Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Čiščenje lp plošč
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 08:13    Naslov sporočila: Čiščenje lp plošč Odgovori s citatom

V sosednji temi je nekdo omenil da ne smemo pozabit očistit starih lp plošč.

Vem da se je dobila neka mašinca za opravljanje te naloge, z nekim bazenčkom kamor se je nalilo namensko čistilo, in potem si zavrtel ploščo in je bila čisto. In bral sem tudi dobre kritike o tej zadevi.

Kje se da to dobit, mogoče pri nas? Ali obstaja kak boljša alternativa za čiščenje?

Hvala, lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 11:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

v conradu v ljubljani naročiš- kataloška 34 52 96 09.komplet stane 44 eur .to je poceni varianta ,vse ostale so najbrž dražje-pri kuzmi ali še kje drugje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 13:46    Naslov sporočila: Re: Čiščenje lp plošč Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
V sosednji temi je nekdo omenil da ne smemo pozabit očistit starih lp plošč.

Vem da se je dobila neka mašinca za opravljanje te naloge, z nekim bazenčkom kamor se je nalilo namensko čistilo, in potem si zavrtel ploščo in je bila čisto. In bral sem tudi dobre kritike o tej zadevi.

Kje se da to dobit, mogoče pri nas? Ali obstaja kak boljša alternativa za čiščenje?

Hvala, lp

Napravo za čiščenje prodaja Kuzma (tudi tekočino L'Art du Son). Mokro čiščenje se mora obvezno končati s sesanjem do "nule". Kuzma trdi, da ploščo "osuši" v enem obratu. Na moji napravi Clearaudio Matrix pa sušenje traja kako minuto (za eno stran). V bistvu mi čiščenje enega LPja vzame 5 minut.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 15:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uf, 5 minut Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Uf, 5 minut Confused

Če delaš za druge je to ogromno. Če pa čistiš samo svoje, ni več tako hudo. Vmes si natančno prebereš ovitke.
S Kuzmo gre veliko hitreje, s Clearaudio double Matrix(čisti obe strani naenkrat). Primerjave med Kuzmo in Clearaudio nisem delal. Smo se pa večkrat spraševali, zakaj ima Marix dve brzini sesanja in zakaj ne sesa hitreje. Mogoče zaradi večjega pritiska(sesalec ob LP) pri hitrejšem sesanju lahko pride do poškodb LPja?
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 02, 2009 17:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uhuhu, sem pogledal ceno te naprave? Laughing

Jaz bi to čim ceneje, večino jih imam vsaj na pogled čistih, bi jih pa prepucal zgolj preventivno, pa spet čez deset let.

Kje pa ima to Kuzma na prodaj, kje na netu, če ima sploh kake ugodne naprave, ali pa če ne, vsaj samo čistilo ali kaj podobnega in s cunjo...?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 13, 2014 12:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Analogija-razno-čiščenje plošč z ultrazvokom
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bernard



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 11:34
Prispevkov: 33
Kraj: Ravne na Koroškem

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 13, 2014 14:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.okkinokki.com/

mislim, da jih ima INTEK
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 13, 2014 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matej je napisal/a:
Analogija-razno-čiščenje plošč z ultrazvokom


Ali mogoče veš kako tako čiščenje izgleda v praksi in kako izgleda sam čistilec?
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 13, 2014 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me tudi zanima, sem malo goglal in našel tole
http://klaudio.com/kd-cln-lp200-lp-vinyl-record-ultrasonic-cleaner-dryer

Še en diy projekt
http://www.diyaudio.com/forums/analogue-source/218276-my-version-ultrasonic-record-cleaner.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oilpower



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 2:13
Prispevkov: 133
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 13, 2014 21:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uf! Pa to je dražje, kot ves moj audio sistem pa še nekaj plošč zraven Laughing .

Ali morda obstaja kdo,ki se ukvarja s čiščenjem plošč? Naprimer jaz mu prinesem plošče on jih pa na neko tole fancy mašinco spuca. In kakšne so cene storitve?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1945
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 13, 2014 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko berem, da so ploščo 2000x predvajali, potem očistili in je bolje pela kot ne vem kdaj, popolnoma verjamem, da nakladajo. Plošča po vseh kriterijih zdrži optimalno ene 200 kvalitetnih, dinamičnih predvajanj, potem je obrušena in ni več prva liga. Igla je končno le vrsta strugala.
Kupi si primeren tanjši rostfrei pladenj in mašino za ultrazvočno čiščenje v Hofer-ju (19€). Jaz jo imam za očala in verižice. Ultrazvočni del spodaj vgradi na ta večji pladenj, in to je to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 12:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom

verjami da najbolj nakladaš napamet in kar v tri dni ti, z AT 95 res ploščo po par poslušanjih fentaš, če pa si pripravljen plačati malo boljši profil igle in jo pravilno nastaviti pa je tudi 2000 poslušanj možnih
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1945
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 15:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, pa kaj bi rad povedal, 200 predvajanj je eno leto skoraj vsak dan plato po obeh straneh navintat. Ja, a ni zadosti? Kar računajte uporabo svojih plošč. Eliptične so ostrejše igle, sferičnih tako nobeden nima. Eno leto po eno uro na dan je projekt že za diamantno iglo, ne pa plastiko? Kaj vam je tehnika tuja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 14, 2014 16:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom
kaže da preveč verjameš vase in svoj prav, najbrž si vsak zna preračunat koliko je to predvajanja, tudi tvojo parceliranje na sferične in eliptične ipd profile je popolno poenostavljanje, sploh pa je danes vsaj deset različnih zelo kompleksnih konic ki minimalno obrabljajo plošče, seveda če nisi pripravljen to plačati ne veš za kaj gre, to pač ni v rangu 20 eur za iglo, drugače pa imam kar nekaj plošč ki so starejše kot jaz kar nekaj poslušane in jim nič ne manjka.

Sem pa slišal tudi par plošč iz Juke Boxa, proti pričakovanju glede na to kaj se v aparatu z njimi dogaja in koliko so preigrale....presenetljivo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe