Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Bas pri zvočniku JBL T696 hrešči oziroma šumi

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bizilux



Pridružen/-a: Ned Feb 2017 22:55
Prispevkov: 2
Kraj: lj

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 05, 2017 23:49    Naslov sporočila: Bas pri zvočniku JBL T696 hrešči oziroma šumi Odgovori s citatom

Živjo vsi skupaj.

Mam problemček in sicer slabo dela bas na enem JBL T696 zvočniku, oziroma "hrešči". Najboljše da si pogledate dva videja.

Delujoč zvočnik:
https://vimeo.com/202667909

Pokvarjen zvočnik:
(pri 15 sekundah se lepo vidi, ko basi začnejo)
https://vimeo.com/202667950

Nažalost sem snemov z telefonom, in potem se verjetno še pri uploadu zgubi nekaj zvoka, ampak mislm da se sliši očitna razlika.
Sem že gledov če je membrana poškodovana, ampak ni nikjer, tako da res nevem kaj toliko ropota. Je nekej drugega kot membrana, ker tudi takrat ko bas ni močan in membrana ne niha zelo, se sliši ropotanje, kar mi da mislit da je nekej znotraj narobe. Je pa res da nisem niti približno strokovnjak za zvočnike, tako da se mi še sanja ne kaj bi bilo lahko narobe. Sem pa že gledal če se ga da kako razstavit, ampak nisem našel načina.

Se da kaj naredit, oziroma ga nest k kakšnemu strokovnjaku ali je enostavno fuč zvočnik?


Malo "kratke" zgodbe kako smo do tega prišli:

2 leti nazaj sem podedoval punto mk1, in ker ni imel nobenih zvočnikov sem šov v nabavo in kupu rabljene 2x JBL T696 ter CS60.4 JBL amp.
Z fotrom sva vse to zvezala na zadnjo polico v puntotu. Delal je vse kt strela in punto je mal mn kt razpadat začeu z mal več zvoka, res sm biv zadovoljen z zvočniki. Prevrtimo eno leto naprej in jst sm se preselu k punci. Punto je pa ostal moji sestrci, ga je rabla ker je glih faks začela.
No tlele pa rata zanimiv... enkrat me pride moja punca iskat s puntotom, glih sva ga neki rabla, in prej omenjeni ojačevalc pade dol iz police. Ker je bil na spodnji strani police pritrjen z vijaki, ampak ne na najboljši način. Ko sva to delala sm fotru reku da se mi tole zdi mal prešvoh, je reku ah ne to bo držal.
No pol se jst nism spravu tega popravljat, sm si reku bojo že doma zrihtal. Par mescov kasnej je blo še isto in me sestrca pros če lahko popravm in sva šla s fotrom popravt. Se zlo dolg zajebavava da prtrdiva ojačevalc z podložkami in maticami itd... nakar probava in en kanal na ojačevalcu ne dela. Ura je bla že pozna in nisva najdla rešitve, tko da je ostal en zvočnik nepriklopljen, mogoče pa kej nisva prov zvezala.
Jst sm biv seveda mal slabe volje, ampak okej kaj čš... ker avta nism vozu, se nism nč s tem več ukvarju, nakar smo se zdej odločl da ga prodamo, ker smo podedoval še en mal boljši avto.
Danes sm zvočnike uzeu vn in pol ugotovim da ubistvu pa za nameček zdej še basi ne delujejo na enem zvočniku. Kar mi je čudn je, da sm skor zihr da je bil to ta zvočnik k je biv prklopljen zdej vs čas... Ojačevalec moram še mal pregledat če res ne dela en kanal al je bla napeljava kriva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2017 00:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej poskusi zamenjati zvočnika med seboj. S tem ugotoviš ali je zaribal zvočnik ali en kanal ojačevalca. Seveda opazuješ ali se problem seli z zvočnikom ali ostaja na istem kanalu ojačevalca.
Po taki probi ti bo hitro jasno kaj narediti.

Tako kot je videti na videu ali je deformiralo tuljavo od basa da sedaj drsa po magnetu ali je 'šel' en kanal na ojačevalcu.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bizilux



Pridružen/-a: Ned Feb 2017 22:55
Prispevkov: 2
Kraj: lj

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2017 01:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Najprej poskusi zamenjati zvočnika med seboj. S tem ugotoviš ali je zaribal zvočnik ali en kanal ojačevalca. Seveda opazuješ ali se problem seli z zvočnikom ali ostaja na istem kanalu ojačevalca.
Po taki probi ti bo hitro jasno kaj narediti.

Tako kot je videti na videu ali je deformiralo tuljavo od basa da sedaj drsa po magnetu ali je 'šel' en kanal na ojačevalcu.


Nene, mogoce nism dovolj razlocno povedu. Teli videji so posneti ze pri punci doma, na drugem ojacevalcu, in sem samo zamenju zvocnike ki so bli prej gor, tako da definitivno je nekej z zvocnikom.
Prav tako sm probu pri sebi doma na "hišni kino" prklopit z drugimi kabli in je blo isto, tko da je zvočnik Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2017 01:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, potem že veš odgovor. Zvočnik drsa po magnetu. Vidi se, da membrana potuje, torej ni prekinjena žica. V takem mora delovati - vendar - če je tuljava zaradi česarkoli iz centra - bo drsala po magnetu in se bo slišalo še to zraven.

Drsanje tuljave se lahko zgodi iz naslednjih vzrokov:
- zvočnik je bil izpostavljen dlje časa močnim tokovom ojačevalca - posledično se zaradi vročine tuljava deformira in drsa
- zvočnik je padel - ohišje ki drži magnet se je ukrivilo in spravilo magnet iz centra, posledično drsa
- zvočnik je padel ali doživel drug šok in se je magnet odlepil/premaknil - spet tuljava drsa.

Poiskati enega ki popravlja zvočnike: naprimer Žagar Audio je v Ljubljani.
http://zagaraudio.si/
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe