Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mrežni predvajalniki audio formatov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2016 13:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Zanimiva zadeva, meni sicer ni toliko pomemben video del, ampak predvsem audio.
ƈeprav mislim, da ĆØe bi kakÅ”nega takega Oppo-ta uporabil samo kot transport na zunanji DAC, bi bilo ĆØist OK.
Ker napajalni del je oĆØitno malo boljÅ”e reÅ”en, kot pri ostalih podobnih zadevah.
LP,
Simon


Ampak modela 103 in 105, sta obĆØutno dražja, medtem ko pri tem modelu dobiÅ” isti transport brez vsega tega ĆØesar ne potrebujeÅ”. Oppo 103 se priĆØne z ceno 750 evrov in navzgor, ĆØe kupiÅ” novega.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2016 14:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
simon740 je napisal/a:
Zanimiva zadeva, meni sicer ni toliko pomemben video del, ampak predvsem audio.
ƈeprav mislim, da ĆØe bi kakÅ”nega takega Oppo-ta uporabil samo kot transport na zunanji DAC, bi bilo ĆØist OK.
Ker napajalni del je oĆØitno malo boljÅ”e reÅ”en, kot pri ostalih podobnih zadevah.
LP,
Simon


Ampak modela 103 in 105, sta obĆØutno dražja, medtem ko pri tem modelu dobiÅ” isti transport brez vsega tega ĆØesar ne potrebujeÅ”. Oppo 103 se priĆØne z ceno 750 evrov in navzgor, ĆØe kupiÅ” novega.


Dober je, samo kar meni manjka je kontrola z tel/tablico. Ker tvja nimam zraven hifija...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2016 17:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Povsem naivno vpraÅ”anje: je razlika v kvaliteti med omenjenim Oppom in npr. Pioneerjem BDP 180 (230ā‚¬) vredna razlike? Sploh ĆØe bi bila oba vezana na zunanji DAC?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2016 17:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:
Povsem naivno vpraÅ”anje: je razlika v kvaliteti med omenjenim Oppom in npr. Pioneerjem BDP 180 (230ā‚¬) vredna razlike? Sploh ĆØe bi bila oba vezana na zunanji DAC?


Jaz osebno mislim, da je razlika. Oppo se malo drugaĆØe loti zadev. Po mojo se zgoraj omenjeni oppo lahko primerja z kakÅ”nim predvajalnikom malo viÅ”jega cenovnega razreda. Pioneer mislim, da zaostaja na tem podroĆØju.
Moje mnenje.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2016 18:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A ni tole tema o strimerjih ?

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 13, 2016 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:
Povsem naivno vpraÅ”anje: je razlika v kvaliteti med omenjenim Oppom in npr. Pioneerjem BDP 180 (230ā‚¬) vredna razlike? Sploh ĆØe bi bila oba vezana na zunanji DAC?

Na to vpraÅ”anje pa si mora vsakdo odgovoriti sam, paĆØ glede na to, kaj mu naprava pomeni, oziroma za kakÅ”ne namene jo bo uporabljal. Sicer pa ima tudi Pioneer predvajalnik, v rangu omenjenega OPPO-vega: BDP LX-58, tudi impresivnega izgleda in ĆØvrste gradnje.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 19, 2016 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, trenutno na testu Marantz mrežni predvajalnik NA 6005.

Zaenkrat prilagam nekaj slik:











_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marcel



Pridružen/-a: Pon Maj 2016 7:52
Prispevkov: 29
Kraj: Gorenja vas

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 22, 2016 09:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo,

ima kdo izkuŔnje z CA CXN?

https://www.cambridgeaudio.com/products/cx/cxn

Predvsem bi me zanimala zvokovna primerjava z trenutno konfiguracijo, ki je Macbook + M2Tech HiFace USB DAC.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031870008
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 24, 2016 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tega reklamirajo kot naslednika Squeezebox Touch. Å e ime so si sposodili..

Videti je, po opisu zmožnosti in tech platformi, obetavno...

http://rasptouch.audiophonics.fr/

Z dodanim alu ohiŔjem..

http://rasptouch.audiophonics.fr/

DrugaĆØe je Audiophonics online DIY trgovina..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
strumf666



Pridružen/-a: Sob Feb 2011 3:14
Prispevkov: 217
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 25, 2016 18:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zgleda obetavno Very Happy MogoĆØe edino predrago, ĆØe primerjam s ceno za tablico+sabre android dac.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 25, 2016 22:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Evo, trenutno na testu Marantz mrežni predvajalnik NA 6005.

Zaenkrat prilagam nekaj slik:













In ? Prvi, drugi, zadnji vtisi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 27, 2016 08:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

strumf666 je napisal/a:
Zgleda obetavno Very Happy MogoĆØe edino predrago, ĆØe primerjam s ceno za tablico+sabre android dac.
Bral sem primerjalne teste android-sabre DAC.
Ker se mi je zdela zadeva obetavna. Na koncu so napisali, da so android-sabre tablice vmesna postaja do statiĆØnih DACev.
Kolikor se spomnim sliŔnih testov IPhone nafriziran DOCK station, je tak dock igral v zgornjem srednjem razredu in to zelo lepo.
Pomeni, da ĆØe nimaÅ” nekega "ni da ni" audio sistema, se da z dobro žepno napravico ĆØisto solidno živeti, saj se ujame z veĆØino statiĆØnih audio komponent in zvoĆØnikov svojega razreda..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marcel



Pridružen/-a: Pon Maj 2016 7:52
Prispevkov: 29
Kraj: Gorenja vas

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2016 11:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo,

Oppo BDP 103D ali 105D - ima kdo doma, izkuŔnje?
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031870008
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 15, 2016 03:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, skoraj mesec dni bo naokoli pa Ŕe nisem uspel izvesti enega konkretnega sluŔnega testa z Marantzovim mrežnim predvajalnikom NA-6005.

Najprej sem poizkusil internetni radio in pa Bluetooth.

Ena stvar, ki je morebiti rahlo moteĆØa je loading time na zaĆØetku. Na zaslonu izpiÅ”e npr. Internet Radio Loading. Ne vem kaj poĆØne toliko ĆØasa, da se pripravi a meni se zdi najmanj 2 minute (bom drugiĆØ Å”topal). Res da se mora naprava povezat z internetom, a ĆØe primerjam s Squeezeboxom je slednji dokaj hitro pripravljen.

Ko je enkrat pripravljen, deluje ok. Sem pa opazil, da je naprava sorazmerno obĆØutljiva na nihanje napetosti pri napajanju. VĆØeraj ko je bilo malo bolj "bliskovito vreme" a niĆØ posebnega, je ob blisku (daleĆØ stran) komponento resetiralo, ĆØetudi sem imel prikljuĆØeno na Trafomatic Audio Experience 1000.

Pri samem internetnem radiu se kvaliteta zvoka z menjavo postaj tako menja, da je težko podati oceno zvoka. Nekatere postaje imajo katastrofalno slab stream, nekatere pa dokaj na nivoju, pri nekaterih je vklopljen loudness efekt, pri drugih je zvok suh.

Poizkusil sem tudi zvok preko Bluetooth s telefona. Zvok je soliden, a je vseeno normalen flac stream vseeno drug svet.

Kdo se Ŕe nikoli ni ukvarjal s streamanjem audio datotek preko mreže mora prebrati nekaj osnovnih navodil, kako zna mrežni predvajalnik priti do datotek na strežniku.

Sam imam NAS Synology DS414 in na njem nekaj map (folderjev) s FLAC datotekami (kdor ima kakÅ”no hudo zbirko datotek me lahko kontaktira - dam za pijaĆØoSmile.
Mrežni predvajalnik je takoj ko sem na daljinskem upravljalcu pritisnil Music Server poiskal glasbene strežnike na mreži. NaÅ”el je samo Squeezeboxov strežnik, ki bi ga naĆØeloma lahko uporabil, a sem se odloĆØil, da preizkusim Å”e Synology Media Server in Synology Audio Station.

Pri instalaciji novih aplikacij sistem avtomatsko ustvari nekaj novih map Music, Photo in Video (Media Server) in zaenkrat sem lastno mapo z glasbenimi datotekami prenesel v mapo Music.
Ko pritisnem na daljincu Music Server sedaj takoj vidi tudi Diskstation media server, opcijo Music in mapo v kateri so glasbene datoteke.
Trenutno moram Å”e preveriti, kako se lahko poindexirajo glasbene datoteke, da lahko predvajam vse, ne samo datoteke v toĆØno doloĆØeni mapi.

VeĆØ o samem zvoku pa naslednjiĆØ, zaenkrat kaže zelo solidno.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 15, 2016 11:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zakaj pa gleda samo v media server? saj mu doloĆØiÅ” smb pot in mora direkt iz mape brati
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 3 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe