Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Integrirani ojaĆØevalec - kaj kupiti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 41, 42, 43  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2017 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiomodrec je napisal/a:
Ajka,

oĆØitno rad govoriÅ” o stvareh za katere Å”e nikoli nisi sliÅ”al. Tako bolj po obĆØutku ali 'prosto po PreÅ”ernu'. Nekaj prebereÅ” in nato 'copy - paste'.
Ali si stvari konkretno sliÅ”al, da jih komentiraÅ” na tak naĆØin?
Po mojem mnenju je Å”e nekaj ojaĆØevalcev, ki so zelo zanimivi za ta zvoĆØnik -
namreĆØ EXPOSURE - iste generacije kot SF in pa CROFT. V kolikor se ujame z zvoĆØniki je to lahko optimalen nakup.


LP
Hm, zanimivo, sedaj me bodo že nekateri prepriĆØevali, da je to kar je Å”lo tako ali drugaĆØe skozi moje roke in uÅ”esa, ni bilo to kar je bilo ...
Med drugim sem jaz zelo "firbĆØne narave" in raje kaj prekladam, kombiniram kot pa da prebiram reklamne teste ... (Samo vĆØeraj sem iskal dobro pozicijo trem razliĆØnim zvoĆØnikom )

Pa Å”e primer , da je dobro prisluhnit tudi praktiĆØnim izkuÅ”njam drugih ...
Leta nazaj je eden od kupcev SF zvoĆØnik sparil z meni takrat popolnoma neznanim Symphonic Line, ne bodi len in kljub km ajd do njega, v avto Å”e eno amplifikacijo, da bo kaj za primerjat in evo je bila dobra izkuÅ”nja za naprej ...

Ali pa audiofili prinesejo k meni kaj za pokuÅ”ino, se tako oboji zelo dosti nauĆØimo in pridemo do spoznanj za katere ne bi nikoli mislil, da so mogoĆØe in ne piÅ”e tega nikjer ...
Primer Living Voice ena verzija Auditorium_a in dva modela nazaj Opera Callas sta se izkazala po zvoku za zelo, zelo sorodni duÅ”i pa ĆØeprav zelo razliĆØnih audio filozofij ... ...
Ja bilo je tudi kar nekaj negativnih izkuÅ”enj predvsem tistih, ko so audiofili parili komponente zgolj na podlagi zavajajoĆØih "pocukranih pisanj" !!!

Nehote ali hote se tako skozi leta nabere veĆØ 100 in 100 takih in drugaĆØnih izkuÅ”enj s sistemi !!!

ImaŔ ti podobno izkuŔnjo s SF in Croft_om ali pa je to samo ugibanje ???
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2017 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za te zvoĆØnike, pri izbiri dobrega ojaĆØevalnika, Å”paranje bi bila prava polomija.
Vsekakor je treba iskati imena ojaĆØevalnikov in sistemov iz zgornje cenovne ponudbe(Audio R. Plinus,McIntosh,Pass L.,Krell,GamuT....) Ali je 2.000 dovolj, prej bi rekel da ne, kot pa da, ĆØe se želi dobiti iz teh zvoĆØnikov to kar nudijo, a nudijo veliko ob pravi izbiri ostalih sestavin.

Imel sem priliko nekaj ĆØasa se družiti z njimi v sistemu Audio Research: pred, konĆØna in CD ter VPI gramofon. Pri posluÅ”anju takrat vroĆØega ploÅ”ĆØka E.Claptona Unplugged, to je zvenelo popolnoma naravno, ali pa vinilka T. Chapman 960-774-1, ni da ni. Vse na svojem mestu, visoki, nizki, prostor...

Potem pa Densen Beat 100, Marantz 63Mk2KI. Živa polomija. Celi dan sem menjaval vse možne kable in pozicije zvoĆØnikov. Glasbe od nikoder, ne rock, ne pop, ne jazz, da klasike ne omenjam.
Gledano budgetski, sta to dva razliĆØna sistema kot dan in noĆØ, pa vseeno, hoĆØem reĆØi kako je pomebna izbira ojaĆØevalnika za nekatere zvoĆØnike.
MoraÅ” se sam odloĆØiti, seveda ob prejÅ”njem posluÅ”anju pri tebi doma v tvojem sistemu in prostoru.

Veliko sreĆØe pri izbiri!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2017 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
Za te zvoĆØnike, pri izbiri dobrega ojaĆØevalnika, Å”paranje bi bila prava polomija.
Vsekakor je treba iskati imena ojaĆØevalnikov in sistemov iz zgornje cenovne ponudbe(Audio R. Plinus,McIntosh,Pass L.,Krell,GamuT....) Ali je 2.000 dovolj, prej bi rekel da ne, kot pa da, ĆØe se želi dobiti iz teh zvoĆØnikov to kar nudijo, a nudijo veliko ob pravi izbiri ostalih sestavin.

Imel sem priliko nekaj ĆØasa se družiti z njimi v sistemu Audio Research: pred, konĆØna in CD ter VPI gramofon. Pri posluÅ”anju takrat vroĆØega ploÅ”ĆØka E.Claptona Unplugged, to je zvenelo popolnoma naravno, ali pa vinilka T. Chapman 960-774-1, ni da ni. Vse na svojem mestu, visoki, nizki, prostor...

Potem pa Densen Beat 100, Marantz 63Mk2KI. Živa polomija. Celi dan sem menjaval vse možne kable in pozicije zvoĆØnikov. Glasbe od nikoder, ne rock, ne pop, ne jazz, da klasike ne omenjam.
Gledano budgetski, sta to dva razliĆØna sistema kot dan in noĆØ, pa vseeno, hoĆØem reĆØi kako je pomebna izbira ojaĆØevalnika za nekatere zvoĆØnike.
MoraÅ” se sam odloĆØiti, seveda ob prejÅ”njem posluÅ”anju pri tebi doma v tvojem sistemu in prostoru.

Veliko sreĆØe pri izbiri!


Hvala za tole delitev izkuŔnje.

Zanimivo, prejÅ”nji lastnik teh zvoĆØnikov je omenil, da mu niso nikakor igrali skupaj z Audio Research vsi55. Je pa res, da je to bolj njihov "entry level" integrirc. Zagotovo je pre/konĆØna tisto ta pravo, samo za to pa res rabiÅ” ā‚¬ā‚¬ā‚¬ Confused
Saj pravim, najveĆØji problem bo ravno kaj domov prinesti in posluÅ”ati Sad
Kar nekaj ljudi je tudi "parilo" SF z Audio Analogue ali pa z Plinius, Simply 845, Accuphase...."Baje gre to vse lepo skupaj". A kaj ko Electa Amator II ni klasiĆØen SF zvoĆØnik. Plus tega mora ĆØlovek vsak sam to presodit, ker so naÅ”i "okusi" tolk razliĆØni.
Jaz v glavnem ne maram "sikanja", agresije, glasba direkt(preveĆØ) v obraz.
Niti mi ni toliko vÅ”eĆØ tako imenovan "nevtralen" zvok. Raje imam "malenkost" topleje zveneĆØe naprave. Maloo romantiikee Very Happy Wink

No naj omenim, da sem jaz te zvoĆØnike posluÅ”al v povezavi z SF Musica, Kimber Select KS 3033, namenski PC za glasbo + nek sabre dac. Soba je bila nekje 17 kvadratov, zvoĆØniki odmaknjeni od zadnje stene 1m in stranskih 70cm. Med zvoĆØnikoma je bilo nekaj ĆØez 2m, prav tako mesto posluÅ”anja.
Meni je bilo super. Globina, Ŕirina in viŔina zelo dobro. Basa mi je malo manjkalo (vsaj za moj okus), zanimivo pa je tudi to, da se je fino sliŔala tudi rock glasba. Da o jazzu in klasiki ne govorim. Glasbila z strunami Shocked vau
To je moja izkuŔnja.

lp,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 07, 2017 21:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo ĆØudno, ali mislite da FirstOne, vsaj ta novejÅ”i z Exiconi, ne bi bil kos in to za dosti nižje skupne stroÅ”ke. Navedena tehnika v postih mu ni do pasa, vsaj po moje, pa Å”e možnost je narediti lepo Å”katlo z leseno prvo plato v barvi SF in dober, seveda klasiĆØni napajalnik. ƈe ga opremiÅ” Å”e z Alpsom na daljinca in menjavo 4 vhodov, si boljÅ”ega integrirca ne predstavljam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 11, 2017 23:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda je FirstOne vsem tem kos.

Nažalost, pa velika veĆØina ( mogoĆØe smo na forumu 3-je ), ki poznamo kako FirstOne igra. In IGRA. Tako, kot mora glasba igrati.
VSE prej naÅ”teti so samo igraĆØke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2017 09:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.
Tako pisanje kr sem tja nima smisla in ne pomaga nobenemu pri izbiri ojacevalca. No jaz sem tud eden tistih ki je nardil probal FO izvedbe od Tssvaja naprej. Imel doma tud hudo verzijo z orng materialom...nisem pa slisal zadnje verzije z dodarno banko kondelcev, ki jo priporocajo....zakaj že...ĆØje ta amp tolk superioren se Å”e kr nekaj modificira spreminja, ljudje menjavajo napajalnike kondelce, upore....
Mislim da je Fo1.3 sliŔal Simon pri meni in si je ustvaril mnenje.
Ni slab ni pa vrhunski. To je moje mnenje. Nisem fan posuŔenih shiranih manekenk na odru, mam raje pravo mero oblin na zame "pravih"mestih. Vsakemu svoje Smile.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 12, 2017 09:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je zato, ker je prvotno predlagani switcher sicer zelo natanĆØen, zvok pa nima mesa, kot klasiĆØni napajalnik s toroidom, zato so seveda predlagani omenjeni kondeljci. Kar se tiĆØe pa konstrukcijskih prijemov, pa naj povedo tisti, ki jih imajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 13, 2017 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Me spraŔujejo, kaj pa SF Concertino, Concerto in eventuelno Concerto-Grand-Piano ...

Ti ne sodijo v isto kategorijo kot "klasiĆØni", prvi SF ...
Ravno obratno, so nezahtevni za poganjanje, namensko napravljeni bolj za Å”irÅ”e množice, za priklopit ojaĆØevalce, ki jih dobiÅ” na policah veĆØine HI-FI trgovin ...
Zvok je vÅ”eĆØen, posluÅ”ljiv, visoki so malo zaprti neagresivni, basi malo poudarjeni...
ƈe želimo od njega malo veĆØ "vernosti" zelo hitro pokaže svoje meje...

Žal si nekateri audiofili želijo od njih mnogo veĆØ in iÅ”ĆØejo naprej, menjujejo ojaĆØevalce, kable, želijo izboljÅ”ati akustiko, skratka zapravijo na njih preveĆØ denarja, pridejo do spoznanja kaj vse za zamujali, ko jih menjajo za boljÅ”i zvoĆØnik ...
Skratka Concertino, Concerto, Concerto-Grand-Piano trmasto ohranijo malo zaprt, poĆØasnejÅ”i karakter z malo poudarjenim "zgornjim" basom. Tudi z razredom, dva boljÅ”im ojaĆØevalcem, kabli zvoĆØnik ne pridobi na zraĆØnosti, iskrivosti, resoluciji toliko kot bi morali Shocked , enostavno, ko priklopiÅ” gor ojaĆØevalec za 3,4,5 jurĆØkov se zgodi "skoraj niĆØ" Rolling Eyes
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 13, 2017 20:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo, da se to ne pojavlja samo pri ojaĆØevalcih na SF zvoĆØnikih. SF zvoĆØnike v nekaterih testih primerjajo z zvoĆØniki, ki jih pri nas kupiÅ” za drobiž in avtorji ne najdejo bistvenih razlik v kvaliteti med SF in poceni zvoĆØniki. Razlike pojasnjujejo bolj v smislu pogleda posameznega designerja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 13, 2017 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Me spraŔujejo, kaj pa SF Concertino, Concerto in eventuelno Concerto-Grand-Piano ...

Ti ne sodijo v isto kategorijo kot "klasiĆØni", prvi SF ...
Ravno obratno, so nezahtevni za poganjanje, namensko napravljeni bolj za Å”irÅ”e množice, za priklopit ojaĆØevalce, ki jih dobiÅ” na policah veĆØine HI-FI trgovin ...
Zvok je vÅ”eĆØen, posluÅ”ljiv, visoki so malo zaprti neagresivni, basi malo poudarjeni...
ƈe želimo od njega malo veĆØ "vernosti" zelo hitro pokaže svoje meje...

Žal si nekateri audiofili želijo od njih mnogo veĆØ in iÅ”ĆØejo naprej, menjujejo ojaĆØevalce, kable, želijo izboljÅ”ati akustiko, skratka zapravijo na njih preveĆØ denarja, pridejo do spoznanja kaj vse za zamujali, ko jih menjajo za boljÅ”i zvoĆØnik ...
Skratka Concertino, Concerto, Concerto-Grand-Piano trmasto ohranijo malo zaprt, poĆØasnejÅ”i karakter z malo poudarjenim "zgornjim" basom. Tudi z razredom, dva boljÅ”im ojaĆØevalcem, kabli zvoĆØnik ne pridobi na zraĆØnosti, iskrivosti, resoluciji toliko kot bi morali Shocked , enostavno, ko priklopiÅ” gor ojaĆØevalec za 3,4,5 jurĆØkov se zgodi "skoraj niĆØ" Rolling Eyes


Pred SF EA II sem imel SF Grand Piano Home. Se povsem strinjam z napisanim. Bolj "toplo" zveneĆØ, veliko basa za relativno majhen samostojeĆØ zvoĆØnik, ampak z doloĆØeno glasbo jih skoraj ni bilo mogoĆØe posluÅ”at.

Me prav zanima kako se bo EA II odzivala na doloĆØene modele UR ojaĆØevacev Wink

lp,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 13, 2017 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Zanimivo, da se to ne pojavlja samo pri ojaĆØevalcih na SF zvoĆØnikih. SF zvoĆØnike v nekaterih testih primerjajo z zvoĆØniki, ki jih pri nas kupiÅ” za drobiž in avtorji ne najdejo bistvenih razlik v kvaliteti med SF in poceni zvoĆØniki. Razlike pojasnjujejo bolj v smislu pogleda posameznega designerja.


No verjetno je to miÅ”ljeno za SF zvoĆØnike, ki se delajo sedaj na Kitajskem.
NovejÅ”a "generacija". Tisti, pri katerih je imel prste vmes Franco Serblin, nimajo niĆØ skupnega z temi novejÅ”imi.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 13, 2017 21:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem kje izdelujejo cremono.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 13, 2017 23:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Franco serblin se izdeluje v italiji kjer nadaljujejo posel francovi nasledniki.
To so franco serblin zvocniki sem jih lani posluÅ”al in so vrhunski kot zvok tako izdelava. ƈe pogledam sedaj kameleone od sonusov pa se samo Smile

Sodi med pet najboljÅ”ih zvoĆØnikov na svetu. Jih ne morem prehvalit.
DrugaĆØe pa so za sonuse tiste italijanske Å”e vedno ķrellovi pa d agostino ojaĆØevalniki kot ata na mamo .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 14, 2017 10:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Franco serblin se izdeluje v italiji kjer nadaljujejo posel francovi nasledniki.
To so franco serblin zvocniki sem jih lani posluÅ”al in so vrhunski kot zvok tako izdelava. ƈe pogledam sedaj kameleone od sonusov pa se samo Smile

Sodi med pet najboljÅ”ih zvoĆØnikov na svetu. Jih ne morem prehvalit.
DrugaĆØe pa so za sonuse tiste italijanske Å”e vedno ķrellovi pa d agostino ojaĆØevalniki kot ata na mamo .


LP

Monitorjev je kolikor ĆØeÅ” (že med "Italijani" jih je nekaj zelo konkurenĆØnih), tako, da jih pet najboljÅ”ih naÅ”tejeÅ” bo težka, jih je treba res kar nekaj prej sliÅ”at, posluÅ”at medsebojno primerjat, tako pa veĆØina ne loĆØi zvoĆØnih karakteristik med KEFom in B&W Shocked Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
divine contribution



Pridružen/-a: Sob Nov 2014 0:32
Prispevkov: 60
Kraj: Hum

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 14, 2017 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Franco serblin se izdeluje v italiji kjer nadaljujejo posel francovi nasledniki.
To so franco serblin zvocniki sem jih lani posluÅ”al in so vrhunski kot zvok tako izdelava. ƈe pogledam sedaj kameleone od sonusov pa se samo Smile

Sodi med pet najboljÅ”ih zvoĆØnikov na svetu. Jih ne morem prehvalit.
DrugaĆØe pa so za sonuse tiste italijanske Å”e vedno ķrellovi pa d agostino ojaĆØevalniki kot ata na mamo .


Absolutno eden najboljŔih monitorjev.
Lahko si jih ogledate in osluŔate v ASu v Ljubljani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 41, 42, 43  Naslednja
Stran 21 od 43

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe