Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

Èišèenje lp plošè
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
matej



Pridružen/-a: Èet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 11, 2014 15:15    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Ona druga fuga bolje pobira prah.

Hahaha, pobira že pobira, ampak jaz ne bi èakal, da se zaène nabirat prah... Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 11, 2014 17:52    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

lahko èistite tako in drugaèe jaz bom glede na prebrano vseeno vesel poskusa z ultrazvoènim èišèenjem, ker precej verjamem v razlike med vakumskim èišèenjem in ultrazvoènim, o ostalem pa je tako škoda zgubljati besed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 12, 2014 11:42    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Tole spada sem: http://www.phono.com.br/uploads/pdfs/StereoClean.pdf
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
nek_do



Pridružen/-a: Èet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2016 22:35    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Prejšnji teden sem tudi odnesel nekaj plošè iz svoje stare zaprašene zaloge na ultrezvoèno èišèenje. Plošèe mi je oèistil na svoji novi pridobitvi naš soforumaš @Les Rockets, sicer velik, èe ne kar najveèji poznavalec disco glasbe pri nas. Seveda posledièno tudi z mega zbirko plošè tega žanra.

Dodatek z mehanizmom za samo èišèenje je naštudiral in izdelal sam. Uèinek èišèenja pa kot dobro vemo je enkraten. V kolikor bi delal reklamo na Topshopu bi napisal "bolj so usrane bolje jih oèisti."

Ultrazvoèno èišèenje Lp plošè







_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 10:29    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Zdravo,

hvala za lepe fotke @nek_do, moj fotkiè je res bolj ubogi.
Moram priznati, da sem z rezultati res zadovoljen, uèinek te metode èišèenja je res neverjeten.
Razmišljam še o nakupu in namestitvi zunanjega filtra za èišèenje tekoèine, kateri se sicer uporablja v akvaristiki in uspešno odstranjuje delce iz vode (tale je menda Mercedes med filtri). Pretakanje tekoèine iz banjice v plastenko in samo filtriranje tekoèine je namreè res nekoliko "nepraktièno".

LP, Les Rockets.[/url]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Obišèi avtorjevo spletno stran
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Èet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 10:33    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Nekaj me zanima, kako suši plošèe po pranju? S kakšnim sesalcem, kot na klasiènih vakumskih mašinah ali kar tako, na zraku?

Èe bi bil tu na krasu, bi jih lahko izpostavili burji..... Laughing

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 11:07    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

kraljmatjaz je napisal/a:
Nekaj me zanima, kako suši plošèe po pranju? S kakšnim sesalcem, kot na klasiènih vakumskih mašinah ali kar tako, na zraku?

Èe bi bil tu na krasu, bi jih lahko izpostavili burji..... Laughing

Lp,
Miran


Ko je postopek konèan, vse skupaj dvignem - v mislih imam os, na kateri so nataknjene plošèe - in zaèasno odložim na veèjo, že dobro preprano gazo (poglej zadnjo sliko v gornji objavi @nek_do), ki lepo vpija tekoèino in pustim stati 15 minut, da vse odteèe, nato sestavo razdrem in prestavim na odcejevalnik kompleta Disco Antistat, kjer se plošèe sušijo še vsaj eno uro. Nato vsako plošèo preverim, z nežnim èopièem odstranim še kako smet ali košèek plute, ki obèasno odpada od distanènikov in pospravim v frišne srajèke, pa v ovitke, pa še v zunanje plastiène ovitke, pa je.

p.s.: tisto o burji pa drži, enkrat sem roèno pucal vinilke z DiscoAntistatom v senèki na verandi na vikendu, pihljal je prijeten poletni vetriè in vinilke so bile suhe v parih minutah kot poper.

LP, Les Rockets.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Obišèi avtorjevo spletno stran
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Èet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 11:50    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Hvala za informacijo. A niè ne razmišljaš o kakšnem vakumskem sušenju?
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 12:25    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

kraljmatjaz je napisal/a:
Hvala za informacijo. A niè ne razmišljaš o kakšnem vakumskem sušenju?

Zdravo,

ni potrebe (po mojem mnenju!), ker:
- uporabljam destlirano vodo (torej ni kamna)
- sredstvo za razbijanje površinske napetosti vode (Triton X-100) sicer povzroèi, da voda lažje dostopa do brazd, hkrati pa, da voda tudi zelo lepo polzi v najnižjo toèko plošèe, ki pa je itak prièetek uvodne brazde.

LP, Les Rockets.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Obišèi avtorjevo spletno stran
zvocnik



Pridružen/-a: Èet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 15:15    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Les Rockets je napisal/a:
kraljmatjaz je napisal/a:
Hvala za informacijo. A niè ne razmišljaš o kakšnem vakumskem sušenju?

Zdravo,

ni potrebe (po mojem mnenju!), ker:
- uporabljam destlirano vodo (torej ni kamna)
- sredstvo za razbijanje površinske napetosti vode (Triton X-100) sicer povzroèi, da voda lažje dostopa do brazd, hkrati pa, da voda tudi zelo lepo polzi v najnižjo toèko plošèe, ki pa je itak prièetek uvodne brazde.

LP, Les Rockets.




_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: 041 737 410
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Èet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 13:30    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Ta zadeva okoli ultrazvoènega èišèenja plošè me prav zanima, saj je èista plošèa predpogoj za dober zvok.
Sem malo pobrskal po netu in kaže , da se veèina strinja s tem, da je ultrazvoèno èišèenje TOP šit... Laughing .
Žal so "ready" stroji na trgu pregrešno dragi (2500 - 4000 Eur in veè...), kakega entry level (a la Okki Nokki) pa nsem videl....
Vse ostalo je bolj ali manj uspesno Doma Izdelana Zadeva.
Top stroji delajo na 80kHz, kar je, zgleda, dosti bolj efektivno kot pa obièajni 40kHz stroji. Slaba plat 80kHz strojev je CENA, od 100-200 Evrov za obièajni 40kHz poskoèi na 1000 Evrov in naprej...
Pravkar sem dobil ponudbo s Kitajske (itak vse prihaja od tam...), za 10L - 80kHz zadevo hoèejo ca. 900 USD vkljuèno s prevozom... Shocked
Zanimivo je , da isto podjetje prodaja tudi posamezne komponente , elektroniko, piezoelektricni element... po bistveno nižji ceni. Bom še malo raziskal, morda se lahko pride do posamiènih elementov, brez korita, po dosegljivi ceni.
Kar se pranja tièe, uporabljajo destilirano vodo, kar se da preèišèeno, laboratorijsko - farmacevtsko, z malo dodatka izopropilnega alkohola in ILFOTOLA, v BISTVENO manjših odstotkih kot je nakazano v prejšnjih postih, to je èistilna tekoèina za obièajne vakumske èistilce. Plošèe bi morale biti malo bolj narazen kot je na prejšnjih slikah , vsaj 2-3cm , sicer naj bi se ultrazvoèni efekt porazgubil.. Èas èišèenja 5-6minut.Nekateri uporabljajo še zraèno sušenje, drugi ne....Stroji na trgu nudijo suho plošèo po èišèenju.
Èe povzamem vse te kolobocije, èe (KO) si bom privošèil UCM bo izgledalo nekako takole:
1) 6L - 80kHz korito, za istoèasno èišèenje 3-4 vinilk.
2) zraèno sušenje potom kakega semi-automatskega sistema
3) dodal bi še kak filter (iz akvarijev?) za preèišèevanje èistilne tekoèine, na vsakih ...50? 100? plošè...
4) èišèenje z destilirano vodo z malo! dodatki
5) kaj Å¡e....? bomo videli

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo
leko1



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 20:13
Prispevkov: 43
Kraj: tržiè

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 22:42    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Brazda v plošèi je narejena na V.
To pomeni da razlièno debele igle zavzamejo razliène višine v brazdi.
To pomeni da boj fina igla pade globlje v brazdo.
To pomeni da z leti èe kupuješ vedno bolj fine igle, so ti plošèe dovolj dobre desetletja.

Tudi stare, na videz ne nove plošèe, po temeljitem èišèenju, s fino iglo delujejo dosti dobro. Veèina rabljenih plošè ni videla fine igle in je v notranjosti nedotaknjena.



si mi pa snel z jezika,to sem ugotovil,ko so plošèe na slabših gramofonih pokale na boljših pa ne in tu je razlaga
_________________
Blagor siromakom, ki ne vedo da so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
giroskop



Pridružen/-a: Èet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 04, 2016 12:21    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Pozdrav !

Zakaj bi moral biti razmak pri UZ èišèenju veèji od 2-3cm. Po tej razlagi se ne bi oèistil noben predmet v banji v kateri so predmeti manjši, votli ali pa natreseni. Je pa navedeni èas èišèenja plošè absolutno prekratek za nekajkrat.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Èet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2016 12:47    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

giroskop je napisal/a:
Pozdrav !

Zakaj bi moral biti razmak pri UZ èišèenju veèji od 2-3cm. Po tej razlagi se ne bi oèistil noben predmet v banji v kateri so predmeti manjši, votli ali pa natreseni. Je pa navedeni èas èišèenja plošè absolutno prekratek za nekajkrat.

Lp


Pozdravljen,

kar se razmika med plošèami tièe, to sem zasledil v raznih èlankih, namreè zmanjšani efekt ultrasoniènih tresljajev zaradi preblizu postavljenih plošè...to je morda tudi pogrešeni, kaj pa vem, nisem fizik! Morda nam kak diplomirani fizik lahko nudi podrobnejšo tehnièno razlago za ali proti...
Koliko pa je po vaše primeren èas èišèenja ?

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2016 14:26    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Imam UZ za 5 plošè in èistim jih 10 minut, èe jih èisti kdo dalj èasa, ni niè narobe, sušim jih pa kar s fenom Shocked ampak od daleè, tako, da do plošè pride že ohlajen piš.
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Èasovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni èas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe