Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup začetniškega gramofona in ostale HI-FI opreme
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2016 08:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.whathifi.com/best-buys/hi-fi/best-turntables
Evo, katere gramofone so dali v košarico angleži..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 23, 2017 17:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimam se za nakup gramofona. Gledam rabljeno REGA RP40, ki je v bistvu izboljsana RegaRP3 z zunanjim napajanjem, silikonsko gumico in je izdana kot limitirana serija ob 40 jubileju. Ogledujem si pa tudi RP6 a tovarnisko namesceno dozo EXACT. Zanima me vase mnenje, ima mogoce kdo kake izkusnje?
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 23, 2017 18:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
http://www.whathifi.com/best-buys/hi-fi/best-turntables
Evo, katere gramofone so dali v košarico angleži..


Zanimivo je, da lahko Sony poslušate tudi v Hi rez - DSD, ker ima vgrajen pretvornik iz analognega v DSD signal (lahko izberete tudi WAV).
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 23, 2017 19:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:
Zanimam se za nakup gramofona. Gledam rabljeno REGA RP40, ki je v bistvu izboljsana RegaRP3 z zunanjim napajanjem, silikonsko gumico in je izdana kot limitirana serija ob 40 jubileju. Ogledujem si pa tudi RP6 a tovarnisko namesceno dozo EXACT. Zanima me vase mnenje, ima mogoce kdo kake izkusnje?


Mnenje je: kak boljši Dual idle driver Dual 701 recimo. Dobro porihtat in ležaj na ročki porihtat. Pozabi rege, sploh ljubilejne, in pa tovarniško nameščene doze. Je zelo resen gramofon, neprimerljiv z poceni novodobnimi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 23, 2017 19:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
ambro je napisal/a:
Zanimam se za nakup gramofona. Gledam rabljeno REGA RP40, ki je v bistvu izboljsana RegaRP3 z zunanjim napajanjem, silikonsko gumico in je izdana kot limitirana serija ob 40 jubileju. Ogledujem si pa tudi RP6 a tovarnisko namesceno dozo EXACT. Zanima me vase mnenje, ima mogoce kdo kake izkusnje?


Mnenje je: kak boljši Dual idle driver Dual 701 recimo. Dobro porihtat in ležaj na ročki porihtat. Pozabi rege, sploh ljubilejne, in pa tovarniško nameščene doze. Je zelo resen gramofon, neprimerljiv z poceni novodobnimi.
. Gledam za me prevec star gramofon, ker ga nimam namena popravljat. Malo rabljen star do nekje 5 let. Kaj je narobe z Regami?
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 23, 2017 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rege ne poznam, kot ne poznam Pro-jectov. Če misliš uporabljati gramofon samo ljubiteljsko, brez audiofilskih pretenzij, potem bo kak Pioneer, Sony, Toshiba, Hitachi iz konca 70. ali začetka 80. dovolj dober. Če je direct-drive še bolje. Dobiš že za 65-80 eur. Če je v izpravnem stanju nimaš kaj popravljat. Motor dela desetletja. Ne bi pa kupoval Technicsov SL-1200, ker so jih večinoma uporabljali DJ-i in tam bi bilo marsikaj za popravit, v Sloveniji pa tega tako nobeden ne dela.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 23, 2017 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nič narobe z Regami. Ene stvari igrako bolje, druge malo manj...-Smile

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/glasbeni-predvajalniki/gramofoni/fisher-mt-z1-1314968368.html?aclct=1492749726

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/glasbeni-predvajalniki/gramofoni/lenco-l-75-1315644936.html

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/glasbeni-predvajalniki/gramofoni/gramofon-lenco-l78-1308672791.html?aclct=1492971668&kw=lenco
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 23, 2017 22:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tile Lencoti so navkljub zastarelemu videzu čudovite mašine. Samo ne kapiram delovanja antiskatinga na uteži, sem navajen le na zajlo in vrtljivi gumb.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 08:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:
Zanimam se za nakup gramofona. Gledam rabljeno REGA RP40, ki je v bistvu izboljsana RegaRP3 z zunanjim napajanjem, silikonsko gumico in je izdana kot limitirana serija ob 40 jubileju. Ogledujem si pa tudi RP6 a tovarnisko namesceno dozo EXACT. Zanima me vase mnenje, ima mogoce kdo kake izkusnje?

Hm, nakup začetniškega gramofona... že, ma ti imaš velik prostor in sistem krepko višjega ranga. Po mojem rabiš gramofon s 'težo' v zvoku - da ima pravilen tonalni balans - težišče zvoka tam kjer mora biti. Začetniški (rang do jurja) so ponavadi bolj tanki po zvoku. To je posledica bolj lahke konstrukcije in posledično prevelikega flutterja (drhtenja hitrosti krožnika).
Nisem (še) preverjal novih verzij gramofonov, pa bi po občutku (na pamet) rekel da je tisto, na kar si vrgel oko - minimalen standard s katerim začeti. Ker če bo pretanko, ne boš zadovoljen, ti bo digitalno boljše neglede na čare analogije.
Izgovori si preizkus na domu.

Sicer pa ima ESE Lab (Izola) sedaj v 'razvoju' predelavo MM AudioTechnice, ki ima fuuul poln zvok. Sem to presenetljivo verzijo slišal in pa tudi je kar nekaj primerkov razposlal po naši deželici na teste. Slišim da se avdiofili navdušujejo. Čakam da pridem na vrsto. pa bom bolj konkretno poročal.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 08:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen @ambasador. Dobro si me prečital. Res bi rad nekaj vsaj približno vrednega mojemu sistemu. Gramofona razen kot mulc Tosce nisem imel in grem popolnoma od začetka vendar bi vseeno rad nekaj boljšega. Najprej sem se zagrel za Rego RP 8 z MM dozo Exact, ki pa je lep zalogaj, bila bi pa primerna mojemu sistemu. Nato pe sem znižal rang na RP 6, vendar pa so mi svetovali, da šestica ni dosti boljša od trojke in da je bolj smiselno in ceneje nadgraditi trojko. Rega RP 40 je pa prav to in zato moje vprašanje?
Ta gramofon v razvoju ki ga omenjaš se da videt kakšno slikco? Kje?
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 09:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Kot nam je poznan @ambro_tov sistem pozabite na REGO, ne gre skupaj, kakšen osnovni model npr.clearaudio concept ali kaj boljšega rabljenega na isto temo Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 09:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="ambasador"]
ambro je napisal/a:
Zanimam se za nakup gramofona.
Sicer pa ima ESE Lab (Izola) sedaj v 'razvoju' predelavo MM AudioTechnice, ki ima fuuul poln zvok. Sem to presenetljivo verzijo slišal in pa tudi je kar nekaj primerkov razposlal po naši deželici na teste. Slišim da se avdiofili navdušujejo. Čakam da pridem na vrsto. pa bom bolj konkretno poročal.


Hehe, sem pa mislil da je "vojna tajna". ('Laughing')

Ja, Bruno točno ve v kerem grmu tiči zajc , in moli iz njega nogo (beri ročko)....
Da imaš velik prostor+decenten sistem nisem vedel, je pa to potem povsem druga zgodba.

Gramofon mora imet spodobno težo in predvsem navor, da zapoje kot je treba, oz. da ima v jedru zdravo substanco, drive in "swing". Ambasador temu pravi "teža", gre bolj za "grunt", temelj, je isto ko pri bajti. Da gre dovolj globoko in čisto (brez flutterja), potem tudi srednji in visoki stojijo tam, kot je treba, spodnji registri so "atmosfera", če tega ni ostalo pleše, ni točno fiksirano v zvočni sliki, je tanko, celota nima bazične "atmosfere".....Ne gre toliko za preciznost visokih, zračnost in neke finese, za čisto zdravo jedro glasbe. Kako teče, ritem flow...zunanje napajanje za preciznost vrtenja naredi tu ogromno.
Ko pa je spodaj ok., se tudi zgoraj postavi kot je treba, in "zazveni", ker perspektiva, atmosfera stoji....

Zato sem predlagal idle drive Dual, ali Lenco. Tedva to imata, substanco . Pri Regah ipd. boš pa ostal bolj ko ne bos., ok.,v poletnih opankih. Ni sidra.

Najboljši Duali so majka, totalno podcenjeni. Če shecaš še Rudija (ESE lab) da ti porihta ležaj na ročki, nimaš kaj razmišljat. In seveda predelano AT gor. Že samo nobena glava do 1000€ ti ne bo igrala bolj naravno in živo, garant! Dual jo bo pa vozil povsem spodobno. Al pa kak vintage DD.

V nasprotnem imaš morje komplikacij in stroškov, brez dobre ročke spet ne bo nič,???, bognedaj MC...

Igrata glava in dober phono. Ostane ti edino najt res dober phono. Ostalo je le "dobra stabilna miza".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 10:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predojačevalnik pa že imam Primare R 20 MK2, ker sem ga kupil kakšno leto nazaj, ko sem testiral - imel sposojen gramofon mislim, da Stabi 2.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 11:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem si pa s tahudga ven....('Wink')

Bistvo je "flow", tonalni balans, in da "zapoje". To pa ni tako enastavno najt, kot izgleda. Tudi kar nekaj cenjenih gramofonov je "slepih", lahko menjaš ročke, glave pa ne "zaživijo",ne gre- preverjeno.

Če v osnovi štima, se z z dobro MM glavo to doseže veliko lažje in prej, ne rabiš ćisto nič več. MC so dodatni problemi in veliki stroški, pa enako ne bo nič, če integracija v osnovi "ne poje".

V audiu pa ogromno predsodkov in posledično megle.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 11:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rege in novodobni Thorensi, Pro-jecti so lahki gramofoni, zato sam tega ne bi imel. Zame osebno mora gramofon tehtati vsaj 10 kg, da deluje zadovoljivo.

Kolikor sem bral na tujih forumih, si je kar nekaj audiofilov bolj za hec kupilo Pioneer PLX-1000 (cena malo več kot 600 eur, made in china jebiga Smile )in so večinoma impresionirani nad gramofonom. Navor motorja je dovolj velik, da lahko daš gor kvalitetno MC glavo in ga iz DJ spremeniš v audiofilsko mašino.
_________________
Vinyl forever!!!


Nazadnje urejal/a Vinylfreak86 Pon Apr 24, 2017 11:33; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 5 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe