Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nova igraĆØa je doma......
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 163, 164, 165  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 05, 2016 21:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
CASTOR je napisal/a:
Zelo pouĆØna zgodba nekoga ki obupa nad lastnim sistemom in ne ve kako naprej. NoĆØem in ne morem sodit Dr.sah sistema, ker ga ne poznam, ma poteza, da vse prodaÅ”, mi da mislit, da je nesreĆØnik vseskozi narobe sestavljal. Je zelo velik problem iskat nekaj in ne vedet kaj iÅ”ĆØeÅ”!

lp


LP



Zelo zelo pogost pojav, "iskat nekaj in ne vedet kaj iÅ”ĆØeÅ”" Rolling Eyes Shocked Laughing


NajveĆØ jih iÅ”ĆØe vse. Par let imajo panele, potem preÅ”altajo na troblje....
Nekako je treba spraznit denarnice...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 07, 2016 00:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
CASTOR je napisal/a:
Zelo pouĆØna zgodba nekoga ki obupa nad lastnim sistemom in ne ve kako naprej. NoĆØem in ne morem sodit Dr.sah sistema, ker ga ne poznam, ma poteza, da vse prodaÅ”, mi da mislit, da je nesreĆØnik vseskozi narobe sestavljal. Je zelo velik problem iskat nekaj in ne vedet kaj iÅ”ĆØeÅ”!

lp


LP



Zelo zelo pogost pojav, "iskat nekaj in ne vedet kaj iÅ”ĆØeÅ”" Rolling Eyes Shocked Laughing

V osnovi je zelo enostavno: iÅ”ĆØe se emocije.
Ko izĆØrpaÅ” eno opcijo preideÅ” na kaj drugega - ĆØe ugotoviÅ” 'I can get no satisfaction' ali pa si spotoma priÅ”el do odkritja, da je ena druga smer bolj prava zate.
Brezpogojno vztrajanje (zvestoba blesavim avdio predsodkom, ki jih posvojiÅ” kao da je to lastno prepriĆØanje) na zate napaĆØni poti je nesmisel, se lahko konĆØa tako, da se nekega dne vsega odkrižaÅ”. VkljuĆØno s hobijem.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 07, 2016 10:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce zadeva ni vezana na ljubezen do glasbe, nekih avtorjev, zanrov... se emocije hitro lahko koncajo. Ni novosti. Je treba menjat elektroniko.... kar pa ni poceni.
Potem se clovek lahko skoncentrira na peneze, odpre nek biznis iz audio branze, ali si kupi akvarij, kabrioleta, novo ljubico. Je spolh vazno.
Muzika je vse kar ostane, ostalo so potrosniska j***a.
Sploh pa ne vem kaj je narobe ce clovek zamenja cel sistem. To pocnejo vsi. Saj druge poti ni, razen ce si na zacetku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2016 17:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Ce zadeva ni vezana na ljubezen do glasbe, nekih avtorjev, zanrov... se emocije hitro lahko koncajo. Ni novosti. Je treba menjat elektroniko.... kar pa ni poceni.
Potem se clovek lahko skoncentrira na peneze, odpre nek biznis iz audio branze, ali si kupi akvarij, kabrioleta, novo ljubico. Je spolh vazno.
Muzika je vse kar ostane, ostalo so potrosniska j***a.
Sploh pa ne vem kaj je narobe ce clovek zamenja cel sistem. To pocnejo vsi. Saj druge poti ni, razen ce si na zacetku.

.. kadar za prav zahrustajo instrumenti da ti grejo bravinci po hrbti - tudi kadar ne poznaÅ” avtorja in njegove glasbe, so emocije tu ..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2016 12:58    Naslov sporočila: 1MORE, Stax za v žep? Odgovori s citatom





Test in mnenje Rogerja Skoffa o 1More earbuds na linku..

http://www.enjoythemusic.com/magazine/viewpoint/0716/Its_All_Good.htm

Moj mentor je z svojim ĆØlankom "zakrivil" nakup nove igraĆØe..
Prvotnega ĆØlanka, kjer jih je Skoff bolj eksplicitno primerjal z Stax, nisem naÅ”el, ampak tudi ĆØlanek na linku govori, da so vredne greha in pomislil sem.. Jaa, tole bi pa kar imel....DiÅ”i po audiu, ne po plastiĆØarjih za v žep.

Sliki sta dve, prikazujeta zgornjo in spodnjo stran Ŕe ne do konca razpakiranih 1More Earbuds..

Pustimo ob strani koliko naj bi Rogerjevo primerjanje "Ŕtimalo".
Glede na to, da pri nakupu "earbuds" nikoli ne veÅ” kaj boÅ” dobil, sem Rogerjev ĆØlanek vzel kot "sound advice from the expert" in que sera, sera hkrati in se podal na online lov nanje, samo na podlagi slike teh sluÅ”alkic v originalnem ĆØlanku.

Kar je bilo koristno, saj 1More izdelujejo veĆØ modelov, ampak samo ta model je videti na slikah popolnoma identiĆØen modelu na sejmu sluÅ”alk v ĆØlanku....

Design in vse "pakunge" znotraj Å”katle in sluÅ”alk samih sta res fenomenalna..Že videno, ampak tule so pametno izkoristili vsak milimeter. Vsi materijali so videti vrhunski in tudi na otip ta obĆØutek ne izgine..

Tista nalepka na Å”katli, Design Award 2016 je veĆØ kot zaslužena..

Na Å”katlicah so kovinske znaĆØkice, priloženi so kar Å”tirje razliĆØni vložki za uÅ”esa, XS, S, L in tisti na sluÅ”alkah, ki je verjetno XL..Å e 1 plus za 1MORE.

OhiÅ”ji sluÅ”alk sta kovinski v temni barvi poliranega titana..Me gusta mucho, ayyyyaaii...ƈrna in rdeĆØa sta barvi Flamenca..

Žica sluÅ”alkic ima kvalitetno rdeĆØo tekstilno oblogo. Å e dodatne plus toĆØke.

Etui za shranjevanje sluÅ”alkic je iz materiala podobnega krpicam za ĆØiÅ”ĆØenje oĆØal, a malenkost debelejÅ”i in na vrhu ima ploÅ”ĆØato vzmet, tako, da je spravilo sluÅ”alk elegantno preprosto in zagotavlja, da ne bodo zdrsnile ven..

Upam, da bodo moje 1MORE kmalu naŔle pot do Iztokovega studia, ko bo Iztok manj zaposlen kot je...

Jazz, ki si lasti Sennheiser HD800 je glede sluŔalk dosti bolj doma kot pa jaz, ki sem samo cable guy..

V predalu imam Samsungove in Sonyeve plastiĆØne earbuds, oboje imajo svojstven zvoĆØni peĆØat in primerjava z 1MORE lepotiĆØkami bo za zaĆØetek ĆØisto dovolj.

Podatki s Ŕkatlice

20-20Khz

32ohm

98dB

5mW
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2016 18:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole je pa dobesedno - nove igrace so doma. Tko zgleda, ko se se ti cel Hi-Fi zgodi v enem dnevu Smile. Sicer pa je kar dost felerjev kako je to vse skupaj postavljeno in kam so komponente vmescene. Sploh tista A klasa od power ampa. Ampak brez zamere po enem dnevu, ni ga cez radost lastnika. Obilo uzitkov, ni da ni. Vse slike so tukaj: klik







Cena sistemcica hmm od oka bi rekel da blizu 300.000 EUR, ce ne vec Smile.
lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2016 22:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo kolegi in prijatelji.
Evo da mal delim z vami izkuŔnje.
Skratka malce sem zamenjal komponente. Å e vedno sem na Squeezu, dac je TDA1541A v nos mode-u in s tranz. stopnjo in igra zelo "analogno", ferÅ”t je HK6650 in za ta denar igra krasno, zvoĆØnike pa sem ravno pred dnevi privlekel domov po pravcati zimski odisejadi in sicer Tannoy TD8. ZvoĆØ. kable imam ene diy žice, ker Zu Libtec kable ne gre priklopiti na terminale od HK-ja.

Prej sem bil na Unison Researchu S4, ki pa sem ga žal moral prodati ker sem rabil nekaj keÅ”a. To je zelo dober ferÅ”t, sploh ĆØe ga daÅ” malo Jacobyju da iz njega iztisne Å”e malce veĆØ. Primerjava s sedajÅ”njim HK6650 je težka, saj je slednji tranzistorc, ampak vseeno. Simply Four je imel/ima izjemno transparenco, 3d stage, zrak, definicijo, detajli itd., skratka v skoraj vseh pogledih poseka Harmana. Ampak, pri Harmanu me privlaĆØi ta drive, polnost zvoka, telo. Vsekakor je Unison boljÅ”i, ampak komot se pa da živeti tudi s Harmanom. Ta je Å”e iz recimo "zlate" dobe in made in Japan. Tudi ta bo Å”el pod Jacobyjevo roko, ker bi rad da se ga malce "sĆØisti", saj je malce zamegljen.

Prodal sem tudi Zu Druid mk4, pa pravzaprav tudi zato ker sem rabil keÅ”, s tem da ĆØe bi prej prodal Unisona teh verjetno ne bi. To tudi pove, da so mi pasali, so velik upgrade iz recimo njihovih entry Omenov, izjemno koherentni, veliko detajlov, posluÅ”ljivi, 3d je izjemen, malo pa zaostajajo v mid-ih in v samem telesu zvoĆØne slike, so malo presuhi in ne grejo ekstremno nizko. No, grejo, ampak ne "fat" nizko. Skratka ĆØe kdaj pride zopet Å”ansa bi jih komot spet imel, morda bi sprobal model Superfly ali pa Supreme.

Kar se primerjave Tannoy TD8 in Zu Druid tiĆØe (cenovno sta tam tam) težko reĆØem kaj je boljÅ”e. Ampak vseeno se mi tehtnica nagiba bolj k Tannoy, pa ĆØeprav sem Zu fan.. Tannoyjev ne poznam prav dobro. Parkrat sem sliÅ”al Cheviote, pa sedaj letos Turnberryje, pa so teli TD8 boljÅ”i od obeh. Bolj hitri, precizni, bolj na "high-end", pa vseeno nezateženi. Gre za 8" koax driver, ki gre nizkooo, zelo nizko, komaj verjameÅ” da lahko pride iz tega ven tak bas, zvoĆØniki namreĆØ merijo v viÅ”ino komaj dobrih 90cm. Pa to ne tisti naduvan bas, ampak povsem trd, suveren in lep bas. Parkrat sem napenjal uÅ”esa ĆØe sosedje kaj delajo ali kaj... In mid-i so sanjski, to pa samo debelo gledaÅ”. Vse te emocije, vdih-izdih pevca, slina, žmoht, magija, res nekaj izjemnega. In zelo mi je pomembno da niso teĆØni, ampak to je tudi stvar elektronike (tda1541a). Zgoraj imajo Å”e en supertweeter, ki lepo Å”e malo svilnato zaokroži vse skupaj. ZvoĆØniki so torej krasni v vseh pogledih.

lp, GaŔper

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2016 07:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈestitke GaÅ”per Smile
Super zgledajo in se že veselim, da jih 1x sliŔim.

lp,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2016 14:12    Naslov sporočila: Re: 1MORE, Stax za v žep? Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:




Test in mnenje Rogerja Skoffa o 1More earbuds na linku..

http://www.enjoythemusic.com/magazine/viewpoint/0716/Its_All_Good.htm

Moj mentor je z svojim ĆØlankom "zakrivil" nakup nove igraĆØe..
Prvotnega ĆØlanka, kjer jih je Skoff bolj eksplicitno primerjal z Stax, nisem naÅ”el, ampak tudi ĆØlanek na linku govori, da so vredne greha in pomislil sem.. Jaa, tole bi pa kar imel....DiÅ”i po audiu, ne po plastiĆØarjih za v žep.

Sliki sta dve, prikazujeta zgornjo in spodnjo stran Ŕe ne do konca razpakiranih 1More Earbuds..

Pustimo ob strani koliko naj bi Rogerjevo primerjanje "Ŕtimalo".
Glede na to, da pri nakupu "earbuds" nikoli ne veÅ” kaj boÅ” dobil, sem Rogerjev ĆØlanek vzel kot "sound advice from the expert" in que sera, sera hkrati in se podal na online lov nanje, samo na podlagi slike teh sluÅ”alkic v originalnem ĆØlanku.

Kar je bilo koristno, saj 1More izdelujejo veĆØ modelov, ampak samo ta model je videti na slikah popolnoma identiĆØen modelu na sejmu sluÅ”alk v ĆØlanku....

Design in vse "pakunge" znotraj Å”katle in sluÅ”alk samih sta res fenomenalna..Že videno, ampak tule so pametno izkoristili vsak milimeter. Vsi materijali so videti vrhunski in tudi na otip ta obĆØutek ne izgine..

Tista nalepka na Å”katli, Design Award 2016 je veĆØ kot zaslužena..

Na Å”katlicah so kovinske znaĆØkice, priloženi so kar Å”tirje razliĆØni vložki za uÅ”esa, XS, S, L in tisti na sluÅ”alkah, ki je verjetno XL..Å e 1 plus za 1MORE.

OhiÅ”ji sluÅ”alk sta kovinski v temni barvi poliranega titana..Me gusta mucho, ayyyyaaii...ƈrna in rdeĆØa sta barvi Flamenca..

Žica sluÅ”alkic ima kvalitetno rdeĆØo tekstilno oblogo. Å e dodatne plus toĆØke.

Etui za shranjevanje sluÅ”alkic je iz materiala podobnega krpicam za ĆØiÅ”ĆØenje oĆØal, a malenkost debelejÅ”i in na vrhu ima ploÅ”ĆØato vzmet, tako, da je spravilo sluÅ”alk elegantno preprosto in zagotavlja, da ne bodo zdrsnile ven..

Upam, da bodo moje 1MORE kmalu naŔle pot do Iztokovega studia, ko bo Iztok manj zaposlen kot je...

Jazz, ki si lasti Sennheiser HD800 je glede sluŔalk dosti bolj doma kot pa jaz, ki sem samo cable guy..

V predalu imam Samsungove in Sonyeve plastiĆØne earbuds, oboje imajo svojstven zvoĆØni peĆØat in primerjava z 1MORE lepotiĆØkami bo za zaĆØetek ĆØisto dovolj.

Podatki s Ŕkatlice

20-20Khz

32ohm

98dB

5mW
Ker je bilo kar nekaj zanimanja za 1MORE na ZS.

NaroĆØil bom Å”e ene..

PosluÅ”al sem veliko sluÅ”alk za nekaj 100EUR in ĆØe jih primerjam z 1MORE..
Že med ulafavanjem na Sony Eperia4 z MP3 posnetki na Sony walkman programu je bila razlika med Sony in Samsung priloženimi sluŔalkami nesmiselna.
Nato sem naložil Vivaldija 4 lete ĆØase FLAC.
Takoj je bilo jasno, da kar je o 1MORE napisal Roger Skoff veĆØ kot drži.
Nekako sem se odvadil pesnit tirade.
Na simpl. Spineti in godala igrajo fenomenalno in igrajo-sredi glave.
PopaĆØenj-ni.
VeĆØina ostalih instrumentov je sliÅ”na in to tonalno pravilno. Basovsko podroĆØje je nevsiljivo in jasno. Važno. Tile pajklĆØki so muzikaliĆØni za umret in te takoj potegnejo v glasbo..In napram povpreĆØnim earbuds omogoĆØajo veĆØjo glasnost, praktiĆØno nepopaĆØeno..
R&R, folk, country, super, malce ostro, ampak to so "zasluge" player programa in posnetkov.
InŔtaliral sem neki player program, a me je pustil hladnega.
Najti dober player program oĆØitno niso maĆØje solze..

Šele danes sem opazil nekaj na kar prej sploh nisem pomislil, ker jih Ŕe nisem posluŔal med hojo na prostem.

Brez problema je mogoĆØe posluÅ”at glasbo in hkrati ptiĆØe, Å”umenje reke, prometa na cesti, se pogovarjat tudi malo nad srednjo jakostjo.

Tega "ne znajo"sluŔalke, Ŕe manj katerekoli "earbuds" kar sem jih sliŔal.
Zvok sluÅ”alk je popolnoma loĆØen od zvokov okolice.
Zvok je ravno prav energiĆØen in nevsiljiv hkrati, da je to mogoĆØe..
Ergonomija uŔesnih Ŕkoljkic k temu ogromno pripomore.
Ne žulijo, sploh ne veŔ, da jih imaŔ v uŔesih tudi po parih urah..
Uživam kar na tovarniŔki velikosti Ŕkoljkic...

V trenutnem stanju bi jim soniĆØno glede na katerekoli sluÅ”alke dal oceno 8+. Plus zato, ker verjamem, da bom naletel na kak Å”e boljÅ”i(ĆØim preprostejÅ”i) bolj audiofilski player program.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2016 14:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Mission 702 lepotca.
Nad njima Mission Cyrus2 MK1...
ƈakata na dodelavo..
In na novo posluÅ”alnico, ki bo, upam, dokonĆØana pred poletjem.

Nekako so mi stare serije malce veĆØjih Missionovih dvosistemcev "prirastle" k srcu in se jim nisem mogel upreti....

In ker se mi je "osvežitev" bratovih Mission 727(ĆØe jih ima kdo lepo ohranjene, naj me kontaktira na ZS?) zelo posreĆØila, zvok se je Å”e bolj odprl, ostrina izginila, bas se je poglobil in zategnil, bom 702ke osvežil na Å”e malce bolj dodelan naĆØin..


_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2017 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2017 22:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nice Wink Wink Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 02, 2017 23:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Nice Wink Wink Wink


Thank you
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2017 23:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:


Dobra izbira. ƈestitam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2017 11:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nova igraĆØa - ok! Ampak kaj pa to je ? Pa malo ocene, pa primerjave itd ?

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 163, 164, 165  Naslednja
Stran 72 od 165

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe