Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gramofoni Pear Audio Analogue
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2017 15:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo za hec: videti je kot da ste poslušali tudi verske vsebine po sklenjenih rokah sodeč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2017 15:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Itak neke vrste vera v verno reprodukcijo zvoka.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2017 11:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S @castorjem sva imela audio turnejo.
Začela sva pri verjetno edinem avdiofilu v Ajdovščini, vsaj on ne ve za nobenega daleč okoli. Pa smo poslušali kako je zložil sistem z Martin Logani in nekoč top Elektrocompaniet CD playerjem; pa z nadgrajenim Stabijem (dvojni krožnik, elektronska regulacija).

Turnejo sva nadaljevala pri @nek_do-ju, kar bom opisal drugje in zvečer smo se zapeljali še do PearAudia.
Prva je bila predstavitev PLATO-ja vse-v-enem (tudi ojačevalec) digitalnega strojčka, ki je tako network streamer kot tudi shranjevalec (2T) glasbe. Peter je ravno presnemaval en LP direkt v mašino. Ves navdušen pravi tako: predvajaš LP, mašina pa sama na internetu poišče kaj je to, najde imena komadov, čase trajanja, sliko ovitka plošče - ti samo na koncu shraniš podatke. Žurka. http://www.entotem.com/

Potem pa smo prešli na konkretna poslušanja. Kar nekaj let je minilo od zadnjega obiska, a spomini so bili še kako dobri glede na slišano. Razlike so, sploh ker so sedaj zvočniki bližje prednjemu zidu, pa subwooferjev takrat ni bilo - moram reči da ne vlečejo pozornosti nase. Se neopazno vklopijo v dogajanje, samo z dodatkom tresenja. Dobro narejeno.

Scena je po spominu izgubila nekaj razsežnosti v globino (verjetno zaradi bližine stene), ima pa zato bolj kompletne, polne zvoke. Užitek je bil poslušati od rocka do velikega orkestra. Oboje prepričljivo, veliko, polno, dinamično, bogato. Ko tako poslušaš, se ne sprašuješ ali bi lahko bilo kaj boljše - enostavno me ni nič motilo, sem se prepustil emocijam glasbe. Vsake toliko me je samo prešinilo: pismo, se je lepo zaslišalo razlike med zvoki open različnih bobenčkov. Madonca kako živo je zažvenkatala električna kitara... in tako ves čas. Z vsako ploščo nova odkritja. Res lepo.
Tudi če nisi interesent za nakup analogije je škoda ne obiskati tega salona - so rezultati taki, da z lahkoto zamajejo predsodke še tako prepričanih. Probajte.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2017 16:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer odklon od te teme, pa vendar se bom navezal na iztočnico, ki jo podaja @ambasador. Povsem nenačrtovano, po spletu okoliščin, sem se popolnoma vrgel v poslušanje gramofonskih plošč. Digitalnega že nisem poslušal lep čas. Lahko rečem, da ponovno odkrivam kvalitete, ali bolje rečeno, šele z aktualnim sistemom spoznavam kvalitete tega medija, brez katerega si sedaj težko predstavljam resničen užitek v poslušanju glasbe. V načrtu imam, da postopoma razširim obstoječo zbirko plošč s svojo najljubšo glasbo, ki jo sicer že imam v digitalni obliki.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 28, 2017 18:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tokrat pa ne prvič v Japonski februarski izdaji revije Stereo. Izdajatelj pa je Ongaku No Tomo Sha Corp s tole spletno stranjo. Po skeniranih straneh se lepo vidi tisk oz. branje japonskih revij od zadaj naprej. V kolikor pa kdo zna čitat japonščino pa je povzetek prevoda vsekakor zelo zaželjen.






_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2017 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot sem napovedal že pred novim letom, ko se je začelo šušljati v avdiofilskih krogih. Sedaj pa je potrjeno, uradno pa žal še ni objavljeno. Več kot toliko gre pa že zelo težko v tej branži. Na sončno stran Alp to priznanje še ni "posijalo."

The Absolute Sound prestigious Editors’ Choice Award 2017
Pear Audio: Kid Thomas-Cornet 2-Pear Audio Power Supply

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2017 15:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa njihov reference preamp...je kdo slišal. Kaka slika notranjosti?
l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Janko1



Pridružen/-a: Čet Nov 2010 18:01
Prispevkov: 101
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2017 18:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2017 21:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tokrat pa tudi ne prvič v Finski reviji Hifimaailma izdajatelja Fokus Media Finland iz Helsinkov. So pa gramofon malo "posvetlili" klasično analogno s smirkovim papirjem ali pa digitalno v photoshopu. Glavica je pa tudi zanimiva Shelter 501 III.





_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 25, 2017 13:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sedaj pa nekaj čemur se najraje tako avdio demonstratorji kot tudi "strokovni poslušalci" najraje izognejo. V četrtek smo imeli pri Petru priložnost poslušati ter direktno primerjati iz istih aparatur seveda analogijo ter taiste LP-jke digitalizirane na Platu. Zanimiva izkušnja primerna za pisanje tudi v kakšni od sosednjih aktualnih tem. Za štos pa smo izbrali kot pravi tudi Pero za demonstracijo same "zahebane" plate. Resnično zanimivo in poučno za ene in druge "vernike", brez teorije samo praktično poslušanje.



Duke Ellington And His Orchestra – Ellington Uptown - Columbia 1951




Richard Wagner / Georg Solti, Wiener Philharmoniker – Der Ring Des Nibelungen



Juicy Lucy – Lie Back And Enjoy It - Vertigo 1970





Pa še zanimiv dvojček posnet v živo direkt na kolutarja s "ta malo" hitrostjo 3 3/4 ips
John Mayall – The Diary Of A Band- Decca 1968



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 25, 2017 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepe fotke, @nek_do. A dvomim, da je Pear Audio fotografska blagovna znamka.

Citiram:
Zanimiva izkušnja primerna za pisanje tudi v kakšni od sosednjih aktualnih tem

Ja dej! Itak, da se bo tudi pljuvalo, a to je realnost vsakega prostopoprešernu foruma, a nekemu normalnemu človeku mora biti vsako mnenje, informacija dobrodošla, četudi se morebiti ne strinja z njo..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 25, 2017 22:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Smo pred kratkim že delali na tem in zvočne rezultate tudi tukaj "obelodanili" ...

Kakšna je pa bila vaša zvočna izkušnja ?
Niste nč povedali, je morda kakšen dvom prisoten ali kaj !?
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 12:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
Lepe fotke, @nek_do. A dvomim, da je Pear Audio fotografska blagovna znamka.
Citiram:
Zanimiva izkušnja primerna za pisanje tudi v kakšni od sosednjih aktualnih tem

Ja dej! Itak, da se bo tudi pljuvalo, a to je realnost vsakega prostopoprešernu foruma, a nekemu normalnemu človeku mora biti vsako mnenje, informacija dobrodošla, četudi se morebiti ne strinja z njo..

Pri Pear Audiu poskrbijo za ambienco, moj pa je šuting. Res pa je tudi, da sem na te stvari zelo neobčutljiv tako, da če kdo od prijateljev kdaj kaj rabi mu z veseljem ustrežem.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 13:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP
Smo pred kratkim že delali na tem in zvočne rezultate tudi tukaj "obelodanili" ...

Kakšna je pa bila vaša zvočna izkušnja ?
Niste nč povedali, je morda kakšen dvom prisoten ali kaj !?

- Ja to sem pa nažalost zgešil pa bi te prosil za povezavo, da mi ne bo treba brskat za nazaj.

- Ah kakšen dvom neki! Dejstvo pa je, da sem kot "vsejed" s tem, da mi je večino hrane na meniju analogne ter na podlagi dosedanjih izkušenj vseeno pričakoval večjo razliko.




_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 26, 2017 16:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP
Smo pred kratkim že delali na tem in zvočne rezultate tudi tukaj "obelodanili" ...

Kakšna je pa bila vaša zvočna izkušnja ?
Niste nč povedali, je morda kakšen dvom prisoten ali kaj !?

- Ja to sem pa nažalost zgešil pa bi te prosil za povezavo, da mi ne bo treba brskat za nazaj.

- Ah kakšen dvom neki! Dejstvo pa je, da sem kot "vsejed" s tem, da mi je večino hrane na meniju analogne ter na podlagi dosedanjih izkušenj vseeno pričakoval večjo razliko.






LP

Ja, si pa res gostobeseden Laughing
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Naslednja
Stran 12 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe