Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

nakup amp/dac za slušalke

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mijare



Pridružen/-a: Ned Dec 2016 12:20
Prispevkov: 3
Kraj: KROPA

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 04, 2016 13:03    Naslov sporočila: nakup amp/dac za slušalke Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Pozdravljeni,

sem nov v svetu slušalkatstva.
Lastim si slušalke K712 ki so me pozitivno presenetile, sploh pa preformance vrednost/kvaliteta.
Kupujem dac in pa ojačevalec. Nimam namena zato bankrotirati, rad bi nekaj primernega do cca 600€.
Dobrodošla je mobilnost, ni pa nujno.
Sedaj imam HRT microstrimer, pa mislim da nima dovolj energije za pogon.

Ogledujem si OPPO H2 (navaden ali se), in pa Chord Mojo. Prebral sem kar nekaj tujih forumov, do zaključka pa ne morem priti.

Kaj mi svetujete vi? Mogoče drugo kombinacijo.....Si mogoče kdo lasti kakšen dober sistem z K712?

Hvala za nasvete

Lep dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: +38640660000
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 04, 2016 14:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen,

sam sem imel Rega DAC R, Naim dac V1 in pa kasneje Aune S16.
Mene osebno je bolj prepričal Aune S16. Pač bolj moj karakter zvoka. Stvar okusa. DAC sekcija v Aune je sigurno boljša kot v NAIM-u.
Na testu sem imel tudi iFi micro iDSD. Zelo dober za ta denar + tega je prenosni. Na testu sem imel tudi Hugo TT. Dobro to je klasa za sebe, pa vendar "predrag" za to kar ponuja. Amp v njem je seveda boljši od tistega v Aune-ju. DAC pa ni nevem koliko boljši. Sploh če primerjaš ceno. Slišal sem tudi Violetric HPA V200 (sicer je samo amp brez DAC-a) z HifiMan HE-560 slušalkami. Zelo dobro. Na testu sem imel tudi od Erzetiča ampe. Perfidus in Deimos modela. Oba zelo zelo dobra. Še posebej Deimos model. Za vse te headampe sem imel izvor linux diy streamer + aune s16 dac. Tudi macbook pro je služil kot transport. Večina zadev je bila testirana z Sennheiser HD800 slušalkami. Samo FLAC, WAV posnetki. Zripano tako kot treba. Veliko tudi HI-RES materiala. Pa tudi nekaj iz CD-transporta.

Torej za 600€ toplo priporočam Aune S16. Če ti seveda ni toliko pomebna mobilnost. Glede na to, da je Hugo TT okrog 3500€.....in da je boljši za nekaj %......je za razmislit.

Drugače pa povprašaj raje o slušalkarskem svetu na myaudioshop....tam je odprta tema, kjer se razpravlja samo o slušalkah in headampih in dacih....
Boš dobil več uporabnih info tam, kot tukaj. Vsaj jaz sem Wink

Headfi...tam pa raje ne prebirat - se ti lahko zmeša Wink haha

lp,
Simon


Nazadnje urejal/a simon740 Sre Jan 04, 2017 15:59; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mijare



Pridružen/-a: Ned Dec 2016 12:20
Prispevkov: 3
Kraj: KROPA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2016 06:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen,

Simon hvala za obširen odgovor.
Ali si mogoče poslušal Aune X1s. Naj bi bil zelo podoben S16. Mu je pa v zadnje pol leta padla cena na polovico. Mislim da bi bil za cca.270€ odličen nakup?

lp
Miloš
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: +38640660000
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2016 07:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mijare je napisal/a:
Pozdravljen,

Simon hvala za obširen odgovor.
Ali si mogoče poslušal Aune X1s. Naj bi bil zelo podoben S16. Mu je pa v zadnje pol leta padla cena na polovico. Mislim da bi bil za cca.270€ odličen nakup?

lp
Miloš


Nisem poslušal X1s. Ampak po prebranem sodeč nimata kaj dosti skupnega ta dva amp/dac-a. S16 ima bolj "topli" karakter zvoka. X1s pa naj bi bil že malo na analitični strani. Po moje ni vreden tega denarja. Iz DE dobiš S16 za 600€. Pa je to čist drug razred komponente. Poglej samo notranjost. Je pa res, da je S16 bil narejen predvsem kot DAC. Tukaj on blesti. Sam headamp v njem ni za neke hude slušalke. Kakšne HD800 že "rabijo" več.

Razen, če bi našel rabljenega X1s. Za male pare.

lp,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2016 12:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V malih oglais imaš ifi nano dsd..solidna zadevca

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mijare



Pridružen/-a: Ned Dec 2016 12:20
Prispevkov: 3
Kraj: KROPA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2016 10:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

je že kdo slišal novi dac/amp Aune S6?
Kje v Evropi (ebay in amazon nimata) se da kupiti?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: +38640660000
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2016 10:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2016 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda tole:

http://www.schiit-europe.com/

Sicer v dveh kosih, vedar ?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe