Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izbor AV Receiverja
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
stroj



Pridružen/-a: Pon Mar 2015 14:02
Prispevkov: 2
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2015 14:08    Naslov sporočila: Izbor AV Receiverja Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
sem amater na tem področju, ampak z nekaj truda sem naredil predizbor receiverjev. Prosim vas za pomoč pri izboru finalista.
ONKYO TX-NR636
PIONEER VSX-924
DENON AVR-X1100
YAMAHA RX-V...

Hvala za pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2015 23:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vsi od teh so super. Če se rad igračkaš z nastavitvami kupi Pioneerja, kateri ima res miljon zvočnih nastavitev, odlično samodejno korekcijo faze (z katero dobiš res vrhunski timing, sploh če boš imel v sistemu
subwoofer) in odličen android/iphone app ter zelo dinamičen in precizen zvok. Yamaha (predvidevam da misliš RX-V677) je zelo enostavna za uporabo in ima odlično samodejno kalibracijo po kateri ti ni treba čisto nič popravljati, ter nekoliko mehkejši zvok. Denon ima podoben zvok kot Yamaha , vendar moraš EQ sam nastaviti ker njegov vgrajen Audyssey v večini primerov daje porazne rezultate. Z Onkyom pa žal nimam izkušenj.
Mislim pa da z nobenim od teh ne boš nezadovoljen...
Mogoče lahko še dodaš Sony STR-DN1050 da si malo otežiš izbor Smile)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uzitek123



Pridružen/-a: Sob Dec 2013 16:12
Prispevkov: 121
Kraj: OPLOTNICA

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2015 23:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/hi-fi-komponente/av-sprejemniki/av-receiver-yamaha-rx-v677-1297316276.html Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudyy



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:37
Prispevkov: 69
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 10, 2015 12:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdrawljen....

med oglasi imas dober receiver ki se prodaja...
denon 3311...
za ta denar dobra izbira...

lp...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslovTelefon: 031342455
multiscan



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 18:00
Prispevkov: 43
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 11, 2015 11:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče se ti splača pogledat še kakega MArantza SR XXXX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
steel



Pridružen/-a: Ned Nov 2013 1:56
Prispevkov: 35
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2015 20:17    Naslov sporočila: Re: Izbor AV Receiverja Odgovori s citatom

stroj je napisal/a:
Pozdravljeni,
sem amater na tem področju, ampak z nekaj truda sem naredil predizbor receiverjev. Prosim vas za pomoč pri izboru finalista.
ONKYO TX-NR636
PIONEER VSX-924
DENON AVR-X1100
YAMAHA RX-V...

Hvala za pomoč.


Ali bi na zgoraj navedene modele pasali B&W 686 S2 ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malossi



Pridružen/-a: Sre Okt 2010 12:37
Prispevkov: 76
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2015 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

B&W na Yamaho meni osebno ni potegnilo. Še najboljš so mi igrali na Marantzu, npr 6008... Pa Onkyo menda tudi kar dobro paše na bowerse, samo osebno nebi vedel, ker še nisem slišal kombinacije.

Ok Yamaha pa Denon pa tut slučajno nimata podobnega zvoka. Sta si prej Denon ter Marantz podobna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
steel



Pridružen/-a: Ned Nov 2013 1:56
Prispevkov: 35
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2015 22:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še najbolj se nagibam k Denonu, upam samo, da je stereo predvajanje zadovoljivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stroj



Pridružen/-a: Pon Mar 2015 14:02
Prispevkov: 2
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 07, 2015 20:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

izbral sem ONKYO TX-NR636 . Zadovoljen. Hvala za pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 07, 2015 21:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo in pozitivno @stroj, da si se zahvalil za pomoč ne pa
nekateri,
ki se kasneje po franccosko vdrejo v zemljo. In potem se pa še najde kdo, ki se pritožujeje zaradi forumskega "toplega sprjema".
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
steel



Pridružen/-a: Ned Nov 2013 1:56
Prispevkov: 35
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 14, 2015 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odločil sem se za Denon AVR-X1100W v kombinaciji z zvočniki B&W 686 s2. Po dveh tednih uporabe sem zelo zadovoljen.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
casper



Pridružen/-a: Sre Jun 2015 13:51
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2015 14:14    Naslov sporočila: Re: Izbor AV Receiverja Odgovori s citatom

stroj je napisal/a:
Pozdravljeni,
sem amater na tem področju, ampak z nekaj truda sem naredil predizbor receiverjev. Prosim vas za pomoč pri izboru finalista.
ONKYO TX-NR636
PIONEER VSX-924
DENON AVR-X1100
YAMAHA RX-V...

Hvala za pomoč.


Da ne odpiram novo temo, bom kar nadaljeval.
Moja tema bi bi imela čist isti začetek.

V naljevanju bi dodal še par stvari

v zgonji seznam bi dodal še
ONKYO HT-S7705 (ta mi je všeč ker so zraven zvočniki pa ne bi imel težavo še z izbiro zvočnikov - zanima me vaše mnenje o teh zvočikih)

nekak se najbolj nagibam za onkyo


Pomemben mi je da ima internet radio.
wifi (in bluetooth) je plus ne pa pogoj.

rad bi ceno okrog 500eur, ampak lahko dam še kak euro več.

ker je toliko proizvajalcev, modelov, funkcionalnosti, cen... sem se čist izgubil v primerjavah Wink zato upam da mi boste pomagali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
roby



Pridružen/-a: Sre Jul 2015 17:50
Prispevkov: 5
Kraj: Iv. Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 29, 2015 17:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz razmišljam o nakupu receiver-ja. Med brskanjem sem opazil, da v Onkyo katalogih je ful več modelov, a na policah jih ni. Pa očitno morajo vsako leto dat ven kompletno paleto novih modelov, le kdo bi jih dohajal.
A to pomeni, da moraš vsako leto kupit drugega, al ne zdržijo dle Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Primoz_



Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Prispevkov: 34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 31, 2015 09:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da se je dobro pri nakupu receiverja stegnit vsaj toliko, da ima še pre-oute za vsaj prednje 3 zvočnike, tak receiver omogoča kasnejšo nadgradnjo sistema z dodatnimi ojačevalci v soliden HT ali stereo.

Splača se pogledat na ebayu za kakšno staro zalogo lanskih ali predlanskih modelov. Jaz sem tako kupil novo yamaho, mislim, da RX-V1073 za dobrih 500 eur.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 16, 2016 14:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prestavil sem tekst borutsla v temo, ki že obstaja:

borutsla je napisal/a:
Pozdravljeni.

Razmišljam o zamnjavi recieverja Onkyo TX-SR608, ki mi je do sedaj sicer dobro služil, vendar zaradi precej novosti (internetni radio, wifi, bluetooth, ...) mislim, da je čas za nadgradnjo.
Za poslušanje glasbe in gledanje filmov ga uporabljam skupaj z zvočniki DALI Ikon 6 MK2, DALI Ikon Vokal 2 MK2 in DALI Ikon 2 MK2.
Sicer mislim, da imajo zvočniki še kar nekaj rezerve, ki bi jih ob nakupu novega recieverja verjetno bilo vredno izkoristiti.
Prosil bi vas za kakšen nasvet ... kaj kupiti za ceno cca. 500€ +-.
V kolikor bi bili tehtni razlogi morda tudi več €.

Hvala za nasvete in lp.

_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe