Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gramofoni Pear Audio Analogue
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 17:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
nek_do je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP
Smo pred kratkim že delali na tem in zvočne rezultate tudi tukaj "obelodanili" ...

Kakšna je pa bila vaša zvočna izkušnja ?
Niste nč povedali, je morda kakšen dvom prisoten ali kaj !?

- Ja to sem pa nažalost zgrešil pa bi te prosil za povezavo, da mi ne bo treba brskat za nazaj.

- Ah kakšen dvom neki! Dejstvo pa je, da sem kot "vsejed" s tem, da mi je večino hrane na meniju analogne ter na podlagi dosedanjih izkušenj vseeno pričakoval večjo razliko.


Ja, si pa res gostobeseden Laughing

Ja ti pa tudi "slučajno" kdaj kaj spregledaš.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 20:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
ajka je napisal/a:
nek_do je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP
Smo pred kratkim že delali na tem in zvočne rezultate tudi tukaj "obelodanili" ...

Kakšna je pa bila vaša zvočna izkušnja ?
Niste nč povedali, je morda kakšen dvom prisoten ali kaj !?

- Ja to sem pa nažalost zgrešil pa bi te prosil za povezavo, da mi ne bo treba brskat za nazaj.

- Ah kakšen dvom neki! Dejstvo pa je, da sem kot "vsejed" s tem, da mi je večino hrane na meniju analogne ter na podlagi dosedanjih izkušenj vseeno pričakoval večjo razliko.


Ja, si pa res gostobeseden Laughing

Ja ti pa tudi "slučajno" kdaj kaj spregledaš.


LP

Niti slučajno spregledal, rad bi kaj več "slišal" od tvoje ADC-DAC "seanse" Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2017 16:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še najraje pa vidim, če stvari na nek način pogojuješ, ko te nekaj prosim. Sicer me pa v bistvu niti ne zanima več kajti zaenkrat še verjamem v svoja ušesa ter nenazadnje izkušnje.

Kaj je še za povedati o omenjenem testu? To, da mi je vedno bolj jasno zakaj so take neposredne primerjave iz istih aparatur tako nezaželjene tako med dilerji kot tudi poslušalci, ker tukaj enostavno ni tako prepogosto prisotnega blefiranja. Tukaj je samo: "si ali pa nisi." Prepričan pa sem, da 3/4 tako dilerjev kot tudi ostalih "strokovnjakov" pogrne na slepem testu. Vseeno pa je zanimivo, da so bile razlike pri nekaterih platah bolj očitne pri nekaterih pa minimalne. To pa so že stvari, ki delajo avdiofilijo tako privlačno ter zanimivo in kot je pri vsaki stvari je tudi tukaj hudič skrit v malenkostih.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2017 19:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Ja, ljubi bog, sem samo hotel nekaj vtisov "več", kot opis v dveh besedah...
Ti pa "slepi testi", "strokovnjaki", "dilerji", "bleferji", ja zakaj vse to Shocked hm, nč jasno Wink Question
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 03, 2017 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

So pa na Japonskem kar majhen hit Petrovi gramofoni. Vse taglavne hi-fi revije pišejo o njih. Po februarski številki revije Stereo sedaj tudi v letošnji spomladanski izdaji revije Stereo Sound. Revija je najstarejša tovrstna publikacija na Japonskem ter nepretrgoma izhaja že od leta 1966. Cena revije je tam okrog 20 EUR.





V spomladanski izdaji revije Analog pa so ga dali kar na naslovnico.



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 27, 2017 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaključil se je tudi letošnji največji Severno Ameriški Show AXPONA 2017 /21-23 April 2017/



Kid Thomas letos skupaj ter v hudi analogni konkurenci R2R. Prav tako pa tudi z zanimivivi mnenji - vprašanji glede akustičnih aplikatov v obliki akustičnih voščenih sveč na okenskih policah.
http://www.stereophile.com/content/jasons-rise-end-axponas-first-day#k7AmxWIoaeMq2r64.97


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 22, 2017 22:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na letošnjem Münchenskem sejmu pa je izgledalo takole:

Hi End Munich 2017 /Pear Audio Analogue/



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 14, 2017 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pear Audio gramofoni tudi na letošnjem sejmu v Deželi LA LA. Izgleda pa, da so te akustične svečke na nek način že kar sejemski zaščitni znak, postavljene "enkrat tukaj drugič tam".




Klik


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 08, 2017 22:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj v bistvu je že kar malo kičasto dolgočasno s temi priznanji. Ampak tako pač je, za mnoge verjetno vse ena "velika kuhna." Ta je iz prej omenjenega sejma v Mestu angelov.

Na spletu pa so tudi filmčki kombinacij.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2017 08:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po večletni domači sejemski abstinenci se bo dalo na letošnjem Multimedia Showu v M Hotelu čez par dni slišati ter videti tudi te gramofone. Seveda pa tudi še marsikaj drugega iz njihovega železnega repertoarja.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2017 21:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super! Sem na prejsnjih sejmih Perota kar pogresal. Ce odmislimo raznorazna prepricevanja kdo ma daljsega, ima Pero marsikaj za pokazat.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 10, 2017 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čas je tudi za sejemski rezime Pear Audio. Logistično je bila tudi pri njih ob vseh prepovedih ter omejitvah v centru kakor, da najlepšega mesta na svetu privleči že samo vse LP-jke, ki so jih imeli na predstavitvi. Kaj šele vsa ostala roba, ki je bila tudi vidna. Bili so eni redkih, ki so vrteli samo analogijo. Ob vsej diskotiki je Peter tudi velik poznavalec tako rocka, klasike in še marsičesa. Tudi komentarji iz ozadja o izboru glasbe so bili pozitivni. Pri prezentaciji pa je Peter imel pomoč ob prekaljenem glasbenem mačku, članu prenekaterega legendarnega Slovenskega ansambla g. Nikotu. Prav tako odličenemu poznavalcu bluesa in rocka.

Pear Audio analogue - Multimedia Show 2017







_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2017 21:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na letošnjem Multimedia HI-FI Showu, ki je bil, mimogrede povedano občutno (kvantitativno) skromnejši, kot še pred nekaj leti - in ve se zakaj, sem se najdlje zadržal prav v sobi Pear Audio. Za moj okus najlepši in najvernejši zvok na sejmu (moram pa omeniti, da sem po prihodu domov in ob pregledovanju foto reportaž ugotovil, da sem nekaj sob/sistemov zgrešil Embarassed ), pa tudi izbor glasbe, ki se je vrtela na gramofonu je bil zelo dober. Ob poslušanju se mi je kar smejalo ob misli, da brez dobrega izvora, prav nič ne pomaga še tako zelo vrhunska/draga oprema, ki mu sledi (ojačevalniki, zvočniki...) Srednjeročno planiram nakup novega gramofona in tale ta zeleni Robin Hood je skočil na sam vrh moje liste želja! Cool
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 03, 2017 20:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Itak, da tudi letos na sejmu v Mestu miljo nad morjem (Mile-High City) ni šlo brez Petrovega gramofona. Bolje rečeno sta igrala še celo dva. Howard v ta "švoh" sistemu z Larseni, Thomas pa v "ta hudem" z GamuT.

Poročili s sejma:
https://www.stereophile.com/content/janas-final-rooms-denver-show

https://positive-feedback.com/show-reports/rocky-mountain-audiofest-2017/

Z najboljšimi fotkami pa itak Leo Yeh
http://www.my-hiend.com/vbb/showthread.php?11796/page5
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 12, 2017 14:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Pred enim tednom se je zaključil še en Ameriški Show in sicer Capital Audiofest 2017. Reportaž je kar nekaj. Z razlogom sem itak izbral Yeh-ovo, ki pa je ta trenutek že na drugem Vzhodno Ameriškem Showu. Od petka do danes poteka namreč New York Audio Show 2017. Ja letos si je Leo vzel kar precej časa za Ameriške sejme tako, da bo dodobra obdelal Ameriško avdio sceno. Pa tudi kar bogato opremljen leta po svetu. Dober je!




Itak, da so bili na sejmu podobno kot na prejšnjem tudi Petrovi gramofoni. Samo tokrat je enega v objektiv ujel v pravem trenutku z zanimivim flajerjem. Pa, da ne boste mislili, da je tukaj kot Dr. Vinyl mišljen Peter. O to pa ne "tukaj pa še nismo." Mislim da je tale Dr.Vinyl tudi ta prav dohtar. Moram Perota vprašat kako in kaj.




Drugemu sistemu z Larseni pa je posvetil skoraj celo osmo stran reportaže.




_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Naslednja
Stran 13 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe