Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Akustika sobe in postavitev zvoĆØnikov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 79, 80, 81  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2017 13:15    Naslov sporočila: Re: Akustika sobe in postavitev zvoĆØnikov Odgovori s citatom

Cena meritve prostora je relativna...
ƈe naroĆØiÅ” specializirano podjetje, ki se s tem ukvarja bo cena visoka.
Lahko se nauĆØiÅ” sam, dandanes to ni problem, potrebna pa je oprema.
V pomoĆØ je lahko kakÅ”en dovolj strokoven soforumaÅ”, morda za potne stroÅ”ke ipd. prideÅ” skozi.
Za svetovanje pa... v SLO ni veliko ljudi ko se gre za privat sektor, ker je treba resno pokazat kaj znaÅ” ali pa si zaniĆØ... za javni sektor pa je strokovnjakov malo morje...
Kot si sam lepo povzel na koncu, se strinjam.

speci je napisal/a:
Prebral sem celotno temo ampak z mojim znanjem o akustiki si z napisanim zelo težko pomagama.Zato me zanima po kmeĆØko koliko bi priÅ”la cena meritve prostora.S tem mislim,da ti oseba svetuje optimalno postavitev zvoĆØnikov v prostoru ter ali je sploh smiselno vlagati v prostor ali se je paĆØ treba enostavno s tem sprijazniti kar imaÅ” paĆØ imaÅ”.Mislim nekako takole,ko kopujeÅ” rabljenimi avto zapeljeÅ” avto k mehaniku ta ga pregleda plaĆØaÅ” to storitev njemu nato se lahko odloĆØiÅ” ali se avto splaĆØa vzet ali je preveĆØ stvari za popraviti pa se raĆØunica ne izide.Mislim da je lažje dati nekaj za meritev in pa svetovanje osebi ki se spozna na stvari kot pa tlaĆØit stvari ven in not pa ob tem Å”e posluÅ”at boljÅ”o polovico ĆØe se ti je zmeÅ”l

_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
speci



Pridružen/-a: Čet Dec 2013 15:02
Prispevkov: 45
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2017 16:05    Naslov sporočila: Akustika sobe in postavitev zvoĆØnikov Odgovori s citatom

Ambasador mislil sem predvsem to da ti nekdo ki se na te reĆØi spozna pove ali je smiselno karkoli vlagati v prostor ali se je bolje sprijazniti ,da je enostavno vložek prevelik glede na izkupiĆØek ki ga dobiÅ”.Z postavitvijo zvoĆØnikov pa jaz za svoje najdem zelo malo .Open baffle z stranicami+ manjÅ”a soba
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 414 768
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2017 22:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem pred ĆØasom hotel akustiĆØno uredit dnevno sobo s namenskimi aplikati - absorberji. Znamke absorberjev se zdaj le ne spomnim iz glave, sem pa zastopnika te znamke spoznal na hi-fi sejmu, ki je tradicionalno v M hotelu v Å iÅ”ki. ƈe me spomin ne vara sem takrat plaĆØal za meritev moje dnevne sobe ter izdelavo ponudbe za aplikate cca 60 eur (stroÅ”ke meritve bi mi na koncu odÅ”teli od plaĆØila aplikatov vendar se potem nisem odloĆØil za te aplikate).

ƈe te bo sluĆØajno zanimalo Å”e kaj veĆØ pa povej pa bom pobrskal po starih mailih, morda Å”e najdem njihov kontakt.

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2017 23:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni je bil ponujen predraĆØun za meritve nekje v rangu 300-450ā‚¬ paĆØ odvisno od nevem kaj vsega..

Na koncu sem se odloĆØil,da dokler ne bo namenske sobe kjer bo samo sistem v akustiko ne ulagam veĆØ(vložil sem pa nekje 1500ā‚¬ v aplikate-absorberje)
PaĆØ nima smisla delat to v sobi ''L'' oblike kjer pravega zvoka ne bo nikoli.Enkrat upam da že proti koncu leta(v novi sobi) pa zagotovo napadem tega hudiĆØa ,ki mu ''praumo AKUSTIKA''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2017 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

ZvoĆØnike v naravo, da se nadihajo svežega zraka Laughing Laughing Laughing
Skratka idej - izgovorov milijon, samo, da nekaj ne bi Rolling Eyes



Kitara ob tabornem ognju, morda, za kaj bolj resnega pa sodi kam ????? Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2017 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, report glede moje sobe.. Nekega prijetnega zvoka za mizo mi ni uspelo doseĆØi.

Sem pa potem poskusil sledeĆØe:
- V vsak kot eno veĆØjo (2m x 30cm) leseno planko. Situacija se je neverjetno izboljÅ”jÅ”ala.
- Sistem na stojala in v kot, odmaknjen od stene slab meter, zvoĆØniki dober meter narazen.
- Ob steni blazine od preostalih fotelov.

Sicer ĆØisto neživljensko za pogledat, ampak, to je bil najboljÅ”i zvok kar sem ga spravil iz sistema. Prijetno preseneĆØen in brez pripomb.

Samo, to je zdaj zgolj za glasbo.. multimedia na raĆØunalniku odpade.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2017 13:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Meni je bil ponujen predraĆØun za meritve nekje v rangu 300-450ā‚¬ paĆØ odvisno od nevem kaj vsega..

Na koncu sem se odloĆØil,da dokler ne bo namenske sobe kjer bo samo sistem v akustiko ne ulagam veĆØ(vložil sem pa nekje 1500ā‚¬ v aplikate-absorberje)
PaĆØ nima smisla delat to v sobi ''L'' oblike kjer pravega zvoka ne bo nikoli.Enkrat upam da že proti koncu leta(v novi sobi) pa zagotovo napadem tega hudiĆØa ,ki mu ''praumo AKUSTIKA''



LP



Mali problemi v "L" sobi Laughing
Samo malo premakneŔ "posluŔalca" in evo "novi mali problemi" Crying or Very sad Rolling Eyes
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2017 14:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jah.. Confused

Zna bit pa hudo,ko veÅ”,da oprema zna soba pa ne in ne pusti Sad Very Happy Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2017 17:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NLP je napisal/a:
Odvisno seveda od prostora, priĆØakovanj, financ, nevednost kako bi se lahko bolje sliÅ”alo v boljÅ”em okolju itd. parametrov je kar nekaj.
NajveĆØja je nevednost kaj dober prostor nudi, kako bi lahko zvenelo.
Mnogo je posluÅ”alnic ali prostorov za performans, ki je nekdo rekel da so dobre, pa mnogokrat niso, govorica postane de facto... potem pa se temu slepo verjame in primerja svoje pretekle in bodoĆØe izkuÅ”nje s tem + tega da je akustiĆØen spomin seveda zelo slab.

....

@ajka:
...ZvoĆØnike v naravo, da se nadihajo svežega zraka
Skratka idej - izgovorov milijon, samo, da nekaj ne bi

-------------------------------------------------------------------------------------
Slabo si me razumel:
- ravno zato, da sliÅ”i kaj zamuja - predvsem na basih in malo viÅ”je, se bo avdiofil lažje odloĆØil urejati posluÅ”alnico. In bo tudi znal primerjati doseženi rezultat s tistim kar bi si sicer samo megleno predstavljal, da bi moralo biti.

ToĆØna tista izjava @nlp: ... najveĆØja je nevednost, kaj dober prostor nudi. .. me je vzpodbudila: pa saj se to lahko preveri z lastnim sistemom...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2017 20:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

"Moderna stanovanja", moderni audiofilski pristop "postavljanja" pol se pa pejmo "tipiĆØno audiofilsko sobo"





Moderen zvoĆØnik (cca 20.000 ā‚¬) vsekakor sodi zraven Laughing Laughing
Ja, tudi to si kupujejo naŔi audiofili Rolling Eyes
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2017 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima pa industrija tudi že veĆØkrat omenjeno reÅ”itev z vgradnimi zvoĆØniki za v steno. Pa akustik lahko reÅ”uje poleg akustike tudi ta del postavitve zvoĆØnikov. Tako ima boljÅ”i nadzor nad situacijo in predvsem postavitev je nemoteĆØa in v funkciji prostora.
Na divjem zahodu se to vedno bolj uveljavlja, samo mi smo malo 'nazaj s kartami'.

ps: hej, ideja, kaj pa Magneplanar vgrajen v steno - izza te stene pa je prostor, ki služi za garderobo (lahko tudi hodnik ali kaj drugega, nemoteĆØega)? Å e stranice bi mu lahko ojaĆØil s steno, da ne vibrirajo. V bistvu bi ga lahko naslonil na okvir - podobno kot se vrata zapirajo v okvir.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2017 12:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZvoĆØniki za flush ali soffit so namenski.
Tudi pri opisu piŔe ali so za to.
Kot sem opisoval, ko se zvoĆØniki pravilno namestijo v rigidno povrÅ”ino se jim dvignejo srednje in nizke frekvence, nato je potrebno kretnice na novo uravnat.
ZvoĆØniki morajo biti na plavajoĆØi platformi ali kako drugaĆØe vpeti po mass spring mass sistemu.
XY zvoĆØniki, ki bi se vgrajevali pa je eksperiment.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2017 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe gre za dnevno sobo je že obiĆØajen stereo problem, ĆØe gre za veĆØje zvoĆØnike. Kaj Å”ele full size surround - ni Å”ans z vsemi žicami naokoli. Vgradna varianta lahko reÅ”i marsikateri zaguljen prostor.

Seveda to ni reÅ”itev za tiste ki radi kar naprej nekaj Å”raufajo okoli. ƈe odmislim igraĆØkanje - avdiofil to poĆØne zaradi boljÅ”ega zvoka. A, ĆØe akustik to dobro postavi in uredi prostor, je rezultat krepko daleĆØ iznad vsake potencialne izboljÅ”ave na bazi igraĆØkanja ali forumske posvetovalnice Laughing

V vintage ĆØasih so bookshelf zvoĆØnike 'vgreznili' med knjige na regale. Danes to ni veĆØ 'in'. Gre kar v zid.

Nisem že dolgo bil po hifi trgovinah v Ljubljani - obstaja kakÅ”en demo prostor za in wall zvoĆØnike?
-------------------------------------------------------------------------------------------
ps:že ko sem taĆØas odgovoril enemu soforumaÅ”u, del teksta:
Osebno imam tudi to opcijo odprto, ker ena stena moje posluÅ”alnice v celoti meji na notranje stopniÅ”ĆØe. PaĆØ sem razglabljal za osebno uporabo.

Varianta mi je tudi sub v tej steni: je namreĆØ malo subov, ki so 'hitri' - bolj pravi izraz je odzivni. VeĆØina jih dela killogramske membrane v mini volumnu s kilovatnim ojaĆØevalcem. Deluje, samo je 'polentasto' poĆØasno in se ne ustavi kar tako. Tak sub osebno je bolje da ga nimam, ker dela Å”kodo zvoku. Na drugi strani pa en ogromen papirnati woofer rabi 200/300 litrsko Å”katlo, ki je ni kam dati, da se ne bi spotikal obnjo. Hodnik pa ima ogromno volumna - tisti papirnati woofer ima resonanco bistveno nižjo, kot jo ima v veliki Å”katli. Malo ekvalizacije in stvar je lahko super.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2017 15:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Infinite baffle sub s pravilnimi driverji lahko dela magiĆØno.
http://vincent.brient.free.fr/IB_eng.htm

ali pa celo v kombinaciji z naravo /zunaj


_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2017 23:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... vpraŔanje je tudi:
- ali se želi kolikor se da verodostojna reprodukcija z vgradnjo v zid (+ akustika prostora, brez katerega ne bo Ŕlo v tej smeri) ali zgolj nevedno uživanje;
- premisliti kaj prinese vgradnja v rigidno povrÅ”ino, zakaj, in koliko ā‚¬ā‚¬ā‚¬ je to da je v redu (magiĆØno ni ĆØe si to kdo misli, to je mit ki se vleĆØe iz preteklosti in nekateri Å”e vedno dobro tržijo na ta raĆØun, ima neke pluse pa tudi minuse seveda);
- ali je res prava vgradnja v rigiden zid ali je samo paravan oz. kvazi flush ali soffit (tega je najveĆØ)...
- in wall zvoĆØnike imajo ATC, PMC in druge firme ampak kaj si želi specifiĆØen audiofil je pa vpraÅ”anje, ogromno je znamk in modelov...
- surround in Å”e kaj veĆØ se da lepo uredit s skritimi žiĆØkami (ali tudi brez njih), ĆØe se lepo naĆØrtuje;
- akustik lahko naredi da je kolikor se da dobro, naredi meritve, naredijo se sluÅ”ni testi, stranka se strinja ji je zelo vÅ”eĆØ, se navadi... sĆØasoma pa se odloĆØi da bi spet bilo lahko Å”e bolje... tudi takÅ”ni so... tukaj odpade in wall...
itd.


Skoraj vse se da, ĆØe je ā‚¬.

"Papir" za sub ni hiter/ odziven.
Dandanes je na izbiro kar nekaj znamk dobrih sub-ov, cene so seveda "zanimive".
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 79, 80, 81  Naslednja
Stran 55 od 81

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe