Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DIY usnjeno/medeninasti 2.1 zvoĆØni sistem
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
TMaudio



Pridružen/-a: Sob Nov 2016 18:56
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2016 20:34    Naslov sporočila: DIY usnjeno/medeninasti 2.1 zvoĆØni sistem Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Po Å”tirih letih mi je konĆØno uspelo zakluĆØit moj prvi diy projekt. Trajalo je kar precej ĆØasa ampak sem zdaj Å”e toliko bolj vesel, da je konĆØano tako kot sem hotel, zato sem se tudi odloĆØil, da ga delim z vami. Malo mi je Å”koda, ker nisem dokumentiral celotnega procesa izdelave(na zaĆØetku sploh nisem razmiÅ”ljal o tem), ampak za naslednji projekt obljubim, da bo drugaĆØe Smile Poleg 2 zvoĆØnikov+subwooferja sem naredil za ta sistem tudi ojaĆØevalec, kateri je bil povod, da sem se sploh spravil tega projekta. ZaĆØel sem brez znanja o tej temi in veĆØino stvari sem se nauĆØil/delal prek raznih forumov in diy strani tako da za izboljÅ”ave je Å”e veeeliko prostora(boljÅ”e komponente,ĆØipi,enote itd...), ampak skoz ta ĆØas sem se nauĆØil res ogromno in komi ĆØakam, da se lotim novega projekta! Glede na to, da mi ni ratalo od zaĆØetka use dokomentirat, sem se odloĆØil(ideja je padla žou Å”ele proti koncu), da posnamem saj del izdelave in konĆØni izdelek. Upam da bom s tem posnetkom koga na novo ali dodatno navduÅ”il za diy ali pa mu dal kakÅ”no novo idejo Smile ---> https://www.youtube.com/watch?v=4Gby6F9yBds&t=3s <---

OjaĆØevalec je sestavljen iz dveh ĆØipov TDA1562Q(levi in desni kanal)+napajalnik, za sub pa sem uzel TDA7294+napajalni del.
OhiÅ”je zvoĆØnikov pa je narejeno iz mediapana (debelina 19mm) obleĆØen v umetno usnje z medeninastimi obrobami. "Nogice" zvoĆØnikov in ojaĆØevalca so pravtako iz medenine. Notranjost ohiÅ”ja je polnjena s polijestrsko volno, uporabljene enote pa so od Visaton: visokotonec(DT 94 - 8 Ohm), nizko-srednjetonec(W 170 S - 4 Ohm), nizkotonec za sub(W 200 S - 8 Ohm)

ƈe vas Å”e kaj bolj podrobno zanima glede projekta/izdelave bom z veseljem odgovoril na vpraÅ”anja Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: ĆØrna

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2016 21:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izdelek na nivoju. PreseneĆØa me pa, kako nekvalitetne komponente si izbral.
Od driverjev, pa do ojaĆØevalca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TMaudio



Pridružen/-a: Sob Nov 2016 18:56
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2016 21:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je, ko sem zaĆØel nisem ĆØisto niĆØ razmiÅ”ljal o kvaliteti (zaĆØetek gimnazije) samo to da bi neki naredil in se iz tega kej nauĆØil. Tega sem se tudi skozi izdelavo poĆØasi zaĆØel zavedat vendar prepozno, da bi lahko spremenil komponente, ampak sem pa spravil sam videz na nivo, ki veliko bolj navduÅ”uje kot komponente. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 285
Kraj: Å martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2016 23:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

BRAVO!!!

izdelava na nivoju. Å e sploh, ĆØe si iz mlajÅ”e garde. Vsa ĆØast. Verjamem in upam, da se boÅ” lotil Å”e kakÅ”nega projekta.

MogoĆØe bi se lahko lotil kot naslednji projekt kakÅ”en tube preamp. Oglasi se mi na ZS - ti ĆØastim kakÅ”no material (lampe, podnožja, kondenzatorje, pa Å”e kaj).
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 285
Kraj: Å martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 26, 2016 23:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ro-bi je napisal/a:
Izdelek na nivoju. PreseneĆØa me pa, kako nekvalitetne komponente si izbral.
Od driverjev, pa do ojaĆØevalca.


RO-BI - kar se tiĆØe kvalitete enot - nekje je treba zaĆØeti. Jaz osebno sem zaĆØel z Visatonom FRS8. Front loaded horn. Kako dobro je to igralo - za takrat.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
TMaudio



Pridružen/-a: Sob Nov 2016 18:56
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2016 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kalimero- hvala!! Absolutno se bom lotil Å”e kakÅ”nega, eden je že celo zrisan na papirju in ĆØaka, tako da sem vesel tvoje ponudbe in se vsekakor oglasim Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2016 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izjemne ĆØestitke za uspeh, ĆØe si res tudi ti zadovoljen. Sicer pa žal to ni za YouTube, skaj pa to, je pa namensko. Seveda pa je od resnega Hi-Fi-ja to Å”e svetlobna leta daleĆØ, 18mm iverka brez ojaĆØitev in naÅ”tudirane celotne konstrukcije, ne velja za resno. IÅ”ĆØi ideje po netu in izdelaj kaj vrhunskega, tako na obrtnem kot tehniĆØnem nivoju, pa bo cel svet pokleknil pred tabo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TMaudio



Pridružen/-a: Sob Nov 2016 18:56
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 27, 2016 20:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala, ponosen in zelo zadovoljen sem nad konĆØnim izdelkom tudi zvok mi je zelo uÅ”eĆØ tud drugi ki so jih posluÅ”ali so bili istega mnenja. Res pa je da ne morem primerjat zvoka nekega dobrega hifi sistema s tem svojim sistemom, ki ni hifi (zato je tudi pod diy), ker sem mel priložnost do sedaj posluÅ”ati samo enega. Je pa mediapan, 19mm.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 00:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi pohvalil sam nivo izdelave, posebej pa video, ki je narejen zelo na nivoju - vglavnem vidi se trud tako pri izdelavi zvoĆØnikov kot tudi video prezentaciji.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 08:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TMaudio je napisal/a:
Hvala, ponosen in zelo zadovoljen sem nad konĆØnim izdelkom tudi zvok mi je zelo uÅ”eĆØ tud drugi ki so jih posluÅ”ali so bili istega mnenja. Res pa je da ne morem primerjat zvoka nekega dobrega hifi sistema s tem svojim sistemom, ki ni hifi (zato je tudi pod diy), ker sem mel priložnost do sedaj posluÅ”ati samo enega. Je pa mediapan, 19mm.

Bravo!
Za razliko od veĆØine naÅ”ih DIY, imaÅ” smisel za estetiko. Kar me Å”e posebej veseli je to, da poskuÅ”aÅ” biti originalen.
Popotnica za bodoĆØnost:
VeĆØina HiFija sloni na en kup besedah, zapisanih in izgovorjenih. Pravi HiFi ne rabi besed - dovolj je pogled in nato posluÅ”anje.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 28, 2016 13:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈestitam zelo lep izdelek in profesionalna predstavitev.

Obilo uspeha Ŕe naprej.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TMaudio



Pridružen/-a: Sob Nov 2016 18:56
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2016 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za pohvale in vspodbudo!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2016 20:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:
ƈestitam zelo lep izdelek in profesionalna predstavitev.

Obilo uspeha Ŕe naprej.


1+
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2016 10:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TMaudio je napisal/a:
Hvala za pohvale in vspodbudo!!


Tilen, kapo dol, meni deluje zelo profesionalno, z boljŔimi komponentami se lahko pozabavaŔ kadarkoli v prihodnje.
Le tako naprej!

Lep pozdrav, Les Rockets.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2016 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo izgleda!
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe