Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup začetniškega gramofona in ostale HI-FI opreme
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2016 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno niste opazili, da jermenarja Dual 510 na enem štantu "furajo" te dni na Varšavskem sejmu.



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2016 14:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poleg tega, da si "nek_do", bi bil lahko tudi "sokolje oko" .

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2016 16:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Samo še enkrat bi povdaril, kaj je bil prvotni namen teme:

Citiram:
Pozdravljeni!
Sin se je odločil za nakup gramofona.Seveda je treba zraven še kupiti zvočnike in ojačevalec. Gramofone gleda od Pro-ject-a in Audio Technica v rangu 400€.Mislim , da je za začetek to mal preveč.Po moje bi dobili za manj denarja rabljeno robo katera bi bila tudi v redu za začetek. Za vse skupaj bi morda šli do cene 1000 €. Na netu dobiš gramofon Technics SL 1300 za 200€, Technics SL-DD2 za 120€, Technics SL-D2 za 150€. Ali je bolje kupiti kaj novega za 400€. Kaj bi mi priporočali od zvočnikov in ojačevalca do skupnega zneska? A za približek hišnega kina je dovolj dodati subwoofer? Verjetno pol rabim av ojačevalec in dodatno predojačevalec za gramofon?
Hvala za odgovore in nasvete


Gramofonskih tem je neomejeno

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=108805#108805

Spremenil bom tudi naslov teme.

LP

Admin
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
divine contribution



Pridružen/-a: Sob Nov 2014 0:32
Prispevkov: 60
Kraj: Hum

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2016 01:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2016 10:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sreča da imamo sterilno digitalno tehniko, perfekten izvor zvoka za perfekcioniste. Pa še poceni prideš skozi in tisti redki trenutki ko si vzameš čas, si srečen da, če drugo ne, vsaj ne šumi in poklja kot obrabljen LP.

Da pa ne bi bilo vse tako enostavno, si nekateri grenimo življenje s klasičnimi gramofoni.
Včasih pa le paše tudi užitek ob dobri glasbi..

Zato, novi navdušenci, korajžno naprej.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2016 18:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Sreča da imamo sterilno digitalno tehniko, perfekten izvor zvoka za perfekcioniste. Pa še poceni prideš skozi in tisti redki trenutki ko si vzameš čas, si srečen da, če drugo ne, vsaj ne šumi in poklja kot obrabljen LP.

Da pa ne bi bilo vse tako enostavno, si nekateri grenimo življenje s klasičnimi gramofoni.
Včasih pa le paše tudi užitek ob dobri glasbi..

Zato, novi navdušenci, korajžno naprej.


Ni cvetja brez trnja
še ga bom bral...


ali

Ni Glasbe brez prasketanja
zato bom ga odmislil...
Wink

Slej kot prej bo vsakdo prišel do spoznanja, da je glasba umetnost in ne tehnika (vsaj v tem kontekstu ne!). Ko prideš do tega, ti ni več mar za nepopolnost(i) vinilk kot medija, šteje le uživanje v glasbi.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2016 22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma zdej mormo plačevat mastne davke za namnožene penzioniste in ni časa, da bi poslušal cel album. Plejlisto naštimaš, da je kar najboljše za tist minimalen čas, ki si ga vzameš. Penziči pa verjamem, da se svalkajo po kavčih in čačkajo plate... Pa keš majo za nove plate Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2016 09:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Izoli imamo vsak mesec bolšji trg, kjer praviloma kupim LP-jko po 3€, velikokrat pa kupujem v kompletu - mi je nazadnje uspelo za 10€ kupiti šopek 33 plošč (vsaj 24 ur glasbe). Res so bila vmes tudi bolgarska čudesa zvočne produkcije, ma tudi dve Decci ffss, nekaj Karajanovih plat DG produkcije, še nekaj eksotike od avstalskih do avstrijskih umotvorov, pa tudi flamengo live španska folklora in Sulpizijevi klarinetni izleti v človeško podzavest. Ampak pet plošč iz tega kompleta stalno uporabljam. Predvsem pa sem dobil vse Dvoržakove simfonije v Supraphon produkciji.

Naj spomnim, da so stare plošče praviloma rabljene/ali obrabljene na zgornjem delu brazde. Ker so brazde v obliki V črke, sodobna, manjša igla pade globlje, kjer so plošče nedotaknjene - z izjemo prahu, ki se je notri nabral. Dobro ultrazvočno čiščenje in plate so praktično nove!!
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 13, 2016 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če bi objavil v temi vintage, bi izpadlo kot da sem proti vintage-u. Kar ne drži. Kvečjemu sem proti preplačanem vintage-u.

Poglejte si ta test - vintage Rega Planar 3 in njegov sodobni naslednik P3 po praktično 40 letih razvoja.
Kaj se je spremenilo, kaj je drugače, kako se sliši staro vs novo.
Res je današnji 2,5x dražji kot prvenec.
http://www.tonepublications.com/review/regas-planar-3-turntable/

Pride prav pri razmisleku o nakupu prvega gramofona - kaj se plača in kaj se dobi pri nakupu novega ali starega. In koliko je kaj zvočno vredno.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2016 12:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo nov Akai gramofon za 400USD:

http://turntablemag.com/news/akai-bt500-streaming-turntable

Kokolo, a ni?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2016 19:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem namenoma dal v to temo. Kajti, če je dobro za White House in predsednika Obamo bi bil pa ja dober tudi za kakšnega našega "začetnika." Me pa čudi, da ni izbral kakšno USA zadevo tako kot veleva tradicija, vsaj tistega svetlečo turkiznega. No in kaj vsebuje sistem?


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
navi



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 17:57
Prispevkov: 78
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2016 21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred časom sem nabavil rabljen Technics SL D303, ker me je zagrabila nostalgija in sem iz omare potegnil nekaj starih LP-jev.

Nostalgija me še vedno daje... čedalje bolj... in me zanima, koliko lahko pridobim z nakupom drugega gramofona.

Trenutno ga poganjam preko Denona AVR 4308 in naprej na ojačevalec Primare L22 (nima phono vhoda). Razmišljam tudi o phono predojačevalcu, da bi gramofon priklopil direktno na ojačevalec Primare.

Mogoče kakšno mnenje oz. nasvet... ali je moj Technics začetniški gramofon...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2016 09:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Sem namenoma dal v to temo. Kajti, če je dobro za White House in predsednika Obamo bi bil pa ja dober tudi za kakšnega našega "začetnika." Me pa čudi, da ni izbral kakšno USA zadevo tako kot veleva tradicija, vsaj tistega svetlečo turkiznega. No in kaj vsebuje sistem?


Pogled v Kuugl-o hitro pojasni: kanadski aktivni zvočniki Kanto Yu 5 + sub verjetno tudi Kanto model Yuri (čeprav nima zaobljene zgornje stranice, morda je starejša verzija) in pa Denon gramofon z vgrajenim phono.

Tako, na oko, lahko to čisto prijetno igra. Za tiste razmere verjetno zelo ok, ker je treba upoštevati, da verjetno ne nabija naglas AC/DC. Pač pa si sottovoce zavrti kaj bolj sproščujočega. Še najbolj pomembno je, da so zvočniki sposobni potiho dovolj resolutivno (razločno in bogato) igrati, da se lahko uživa v glasbi. Tako bi lahko šel skoraj staviti, da je temu tako.

Pa gramofon ima dečko. Me prav zanima kaj bo prinesel Donald. Če je odvisnik od glasbe kot mi, bo ziher kaj več od pozlačenega.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2016 17:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen navi,

Technics SL D303 ni slab začetniški gramofon. Seveda odvisno od tega, kakšne so želje, možnosti in naša percepcija reproducirane glasbe. Vsekakor bi s kakim boljšim izdelkom ogromno pridobil. A to ponavadi pomeni kar izdaten strošek, ne samo za gramofon in glavo, temveč tudi za ves sistem, ki je zdaj, kolikor sem opazil, koncepiran za surround ali empetri reprodukcijo. Če je LPjk na zalogi veliko, potem bo smiselno razmisliti o boljšem gramofonu in ostalih komponentah v kolikor zdajšnji nivo kvalitete ne zadovoljuje Če jih ni veliko pa se mi nakupovanje novodobnega vinila ne zdi smiselno. Mnogokrat povedana zgodba.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
navi



Pridružen/-a: Sre Jul 2008 17:57
Prispevkov: 78
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2016 22:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:
Pozdravljen navi,

Technics SL D303 ni slab začetniški gramofon. Seveda odvisno od tega, kakšne so želje, možnosti in naša percepcija reproducirane glasbe. Vsekakor bi s kakim boljšim izdelkom ogromno pridobil. A to ponavadi pomeni kar izdaten strošek, ne samo za gramofon in glavo, temveč tudi za ves sistem, ki je zdaj, kolikor sem opazil, koncepiran za surround ali empetri reprodukcijo. Če je LPjk na zalogi veliko, potem bo smiselno razmisliti o boljšem gramofonu in ostalih komponentah v kolikor zdajšnji nivo kvalitete ne zadovoljuje Če jih ni veliko pa se mi nakupovanje novodobnega vinila ne zdi smiselno. Mnogokrat povedana zgodba.

lix


lix, hvala za tvoje mnenje.

se strinjam, da pri gramofonih in njegovih delih ni nikoli konca, le želel sem preveriti, ali moj gramofon igra približno v rangu današnjih gramofonov, ki stanejo okrog 500 do max 1000 EUR in ali kaj pridobim s phono predojačevalcem, povezanega na integrirca Primare l22.

Sicer pa res poslušam koncerte preko surrounda, mp3 na niti ne, bolj SACD preko Denona 3910 ter hi-res datoteke preko daca REGA.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 3 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe