Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zidni napajalni kabli

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2017 21:40    Naslov sporočila: Zidni napajalni kabli Odgovori s citatom

Živjo.
Je že kdo polagal kaj več pozornosti zidnim napajalnim kablom? V prihodnosti se najbrž selim v hišo in bi si od omarice speljal en malce solidnejši kabel do vtičnice samo za hifi. Ali običajni hifi napajalci so ali niso ok? Bi z recimo kakšnim Lapp-om kaj pridobil, oklopljen ali ne?
Morda tudi na splošno kaj o tem, ker mislim da še ni konkretno teme o tem.
Pri meni bi sicer šlo za tam 10m.
lp, Gašper
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2017 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem si (od ločene omarice) povlekel tri ločene kable: čisto navadno trdo bakreno žico, Lapp kabel (4-žilni) in Furutech FP314AG. Skupna investicija okrog 300 €, takrat je bil Furutech okrog 27 € po metru, ako me spomin ne vara. Temeljitih primerjalnih testov zaenkrat še nisem izvajal, si pa ne obetam kaj dosti, je v prostoru veliko več drugih pomembnejših dejavnikov, ki vplivajo na zvok. Ampak če delaš z nule, je vredno razmisleka. Če drugega ne, pod estrih napelješ kakšno debelo cev, po kateri lahko kasneje povlečeš/testiraš različne kable. To velja tudi za druge lokacije (in namembnosti), skritih cevi nikdar ni preveč, če so želja skriti kabli ali kakšne kasnejše menjave. Čim debelejše, znotraj gladke in s čim bolj blagimi ovinki!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2017 10:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tenks. Ma sem razmišljal če imajo kabli učinek od lajšte do komponente, oz. od vtičnice do lajšte, potem najbrž ima učinek tudi dalje. Tale Furutech mi je predrag. Gledam od Hunjadija ima enega inštalacijskega, pa Inakustik sem našel, zdaj pa ne vem ali lahko gledam tudi vse ostale licnate ali obvezno solid core, 1,5mm2 bo dovolj (Silent Wire)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2017 18:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Teoretično ima vse učinek. Very Happy
Če ti je predrago, investiraj drugam, bo veliko večji učinek kot pa z napajalnim kablom. Za par evrov kupi prazno cev, jo položi na ustrezno mesto in boš kasneje testiral kable, če se ti bo zahotelo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 11, 2017 19:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole si poglej: http://www.jantzen-audio.com/wp-content/uploads/2013/04/Cables-Catalogue.pdf

stran 5 in 6, kataloške številke 006-0051 in 006-0052. Posrebren, 2.5 kvadrat. Cena nekaj čez 8€/m.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
MrSllez



Pridružen/-a: Sre Jan 2017 18:54
Prispevkov: 6
Kraj: Mozirje

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2017 22:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če se dovolj poglobiš ima vsaka malenkost učinek... 100% sem, da povprečen človek nebi slišal razlike med navadnim 1mm2 bakrenim kablom ali nevemkakšnim srebnrnim napajalnim kablom kakšnega everest audio oz. temu podobnimi. Če daš v steno ene 2,5mm2 bo več kot dovolj, posamezen vodnik zdrži okoli 20A, padec napetosti pa bo mogoče nekaj voltov pri max obremenitvi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2017 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Tenks. Ma sem razmišljal če imajo kabli učinek od lajšte do komponente, oz. od vtičnice do lajšte, potem najbrž ima učinek tudi dalje. Tale Furutech mi je predrag. Gledam od Hunjadija ima enega inštalacijskega, pa Inakustik sem našel, zdaj pa ne vem ali lahko gledam tudi vse ostale licnate ali obvezno solid core, 1,5mm2 bo dovolj (Silent Wire)?


LP
Mam v studiu eno linijo 3x2,5mm2 licnat bakren kabel (SW ni več v proizvodnji) cca 6m dolg direkt iz el.omarice, srebrna varovalka 16A, ter drugo linijo 3x1,5mm2 "solid core bakren SW" istih dolžin na drugo srebrno varovalko, vse na isti fazi, samo za audio.
Po želji priključim v razdelilno letev z 1m napajalnega kabla bistveno višjega ranga ...
Zvočne razlike obeh linij so zelo zaznavne ...
Solid core nudi čistejšo a malo manj masivno zvočno sliko.
Licnata linija nudi bolj polno a malenkost bolj zapacano in zrnato zvočno sliko. Wink

Mam kolega, si je napeljal tri linije po 3x1,5mm2 solid core SW, tri srebrne varovalke samo za audio ... Ena linija gramofoni in njihovi motorji, druga linija digitalija, tretja ojačevalci Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Klemen



Pridružen/-a: Ned Okt 2010 17:07
Prispevkov: 8
Kraj: Bukovica pri NG

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2017 14:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo, sem se tudi sam znašel pred podobnim momentom.
Prenavljam staro hišo in ker bo treba tudi novo elektriko in el. omarico, me zelo zanima postavit posebno linijo samo za hi-fi.
Gledal sem Supra Lorad, ki me kar pritegne.
Edino ne vem kam z vsemi kabli tam noter... Shocked
http://www.jenving.com/products/view/lorad-3x2.5-blue-b50-3004000026

A ima kdo še kakšno mnenje ali predlog?

Kaj pa varovalke in vtičnice?
Mislite, da bi imelo pomen naredit drugo ozemljitev za hi-fi, ali to priključim kar na vse ostalo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gero



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 15:03
Prispevkov: 196

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2017 22:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klemen je napisal/a:


A ima kdo še kakšno mnenje ali predlog?

Kaj pa varovalke in vtičnice?
Mislite, da bi imelo pomen naredit drugo ozemljitev za hi-fi, ali to priključim kar na vse ostalo?


Z elektriko - napeljavo se Hi-fi začne, druga ozemljitev obvezna, ko boš to falil, te bo samo še glava bolela. Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2017 08:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot so povedali je 2,5mm2 zadosti za vso energijo, če bodo le spoji korektno in zadosti zategnjeni na klemah. Ob tem, da vgradiš varovalke tipa C, počasni tip za toroide. Ozemljitve ponavadi le nagajajo in jih večina ne obvlada, zaradi težav pri konstrukciji naprav pa so jih ali izpustili ali izolirali. Če pa to še ni zadosti, potem pa zlate kable, ti bi na daljši rok morali zadostovati za take, ki nimajo nikoli dovolj drage robe. So mi zadnjič demonstrirali kako je npr. Furutech za klaso slabši od Vampire kontaktov. Ne nasedajte na naročene recenzije. Tudi priključna letev za opremo, npr Alcatel ali kaj podobnega kot je priporočeno v Rittal omarah, je veliko cenejša in pa identična ali boljše kvalitete. Tu vsekakor govorimo verjetno o večih končnih stopnjah velikosti kilovata.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe