Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Čiščenje lp plošč
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 11, 2014 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Ona druga fuga bolje pobira prah.

Hahaha, pobira že pobira, ampak jaz ne bi čakal, da se začne nabirat prah... Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 11, 2014 17:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lahko čistite tako in drugače jaz bom glede na prebrano vseeno vesel poskusa z ultrazvočnim čiščenjem, ker precej verjamem v razlike med vakumskim čiščenjem in ultrazvočnim, o ostalem pa je tako škoda zgubljati besed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 12, 2014 11:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole spada sem: http://www.phono.com.br/uploads/pdfs/StereoClean.pdf
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2016 22:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prejšnji teden sem tudi odnesel nekaj plošč iz svoje stare zaprašene zaloge na ultrezvočno čiščenje. Plošče mi je očistil na svoji novi pridobitvi naš soforumaš @Les Rockets, sicer velik, če ne kar največji poznavalec disco glasbe pri nas. Seveda posledično tudi z mega zbirko plošč tega žanra.

Dodatek z mehanizmom za samo čiščenje je naštudiral in izdelal sam. Učinek čiščenja pa kot dobro vemo je enkraten. V kolikor bi delal reklamo na Topshopu bi napisal "bolj so usrane bolje jih očisti."

Ultrazvočno čiščenje Lp plošč







_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 10:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

hvala za lepe fotke @nek_do, moj fotkič je res bolj ubogi.
Moram priznati, da sem z rezultati res zadovoljen, učinek te metode čiščenja je res neverjeten.
Razmišljam še o nakupu in namestitvi zunanjega filtra za čiščenje tekočine, kateri se sicer uporablja v akvaristiki in uspešno odstranjuje delce iz vode (tale je menda Mercedes med filtri). Pretakanje tekočine iz banjice v plastenko in samo filtriranje tekočine je namreč res nekoliko "nepraktično".

LP, Les Rockets.[/url]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 10:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj me zanima, kako suši plošče po pranju? S kakšnim sesalcem, kot na klasičnih vakumskih mašinah ali kar tako, na zraku?

Če bi bil tu na krasu, bi jih lahko izpostavili burji..... Laughing

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 11:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kraljmatjaz je napisal/a:
Nekaj me zanima, kako suši plošče po pranju? S kakšnim sesalcem, kot na klasičnih vakumskih mašinah ali kar tako, na zraku?

Če bi bil tu na krasu, bi jih lahko izpostavili burji..... Laughing

Lp,
Miran


Ko je postopek končan, vse skupaj dvignem - v mislih imam os, na kateri so nataknjene plošče - in začasno odložim na večjo, že dobro preprano gazo (poglej zadnjo sliko v gornji objavi @nek_do), ki lepo vpija tekočino in pustim stati 15 minut, da vse odteče, nato sestavo razdrem in prestavim na odcejevalnik kompleta Disco Antistat, kjer se plošče sušijo še vsaj eno uro. Nato vsako ploščo preverim, z nežnim čopičem odstranim še kako smet ali košček plute, ki občasno odpada od distančnikov in pospravim v frišne srajčke, pa v ovitke, pa še v zunanje plastične ovitke, pa je.

p.s.: tisto o burji pa drži, enkrat sem ročno pucal vinilke z DiscoAntistatom v senčki na verandi na vikendu, pihljal je prijeten poletni vetrič in vinilke so bile suhe v parih minutah kot poper.

LP, Les Rockets.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 11:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za informacijo. A nič ne razmišljaš o kakšnem vakumskem sušenju?
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 12:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kraljmatjaz je napisal/a:
Hvala za informacijo. A nič ne razmišljaš o kakšnem vakumskem sušenju?

Zdravo,

ni potrebe (po mojem mnenju!), ker:
- uporabljam destlirano vodo (torej ni kamna)
- sredstvo za razbijanje površinske napetosti vode (Triton X-100) sicer povzroči, da voda lažje dostopa do brazd, hkrati pa, da voda tudi zelo lepo polzi v najnižjo točko plošče, ki pa je itak pričetek uvodne brazde.

LP, Les Rockets.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 11, 2016 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Les Rockets je napisal/a:
kraljmatjaz je napisal/a:
Hvala za informacijo. A nič ne razmišljaš o kakšnem vakumskem sušenju?

Zdravo,

ni potrebe (po mojem mnenju!), ker:
- uporabljam destlirano vodo (torej ni kamna)
- sredstvo za razbijanje površinske napetosti vode (Triton X-100) sicer povzroči, da voda lažje dostopa do brazd, hkrati pa, da voda tudi zelo lepo polzi v najnižjo točko plošče, ki pa je itak pričetek uvodne brazde.

LP, Les Rockets.




_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta zadeva okoli ultrazvočnega čiščenja plošč me prav zanima, saj je čista plošča predpogoj za dober zvok.
Sem malo pobrskal po netu in kaže , da se večina strinja s tem, da je ultrazvočno čiščenje TOP šit... Laughing .
Žal so "ready" stroji na trgu pregrešno dragi (2500 - 4000 Eur in več...), kakega entry level (a la Okki Nokki) pa nsem videl....
Vse ostalo je bolj ali manj uspesno Doma Izdelana Zadeva.
Top stroji delajo na 80kHz, kar je, zgleda, dosti bolj efektivno kot pa običajni 40kHz stroji. Slaba plat 80kHz strojev je CENA, od 100-200 Evrov za običajni 40kHz poskoči na 1000 Evrov in naprej...
Pravkar sem dobil ponudbo s Kitajske (itak vse prihaja od tam...), za 10L - 80kHz zadevo hočejo ca. 900 USD vključno s prevozom... Shocked
Zanimivo je , da isto podjetje prodaja tudi posamezne komponente , elektroniko, piezoelektricni element... po bistveno nižji ceni. Bom še malo raziskal, morda se lahko pride do posamičnih elementov, brez korita, po dosegljivi ceni.
Kar se pranja tiče, uporabljajo destilirano vodo, kar se da prečiščeno, laboratorijsko - farmacevtsko, z malo dodatka izopropilnega alkohola in ILFOTOLA, v BISTVENO manjših odstotkih kot je nakazano v prejšnjih postih, to je čistilna tekočina za običajne vakumske čistilce. Plošče bi morale biti malo bolj narazen kot je na prejšnjih slikah , vsaj 2-3cm , sicer naj bi se ultrazvočni efekt porazgubil.. Čas čiščenja 5-6minut.Nekateri uporabljajo še zračno sušenje, drugi ne....Stroji na trgu nudijo suho ploščo po čiščenju.
Če povzamem vse te kolobocije, če (KO) si bom privoščil UCM bo izgledalo nekako takole:
1) 6L - 80kHz korito, za istočasno čiščenje 3-4 vinilk.
2) zračno sušenje potom kakega semi-automatskega sistema
3) dodal bi še kak filter (iz akvarijev?) za prečiščevanje čistilne tekočine, na vsakih ...50? 100? plošč...
4) čiščenje z destilirano vodo z malo! dodatki
5) kaj še....? bomo videli

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
leko1



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 20:13
Prispevkov: 43
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 22:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Brazda v plošči je narejena na V.
To pomeni da različno debele igle zavzamejo različne višine v brazdi.
To pomeni da boj fina igla pade globlje v brazdo.
To pomeni da z leti če kupuješ vedno bolj fine igle, so ti plošče dovolj dobre desetletja.

Tudi stare, na videz ne nove plošče, po temeljitem čiščenju, s fino iglo delujejo dosti dobro. Večina rabljenih plošč ni videla fine igle in je v notranjosti nedotaknjena.



si mi pa snel z jezika,to sem ugotovil,ko so plošče na slabših gramofonih pokale na boljših pa ne in tu je razlaga
_________________
Blagor siromakom, ki ne vedo da so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giroskop



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 16:48
Prispevkov: 163
Kraj: Idrija

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 04, 2016 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !

Zakaj bi moral biti razmak pri UZ čiščenju večji od 2-3cm. Po tej razlagi se ne bi očistil noben predmet v banji v kateri so predmeti manjši, votli ali pa natreseni. Je pa navedeni čas čiščenja plošč absolutno prekratek za nekajkrat.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2016 12:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

giroskop je napisal/a:
Pozdrav !

Zakaj bi moral biti razmak pri UZ čiščenju večji od 2-3cm. Po tej razlagi se ne bi očistil noben predmet v banji v kateri so predmeti manjši, votli ali pa natreseni. Je pa navedeni čas čiščenja plošč absolutno prekratek za nekajkrat.

Lp


Pozdravljen,

kar se razmika med ploščami tiče, to sem zasledil v raznih člankih, namreč zmanjšani efekt ultrasoničnih tresljajev zaradi preblizu postavljenih plošč...to je morda tudi pogrešeni, kaj pa vem, nisem fizik! Morda nam kak diplomirani fizik lahko nudi podrobnejšo tehnično razlago za ali proti...
Koliko pa je po vaše primeren čas čiščenja ?

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2016 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam UZ za 5 plošč in čistim jih 10 minut, če jih čisti kdo dalj časa, ni nič narobe, sušim jih pa kar s fenom Shocked ampak od daleč, tako, da do plošč pride že ohlajen piš.
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe