Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Sansui AU-9900

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
miromustang



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:52
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2016 13:26    Naslov sporočila: Sansui AU-9900 Odgovori s citatom

Pozdravljeni, zanima me, če si kdo od soforumašev lasti ojačevalec Sansui AU-9900 ali AU-11000 in bi mi bil pripravljen omogočiti poslušanje/preizkus le tega za primerjavo z mojim Sansui-jem, ki generira preveč šuma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2016 15:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen miromustang,

žal si AU9900 ne lastim. Poslušal sem ga večkrat, v osnovi ne šumi. Vsaj kar se linijskega vhoda tiče, phono šumi kadar odpreš volumen preko polovice na praznem vhodu.
Lastim si veliko podobnih ojačevalnikov tistega obdobja katere si tudi sam servisiram. Dejstvo je, da je dotični Sansui pred kratkim praznoval 40 rojstni dan in v kolikor nikoli ni bil servisiran, je že skrajni čas. Prejšnji teden sem imel njegovega manjšega bratranca na mizi, ravno tako starostni artritis, nikoli odpiran je bil popolnoma razštelan. Na vsakem kanalu preko 25 mV offseta in bias na enem kanalu trikrat višji od predpisanega. Te strojčki najprej potrebujejo menjavo kondenzatorjev, takoj za tem pa nastavitve mirovnega toka in offseta. Pri teh letnikih je bilo za Sansui in Yamaho znano, da jim je s časom zagodlo lepilo, s katerimi so nekateri kondenzatorji lepljeni na vezje. Z leti je začelo nažirati vso kovino v svoji bližini, predvsem se je to porazno poznalo na vezjih in elementih. Razen tega se včasih "zapeljeta" prva vhodna tranzistorja na končni stopnji. Oba v skupnem ohišju in uparjena, s starostjo izgubljata uparjenost, odtot šumenje kanala.
V kolikor je ojačevalnik še vedno nastavljen na starih 220V priporočam prestaviti stikalo vhodnih napetosti na 240 ali 230V.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miromustang



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:52
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2016 15:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor, vendar je pri mojem ojačevalniku zamenjano praktično vse. Poleg uporjev, kondenzatorjev sem menjal tudi vse tranzistorje na driver plati in nič ne pomaga. Šumelo je z originalnimi komponentami in se z novimi nič ni spremenilo. Problem je v tem, ker šumi končna stopnja tudi, ko je pred-ojačevalnik ločen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan65



Pridružen/-a: Sob Feb 2014 19:52
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2016 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

miromustang je napisal/a:
Hvala za odgovor, vendar je pri mojem ojačevalniku zamenjano praktično vse. Poleg uporjev, kondenzatorjev sem menjal tudi vse tranzistorje na driver plati in nič ne pomaga. Šumelo je z originalnimi komponentami in se z novimi nič ni spremenilo. Problem je v tem, ker šumi končna stopnja tudi, ko je pred-ojačevalnik ločen



Imaš sporočilo na ZS.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 731
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe