Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Material za kretnice
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Primoz_



Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Prispevkov: 34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 18:11    Naslov sporočila: Material za kretnice Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

že nekaj časa razmišljam, da bi si po vzoru na spodnji povezavi naredil kretnice za zvočnike Atc scm 19. Gre za kretnoco po načrtu iz sorodnega zvočnika scm20, ki ima sicer drugačen visokotonec, ampak naj bi bili rezultati zelo dobri.

Sedaj pa vprašanje ali je vredno toliko investirati v nove kretnice, ker tale možakar na povezavi je uporabil same top materiale, ki vrjetno pridejo skupaj okrog 500 eur?

Ima smisel nariditi kretnico z cenejšimi materiali oz. kaj naj izberem za nek price-performance? Katere komponente na kretnici najbolj vplivajo na končni rezultat? Verjetno vse Rolling Eyes

Trenutno uporabljam Streamagic 6, Tube dac in Rotel RB990. Želel bi si malo več zračnosti in resolucije v visokih tonih, da bi tudi klasična glasba bila bolj prepričljiva, godala na teh zvočnikih verjetno nikoli ne bodo igrala tako kot na kakšnih zvočnikih z ribbon visokotonci(?).

http://www.audioasylum.com/cgi/vt.mpl?f=speakers&m=346507

Hvala za predloge in nasvete!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 19:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko berem tekste, je v nadaljevanju originalna kretnica. Izvedena je zelo dobro, zato ne vem kaj ne boš pridobil, škoda denarja. Morebiti spodaj nalotati na ploščici na baker dodatno debelejšo žico, če imaš dober spajkalnik in to znaš.

[/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsekakor lahko narediš dražjo kretnico z dragimi elementi, kar Mundorf seveda je. Iz slike ni mogoče razbrati velikosti take kretnice. Njihov 10 uF kondenzator je tako velik, da bi ga lahko gospodinja uporabila za sukati rezance, prav tako tuljave, katerih ne poznaš vrednosti. Z velikostjo spremeniš volumen, vprašanje kam jo sploh postaviti. In... nikjer ne piše, da bo rezultat opravičil vložena sredstva. Če imaš 500€ na razpolago, poizkusi.
Najdi spletno stran Mundorfa, naročiš in veselo na delo.

ps. ne dopade mi se, da je uporabljena folija tudi za visokotonca in pa postavitev tuljav, korektno je original.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Primoz_



Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Prispevkov: 34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 19:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj vidim, da sta kretnici scm19 in scm20 po vrednosti komponent dejansko enaki, je pa tista ima pa tista iz scm20 druge komponente. Ta kretnica z Mundorf kondiji seveda pride izven zvočnika Smile Se bom enkrat lotil tega projekta... samo potem me čaka še kretnica za C3 center, ki bo vrjetno še enkrat toliko, ker ima 2 wooferja. Embarassed

Kretnica scm20: http://www.markhennessy.co.uk/atc/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 19:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi najprej zamenjal te Bennic kondenzatorje. Meni zvenijo temno, zamolklo in spacano. Na Ebayu dobiš ruske PETP K73-16 kondenzatorje, glej sliko. Ponujajo zelo veliko za malo denarja, prvih nekaj dni zvenijo obupno, potem se zadeva izboljša. Seveda obstajajo tudi boljši kondenzatorji, ampak dražji.

Upore lahko zamenjaš z Mundorf M-resist ali Jantzen:
http://www.hificollective.co.uk/components/mresist_mr10.html
http://www.hificollective.co.uk/components/jantzen_resistors.html

Tuljave bi jaz zaenkrat pustil originalne.


_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 19:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Primoz_ je napisal/a:
Zdaj vidim, da sta kretnici scm19 in scm20 po vrednosti komponent dejansko enaki, je pa tista ima pa tista iz scm20 druge komponente. Ta kretnica z Mundorf kondiji seveda pride izven zvočnika :) Se bom enkrat lotil tega projekta... samo potem me čaka še kretnica za C3 center, ki bo vrjetno še enkrat toliko, ker ima 2 wooferja. :oops:

Kretnica scm20: http://www.markhennessy.co.uk/atc/

Nikakor to ni ista kretnica. Poglej tuljave 0.5mH in 0.3mH. Na prenovljeni kretnici so tuljave najmanj 2mH.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Primoz_



Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Prispevkov: 34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 20:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
Primoz_ je napisal/a:
Zdaj vidim, da sta kretnici scm19 in scm20 po vrednosti komponent dejansko enaki, je pa tista ima pa tista iz scm20 druge komponente. Ta kretnica z Mundorf kondiji seveda pride izven zvočnika Smile Se bom enkrat lotil tega projekta... samo potem me čaka še kretnica za C3 center, ki bo vrjetno še enkrat toliko, ker ima 2 wooferja. Embarassed

Kretnica scm20: http://www.markhennessy.co.uk/atc/

Nikakor to ni ista kretnica. Poglej tuljave 0.5mH in 0.3mH. Na prenovljeni kretnici so tuljave najmanj 2mH.

lp


Hm... sem pisal temu modelu na forumu in mi je odogovoril, da je nuporabil material v po načrtom scm20 kretnice, kjer je 0,5mh in 0,3mh. Nisem štromar... ostale vrednosti sem razbral iz slik, vrednosti tuljav pa niso vidne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Primoz_



Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Prispevkov: 34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 20:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:
Jaz bi najprej zamenjal te Bennic kondenzatorje. Meni zvenijo temno, zamolklo in spacano. Na Ebayu dobiš ruske PETP K73-16 kondenzatorje, glej sliko. Ponujajo zelo veliko za malo denarja, prvih nekaj dni zvenijo obupno, potem se zadeva izboljša. Seveda obstajajo tudi boljši kondenzatorji, ampak dražji.

Upore lahko zamenjaš z Mundorf M-resist ali Jantzen:
http://www.hificollective.co.uk/components/mresist_mr10.html
http://www.hificollective.co.uk/components/jantzen_resistors.html

Tuljave bi jaz zaenkrat pustil originalne.



Mogoče veš iz glave, če dimenzije konenzatorjev ustrezajo tistim na obstoječi kretnici? Sicer se mi tvoja nadgradnja zdi zelo racionalna, če lahko "upgrejtam" obstoječo kretnico samo z zamenjavo omenjenih komponent. Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje priporočilo:

Zamenjaj kondenzator na visokotoncu 6.8uF z Mundorf EVO Oil ca 11€, in vse upore z MOX 10W iste vrednosti. Tuljave pusti in kondenzatorje na basu, če pa izveš ali izmeriš vretnost tuljave na basu, jo zamenjaj z isto vrednostjo z Jantzen ali Mundorf folijsko.
Vse lahko prestaviš na novo ploščo in zaspajkaj element na element.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lumpi



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 11:23
Prispevkov: 46
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iz mojih izkušenj pri nadgradnji dynaudio zvočnikov pa takole.

Če greš v nadgradnjo zamenjaj vse kondenzatorje z enakimi. Torej če izbereš mudorf naj bodo vsi mundorf iste serije, če bodo ruski K 73 zamenjaj vse.
Takoj ko začneš experimentirati z različnimi proizvajalci v celoti podreš frekvenčni spekter zvočnika in če karakteristik kondijev ne poznaš podrobno boš v zagati. Zračne tuljave naj ostanejo, ker nobene folijske prostorsko ne spraviš na kretnico. Upori niso velik strošek tako , da menjavo priporočam.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 23:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za Jantzen Audio imaš zastopnika v Sloveniji - www.marsaudio.eu - to sem jaz.

PETP K73-16 odsvetujem, sem se z njimi ukvarjal lansko poletje v enem preampu in v enih zvočnikih. Tudi po več kot 50ih urah utekanja mi niso igrali, kot sem upal. Že CrossCap od Jantzen Audia so bili boljši. Nekako so igrali brez energije, počasno.

Od Jantzen Audia ti priporočam Superior serijo, če je pa vprašanje budget potem CrossCap.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
Primoz_



Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Prispevkov: 34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 23:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem. Mislim, da je sedaj vprašanje ali nadrgaditi obstoječo kretnico ali vzporedno narediti novo kretnico s podobnimi tuljavami in boljšimi komponentami.

Imajo povazave med elementi na kretnici tudi kakšen vpliv? Na kretnici scm20 je med elementi žica, na scm19 je vse prilotano na plato.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Primoz_



Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Prispevkov: 34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2017 00:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kalimero je napisal/a:
Za Jantzen Audio imaš zastopnika v Sloveniji - www.marsaudio.eu - to sem jaz.

PETP K73-16 odsvetujem, sem se z njimi ukvarjal lansko poletje v enem preampu in v enih zvočnikih. Tudi po več kot 50ih urah utekanja mi niso igrali, kot sem upal. Že CrossCap od Jantzen Audia so bili boljši. Nekako so igrali brez energije, počasno.

Od Jantzen Audia ti priporočam Superior serijo, če je pa vprašanje budget potem CrossCap.


Pa se je začelo Very Happy

Kako je pa Mundorf Evo-oil serija? itd.

Ali bi naredil budget predelavo ali pa all-in. Verjetno je Jantzen Superior bolj primeren za all in... vzeto na znanje.,
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2017 09:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čimkrajše poti med elementi dobiš da zaspajkaš direktno npr. kondenzator- upor-tuljava v eni točki, če je mogoče, če ni, uporabi za povezavo kvalitetno OFC žico prereza 1.5-2mm, nekoč TaraLabs, seveda spet najkraša pot.
Dobre žice dobiš pri Marsu.
Mundorf EVO Oil je zelo cenjen kondenzator za ceno in ni kritičen pri vgradnji zaradi svoje oblike.
Tukaj imaš link z vsemi spodobnimi in nespodobnimi kondenzatorji.

Test kondenzatorjev

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2017 16:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pa še tole si poglej:

http://www.troelsgravesen.dk/Response-super-caps.htm
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe