Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Popravilo in nadgradnja PA aktivnih zvočnikov Yamaha PS 315N

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 09, 2016 21:31    Naslov sporočila: Popravilo in nadgradnja PA aktivnih zvočnikov Yamaha PS 315N Odgovori s citatom

Evo spet me je volja kaj napisat, pa ravno ene zvočnike sem dobil k hiši na popravilo oz pregled tipa "kako in kaj", da se ne bi zvočniki preveč drli.
Torej kot v naslovu, gre za aktivne trisisistemske zvočnike za ozvočenje na prireditvah.
Zvočniki so v lasti znanca Boštjana, pianista, svobodnega umetnika...zatorej ne gre za kak omejen budget, ker budgeta preprosto ni.
Pa vseeno, bil sem na nekaj njegovih nastopih, z mojim trinajstletnikom preigravata rocknroll na klavirju, če samo omenim deep purple, sede za klavir in...child in time Cool Very Happy Exclamation
O smiselnosti/nesmiselnosti popravila torej ne bomo.

Hitri preizkus zvočnikov pokaže težave z bas enotami. Hreščanje, ferceranje...sum na okvarjeno bas enoto. lastnik pove, da je v preteklosti to že nekajkrat dal popravljat in menjat.
Torej potrebna je menjava 15 inč bas enot.
Nadaljni pregled pokaže, da vsaj ena od teh bas enot ni več originalna in je bila menjana.
Ojačevalec v zvočniku je zgolj enokanalen, na izhodu je torej fulrange signal, potem pa klasična PA pasivna kretnica do zv.enot.
Hiter pregled kretnice pokaže, da bas enota ni omejena navzgor, v seriji z bas enoto sta zgolj dva močnejša upora reda 18 ohm vezana vzporedno.
Dobro no, si mislim...malo več nižine v basu je pa bilo na račun teh uporov.
Še ena cvetka sledi v srednjetonskem delu kretnice: tudi srednjetonec ni omejen navzgor. Kako je to slišat iz 17 cm papirnatega srednjetonca Evil or Very Mad Crying or Very sad Mad Sad si lahko mislite.
Je pa visokotonec omejen ne le navzdol ampak tudi navzgor.

Na sliki Yamaha PS315N:




Več slik in opis dodelav pa v prihodnjih dneh.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe