Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Micro HI-FI sistemi
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jan000



Pridružen/-a: Sre Jul 2016 11:25
Prispevkov: 2
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 27, 2016 11:33    Naslov sporočila: Prvi domači hifi sistem Odgovori s citatom

Želje so po "kvalitetnem" sistemu v rangu do 800€ reciever z cdjem + 2 zvočnika manjših velikosti. Ogledan imam Maranz MCR611 in zvočnike Dali Zensor 1 ali ELAC Debut B6.

Ima kdo podobno konfiguracijo ali kakšno pametno mnenje?

Pogoj je cd+mp3+internetni radio+mrežno predvajanje/usb. Model MCR611 naj bi imel Power Output (6 ohm, 1kHz) 60 W ali bo to dovolj glasno za dnevno sobo z omenjenimi zvočniki?

Hvala za pomoč.

Janez
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 28, 2016 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tiče "receiverja" - da vključuje vse našteto (predvsem CD se vedno hitreje umika) po vsej verjetnosti niti ni kaj dosti druge izbire? So bili še kakšni drugi kandidati?

Pri kandidatih za zvočnike bi bilo morda za dodati še Qacoustics 3010 ali 3020.

Druga opcija, kjer bi verjetno lahko dosegel precej boljši končni rezultat (zvok) je pa namesto Marantza kakšen Raspberry pi (ali Mac mini/Apple TV/Chromecast Audio/...) in pa aktivni zvočniki. Ni pa taka opcija ravno plug&play, nimaš cd playerja in pa hitro se zna kje zakomplicirati (kontrola glasnosti itd.)...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Klemen



Pridružen/-a: Ned Okt 2010 17:07
Prispevkov: 8
Kraj: Bukovica pri NG

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 28, 2016 15:48    Naslov sporočila: Re: Prvi domači hifi sistem Odgovori s citatom

Jan000 je napisal/a:
Želje so po "kvalitetnem" sistemu v rangu do 800€ reciever z cdjem + 2 zvočnika manjših velikosti. Ogledan imam Maranz MCR611 in zvočnike Dali Zensor 1 ali ELAC Debut B6.

Ima kdo podobno konfiguracijo ali kakšno pametno mnenje?

Pogoj je cd+mp3+internetni radio+mrežno predvajanje/usb. Model MCR611 naj bi imel Power Output (6 ohm, 1kHz) 60 W ali bo to dovolj glasno za dnevno sobo z omenjenimi zvočniki?

Hvala za pomoč.

Janez



Doma imam Marantz mcr610 druge roke. Res je fajn mašinca, ker igra vse kar ti pade na pamet, razen vinila. Smile
Problemi za vnaprej: ne bere ključkov, večjih od 32gb. (se pravi nobenih diskov direkt na marantz). Ima pa možnost branja NAS, kar pa nisem še preizkusil ker potegne dodatne stroške. Zaenkrat mi še ni uspelo vzpostavit zveze z glasbeno zbirko na računalniku, ki lahko deluje tudi kot NAS.
Maaaalo je počasen za zagon usb-ja (da naloži vse) in drugače.
Važno da ne kupiš zraven aktivnih zvočnikov, ker se na analogue out ne da regulirat glasnost.
Zame osebno ena velika piz******, ker sem jih imel že od prej aktivce ampak se ne da pomagat.

Za zraven sem kupil Monitor Audio MR2 (se pravi skoraj najenejše od MA), ker imam zaenkrat še sistem v spalnici (25 kvadratov) in se bom premikal. Dobili so res dobre ocene na netu in tudi v resnici igrajo odlično. Postavljene jih imam zaenkrat pravokotno na zid (točno 24,4cm od njega), konektirane z navadnim OFC 2 kvadratna mm debelim kablom in špila za znoret dobro. Zaenkrat še posebej dobro rock in metal ker ima fajn bas za svojo velikost. Jazzu in lasiki pa tudi ne manjka nič resnega.
Prepričali so me ravno zato, ker nimajo zadaj reflex porta in ker zaprtega tipa nisem dobil nič kaj pametnega. sem pa gledal še oglas od KEF iQ1 (ki se še vedno prodajajo tukaj), wharfedale diamond 10.2...

Ne morem učakat kdaj bom lahko dal zraven še boljši zvočnik in da vidim kaj ima pokazat.
Je pa res, da bi raje dal ven ojačevalno enoto (kot ima TEAC en model, ampak ga ne preveč hvalijo) in dodal mogoče opcijo priključitve trdih diskov.

lp
Ojačevalca je toliko, da ga bo za prvo silo zadosti (jaz imam bi-ampano), vendar za kaj več bi tudi jaz kaj bolj močnega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 31, 2016 08:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.ebay.com/itm/311661979310?rmvSB=true
http://www.ebay.com/itm/Aurex-SC-M12-power-amplifier-Aurex-SY-C12-And-Aurex-ST-T10L-/122060100601?hash=item1c6b5953f9:g:LFoAAOSwSv1Xl76b

http://www.hifi-studio.de/hifi-klassiker/toshiba_1980.htm

+ Raspberry pi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dani8



Pridružen/-a: Pet Avg 2010 16:33
Prispevkov: 51
Kraj: ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 31, 2016 15:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od zvočnikov absolutno po zvoku Elac B6, by Andrew Jones je naredil raketo od teh malčkov, najceneje se jih dobi v avstriji(260 eur).


https://www.youtube.com/watch?v=2FMpPnObRbY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2016 22:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serum audio v LJ bi jih moral tudi imeti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dani8



Pridružen/-a: Pet Avg 2010 16:33
Prispevkov: 51
Kraj: ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2016 22:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja,imajo jih seveda, vendar za 400 eur, hvala lepa
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2016 22:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vzemi tisto kar stane manj! Se boš najmanj nasankal! Vse drugo ti je opravičevanje slabo naložene investicije!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 02, 2016 22:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A si prepričan, da je v Avstriji cena za par in ne 1 komad. Kar je v Avstriji in Nemčiji pogosto.
lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 03, 2016 08:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
A si prepričan, da je v Avstriji cena za par in ne 1 komad. Kar je v Avstriji in Nemčiji pogosto.
lpm

Itak, da so "Stückpreis." Težko najdeš nove pod to ceno.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 03, 2016 08:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Plus transport in na koncu vidiš, da so v Serumu cenejši. Da o servisu in garanciji ne govorimo.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Jan000



Pridružen/-a: Sre Jul 2016 11:25
Prispevkov: 2
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 09:53    Naslov sporočila: Spletne trgovine Odgovori s citatom

Našel sem na richersounds UK zelo ugodne cene, z poštnino me pride MCR611 and Dali Zensor 1 700€, v slo stane MCR611 630€..

Tudi ostale cene imajo neverjetno ugodnejše kot pri nas, zgleda da smo še za časom ali pa bodo enake cene pri nas naslednje leto..

Bom pogledal za Avstrijo kako in kaj za 200€ se že splača vzeti 2h vožnje Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 19:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je pa odlična mini serija Parasounda. Smo že parkrat poslušali.

Parasound Z Line

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2017 15:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Končno sem se odločil in nabavil Marantz MC-R611. Glede na moje želje, postavljen limit (450 EUR) in navsezadnje to kar ponuja, se mi je v tem trenutku zdela najboljša izbira.

Zdaj je pa na vrsti izbira zvočnikov, zanje sem pripravljen plačati nekje 400 EUR (+ največ 10 %). Prostor v katerem bom imel vse skupaj je velik približno 25 m2. V mojem širšem izboru so:

- Dali Sensor1 (260 EUR)
- Dali Sensor3 (280 EUR)
- Elac Devut B5 (302 EUR)
- Elac Debut B6 (380 EUR)
- Q Acustics 3020 (250 EUR)
- Q Acustics Concept 20 (395 EUR)
- Wharfedale Diamond 220 (290 EUR)

Ponudbe je kar precej in bi se zato rad omejil samo na nekaj, da bi jih šel poslušat. Prosil bi vas za vaše mnenje, katere bi izpostavili ali pa predloge, če sem na kakšne še pozabil.

Vsem v naprej hvala za pomoč !

LpA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aiken



Pridružen/-a: Tor Jan 2017 13:17
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2017 20:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole sem zgoraj sem pisal prejšnji teden, pa sem nekaj zašuštral in se je besedilo zgubilo. Danes sem ga napisal ponovno.

Torej vsem že v naprej hvala za nasvete !

LpA


Nazadnje urejal/a aiken Pon Jan 30, 2017 22:11; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe