Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Micro HI-FI sistemi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2017 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A pa bi samo nove? ƈe bi rabljene, meni so vedno dobro zveneli Monitor Audio RX-2. Jih imaÅ” ene tukaj v malih oglasih in pomoje da se ti ravno izide, ĆØe prodajalec malce popusti. Richers. jih veĆØkrat ponuja skupaj z Marantzi in tudi na netu je veĆØ zadovoljnih uporabnikov teh dveh skupaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2017 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne, sploh ni nujno, da so ravno novi, tudi kakŔni primerni rabljeni pridejo v poŔtev. Hvala za nasvet, bom pogledal malo Ŕe med oglasi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2017 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem malo pogledal rabljene zvoĆØnike. MogoĆØe bi bili zanimivi naslednja:
- Boston Acoustic A26 (220 EUR)
- Monitor Audio Silver RX 1 (400 EUR) in
- Monitor Audio Silver RX 2 (470 EUR).

Še zmeraj pa si ne znam narediti ožjega izbora tistih (tudi iz seznama 2 posta nazaj), ki bi bili najprimernejŔi za mojega Marantza.

PomoĆØ ... !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 09:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aiken je napisal/a:
Danes sem malo pogledal rabljene zvoĆØnike. MogoĆØe bi bili zanimivi naslednja:
- Boston Acoustic A26 (220 EUR)
- Monitor Audio Silver RX 1 (400 EUR) in
- Monitor Audio Silver RX 2 (470 EUR).

Še zmeraj pa si ne znam narediti ožjega izbora tistih (tudi iz seznama 2 posta nazaj), ki bi bili najprimernejŔi za mojega Marantza.

PomoĆØ ... !

Malo veĆØ entuziazma, navduÅ”enja. Ne samo naj naj samo sebi namen.
Vsak zvoĆØnik bo predvajal vsako glasbo. Vendar, manjÅ”i je budget, bolj ciljno moraÅ” biti naravnan, da dosežeÅ” veĆØ emocij pri posluÅ”anju.

Kaj te navduŔuje, kaj bi posluŔal - to inspirira tudi tiste, ki dajejo nasvete. Pa kaj si sliŔal da te je navduŔilo. Poleg tega, da se to itak reŔuje s konkretnim posluŔanjem (in nakupom) v trgovini.
--------------------------------------------------------------------------------------
Najbolj mi, ma zgleda da nisem edini, 'obvisi' ob izrazih kot so: naj, ĆØimveĆØ iztisniti, maksimalno izkoristiti itd. Totalni materializem brez duÅ”e - koga briga kaj si bo nabavil - itak gre samo za znaĆØko, Å”tampiljko - sem bil na vrhu gore, pa se niti razgledal nisem, sem že tekel na drugi vrh, samo da se v knjižici vidi da sem bil v istem dnevu na dveh gorah. Mater sem kul.
V takem pride v poÅ”tev samo nakup glede na zveneĆØe ime in dizajn.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 12:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nehaj gledat po netu in papirje-pojd posluŔat!

Od naŔtetih Q Acustics.

DrugaĆØe pa tole, niti ni treba toliko zapravljat
90 db:
http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/zvocniki/trosistemski-zvocniki/dali-axs-5000-menjave-1307619405.html?aclct=1483773958&kw=dali

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/zvocniki/komplet-zvocnikov/dali-zvocniki-concept-1-1306837042.html?aclct=1484652269&kw=zvo%C4%8Dniki+dali

Al pa tamali Cantoni za 70ā‚¬
http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/zvocniki/trosistemski-zvocniki/vec-parov-zvocnikov-1312639404.html?aclct=1485455364

ƈe bi rad res poceni dobre zvoĆØnike pa ĆØe kje najdeÅ” DUAL CL174
Vsi naŔteti bodo igrali bolje od izbranih.

PosluŔat moraŔ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 13:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador, najprej hvala za odgovor ! Ti moram povedati, da sem pred dobrimi petnajstimi leti imel tudi jaz kar nekaj pojma o hi-fi opremi, potem pa pridejo v življenju druge prioritete in sem s težkim srcem moral prodati kar kvaliteten sistem, ki sem ga sestavljal postopno, že med Ŕtudijem z denarjem zasluženim preko Ŕtudentskega servisa.

Zdaj pa sem se po teh letih odloĆØil, da se spet zaĆØnem posveĆØati veĆØ ĆØasa temu lepemu hobyu, posluÅ”anju glasbe. OdloĆØil sem se, da se za zaĆØetek omejim na nekje 800 EUR, potem bom pa videl kako naprej. Tako sem zaĆØel iz niĆØle. Tisti s katerimi smo vĆØasih veliko debatirali in si izmenjevali izkuÅ”nje imajo bodisi Å”e staro opremo ali pa niĆØesar, tako da jih ne morem vpraÅ”ati za nasvet. Tako preostane za zaĆØetek žal samo internet z vsemi slabostmi.

ZadnjiĆØ grem v trgovino "B", ker mi je blizu in kjer prodajajo Dalije (Zesor 1 in 3), mimogrede v primerjavi s tem, kar so so imeli v ponudbi pred približno dvajsetimi leti, je zdaj prava revÅ”ĆØina. Prodajalec pravi "ni problema", me posadi v audio prostor in prižge nek 7.1 Yamaha receiver. ReĆØem "saj to je sorround", on pravi "saj bom nastavil na stereo". In tako se greva naperj. V glavnem Marantzov nimajo na zalogi, prineÅ”enih izdelkov pa ne priklapjajo in tudi zvoĆØnikov ne dajo na test. Udam se v usodo in posluÅ”am Dali Zensor 1 in 3 na Yamahi, vmes pa prodajalec razlaga "to ima 150 wattov, to pa 300 wattov .., zelo moĆØna stvar". Na koncu me je kar odneslo ven !

Kot sem rekel, razen parih "zveneĆØih" imen, ki so posledica zbiranja informacij z neta, nimam pojma kaj je mogoĆØe Å”e drugega za dobiti. Poleg tega bi si rad prihranil Å”e kakÅ”no tako lobotomijo, kot sem jo doživel, zato sem se obrnil Å”e na ta forum, mogoĆØe z res narodnim in neuĆØakanim vpraÅ”anjem.

Toliko na kratko Smile. PosluÅ”am klasiko, jazz, etno, pop, rock, skratka skoraj vse. KakÅ”ne zvoĆØnike oziroma bolje reĆØeno zvok iÅ”ĆØem, bom pa res na kratko: naraven, bogat in poln, mogoĆØe malenkost toplejÅ”i, enakomerno oz. enakovreden po celotnem spektru, da so viÅ”ine res sliÅ”ne (npr. ĆØinele res ĆØinele), da so nizki toni lepo sliÅ”ni, obenem pa ne "povozijo" viÅ”jih. Se pa bojim, da bo za ta denar, takÅ”ne težko dobiti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@vojko, hvala, res !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 15:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Teli bi tud Å”li, ĆØeprav navkljub 89 dB zna bit, da imaÅ” preÅ”voh ojaĆØevalec:

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/zvocniki/trosistemski-zvocniki/zvocniki-infinity-1310736655.html

Sistem si pa mal zamoĆØu, sem ti dal link za res prvovrsten mini -Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 16:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se že lepŔe sliŔi Laughing
No, ni samo trgovina B. Poleg tega kar predlaga @vojko, je Ŕe kar nekaj drugih vredno obravnave. V tem cenovnem rangu in na bolj univerzalni strani po zvoku je tudi Davis (Vklop, Ljubljana), pa Indiana Line - (Playroom, Kozina).
ObiÅ”ĆØeÅ” Å”e druge od KAT (Kuzma), Intek, itd.
Najprej posluŔanje, potem pa debata naprej, ko bo kaj bolj oprijemljivega za obdelati.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 20:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem za nasvete ! Zmenil sem se, da dobim na posodo neke Pioneerjeve zvoĆØnike, da bom vsajj sliÅ”al mojo novo pridobitev, potem bom pa poĆØasi in v miru preiskal in preposluÅ”al razliĆØne možnosti in se vmes uĆØil. Komaj ĆØakam, se že že veselim Smile.

LpA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe