Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Namenske audio sobe
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 36, 37, 38

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gerchy

Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2016 08:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O, to je pa nova informacija, nazadnje ko sem spraševal, jih še ni bilo. Laughing
Kje se da to videti/slišati in kdo je bil izvajalec?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2016 22:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
Orisal si princip, kako počneš ti, obenem pa trdiš, da imam napačne informacije, ki jih nisi pojasnil. Razen rahle zmede v poimenovanju aplikatov (PRD, QRD, membranski), ki se ob poplavi ponudbe lahko zgodi vsakemu laiku, sem prepričan, da v moji agendi ni ničesar, kar bi lahko označil z "napačnim nasvetom".

Že dlje časa spremljam, kaj in kako počnejo drugi, prebral sem nekaj literature kredibilnih avtorjev, opravil nekaj testov in predvsem slišal tudi nekaj dobrih prostorov, ki NISO bili akustično tretirani (in zveneli bolje od tretiranih). Še več, ljudje, ki so v tretma investirali ogromno časa in denarja, ne uporabljajo rešitev, ki se jih omenja tukaj. Glede na reference teh ljudi in reference izvajalcev, bi si upal trditi, da so nadpovprečno zahtevni. To po moji oceni pomeni, da je pristopov do dobrega rezultata več.

Pri nas zaenkrat ni mogoče zaslediti nikogar, ki bi se (ali se je) profesionalno lotil domače poslušalnice, sploh ne takšne z več zvočniki (9 in več), zatorej je dvom na mestu. Najbrž bi se našel kdo, ampak na koncu še vedno ostaja dilema, ali bo naročniku všeč. Pri tem je bistvena razlika, ali je naročnik na koncu nezadovoljen brez 15.000 € in s popolnoma predelanim prostorom ali bo pač odmaknil aplikate za 500 €. Razlika je tudi, ali bo za 500 € dobil 90% rezultata ali bo za 10% teoretične razlike doplačal 30-krat več.

Se tudi jaz začasno umikam iz debate in poročam znova, ko bo zadeva zaigrala.

LP

Oprostite, ker motim "temo" Wink .
Trditve, ki so navedene NE morejo držati !!!
Izjema so lahko prostori, ki imajo že v osnovi "akustično" naštudirano "obliko in dimenzije" s stenami, ki niso vzporedne itd.
Če, si kolikor toliko naštudiral "teorijo" veš, da v skoraj vseh prostorih prihaja do "zvočnega popačenja" tudi več kot 20db in to lahko kar po celem zvočnem spektru !

Ja, lahko so nekomu "zvočno popačenje" všeč, ampak vernost to ni !
gerchy

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2016 00:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če je vernost to, kar ste imeli letos na sejmu "strokovnjaki za akustiko", brez pomisleka izberem popačanega, a všečnega. Je več užitka v popačenju kot pa v "vedenju", da je nekaj "verno". Very Happy
Nazaj na vrh
ajka

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2016 10:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
Če je vernost to, kar ste imeli letos na sejmu "strokovnjaki za akustiko", brez pomisleka izberem popačanega, a všečnega. Je več užitka v popačenju kot pa v "vedenju", da je nekaj "verno". Very Happy

LP
Ja, žal nekomu ni všeč kratek, definiran, bas z resolucijo, nekateri želijo dolg, razmazan bas, ki "traja" ali pa "frfotajoče" srednje-visoke ...
Mi smo to imeli v prostoru relativno dobro rešeno, kljub "sejemskim pogojem" . Sejemske pogoje, kar pomeni časovna in materialna omejenost uspešno rešujemo že kar dobrih 20 let, tudi z inovativnimi prijemi, tako, da se "roganju" posameznikov lahko samo Laughing Laughing
gerchy

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2016 10:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
Mi smo to imeli v prostoru relativno dobro rešeno ...

Ja, seveda, vse je relativno. Very Happy
Nazaj na vrh
gerchy

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 27, 2017 01:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takole, rack sem skorajda zvezal, zdaj se vidi, zakaj izboklina pride prav. Na sliki še "tretma" hrbtne stene racka - ako bo prostor. Zdaj se bo dalo tudi konkretneje meriti.

Načrt je še vedno isti oz. malce dodelan. Urediti čim več absorpcije ob praznih stenah (12 m2 površine in verjetno 20 cm poroznega materiala), dodati difuzijo, da se ne zadušijo visoki, po potrebi pa še dodatni moduli (volna in/ali Helmholtz) na prosta mesta (na omaro, pod sedeže, za okno za platnom). Vse to z dvema zvočnikoma. Okoli njiju je še odprto, ker je tam potreben prostor zaradi platna. Wooferja bom integriral kasneje. S to spremembo prejšnjega načrta bi delno rešil tudi izbočen rack, čeprav sem zdaj še bolj prepričan, da ni moteč.

Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 36, 37, 38
Stran 38 od 38

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu