Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Samogradnja, furniranje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
glasba



Pridružen/-a: Tor Dec 2009 12:30
Prispevkov: 61
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 24, 2011 21:45    Naslov sporočila: Samogradnja, furniranje Odgovori s citatom

izdelujem si manjse hifi bokse, ki bi jih rad furniral. Ker nimam se vecjih izkusenj imam nekaj vprasanj:

1.kateri furnir, svetlejse barve,je manj obcutljiv na pokanje ob zvijanju..
2. kje na Stajerskem imajo vecjo izbiro furnirja?

kaj je bolje uporabiti za lepilo:

3. hitrosusece belo lepilo na obe povrsini, pocakas, nato z likalnikom gladis
ali
4. kontaktno lepilo v sprayu obe povrsini, pocakas, polozis, gladis

najlepsa hvala za pomoc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 24, 2011 23:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

1. -
2. za svoje projekte sem nabavljal pri http://www.acer-m.si/ , videl pa sem, da imajo zalogo tudi v http://www.sloles.si/ .. predvsem iz razloga praktiĆØnosti, ker sta oba v mojem kraju..
3. & 4. imam dobre izkuŔnje z Rakoll Express

in Å”e mogoĆØe pod 5. - drobna ideja za izvedbo furniranja manjÅ”ih boksov, ĆØe je ta maÅ”inca na voljo.. mogoĆØe se kateremu zdi neumna, ampak deluje.. http://www.audiodiy.org/download/file.php?id=1558&mode=view
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 08:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz ti iz prve roke ne morem svetovati. Sem pa za svoj stojeĆØi projekt prebrskal precej strani in naÅ”el nekaj uporabnih zadev:

1.postopek

http://www.hiendfi.com/forum/viewtopic.php?f=32&t=1856&start=0

2. postopek:

http://www.diyaudio.com/forums/multi-way/117842-veneer-issues.html

3.postopek:

obnese se tudi z neostikom. Videl sem rezultat, ki se po izgledu lahko kosa z vsakim profi izdelkom Shocked

ƈasi suÅ”enja za Titebond III: (dobiÅ” ga tule: http://www.klp.si/si/prodajni-katalog/izdelek/50_titebond-iii.html)

http://www.webherrera.com/blog/2009/04/19/titebonds-franklin-internationals-iron-on-instructions/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmh



Pridružen/-a: Pet Feb 2009 23:53
Prispevkov: 14
Kraj: selnica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 15:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mitko je omenil titebond iii lepila titebond so super ampak ne priporocem tega ker po leplenju lepilo ostane plasticno in je otezena nadalna obdelava

tako da jaz priporocam titebond i oz. titebond 50 ki je v rdeci embalazi to lepilo je po susenju trdo se lepo brusi in ce kje prebije skozi furnir se tudi da luziti ne pusca madezev
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmh



Pridružen/-a: Pet Feb 2009 23:53
Prispevkov: 14
Kraj: selnica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 25, 2011 15:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

glede furnirja pa ni problema pri zvijanju

lepo se dela z javorjem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 13, 2016 09:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje v Ljubljani imajo furnir (Javor poznam). Potrebujem ĆØeÅ”njo.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 13, 2016 09:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Kje v Ljubljani imajo furnir (Javor poznam). Potrebujem ĆØeÅ”njo.
lp

BlažiĆØ BravniĆØarjeva ulica 18, 1000 Ljubljana
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
0844Ales



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 15:09
Prispevkov: 98
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 13, 2016 10:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZapeljeÅ” se malo do obrtnikov mizarjev in jih prosiÅ”, ĆØe ti ga prodajo. Seveda prej Å”e izmeri povrÅ”ine z nadmero in doloĆØi zrcalni ali simetriĆØni pogled (levi-desni box). Te veĆØje trgovine prodajajo samo veĆØje koliĆØine furnirja (bund). Jaz sem roĆØno furniral že izgotovljene boxe, najveĆØkrat z neostik lepilom. ƈe se sluĆØajno kje naredi zraĆØni mehur ga z likalnikom poravnaÅ”, razpoke pa pokitaÅ”.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 13, 2016 17:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
submat50 je napisal/a:
Kje v Ljubljani imajo furnir (Javor poznam). Potrebujem ĆØeÅ”njo.
lp

BlažiĆØ BravniĆØarjeva ulica 18, 1000 Ljubljana


Hvala. Dober naslov.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2016 07:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vem pa, da profiji precej kupujejo tudi v J.u.A. Frischeis
CelovŔka cesta 492, 1210 Ljubljana (bivŔa Metalka Vižmarje). Osebno pa tukaj Ŕe nisem bil.
http://www2.frischeis.at/fileadmin/Redakteure/Furnierblaetterkataloge/Webpaper/Standard/index_Standard.html
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2016 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Furnir kupljen pri BlažiĆØu, AmeriÅ”ki oreh 1A, 14ā‚¬ m2.Tam ti ga tudi obrežejo. Lepo bi bilo da si narediÅ” skico spajanja, da ti ga z nitko zlepijo. ƈe ne kupiÅ” celega bunta, ti priÅ”tejejo 10-20% dodatka. LepiÅ” z neostik lepilom, moraÅ” biti natanĆØen, ĆØe zaj...Å” povratka ni, lahko pa tudi z lepilom za les kjer lahko delaÅ” korekture, vsaj prvih par minut. Vse neravnine moraÅ” prej dobro pokitati in pobrusiti da je vse ravno in gladko.

lp


Nazadnje urejal/a GoldProf Sob Jul 16, 2016 17:02; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2016 19:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem tudi sam fen ameriÅ”kega oreha v vseh "petdesetih odtenkih sive" in pri BlažiĆØu ti gredo kar na roke, da izbereÅ” pravega. Je pa zanimivo kako "obÅ”lesa" po enem tednu na soncu.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 14, 2016 21:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj pa ne "oblect" skatel s tanjso vezano plosco ali pa kar tanko masivo?
Furnir je zmeraj kompromis.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
0844Ales



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 15:09
Prispevkov: 98
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 16, 2016 16:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takole izgleda en moj izdelek:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 08, 2016 16:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo kolegi in nakljuĆØni,
a mi morda lahko kdo od prilike pove koliko stane furniranje dveh boxov prostornine pribl. 80 litrov. Oz. ĆØe mi poveste koliko ste odÅ”teli za svoje recimo, ker se mi niti približno ne sanja.
Hvala in sreĆØno, GaÅ”per
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe