Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Meritev Thiele/Small parametrov.

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2017 17:20    Naslov sporočila: Meritev Thiele/Small parametrov. Odgovori s citatom

Ali ima kdo izkuŔnje z meritvijo Thiele/Small parametrov:

https://en.wikipedia.org/wiki/Thiele/Small

Namen imam napraviti 8inh "transmison line" zvoĆØnike. Pred simulacijo bi rad izmeril T/S parametre. Na tujih forumih sem zasledil, da se izmerjeni parametri vĆØasi razlikujejo od tovarniÅ”kih ali pa imata dva zvoĆØnika med seboj kar velika odstopanja.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
amigo



Pridružen/-a: Tor Sep 2014 9:16
Prispevkov: 11
Kraj: RaĆØe

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2017 17:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej program Room EQ Wizard. Ima opcijo meritev t-s parametrov in je freeware, ĆØe se vĆØlaniÅ” v forum.

Do razlik v TS parametrih pride zaradi slabe izdelave enot v proizvodnji. Pri zvoĆØnikih pa zaradi okvarjene komponente v kretnic ali napak pri izdelavi... razliĆØna dolžina BR, zazliĆØna koliĆØina polnila ... ohiÅ”je ne tesni Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2017 18:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za informacijo. REW imam naložen, vendar se Ŕe nisem vanj poglobil.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2017 20:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veliko bolj kot TS parametri je vplivna oblika, presek in Å”e najbolj natanĆØna dolžina cevi, ki obrne pol faze. Pri meni je to npr 273cm. Lahko prideÅ” in preriÅ”eÅ”, ker KEF B139 je Å”irine 8inch in viÅ”ine 10inch. Že vseh 28 let sem maksimalno zadovoljen in jih ne bi nikoli menjal. Je pa pomembna izdelava mreže iz laksa v notranjosti tunela, ki prepreĆØuje da se volna posede, imam namreĆØ tisto znamenito surovo dolgodlako volno, ki jo je priporoĆØal Bailley v svojih ĆØlankih. Gostoto se doloĆØi s poskusi o zagonu. Pomembno je tudi blaženje 90Ā° kotov z zaobljenjem na vogalih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
amigo



Pridružen/-a: Tor Sep 2014 9:16
Prispevkov: 11
Kraj: RaĆØe

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2017 22:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rew izgleda na prvi pogled težji kot je.
Za meritve priporoĆØam usb audio vmesnik.
za TS pa potrebujeŔ Ŕe neke vrste poenostavljen ARTA box.(dosti je o tem na DIY Foromih)

TS in impedanĆØna krivulja so osnove pri razvoju zvoĆØnika! Å ele nato se meri zvoĆØni odziv in posluÅ”a. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2017 23:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Veliko bolj kot TS parametri je vplivna oblika, presek in Å”e najbolj natanĆØna dolžina cevi, ki obrne pol faze. Pri meni je to npr 273cm. Lahko prideÅ” in preriÅ”eÅ”, ker KEF B139 je Å”irine 8inch in viÅ”ine 10inch. Že vseh 28 let sem maksimalno zadovoljen in jih ne bi nikoli menjal. Je pa pomembna izdelava mreže iz laksa v notranjosti tunela, ki prepreĆØuje da se volna posede, imam namreĆØ tisto znamenito surovo dolgodlako volno, ki jo je priporoĆØal Bailley v svojih ĆØlankih. Gostoto se doloĆØi s poskusi o zagonu. Pomembno je tudi blaženje 90Ā° kotov z zaobljenjem na vogalih.


Jaz zvoĆØnika ne znam zasnovati kar tako ĆØez palec. Za transmision line si pomagam z modelom, ki ga je razvil Martin King in je napisan v MathCad-u.

http://www.quarter-wave.com/

Tako lahko kar za raĆØunalnikom simuliram koliko vpliva ima kakÅ”en parameter ne da bi mi bilo treba vzeti v roko žago.

ƈe bi se Å”e kdo odloĆØil za tak pristop bi bilo bolj zanimivo saj bi si lahko izkuÅ”nje delila.

@amigo Mislim, da sedaj že kar dobro obvladam življenski cikelj razvoja zvoĆØnika. Zanimajo me predvsem praktiĆØne izkuÅ”nje DIY forumaÅ”ev za posamezne segmente.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
amigo



Pridružen/-a: Tor Sep 2014 9:16
Prispevkov: 11
Kraj: RaĆØe

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2017 22:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sorry. sem zgleda narobe razbral, da Ŕe ne izvajate ts meritev. Sam uporabljam rew . Probal sem tudi arta a mi rev bolj sede.
Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe