Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Primerjava HI-FI sejmov - M Hotel vs Lev
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 16, 2016 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še en dodatni komentar - meni je bilo letos mnogo-mnogo boljšga zvoka kot lani,.... Ko smo mi edino TAD neradili nek res - "vtis",...

Ko je pa nkdo zgoraj omenil da "B&W" pač "igrajo tako" - je to seveda zelo,zelo daleč od resnice,...

Meni so to sicer imenitni zvočniki - jih imam (različne) od 1987 naprej,... včeraj so imeli nekaj res kolosalno narobe naštimano - ali komade, ali celo kaj z opremo (Rotel ?, kablovje, ???) - ne da ni bilo dobro/cool - bilo je "katastrofalno" slabo - in to seveda ni pripisati B&W Smile

Ko sem prišel domov, sm poln vtisov, koj priklopil/poslušal par komadov, ki sem jih tudi na sejmu,... Ahhh,.... Wink

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 16, 2016 22:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaželjeno je, če lahko za vsak sejem svoje vtise napišete v svojo temo.

Torej, za dogajanje v Hotel lev:

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=108557#108557

Dogajanje M Hotelu:

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=108559#108559

V tej temi lahko bila le naposredna primerjava med sejmoma, vzdušje, samo dogajanje na sejmu, vaša mnenja glede postavitevsistemov pa naj bi bila v temi, ki je namenjena za posamezen sejem.

Hvala in LP

Admin
_________________
MUSIC IS THE KEY


Nazadnje urejal/a trancedeejay Ned Okt 16, 2016 22:51; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
divine contribution



Pridružen/-a: Sob Nov 2014 0:32
Prispevkov: 60
Kraj: Hum

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 16, 2016 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@mihamusic, a ti bereš svoje poste. Če ne, stani pred ogledalo in preberi naglas kaj si napisal. Noben ne oporeka kvaliteto B&W, najmanj tvojih.
Dejstvo je da so na sejmu igrali za k***c. Tako kot lani. Tokrat še podkrepljeni s subom ?!?. Rolling Eyes Ni opravičila, žal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glinik



Pridružen/-a: Pon Avg 2010 16:09
Prispevkov: 172
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 01:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Se moja opažanja ... Če se dotaknem sistemov stila "Money No Object" jih je bilo kar nekaj ... Eni so igrali bolje drugi slabše.

Osebno me ja najbolj frapirala razlika med CD-jem in gramofonom pri Kuzmi ... v hotelu m.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 07:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje videnje. O katerem ne mislim diskutirat, je kakršno je..
Super. Prvo na eni lokaciji, potem na drugo, povsem drugačno lokacijo. Bolje..

Kot "kabel majster" sem vsak sistem prvo poslušal nato pa sem si ogledal vtiče na kablih in kable in tam zadaj je bilo veliko vzrokov-razlag zakaj nek sistem ni igral kot bi lahko..

Pustimo ob strani tistih par šuko vtičev iz Bauhausa. Najpogostejši šuko vtič je bil prozorni najcenejši Furutech iz Terne..
V Furutech katalogu ga ne boste našli, ker gre za OEM kitajski vtič. Razumljivo, da bo tudi najcenejši Furutechov model pokazal več od tega, ma saj ni tako slab(pa tudi dober ne), vtiča..

Tudi pri XLR povezavah je bilo kar nekaj vtičev razreda-cenejših ne delajo, če bi jih, bi jih uporabili..

Pri RCA povezavah je bilo barvito. RCA vtičev je na trgu res ogromno različnih.
WBT, Klei in Eichmann so neka garancija, da bo sistem zaigral, pa tudi teh ni bilo videti ravno veliko.. Pa tudi ti, prej kot ne, povzročijo slišne probleme, če je "šuko sekcija" cenena..
Power lajšte so bile boljši del sistemov, ni bilo ogromno lajšt iz Bauhausa, so pa bile tudi te.
Po mojih izkušnjah imajo soforumaši doma kable in vtiče dosti bolj pošlihtane, predvsem pa so jim leta menjav prinesla sinergijo komponent, zvočnikov in kablov.
Pa tudi tu je vedno "some room for improvements".

Sistemi z dobrimi kabli in vtiči so pokazali več, z nekaj izjemami, kjer so bili kabli uporabljeni na slepo in je bil učinek nasproten.
Zmeraj se najde par sistemov, ki so ožičeni tako-tako, ampak igrajo res dobro.
Vzrok. Nekdo, ki me rad bere in razume o čem pišem, je letos prinesel s sabo res veliko izbiro kablov in jih je dolgo in pazljivo preskušal na odličnih komponentah, ki jih pozna, toliko časa, da je dosegel sinergijo.

Pa tudi. Dobra(draga) komponenta bo dostikrat lepo zaigrala že z povprečnimi kabli..Se zgodi, audio je poln "nerazložljivih" fenomenov.

Za konec. Prva violina "easy to live with" so bili sistemi z tube predojačevalci. Ne vsi jasno. Izzvenevanje not je bilo pravilno dolgo in ne odsekano..
Gramofoni so z lahkoto pojedli streamerje, z parimi izjemami.
"Upasat" streamer v sistem, da bo igral skoraj vrhunsko, je dosti težje kot "upasat" gramofon.
Sisteme, ki so jih razstavljalci navijali preveč naglas, sem preskočil.
Veliko nas posluša glasno, ampak..
Že dolgo nazaj sem opazil, da če watte takoj nabijem, mi poslušalci pobegnejo.
Prijetna in vabljiva atmosfera sobne jakosti pritegne, sploh če je toliko audiofilov na kupu, ki so res navajeni poslušat.
Ok, če nekdo prodaja PA sisteme, ne pa audio rige, potem pa, le navali..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 08:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
.
Dobra(draga) komponenta bo dostikrat lepo zaigrala že z povprečnimi kabli..Se zgodi, audio je poln "nerazložljivih" fenomenov. ..
Smile
Citiram:

Sisteme, ki so jih razstavljalci navijali preveč naglas, sem preskočil.
Veliko nas posluša glasno, ampak..
Že dolgo nazaj sem opazil, da če watte takoj nabijem, mi poslušalci pobegnejo.
Če ni kvalitete, je pa kvantiteta...nekaj mora bit a ne..? Če potiho ne igra, kar je skoraj povsod, mora bit naglas...
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 10:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom dodal še svoje vtise z obiska obeh sejmov v soboto.
Najprej pohvala vsem organizatorjem in vsem, ki so sodelovali. Nova lokacija v hotelu Lev je zvokovno boljša od M-hotela.
Pridružujem se prvemu prispevku in Best of show podeljujem sistemu Piega + Soulution. Super sistem za super denarnice... Laughing

En drug čudovit sistem, popolnoma drugačen od prvega , pa je igral v sobi CAnyon audio. Kombijacija Leben ojačevalva in Tannoy zvočnikov je prav fenomenalna. Sistem, ki ga lahko , kar poslušal bi, ure in ure.

Škoda, da v omenjenih sobah ni igral noben gramofon.

Omembe vredne sta bili tudi obe sobi od Kuzme, s presenetljivo dobrimi in cenovno ugodnimi zvočniki.

Razočaranje: vsi, ki preveč naglas nabijate, od Ubiqu-a navzdol. To ni noben high-end demo. V prvi minuti ti pokuri ušesa, potem pa itak vse igra...ali pa ne igra...Fantje , saj obiskujete tudi druge Showe po svetu, poberite kakšen dober demo program in ga priredite svojim potrebam.

Imam predlog: pripravite 15 - 30 minut dolg demo program, ki ga zavrtite na vsako uro ali dve, začenši , kaj vem , s solo kitaro, pa mimo moskih in ženskih glasov, jazz skupine, Doorsov in Pink Floydov, do klavirskega koncerta in zaključka s simfonično glasbo, recimo Stravinskega "Le sacre du printemps".
Vsakemu komadu seveda pripada seveda neka "realistična" jakost zvoka. Klasična kitara ne more "cepit" kot Stravinski!!!

Lp,
Miran

PS: sem skoraj pozabil; ta lebdeči gramofon je pravo presenečenje. Ne vem če igra ali ne igra....ampak koncept pa je fenomenalen - kar ne moreš mmo, da te ne bi presenetil krožnik v zraku!!!! Čista znanstvena fantastika. Bravo fantje.
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nas spodnji povezavi so štirje kratki video klipi sejemskih prezentacij: Blumenhofer Gioia, Focal Diablo, JBL Everest in B&W 803, ki po mojem mnenju, dokaj verno odražajo njihov esencialen zvok.

Presodite sami na https://1drv.ms/f/s!AlqyHDvT3BTVgYJDp0yQg8_jUtr38Q

p.s. povezavo kopirajte v pregledovalnik, ker sicer ne bo delovala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 16:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Protestiram!
Vprašanje organizatorjem: zakaj sta sejma organizirana na isti termin?
Na koncu bo tako, da ne bo nobenega, ker ne bo organizacijske računice - ta kratko pa bomo potegnili mi, avdiofili! Nisem preverjal, ma če seštejem vse razstavljalce na obeh lokacijah, jih je manj kot je bilo prej na eni sami lokaciji lani ali leta pred tem. Meni osebno se tudi ne bi razstavljalo, če ni presežene kritične mase na enem kupu. Ker ni malo obiskovalcev, ki bodo šli samo na eno lokacijo, drugo pa ne. Če drugo ne, ker mora plačati dve vstopnini, pa iskati dva parkinga, pa zgubiti dragoceni čas za selitev iz lokacije na lokacijo. Pa vnaprej (verjetno napačno) razdeliti koliko časa bo potrebno za katero lokacijo itd.
Sam kažin in slaba volja.

Nimam nič proti dvem sejmom, bom obiskal oba: naj eden prevzame organizacijo v enem terminu, drugi v drugem - kaj pa vem, eden jeseni, drugi pa spomladi; ali morda okoli novega leta, ko so vsi evforično nakupovalno razpoloženi.

Tako bo vsak imel vse razstavljalce in se jim ne bo povzročalo dodatnih stroškov. Kot naprimer Kuzmi, ki hvalevredno, da pomiri obe strani, razstavlja na dveh koncih.

Dobro se zavedamo, da smo majhna niša. S takim odnosom znotraj naših vrst sigurno ne bomo pritegnili novih navdušencev. Se je kdo vprašal, kako deluje na splošno mnenje organizacija dveh identičnih dogodkov na isti termin?
----------------------------------------------------------------------------------------
Iz službene poti iz Milana sem se vrnil v soboto zvečer, v nedeljo šel na sejem in dobil oskubljeno ponudbo. Lev ni imel kaj pokazati.
Še dobro, da je bilo nekaj sistemov res na nivoju in sem z užitkom presedel tudi po nekaj ur pri posameznih razstavljalcih na glasbi po željah.

Letos so za moj okus imeli prav vsi bistveno boljši zvok kot lani.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pon Okt 17, 2016 16:23; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan65



Pridružen/-a: Sob Feb 2014 19:52
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 16:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
tista soba od kuzme je imela zvočnike Golden Ear Triton 2+ za celih 3150 eur par!!! Igrali pa so odlično. Zvočniki so pobrali kar nekaj nagrad in mnogo pozitivnih kritik.


Morda veš z čim je g. Kuzma te zvočnike poganjal?

Hvala!
Lp.,B.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 731
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Letos so za moj okus imeli prav vsi bistveno boljši zvok kot lani.


Čisto vsi in bistveno boljši zvok, brez izjem. Vov, neverjetno.


Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 17:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bojan65 je napisal/a:
dr.sah je napisal/a:
tista soba od kuzme je imela zvočnike Golden Ear Triton 2+ za celih 3150 eur par!!! Igrali pa so odlično. Zvočniki so pobrali kar nekaj nagrad in mnogo pozitivnih kritik.


Morda veš z čim je g. Kuzma te zvočnike poganjal?

Hvala!
Lp.,B.

V LEV-u vem da so bili Coincident monobloki s EAR prejem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 18:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bojan65 je napisal/a:
dr.sah je napisal/a:
tista soba od kuzme je imela zvočnike Golden Ear Triton 2+ za celih 3150 eur par!!! Igrali pa so odlično. Zvočniki so pobrali kar nekaj nagrad in mnogo pozitivnih kritik.


Morda veš z čim je g. Kuzma te zvočnike poganjal?

Hvala!
Lp.,B.


Bass je aktiven, zgornje pa z Jadis ojacevalcem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 20:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ReturnToForever je napisal/a:
Nas spodnji povezavi so štirje kratki video klipi sejemskih prezentacij: Blumenhofer Gioia, Focal Diablo, JBL Everest in B&W 803, ki po mojem mnenju, dokaj verno odražajo njihov esencialen zvok.

Presodite sami na https://1drv.ms/f/s!AlqyHDvT3BTVgYJDp0yQg8_jUtr38Q

p.s. povezavo kopirajte v pregledovalnik, ker sicer ne bo delovala


Focali so eno samo sikanje. A ni to najboljši tviter svih vremena?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 21:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mihamusic je napisal/a:
Še en dodatni komentar - meni je bilo letos mnogo-mnogo boljšga zvoka kot lani,.... Ko smo mi edino TAD neradili nek res - "vtis",...

Ko je pa nkdo zgoraj omenil da "B&W" pač "igrajo tako" - je to seveda zelo,zelo daleč od resnice,...

Meni so to sicer imenitni zvočniki - jih imam (različne) od 1987 naprej,... včeraj so imeli nekaj res kolosalno narobe naštimano - ali komade, ali celo kaj z opremo (Rotel ?, kablovje, ???) - ne da ni bilo dobro/cool - bilo je "katastrofalno" slabo - in to seveda ni pripisati B&W Smile

Ko sem prišel domov, sm poln vtisov, koj priklopil/poslušal par komadov, ki sem jih tudi na sejmu,... Ahhh,.... Wink

LP : MM


Tudi sam sem šel z velikimi pričakovanji poslušat B&W-je. Rečem možakarju naj ugasne Dynaudio zvočnike, ki so sekali nek brezvezen techo. Možakar reče nema problema, ubaci nek brezvezen cd in gre stran. Prvo razočaranje je sledilo, ko opazim, da igra zraven tudi sub. Prosim možakarja naj ga izklopi. Takoj opazim premalo nižine, lahko da je razlog tudi v preveliki sobi. Potem prosim možakarja še za kakšen vokal, poklika nek brezvezen komad na računalniki in gre spret stran. Okej si rečem, zvočniki takega ranga bi si morda res zaslužili kakšen dostojneši amp in izvor zvoka - Rotel ki je bil prezentiran sklepam, da ni i isti ligi (vsaj cenovno) kot zvočniki. Tudi glasbeni izbor bi bil po mojem skromnem mnenju lahko precej boj izbran.
Poslušam še malo, si rečem ajd še kar in grem dalje. Sigurno pa ni bilo tole vredno cca 20-25k eur. So sitemi za precej manj denarja za moja netrenirana ušesa igrali bolje - naprimer Goldenear-i za precej manj din din.
Kot ljubitelj znamke B&W tega ne bi smel napisat vendar sem se v nekaj letih naučil, da se ne kupuje z očmi temveč ušesi Smile

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe