Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Predlog za preizkuÅ”en naĆØrt DIY zvoĆØnikov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
m1098rol



Pridružen/-a: Čet Mar 2014 16:03
Prispevkov: 2
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2016 21:07    Naslov sporočila: Predlog za preizkuÅ”en naĆØrt DIY zvoĆØnikov Odgovori s citatom

Lep pozdrav

Že en ĆØas imam veliko željo sam sestavit zvoĆØnike za sobo (4x4m), dvosistemske za stojalo.
Zanima me ali ima kdo kakÅ”en naĆØrt ki ga je preizkusil in bi ga delil? Najbolj me zanima konkretno katere komponente (driverje, kretnice) uporabit znamka-model, da vse skupaj ne bi bilo predrago pa da bi lepo igralo?

v naprej hvala za pomoĆØ

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2016 21:14    Naslov sporočila: Re: diy 2 sistem Odgovori s citatom

m1098rol je napisal/a:
Lep pozdrav

Že en ĆØas imam veliko željo sam sestavit zvoĆØnike za sobo (4x4m), dvosistemske za stojalo.
Zanima me ali ima kdo kakÅ”en naĆØrt ki ga je preizkusil in bi ga delil? Najbolj me zanima konkretno katere komponente (driverje, kretnice) uporabit znamka-model, da vse skupaj ne bi bilo predrago pa da bi lepo igralo?

v naprej hvala za pomoĆØ

LP


veĆØ o teh temah imaÅ” na drugem forumu AudioDIY.org
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
m1098rol



Pridružen/-a: Čet Mar 2014 16:03
Prispevkov: 2
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2016 21:37    Naslov sporočila: diy 2 sistem Odgovori s citatom

Lep pozdrav

Forum sem pregledal... Problem je ker ne dobim kar bi rad...
Rad bi kakÅ”no mnenje katere komponente uporabit konkretno oznako/znamko (brez lesa) do recimo 150 ā‚¬, ter kakÅ”en naĆØrt za leseni del ki bi bil komponentam ustrezen. Potem bi se pa sam malo igral ĆØez zimo Razz , bolj za mojo duÅ”o...

Hvala ĆØe ma kdo kak predlog
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 05, 2016 08:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na tej strani najdeÅ” od - do......
Tukaj
pa Ŕe:
Tukaj
ƈe ne najdeÅ” kaj koristnega, se ne lotevaj tega, ceneje bo, da kupiÅ” že gotove primerke.
Veliko zabave ti želim!

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
artofsound



Pridružen/-a: Ned Mar 2014 18:47
Prispevkov: 48
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2016 22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj let nazaj so se naveliko izdelovali monitorji, ki sliŔijo na ime
HL LABS CHAMELEON od g. Hajdinjaka.
Ves materijal dobiÅ” v Terni lj. NaĆØrt pa dobiÅ” na HrvaÅ”kem Audiopulsu.

http://www.audiopuls.hr/diy/chameleon.html (dodal Admin)

Cenovno je nekje okrog 200 e. Kaj veĆØ o kvaliteti zvoka in izdelavi ti
ti bodo povedali naÅ”i prijazni soforumaÅ”i ,ki imajo te zvoĆØnike doma ali pa so jih izdelali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 07, 2016 10:19    Naslov sporočila: Re: Predlog za preizkuÅ”en naĆØrt DIY zvoĆØnikov Odgovori s citatom

m1098rol je napisal/a:
Lep pozdrav

Že en ĆØas imam veliko željo sam sestavit zvoĆØnike za sobo (4x4m), dvosistemske za stojalo.
Zanima me ali ima kdo kakÅ”en naĆØrt ki ga je preizkusil in bi ga delil? Najbolj me zanima konkretno katere komponente (driverje, kretnice) uporabit znamka-model, da vse skupaj ne bi bilo predrago pa da bi lepo igralo?

v naprej hvala za pomoĆØ

LP

m1098rol je napisal/a:
Lep pozdrav

Forum sem pregledal... Problem je ker ne dobim kar bi rad...
Rad bi kakÅ”no mnenje katere komponente uporabit konkretno oznako/znamko (brez lesa) do recimo 150 ā‚¬, ter kakÅ”en naĆØrt za leseni del ki bi bil komponentam ustrezen. Potem bi se pa sam malo igral ĆØez zimo Razz , bolj za mojo duÅ”o...

Hvala ĆØe ma kdo kak predlog

Žal je ni variante, da bi sestavil dobro zveneĆØ zvoĆØnik skupaj za max. 150.- eurov... karkoli se boÅ” lotil bo samo en velik kompromis, ki se bo prelevil v razoĆØaranje.

Moj predlog je, da poiÅ”ĆØeÅ” rabljene zvoĆØnike, katerih zvok ti je v osnovi vÅ”eĆØ ter se lotiÅ” popolne predelave:
- kretnice (menjava bolj ali manj vsega materiala ki je uporabljen. Osebno uporabljam Jantzen in sem zelo zadovoljen, tako s poceni kakor tudi vrhunskimi komponentami ),
- ožiĆØenja (po potrebi zamenjaÅ” notranje ožiĆØenje - kvaliteten UTP dela ĆØudeže, cena ni vredna omembe - par eurov),
- dampiranja (veliko zvoĆØnikov sploh nima dampiranja ali je neustrezno. Z menjavo boÅ” predvsem pridobil v bas podroĆØju ter tudi v srednjetonskem - ponovno vložek v eurih zanemarljiv).

Tako boÅ” dosegel veliko, veliko veĆØ in zadovoljstvo bo trajalo dlje ĆØasa.
_________________
Nikoli se ne prepiraj z idiotom,
ker te bo potegnil na svoj nivo
in te premagal s svojimi izkuŔnjami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 07, 2016 10:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole si predelaj in dodaj sub:
http://www.ebay.de/itm/Pair-Of-JBL-Control-5-Monitor-Loudspeakers-/162162956236?hash=item25c1aa57cc:g:Da8AAOSwRGlXqMNI
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 07, 2016 13:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Absolutno se strinjam s @Senco.
Zmotno je razmiÅ”ljat v smeri doma narejeno(DIY),da bo poceni in odliĆØno.
Izdelave se lotiÅ”, ĆØe na trgu serijskih izdelkov ne najdeÅ” zase primeren izdelek, @m1098rol zvoĆØniki; bodisi oblikovno, kvalitetno, vÅ”eĆØnost in pd. in imaÅ” neke izkuÅ”nje in predznanje, voljo, orodje in prostor, da to lahko poĆØneÅ”. Å e nekaj pogojev je treba izpolniti preden se lotiÅ” dela. ToĆØno vedeti kaj želiÅ” in koliki je budget - v nasprotnem je neuspeh zagotovljen. Ti si postavil ceno 150ā‚¬. Žal, to je cena materiala za 1 poÅ”teno kretnico za 1 zvoĆØnik, ne za par. Moj nasvet je vsaj 1000ā‚¬ za manjÅ”i par npr. 10-12 litrov prostornine. Lahko tudi nekoliko < 1000, a se to takoj pozna pri kvaliteti.
Dva linka sem postavil, ĆØe dobro analiziraÅ” Troelsa, boÅ” videl koliko ljudi je naredilo razne njegove modele in pozitivna mnenja, med njimi sem tudi jaz. Za denar ki si ga ti namenil, priporoĆØam nekaj iz trga rabljene opreme, potem pa kakÅ”ne izpoljÅ”ave, kot je že @Senca napisal; dampiranje, žice, elementi kretnice itd, manj bo koÅ”talo, ĆØe ne bo prav, Å”e vedno vrneÅ” na staro stanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe