Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Multiroom sistem - zvočniki v več sobah
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 05:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
Z namenom koriščenja interneta. Na terasi se mi takrat ni zdelo potrebno ali pa se nisem spomnil. Pa bi zdaj morda ubral salomonsko rešitev. Wink


Za ethernet so zadosti 4 žičke (1,2,3 in 6).

Problem bi bil edino če ostale 4 žičke prenašajo kakšen močen signal in bi potem eth. signal motilo - ni kaj kot poiskušat.

Edino kar je potrebno pazit je, da zadržimo twisted pair strukturo - se pravi da so 1 in2 prepletene skupaj in 3 ter 6 prav tako.

LP, Tomi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 17:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom bil malo žlehten in se vnaprej opravičujem. nimaš izvora???? Piši kuči propalo. Je brcanje v temo brcanje z digitalnimi prvoligaši, če jih analogni hendikepiranci povozijo. Ustvarjanje hifi sistema na bazi domene, da je CD merilo, je , ne ni , je rafal v obe koleni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2015 09:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@trancedeejay,

Imaš morda sliko zadnjega dela keypada? Nikjer ni podatka o dimenziji doze, v katero vgradiš keybad. Precej nerodno s strani proizvajalca. Močno dvomim, da gre evropski keypad NV-A4DKP v klasično okroglo dozo s premerom 5 cm. Angleška različica je videti manjša, ampak tudi zanjo ni podatka o globini in premeru zadnjega dela.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2015 18:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo.
Sicer nisem pogledal za tocno tvojo tipkovnico a vse tipkovnice imajo tocno doloceno za kater tip stikal so namenjene. V mojem primeru je bil to star tip bticino. To pomeni da mora nujno bit kvadratna trimestna doza na katero pase bticino okvir, ki drzi tipkovnico.
Have a nice day
Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 05, 2015 08:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje si zasledil ta podatek?
Ker tale, za angleški trg, je definitivno preozka za trimestno dozo.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 05, 2015 13:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI.
Mislim, da bo tale taprava doza.




_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 05, 2015 13:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Daj, če ti ni odveč in ko utegneš, prosim slikaj zadnjo stran. Da se vidi, ali gre tudi v okroglo vtičnico. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 07, 2015 19:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo. Jaz imam drugačno tipkovnic kot ti. Ampak evo, sem se potrudil in slikal - pica v dobrem:) Moja tipkovnica zagotovo ne gre v 5cm okroglo dozo ampak trimestno.
Sem pa pomeril razmike med gumbi pri mojem keypadu in mislim, da mora bit dimenzija ohišja tvojega keypada cca 5cmx5cm - čeprav v manualu za tvoj keypad pišejo neke čudne dimenzije (tista varianta z masko se mi zdi ok, brez maske - predvidevam, da je to bezel, je premajhno.



Prilagam se link od tvojega keypada in pa link do manuala.

http://www.legrand.us/nuvo/audio-video/volume-control/nuvo-controllers/a4dkp-uk.aspx#.Vj4v5isx9Ts

http://www.legrand.us/~/media/Files/NuVo/Specifications/A4DKP-UKspecs.ashx
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 09, 2015 08:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za sliko, se oddolžim! Smile
Drugače tisto ni moje ohišje, le gledal sem, zakaj je UK verzija manjša. Precej nenavaden pristop - da ni podanih dimenzij.
Ti si dozo potem vgradil pokončno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 09, 2015 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri UK varianti ti piše, da je narejen za UK dozo, ki so specifične in zato je temu prilagojena tipkovnica.

Jaz imam keypad za 3 mestno dozo - jaz imam TEM, ker je po standardu in potem normalno okvir zašravfaš od Bticino, notri porineš tipkovnico, dodaš masko in to je too - kot bi stikala v bajti montiral - brez mutenja v okroglo dozo in podobno - vse klapa kot ata na mamo, nič provizoriš.

Evo ti sliko - to ti pove, da ne more bit pokončna doza.


_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 09, 2015 14:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem, zakaj bi UK doze bile specifične, povsod dobiš kvadratne doze. Število tipk je obakrat enako, tako da je še manj logično, čemu je ena kontrola večja od druge. Zato sem tudi dal okroglo, nisem računal, da se potrebuje 3-mestna. No, če bi to pisalo v specifikaciji, bi jo gotovo dal.

Ti imaš ležeče, vsi zadetki na googlu prikazujejo pokončno, med njimi je tudi uradna stran:
http://www.legrand.us/nuvo/audio-video/wired-audio-systems/nv-a4d.aspx#comp
Očitno so vmes lansirali novo različico.

Tako da to je daleč od sistema "ata na mamo". Seveda sem kriv sam, lahko bi to preveril pravočasno, ampak štemanje mi ne bi ušlo, ker bi takrat pripravil ležečo dozo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2016 09:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, da zaključim to nejasnost. Aktualni modeli za evropski trg imajo pokončne kontrolne plošče, ki se namestijo v katere koli 3-mestne doze. Še vedno trdim, da so navodila (pred uporabo) slaba, manjkajo dimenzije vgradnih komponent in detajli o predpripravi (groba instalacija).

Sistem kot tak je v redu, deklariranih 15W/kanal je dovolj tudi za malce večje zvočnike, zvok je zelo soliden, priročne so tudi tonske kontrole.

Allport, "kabelsko" stičišče vseh vtičnic in zvočnikov, je tudi v redu, presek 1,5m2 ni težaven, kabli se enostavno pričvrstijo z vijaki.

Glavni vir je receiver (preko Zone2) z ethernet podporo, tako da je izvedljivo tudi krmiljenje na daljavo z mobilno napravo.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 05, 2017 13:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še kratko poročilo o uporabi, če koga zanima. Vem, da bi si pred leti želel takšnih informacij. Smile

Sistem je super, po enem letu nimam pripomb. Glavni vir je Squeezebox, ki se ga da enostavno krmiliti preko telefona. Logitechova aplikacija je bolj žalostna, je pa zato na voljo iPeng za nekih 9 €. Močno se mi dopade, da ga je preko računa na myqsqueezebox.com moč krmiliti izven dometa wifija - s klasičnim prenosom podatkov. Dodal sem še strežnik s svojo glasbeno zbirko, tako da se da vir predvajanja takisto zamenjati s telefonom (s pomočjo omenjene aplikacije, ki omogoča krmiljenje drugih Logitechovih izdelkov).

Ostali viri glasbe so lahko karkoli, kar se predvaja na receiverju (zone2 izhod). Če je nanj povezan tudi "android" TV, lahko preko castinga poslušaš tudi youtube videe, ki jih poiščeš s telefonom.
Receiver je sicer opcijski dodatek, saj sta Nuvo in Squeezebox povsem zadosten par za multiroom sistem.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe