminija vseh barv do imitacije karbonskih vlaken. Se zalepi preko plošče in po potrebi odlepi če hočemo originalno stanje.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 20, 2017 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zanimiva ideja...vzemi plato in se sprehodi do Pečenka na Viču...odrezat tak kos v plexiju je mala malca....mogoče ti vgravira identičen napis...potem ga sam zapolniš z belo barvo...
alu plato ti tudi naredijo in pojedkajo napis...samo to zna bit dražje kot ojačevalec...ne vem koliko so napredovali v barvnih odtenkih eloksacije...
če se prav spomnem, @drago67@ ima izkušnje z izdelavo Marantzovih plat...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miromustang



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:52
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 23, 2017 17:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vam za zanimive ideje. Eloksiranja se bojim, ker je originalni odtenek zelenkasto siv in se ujema s predojačevalcem iz te serije. Čakanje na plato v dobrem stanju je ponavadi zelo dolgotrajno, ker je narejenih 3000 primerkov pred 40 leti. Najboljša rešitev bo, da se sprijaznim s stanjem in uživam v glasbi.
_________________
Sansui AU-11000, TU-9900
Sony TA-N7B, TA-F7B, TA-E7B, APM-33W
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 499
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 23, 2017 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odlična rešitev! Sem upal, da bo tako.
Predlagam pa menjavo kondenzatorjev in pregled ostalih elementov.
Po 40 letih je zagotovo kak kos izven parametrov.
Ko odletijo V-FETi je zaman žalovati.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miromustang



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:52
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 23, 2017 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za nasvet, vendar sem to že opravil. Vsi elektroliti, uporji, BJT-ji, trimerji in diode so zamenjani.
_________________
Sansui AU-11000, TU-9900
Sony TA-N7B, TA-F7B, TA-E7B, APM-33W
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 499
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 23, 2017 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super.
Naj ti dobro služi še naslednjih 40 let, pol pa spet ena menjava kondenzatorjev :-)

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 22, 2017 15:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sicer super pozen odgovor, ampak mogoce kot ideja za koga - original prednjo planko poskenirat na Flat-bed scannerju, na novo zrisat vse tekste ali si pomagat s kaksnim podobnim ali po moznosti enakim fontom, nato dati planko speskat, na novo eloksirat in z laserjerm "pogravirat" na novo vse tekste,...bolje ne gre



_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 499
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 25, 2017 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsa čast, super izgleda.
Sem tik pred podobno reševalno akcijo, pa bom kaj takega poskusil tudi sam izvesti na končnih stopnjah.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 29, 2017 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@lix -
prinesem s seboj na HI-Fi multimedia show v soboto....
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe