Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Popravilo Lowther pm2a

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bosquito



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 20:42
Prispevkov: 10
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 12, 2017 21:38    Naslov sporočila: Popravilo Lowther pm2a Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Iščem kvaliteten servis enot pm2a. Že nekaj časa se mi valjajo po omari in sem opazil, da so obrobe strgane.
Hkrati pa me zanima, če še obstajajo v Sloveniji audiofilski "heretiki", ki imajo v sistemu širokopasovne zvočnike...
Pred davnimi časi sem imel big fun horne, ki pa sem jih moral opustiti, zaradi velikosti. Ohranil sem le enote. Namen imam izdelati sekundarne zvočnike. V ožjem izboru so Medallion 2 , Oris 150, ali kaj podobnega.
Če ima kdo omenjene zvočnike, bi se z veseljem kdaj povabil na kak obisk:), lahko pa samo kaj pokramljamo preko zs.
Lp Boštjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2017 10:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nimam ravno lowtherje, sem pa kar velik ljubiltelj širokopasovcev. Trenutno imam (poslušam) v sistemu OB (neke vrste FASTa) z 15" basom (eminence beta 15A) + Sonido SWR175/A. Kretnica pasivna - 12dB. Bas rezan nekje na 120-150Hz, Sonido na caa 400. Izkoristek nekje okoli 90dB. Frekvečno mi igra od 25Hz naprej. Soba, v kateri polušam, ima dimenzije 3.6m širine in 9m dolžine. Zvočnike imam postavljene caa 1.6m od zadnje stene. Poganjam z lampašem (SE 4W).

Tale sonido je super. Sploh v cenovni primerjavi z Lowther zvočniki (par caa 300€)


_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
bosquito



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 20:42
Prispevkov: 10
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2017 22:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hudo! Se priporočam za slušno pokušino...
Še vedno pa iščem mojstra, ki bi usposobil moje enote...
Za razjasnitev: s svojim trenutnim sistemom sem zelo zadovoljen. V pogon bi rad spravil te stare Lowthere...
Trenutni 1. sistem (mogoče predstavim v galeriji, ko se preselimo v bajto :/) je sestavljen iz:
Reference 3a mm de capo i,
Trafomatic experience 2,
Audioanalogue Puccini (prvotni, gredo k sinu),
Project experience 2 + Benz micro glider ( želja je nakup slo proizvoda Kuzma ali Pear Smile,
Squeezebox classic modificiran + zvok dac,
CambridgeAudio 751bd.
Glede na to, da že imam pm2a enote, ki jih poznam, me zanimajo predvsem tovrstni projekti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 14, 2017 00:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo,

edini, ki mu zaupam (odkar sem ga našel) popravilo zvočnikov in opreme je Iztok, ki ima delavnico v Šiški. Je odličen finomehanik in elektronik poleg tega pa še zelo velik audiofil z odličnim posluhom. Natančen in pedanten je pa v nulo.

Gsm Iztok 041-839-437
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bosquito



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 20:42
Prispevkov: 10
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 14, 2017 11:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala. Bom poklical
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe