Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

Èišèenje lp plošè
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2016 08:18    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

giroskop je napisal/a:
Pozdrav !

Zakaj bi moral biti razmak pri UZ èišèenju veèji od 2-3cm. Po tej razlagi se ne bi oèistil noben predmet v banji v kateri so predmeti manjši, votli ali pa natreseni. Je pa navedeni èas èišèenja plošè absolutno prekratek za nekajkrat.

Lp


Se pridružujem mnenju @ giroskop, preverite tule, kavitacija deluje v vseh smereh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Obišèi avtorjevo spletno stran
jancrom



Pridružen/-a: Ned Nov 2010 22:12
Prispevkov: 3
Kraj: Dolenja vas

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2016 10:10    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Prejšnji teden sem tudi odnesel nekaj plošè iz svoje stare zaprašene zaloge na ultrezvoèno èišèenje. Plošèe mi je oèistil na svoji novi pridobitvi naš soforumaš @Les Rockets, sicer velik, èe ne kar najveèji poznavalec disco glasbe pri nas. Seveda posledièno tudi z mega zbirko plošè tega žanra.

Dodatek z mehanizmom za samo èišèenje je naštudiral in izdelal sam. Uèinek èišèenja pa kot dobro vemo je enkraten. V kolikor bi delal reklamo na Topshopu bi napisal "bolj so usrane bolje jih oèisti."

Ultrazvoèno èišèenje Lp plošè








Živjo,

koliko stane eno takole èišèenje verjetno ni vprašanje za v javnost, pa vseeno... èe imaš 500 LP - jev, je vprašanje smiselno Smile

lp Jani
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
nek_do



Pridružen/-a: Èet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 27, 2016 11:45    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

jancrom je napisal/a:
nek_do je napisal/a:
Prejšnji teden sem tudi odnesel nekaj plošè iz svoje stare zaprašene zaloge na ultrezvoèno èišèenje. Plošèe mi je oèistil na svoji novi pridobitvi naš soforumaš @Les Rockets, sicer velik, èe ne kar najveèji poznavalec disco glasbe pri nas. Seveda posledièno tudi z mega zbirko plošè tega žanra.

Dodatek z mehanizmom za samo èišèenje je naštudiral in izdelal sam. Uèinek èišèenja pa kot dobro vemo je enkraten. V kolikor bi delal reklamo na Topshopu bi napisal "bolj so usrane bolje jih oèisti."

Živjo,
koliko stane eno takole èišèenje verjetno ni vprašanje za v javnost, pa vseeno... èe imaš 500 LP - jev, je vprašanje smiselno Smile
lp Jani

V tem primeru je šlo za "blagovno menjavo" tako, da ne vem. Bo pa @Les Rockets kaj veè napisal, èe se je sploh pripravljen spustit v tako delo.

Kakor pa sam vidim, da v kolikor ima èlovek veliko zbirko plošè ter jih sorazmerno dosti posluša je kar smiselno razmišlat, da si omisli svoj èistilec.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Èet Dec 29, 2016 22:34    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Saj ne-kdo morda imaš prav, ampak! Jaz glede na meni dosegljiv èas, ki ga nimam niti za poslušat glasbo, bi se verjetno rade volje dogovoril z nekom, da na moj ultrazvoèni èistilec z mojim detergentom pere moje plate v razmerju 1-1. Verjemi da kandidati so samo taki, ki bi za 100 njihovih oprali eno mojo. Vpraši malo o uspehih tistih, ki so ponujali pranje plošè po 1€. Rigelnik je bil non plus ultra menedžer naspram njih!

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo Telefon: 041722387
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 31, 2016 07:33    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

jancrom je napisal/a:

Živjo,

koliko stane eno takole èišèenje verjetno ni vprašanje za v javnost, pa vseeno... èe imaš 500 LP - jev, je vprašanje smiselno Smile

lp Jani


Tudi sam sem razmišljal o èišèenju plošè proti plaèilu, vendar imam kar nekaj tehtnih pomislekov:

1) zadeva je res kar zamudna, pa ne sam postopek èišèenja, paè pa postopek sušenja (vakumskega sesalca plošè namreè (še) nimam)
2) nerad prevzamem odgovornost za X plošè, ki jih nekdo prinese, nesreèa namreè nikoli ne poèiva, klub pazljivemu ravnanju, prav pri izposojenih ali v tem primeru "tujih" stvareh se rado kaj zalomi
3) vprašanje zadovoljstva naroènika s konènim rezultatom.

Edina smiselna rešitev je, da se èišèenje opravlja v prisotnosti lastnika plošè in èe je le-ta zadovoljen, naj plaèa, kolikor se mu paè zdi to poèetje vredno.
Torej @jancrom, èe želiš èistiti, vsaj za pokušino, se mi javi na ZS.

Vsem forumašem želim sreèno, zdravo in tudi glasbenih užitkov polno novo leto 2017 !!!

Lep pozdrav, Les Rockets.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Obišèi avtorjevo spletno stran
vinskiduh



Pridružen/-a: Èet Mar 2018 14:24
Prispevkov: 33
Kraj: VIPAVA

PrispevekObjavljeno: Èet Jun 14, 2018 22:26    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Pozdrav,

Nabavil sem 6 literski digitalni ultrazvoèni èistilec za gramofonske plošèe. Sedaj me èaka nadgradnja sistema.
Zanima me, èe ni skrivnost, katere sestavine so potrebne in kakšno je razmerje mešanja. Destilirana voda, izopropilni alkohol in nek detergent..
Koliko èasa traja èišèenje in na kakšni temperaturi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Èet Jun 14, 2018 22:34    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Mogoce tukaj:

https://www.discogs.com/group/thread/694178
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Èet Jun 14, 2018 22:45    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

vinskiduh je napisal/a:
Pozdrav,

Nabavil sem 6 literski digitalni ultrazvoèni èistilec za gramofonske plošèe. Sedaj me èaka nadgradnja sistema.
Zanima me, èe ni skrivnost, katere sestavine so potrebne in kakšno je razmerje mešanja. Destilirana voda, izopropilni alkohol in nek detergent..
Koliko èasa traja èišèenje in na kakšni temperaturi?


Èe ni skrivnost bi te prosil,èe napišeš kje si nabavil UZ èistilec..Kaj pa motorèek,in cel kit za èišèenje?

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 15, 2018 00:44    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Vèasih smo filme (celuloid/želatina) spirali s temle, je nežno in uèinkovito, ne dela sledi in statike:
https://www.foto-klik.si/sl/ilford-ilfotol-1000ml-wetting-agent
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
vinskiduh



Pridružen/-a: Èet Mar 2018 14:24
Prispevkov: 33
Kraj: VIPAVA

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 15, 2018 07:59    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
vinskiduh je napisal/a:
Pozdrav,

Nabavil sem 6 literski digitalni ultrazvoèni èistilec za gramofonske plošèe. Sedaj me èaka nadgradnja sistema.
Zanima me, èe ni skrivnost, katere sestavine so potrebne in kakšno je razmerje mešanja. Destilirana voda, izopropilni alkohol in nek detergent..
Koliko èasa traja èišèenje in na kakšni temperaturi?


Èe ni skrivnost bi te prosil,èe napišeš kje si nabavil UZ èistilec..Kaj pa motorèek,in cel kit za èišèenje?

hvala


Imaš na zs
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Èet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 15, 2018 09:48    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

V glavnem NE priporoèajo uporabe alkohola!!! samo destilirano vodo in malenkost "wetting agent" (npr. Ilford Ilfotol)

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo
vinskiduh



Pridružen/-a: Èet Mar 2018 14:24
Prispevkov: 33
Kraj: VIPAVA

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 15, 2018 11:20    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Nekje sem zasledil, da se doda na 5litrov dest.vode cca 200ml izopropanola in 5ml kodak foto-flo https://www.amazon.com/Kodak-Photo-Flo-200-Solution-16oz/dp/B00K335F6S. Ali ta alkohol škodi plošèam, oz. kakšna je razlika med uèinkom po èišèenju. Èas èišèenja naj bi bil cca 10min, temperatura cca 35*C. Ima kdo izkušnje s tem?
hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 15, 2018 17:20    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

UZ èistilec deluje fizikalno, zaniha molekule vode. Weting agent znižuje površinsko napetost vode, da se lahko plastika omoèi z vodo in odplavlja drek v brazdah, sicer se odbijata. Alkohol je kemièno gledano kislina (pH4) in ima enako funkcijo kot Ilfotol, katerega smo fotografi vsi uporabljali, Kodak material v SLO ni bil na voljo. Jaz bi verjel, da je Ilfotol zadosti kot dodatek, res pa alkohol prepreèi izloèanje kamna, ki pa ga po tvojih navedbah v destilirani vodi naj ne bi bilo. Je pa Ilfotol bazièen, enak Prilu za posodo, le peni se ne, pa bi ga alkohol vrgel na nulo (pH7).To je tako po kmeèko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
vinskiduh



Pridružen/-a: Èet Mar 2018 14:24
Prispevkov: 33
Kraj: VIPAVA

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 20, 2018 07:51    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Home made ultrazvoèni èistilec. Vèeraj prvi test samo z destilirano vodo. Test s slabše ohranjenimi plošèami. Prasketanje ni povsem izginilo, ker so plošèe res zdrsane, je pa zvok bolj razumljiv in lepše leže v ušesa.
1. èišèenje
2. sušenje

Zakaj ne naloži slik?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
zmatjaz



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:45
Prispevkov: 59
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 22, 2018 14:12    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Na linku lahko poišèete kar nekaj informacij glede ultazvoènega èišèenja, tudi glede preverjenih ultrazvoènih kadi.

http://www.kuzma.si/rd-ultrasonic-record-cleaning-kit.html
_________________
KAT
www.katltd.si
Matjaž 068650802
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: 068650802
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Èasovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni èas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe