Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Integrirc NAD M3
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 17, 2016 11:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da @fjaka ni misli samih aparatur temveč se je negativno opredelil do samega prostora, ki se tudi meni zdi nekako sterilen brez vsake domačnosti. Ko bi vsaj na stene dali kašne solidne akte ali pa v kot kip Venere......Izgleda bolj kot avdiofilski bunker XXI. stoletja.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 17, 2016 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

naprave, gor dol...niti jih vidim, niti poznam...prostor je za une lepe, bele srajčke k imajo zapenjanje odzadaj... Laughing

raje gledam @ducar@jevo fotko....čeprav naprave poznam....tudi če ih ne bi bilo, bi se bolj počutil...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 17, 2016 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Večina ima že v naprej "narejena prepričanja" o napravi, tako, da vsaj malo objektivnosti takoj splava po vodi...
Malo jih je , da so imeli res naprave prav za slišat pa ajde "kritika, pohvale", tako pa letijo izjave o "bruhanju" itd. Laughing Cool

Ajka, pa dajmo objektivno, lahko pri tebi naredimo test 1:1, pripelji od nekje Karan, jaz pripeljem svoja j***a, pa še kaj damo lahko za zdraven, pa zaveso čez..."blind test" pa da slišimo to čudo od muzike... Wink
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 17, 2016 13:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP

Večina ima že v naprej "narejena prepričanja" o napravi, tako, da vsaj malo objektivnosti takoj splava po vodi...
Malo jih je , da so imeli res naprave prav za slišat pa ajde "kritika, pohvale", tako pa letijo izjave o "bruhanju" itd. Laughing Cool

Ajka, pa dajmo objektivno, lahko pri tebi naredimo test 1:1, pripelji od nekje Karan, jaz pripeljem svoja j***a, pa še kaj damo lahko za zdraven, pa zaveso čez..."blind test" pa da slišimo to čudo od muzike... Wink


LP
To sem že pisal, ne moreš primerjat "domače projekte" s "tovarniškimi", ki so že na trgu...
Objektivna primerjava pride lahko na start, ko tvoj domač projekt dobi "blagovno znamko" z vsemi "kalkulacijami" , da ga lahko "cenimo" v kateri "razred spada" ...
PS.:Zavesa ni potrebna, za zaveso se ponavadi skrivajo "nepoštene nameštaljke" Rolling Eyes Wink

Pardon, smo šli spet ven s teme, oziroma v "temo" Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 18, 2016 10:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
jacoby je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP

Večina ima že v naprej "narejena prepričanja" o napravi, tako, da vsaj malo objektivnosti takoj splava po vodi...
Malo jih je , da so imeli res naprave prav za slišat pa ajde "kritika, pohvale", tako pa letijo izjave o "bruhanju" itd. Laughing Cool

Ajka, pa dajmo objektivno, lahko pri tebi naredimo test 1:1, pripelji od nekje Karan, jaz pripeljem svoja j***a, pa še kaj damo lahko za zdraven, pa zaveso čez..."blind test" pa da slišimo to čudo od muzike... Wink


LP
To sem že pisal, ne moreš primerjat "domače projekte" s "tovarniškimi", ki so že na trgu...
Objektivna primerjava pride lahko na start, ko tvoj domač projekt dobi "blagovno znamko" z vsemi "kalkulacijami" , da ga lahko "cenimo" v kateri "razred spada" ...
PS.:Zavesa ni potrebna, za zaveso se ponavadi skrivajo "nepoštene nameštaljke" Rolling Eyes Wink


Tako je, za vsako pošteno komercialno primerjavo je potrebno zadeve postavit na isti imenovalec in jih v tej luči tudi primerjat.

V kolikor pa besedo komercialno zamenjamo z besedo realno (isti imenovalec ni več explicitno potreben, je že zajet v zamenjani besedi), je pa čisto vseeno, če nekaj ustvaril svizec, polde ali ajnštajn, z mašno ali brez, z imenom ali ne. V audiu je pomembna le resnica izhoda iz primerjane komponente napram vhodu, vsaka drugačna pomembnost je le marketing. V audiu, ki služi vernosti reprodukcije.

So pa še drugačni audiji, seveda...

@glinik
narest čim več primerjav na skupnem imenovalcu->domačem znanem sistemu, ne delati zaključkov s pomočjo dr. gugla

Citiram:
Citiram:
HIFRIK je napisal/a:
Meni ni "sedel", sem prešaltal nazaj na Vincenta


Lahko poveš v kakšnih okoliščinah. Veliko je odvisno kam to vklopiš.
V principu se lahko za čisto vsak ojačevalec najde sisteme v katerih se ne obnese tako dobro kot kak drugi model.


se zelo strinjam s tem vprašanjem, pogrešam odgovor, ki bi bil @glinik-u konkretno v pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glinik



Pridružen/-a: Pon Avg 2010 16:09
Prispevkov: 172
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 11, 2016 14:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da malo obudim temo ...

Sem imel doma NAD S300 in ... lahko bi rekel, kot en forumaš prej - ni mi sedel, je najlepše povedano.

Poslušal tudi Moona 340 - dal dober prvi vtis! Žal ti ga ne posodijo domov, kjer bi lahko naredil kakšno boljšo reklamo.

Problem je seveda v $ Very Happy Smo že v rangu nekaj 1000 EUR !

Nekih bližnjic ni na vidiku Mad

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 16, 2016 10:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če že debatiraš o integrircih, je ocena NAD-a nekorektna. Sem ga večkrat slišal in nimam pripomb, seveda glede na konstrukcijo. Vedno je zvok odvisen od zvočnikov in korektnega kablovja. Tudi Moon ima MC/MM na čipe, kar je sicer najtišja varianta, je pa brez življenja. Je varianta zamenjave s kakšnimi strupenimi čipi na mesto 5534/2, se pa SMD težko predeluje in pa OPA847 se težko dobi, morebiti na Bursone. Bi se pa dalo narediti svojo kartico na JFETe diskretno. Obenem je končna na bipolarce, kar nikoli ni tako resolutivno kot FET-i ali lampe, razen če ga ne žgeš na 1A mirovnega toka in na 1kW napajanju, pa še material pazljivo izbranih bipolarcev ne sme biti kitajc. Tisti, ki se s tem ukvarjate, veste o čem je govora. Dejansko je 4,5k€ preveč. Brez zamere.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glinik



Pridružen/-a: Pon Avg 2010 16:09
Prispevkov: 172
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 16, 2016 19:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem vedel, da je nekorektno, če izjavis, da ti neka komponenta ne sede.

Saj nismo v Severni Koreji ...

Lp Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2016 08:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

glinik je napisal/a:
Da malo obudim temo ...

Sem imel doma NAD S300 in ... lahko bi rekel, kot en forumaš prej - ni mi sedel, je najlepše povedano.

Poslušal tudi Moona 340 - dal dober prvi vtis! Žal ti ga ne posodijo domov, kjer bi lahko naredil kakšno boljšo reklamo.

Problem je seveda v $ Very Happy Smo že v rangu nekaj 1000 EUR !

Nekih bližnjic ni na vidiku Mad

LP

Tema je NAD M3.
Skozi to debato nekako nisem našel rdeče niti, pa sem šel pogledat zgodovino tvojih prispevkov in mi je sedaj malo bolj jasno. V bistvu že pet let iščeš poceni alternativo za Gryphon. Ob tem sem opazil, da ti je Karan zlezel pod kožo in je prisoten v ozadju skoraj ves ta čas. Izpade kot da rabiš potrditev, da drugi niso boljši, da bi brez slabe vesti potešil željo po njem.

Jaz se nebi oziral na okolico: če te nekaj tako dolgo mika - presekaj ta avdijski vozel in si ga privošči.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2016 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

NAD je NAD, ma bilo kakšna kopija Gryphona, enostavno ni statusni simbol, da lahko povabljenega audiofila prepičaš v nasprotnem Laughing
Mam kolega ima NADa-Gryphona je frustriran zaradi tega, ker se že kar ponavlja ko omenja to navezo Rolling Eyes Laughing Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
glinik



Pridružen/-a: Pon Avg 2010 16:09
Prispevkov: 172
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2016 23:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
glinik je napisal/a:
Da malo obudim temo ...

Sem imel doma NAD S300 in ... lahko bi rekel, kot en forumaš prej - ni mi sedel, je najlepše povedano.

Poslušal tudi Moona 340 - dal dober prvi vtis! Žal ti ga ne posodijo domov, kjer bi lahko naredil kakšno boljšo reklamo.

Problem je seveda v $ Very Happy Smo že v rangu nekaj 1000 EUR !

Nekih bližnjic ni na vidiku Mad

LP

Tema je NAD M3.
Skozi to debato nekako nisem našel rdeče niti, pa sem šel pogledat zgodovino tvojih prispevkov in mi je sedaj malo bolj jasno. V bistvu že pet let iščeš poceni alternativo za Gryphon. Ob tem sem opazil, da ti je Karan zlezel pod kožo in je prisoten v ozadju skoraj ves ta čas. Izpade kot da rabiš potrditev, da drugi niso boljši, da bi brez slabe vesti potešil željo po njem.

Jaz se nebi oziral na okolico: če te nekaj tako dolgo mika - presekaj ta avdijski vozel in si ga privošči.


Nekaj bo na tem hehe. Malo za dogajanje, malo za firbec, da vidim kakšne so alternative in kaj novega - pač stara bolezen Smile

Preko foruma sem npr. prišel do Moona, tako da nismo klatli prazno slamo Smile A ne iščemo vsi neko bližnjico za doseganje ciljev? Smile

Brez skrbi, ne iščem porditve na forumu od "virtualni prijateljev" imam za to resnične Wink Sem vedno odprt za nove stvari, zato "tukaj težim" o alternativah oz. dobrih "mašinah" in z leti sem jih nekaj le našel ... ne bom sedaj delal reklame.

Zame statusni simbol ne predstavljajo te stvari, ampak resnici na ljubo (če se že moram vrniti na NADa) kljub določenim rešitvam Gryphona, NAD enostavno ne zveni na takšnem nivoju.

Over and out Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe