Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Cizek vintage
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 14, 15, 16  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 18, 2017 09:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo fantje;

4000 € in en dan dopusta in via Italija po komplet Model 2 z MG27 subi.

Lastniku se lahko samo še smeji.

p.s. vprašanje za prodajalca; zakaj je K10DT kontra obrnjen ?

http://www.subito.it/audio-video/diffusori-acustici-cizek-enna-207563653.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 18, 2017 15:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
ambasador je napisal/a:

....
Sedaj pa z gramofonom v detajle. Ven je skočilo nekaj mozoljev, a še moram priti do dna koliko je to posledica starosti oziroma posegov.

.....
@andrejS, samo še pikico in bo prepozno ..krog sklenjen .. ljubezen iz preteklosti po premoru v sedanjost. Sicer bi si bolj želel prvi model, je ta dvojka maestozna zgoraj in za popolno 'simoncellijevo ovulacijo' manjka samo še sub.


1. Saj pravim, da pomlajuje.
2. Upam, da se s Castorjem ne bosta skregala zaradi bejbe pri vajinih letih.
Upanje obstaja, da dobis cel sistem.
http://www.subito.it/audio-video/diffusori-acustici-cizek-enna-195894250.htm

Sporoci, kaj se odkrijes v crni luknji, kjer se cas vije po svoje, pises zanimive prispevke!

Tako kot je moj soimenjak ugotovil, kopijo se da narediti za visjo ceno od originala, ce v prvo uganes vse parametre, kar pa tezko dvomim, da se ti sreca nasmehne tako dalec.

Pozdrav,
Andrej

@simonceli: a ni to ta isti prodajalec - iz Enne na Siciliji, o katerem smo razpravljali že takoj na drugi strani te teme 5.maja?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 18, 2017 15:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tweet so menjali in narobe ugradili..
V center Sic. otoka dvignit tole za ta cvenk (- lasten prevzem...) v enem dnevu dopusta..., hmmm, zelo optimistično....
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 19, 2017 22:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
Tweet so menjali in narobe ugradili..
V center Sic. otoka dvignit tole za ta cvenk (- lasten prevzem...) v enem dnevu dopusta..., hmmm, zelo optimistično....
lp


Donde sta el problema. Stricek z otoka, bo poklical zemljota iz mafijske oaze, pa bo se kak dan pocitnic zastonj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 19, 2017 22:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@simonceli: a ni to ta isti prodajalec - iz Enne na Siciliji, o katerem smo razpravljali že takoj na drugi strani te teme 5.maja?

Jaz bom selekcijo prodajalcev prepustil simonceliju in njemu podobnim, ker sam sem bolj zaletave narave. To je predvsem kot pohvala simonceliju in njemu podobnim! Da se razumemo!

BTW
Ne vem zakaj, ma mi je prislo na pamet, da bi moral prit v Izolo po Cizeke! Mogoce bom na ta nacin prisel prej do koncanega vertikalca! Very Happy Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 19, 2017 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In da se eno malcek zacinim!

Ni problem v tem, da je Cizek dober, problem je v tem, zakaj se z njim skorajda noben ne more primerjat! To je vprasanje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 20, 2017 00:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

in po tem vprasanju mislim da bi LIX tudi znal najt odgovore, ma se nisem nasel patenta, kako ga v to prepricat!
Pa naj bo to en tak poizkus tipa kick starter!
A si ti LIX kapac naredit eno skatolo, ki bo nekaj vredna! Seveda si! Objavi plane in zacni zbirat prispevke! Ce Bog da in partija, ti za vikend prinesem sto eurotov na nevidzeno!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 20, 2017 01:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dragi Castor,

provokacija in brca za start nista potrebni. Tudi joztom se je vprašal, zakaj nihče ne naredi moderne kopije ali celo izboljšave.
Kdor bi se lotil kopije, bi bil verjetno razočaran, niso danes materiali taki kot so bili včasih, vsaka spremembica in prilagajanje bi odnesla končni rezultat izven začrtane poti. Osebno se mi zdi tako početje velika neumnost, saj smo se vsi v zadnjih 40 letih precej naučili o zvočniški tehnologiji, tudi sam sem že pred desetletji študiral tudi Cizekove izdelke, danes so komponente neprimerljivo boljše, posnemati stare vzorce z vsemi dobrimi in slabimi, slednjih je v originalnih zvočnikih zelo veliko, ni smiselno. Smiselno je uporabiti kar je bilo takrat dobrega, to pa je v glavnem shema kretnice, pa še ta bolj kot študija, saj je za novejšo izpeljanko potreben povsem drugačen izračun. Predvsem bi opustil upor na vhodu, kdor si ga želi, naj si ga na katerikoli domač zvočnik namontira na plus konektor. Zobel impedančno peglanje se vsekakor vključi na vsakem neškrtarjenem projektu, večina tovarn na teh elementih prišpara, pravzaprav je sramota, da je zelo malo tovarniških izdelkov opremljenih z zglednimi kretnicami, krivo je šparanje, še bolj pa ignoranca. Da pa nihče več ne posluša svojega izdelka in ga le meri in podaja kompresirane krivulje frekvenčnega razpona sem že večkrat omenil ... a je res potrebno biti slep, da prisluhneš svojemu izdelku predno ga daš v prodajo?

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 20, 2017 18:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi veliko osnov se najde za razne restavratorske podvige. Tukaj je primer popravljenega in izboljšanega preklopa two-way;
http://www.troelsgravesen.dk/JBL-L26.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 29, 2017 06:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je mogoce kdo iz Slovenije novi lastnik?

ambasador je napisal/a:
AndrejS je napisal/a:
ambasador je napisal/a:

....
Sedaj pa z gramofonom v detajle. Ven je skočilo nekaj mozoljev, a še moram priti do dna koliko je to posledica starosti oziroma posegov.

.....
@andrejS, samo še pikico in bo prepozno ..krog sklenjen .. ljubezen iz preteklosti po premoru v sedanjost. Sicer bi si bolj želel prvi model, je ta dvojka maestozna zgoraj in za popolno 'simoncellijevo ovulacijo' manjka samo še sub.


1. Saj pravim, da pomlajuje.
2. Upam, da se s Castorjem ne bosta skregala zaradi bejbe pri vajinih letih.
Upanje obstaja, da dobis cel sistem.
http://www.subito.it/audio-video/diffusori-acustici-cizek-enna-195894250.htm

Sporoci, kaj se odkrijes v crni luknji, kjer se cas vije po svoje, pises zanimive prispevke!

Tako kot je moj soimenjak ugotovil, kopijo se da narediti za visjo ceno od originala, ce v prvo uganes vse parametre, kar pa tezko dvomim, da se ti sreca nasmehne tako dalec.

Pozdrav,
Andrej

@simonceli: a ni to ta isti prodajalec - iz Enne na Siciliji, o katerem smo razpravljali že takoj na drugi strani te teme 5.maja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 04, 2017 09:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včeraj sem dobil idejo, ki se je izkazala:
Cizek model 2 sem postavil na stojala 60cm višine. Zvočnike sem polegel z visokotonci na zunanji strani - tako kot ležijo na subu MG 27.
Zvočnike sem v prostoru odmaknil od zadnjega zida 130cm in 105cm od stranskega (center wooferja) - da izkoristim precedence efekt (ignoriranje odboja od zidov).

Nato drugi korak: v paralelo sem priklopil samo wooferje mojih MonitorAudio GR20. Slednji so narejeni da delajo v paraleli, pri čemer se 'nižji' prej izpoje, zapusti sceno/izgine okoli 700Hz - tega sem priklopil. Odziv ima precej podoben MG27 kar se upada proti srednjim tonom tiče. Potem sem samo še poiskal primerno lokacijo.

Ooooooo, pa to deluje - se pozna, da je Cizek2 sestavni del velikega sistema. Že moji MA20 imajo veliko sceno, a s tem dobesedno padeš noter v osupljiv realizem - in to hipoma, brez privajanja. Scena se zelo odpre, kot bi osvetlilo posamezne instrumente v orkestru - jih naredilo evidentne in zelo velike napram običajni reprodukciji - občutek pa je tak kot bi stal pred orkestrom. Redko dosedaj sem imel priliko kaj takega slišat. Običajno je scena bolj podobna božičnim jaslicam.
Seveda je dosti vezano na posnetke, ma čeljust pade že na kako se to predstavi, tudi ob minornih posnetkih. Bom še dodatno opisal: poslušanje z in brez dodatnega wooferja ima enak odziv 'tam zgoraj' - realizem poveča polnost na basu, kar da telo instrumentom, prikaže polno izzvenevanje na basu, lesenost (lesenih, kajpa) instrumentov. Moram še opraviti meritve, a smatram da zapolnitev lukenj, ki so posledica odbojev, ogromno prispeva k polnosti in realizmu.

Zdaj, napisano je potrebno vzeti tako kot sem to doživel - prvi vtis. Bom videl s časom kakšen 'nahrbtnik' to še nosi s seboj. Ampak nekaj je sigurno: impresionira. Tudi mene ki sem že marsikaj dal skozi.
http://www.audiocostruzioni.com/r_s/diffusori/diffusori/sub-cizek-mg27/sub-cizek-mg27.htm
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Za zaključek še tisto kar me je navedlo na ta eksperiment: Cizek 2 ima globoke (resonanca 38Hz) base, a so tihi, v ozadju. Razmišljal sem - kaj pa - v pomanjkanju sub-a MG27 - bi kupil še drugi par Cizek2 in ga priklopil vzporedno - seveda preko močne tuljave, ki bi predstavljala low pass kretnico 1.reda (6dB/oktavo). Tako bi base poravnal in predvsem bi imel dva identična wooferja v paraleli.
Ker je zvočnik popolnoma rezistiven, bi tuljava delovala kot v teoriji. Imel bi pa še možnost s preklopnikom Q spreminjati ohme/občutljivost.
Jasno, induktivnost tuljave bi potrebno določiti s preskusi. Po grafu sodeč bi -3dB reza bilo med 100 in 150Hz.
http://www.classicspeakerpages.net/IP.Board/index.php?/profile/101570-paolippe/content/&type=forums_topic_post&page=3
Na tej strani so meritve druge verzije modela 2 (kar imam doma), tista s prilepljenim obročkom. Graf z rdečo krivuljo predstavlja maksimalen možen pritisk in je lepo vidno da mu manjka dodaten bas. Sledi graf v gluhi sobi, nato zadnji s tercami oktav v prostoru - luknja na terci okoli 160Hz je posledica odboja (očitno je bil center wooferja okoli 55cm od ene ali celo dveh sten) in jo drugi woofer postavljen drugje v prostoru popolnoma zapolni, poleg tega da poviša celoten nivo basov.
------------------------------------------------------
Evo, še ena ideja kako z relativno malo financ pričarati nekaj impresionantnega.
ps: za ojačevalec sem uporabil SystemFidelity SA300 ker ima dva para priključkov za zvočnike in ločene preklopnike za A in B da sem hitro preverjal dodaten woofer - učinek spremembe njegovega položaja v prostoru. Očitno ta ojačevalec nima omejitev pri stereo sliki/sceni, ki se je ogromno ekspandirala v vse smeri.
http://systemfidelity.com/audio/products/s300.php
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 04, 2017 13:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

System fidelity je bil včasih slovenski še en dokaz da je danes boljše ploščice polagati, zidati, travo kositi, prodajati pekovske izdelke, čevapčiče itn... imaš vseeno več minimalnih možnosti za obstoj in minimalni dohodek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
System fidelity je bil včasih slovenski še en dokaz da je danes boljše ploščice polagati, zidati, travo kositi, prodajati pekovske izdelke, čevapčiče itn... imaš vseeno več minimalnih možnosti za obstoj in minimalni dohodek.

V naši deželici že ..
Če se selijo naše firme v Avstrijo, ker z etiketo Made in Austria dosegajo višje cene za iste izdelke ... potem smo res tam.
A vremena kranjcem bodo se zjasnila: novi val naših hifi proizvajalcev - o katerem se vedno več govori v svetu, si utira pot in gradi renome Made in Slovenija. Kuzma ima tu posebno vlogo 'ledolomilca', ker je pričel že v ranjki Jugi - svetu je s časom dokazal, da made in slovenia ne zaostaja prav nič za vodilnimi. Vsem ostalim je zaradi njega veliko lažje.

V primeru SA300 gre za ojačevalec s stabiliziranim napajanjem (tehnična rariteta) na bazi LM3886.
47Lab, Jeff Rowland so ta čip avdiofilsko in tržno uspešno uporabili in tudi v SA300 so uspeli ogromno potegniti iz tega čipa glede na finančni vložek.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sre Jul 05, 2017 15:02; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 15:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gospod Rowland je apliciranje LM3886 v paraleli potegnil kar iz pro audia. So precej pred njegovo Concentro uporabljali to v D.A.S. E4, ravno tako s šestimi integrirci na kanal, najcenejši iz serije Energy, višji so imeli klasične tranzistorje. Danes sem imel na mizi odpretga starega RCF s po dvema v paraleli, tega je v pro audiu en kup. Sicer v grdih ohišjih ... :-)

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 10, 2017 09:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, pa ste slišali Cizek 2 na sejmu. Okvirno sliko si je lahko vsak ustvaril.
Super da je @lix postavil zvočnike diagonalno. Sem si kar oddahnil, sicer bi tvegali fiasko.

Tako je Cizek bil dovolj blizu sten, da je ojačal base - kot je tudi projektiran. Da mu ena stena (ali tla, ko je na njegovih original nizkih stojalih) pomagajo poravnati base. Za prikazati magistralen zvok ki ga zmore, pa potrebuje postavitev daleč od sten in pa dva suba - pa ne standardne kocke z ojačevalcem, kot se danes prodajajo, ampak taki, da so sposobni iti korektno na srednje base. Z obojestransko kretnico 6dB na cca 150Hz, ki njegov woofer razbremeni 'wufanja'.

Pri ocenjevanju zvoka na sejmu je potrebno upoštevati da je bil priklopljen z dolgimi komercialnimi kabli. Sem doma probal razliko med VDH Revelation in podobnim kablom kot je bil na sejmu in je zelo slišna razlika v prid dobrim avdiofilskim kablom. Bistveno bolj fino (manj zrnato) polno, gladko in 3D.
Drugače pa je Yamaha kombinacija za moj okus dovolj dinamično in polno pognala membrane.

Dobra ideja - bravo @lix - je bila leteča menjava komadov na pol minute (prednost računalnika), da so obiskovalci na brzino ujeli osnovne poteze zvoka. Kaj več pa itak ne moreš, ker so trije razstavljali, pa še veliko kramljanja (uživaškega) je bilo stalno prisotno.

Mislim da je tako prav, ker je pri vintage poanta revijalen prikaz in druženje. Tri note - sto besed Laughing Laughing
Meni je bilo lepo.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Tor Okt 10, 2017 09:31; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 14, 15, 16  Naslednja
Stran 9 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe