Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Audio Alto

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
napolitano



Pridružen/-a: Tor Maj 2012 21:39
Prispevkov: 3
Kraj: Portorož

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 22, 2012 21:53    Naslov sporočila: Audio Alto Odgovori s citatom

Pozdravljeni! V Digitaliji in Ubiqu sem imel priložnost poslušati postavitev slovenskega proizvajalca high end avdio sistemov Audio Alto. V obeh primerih je šlo za dva tipa njihovih ojačevalcev z elektronkami, zvočnike in CD predvajalnik. Zadeva me je navdušila tako z zvokom kot dizajnom. po mojem mnenju gre za zelo dovršen izdelek z zelo čistim zvokom, kjer dobiš občutek, da si dejansko na koncertu. Ker resno razmišljam o nakupu, me zanima, ali ima kdo kakšne izkušnje s sistemi AA?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 23, 2012 09:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo ti spet šanse !



Slovenci bodo prisotni, tako v soboto kot v nedeljo bo predstavitev AudioAlto hifi naprav.
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 19:07    Naslov sporočila: Re: Audio Alto Odgovori s citatom

napolitano je napisal/a:
Pozdravljeni! V Digitaliji in Ubiqu sem imel priložnost poslušati postavitev slovenskega proizvajalca high end avdio sistemov Audio Alto. V obeh primerih je šlo za dva tipa njihovih ojačevalcev z elektronkami, zvočnike in CD predvajalnik. Zadeva me je navdušila tako z zvokom kot dizajnom. po mojem mnenju gre za zelo dovršen izdelek z zelo čistim zvokom, kjer dobiš občutek, da si dejansko na koncertu. Ker resno razmišljam o nakupu, me zanima, ali ima kdo kakšne izkušnje s sistemi AA?


Sem šel v Ronke (z družbo) malo pogledat kaj ga delajo tam.
Tudi AA je razstavljal. Prostor je bil zelo odmevajoč - malo ga je reševalo leseno ostrešje in njegove dimenzije.
Zgornja krogla v poliranem lesu. Pojma nimam kako se to lahko tako lepo naredi.
Delovalo je zelo sugestivno - super eleganten dizajn aparatur in zvočnikov, po tleh marmor, v ozadju velika steklena stena s pogledom na zelen vrt (vse v pritličju).
Zvočno mi je delovalo zelo podobno kot sem slišal na sejmu v Ljubljani. Morda se motim, ma se mi zdi da akustika prostora nima močnega vpliva na končni rezultat.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 19:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se par slikc iz Ronk:






Meni se zdi, da imajo ti zvocniki potencial, ki pa ga tako v Ljubljani, kot tudi tukaj v Ronkah zaradi prostora niso mogli pokazati.

Lp,
Miran

PS: oblikovanje in finis pa sta izredna.
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 20:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Wow!

Vizualno mi je njihova elektronika vedno bila všeč, tile zvočniki so pa tudi zelo posrečeni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
napolitano



Pridružen/-a: Tor Maj 2012 21:39
Prispevkov: 3
Kraj: Portorož

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 20:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz sem se po prebranem napotku glede sejma odpeljal v IT. Sejem kot tak me po pravici povedano ni ravno prevzel, saj je zelo majhen in na ljubiteljski ravni. Ima pa verjetno res potencial.

Se pa povsem strinjam s predhodnikoma. Prostor v katerem je razstavljal Audio Alto je bil v smislu akustike vse prej kot izjemen - kamnita tla, nobene zavese, relativno prazen volumen itd. Ampak zvok iz Babušk, kot bi lahko zaradi oblike poimenoval zvočnika, je bil ob pogonu prek ojačevalca tipa push pull v smislu frekvenčnega razpona in reprodukcije vrhunski. Sem kar sedel in sedel ter užival. Zelo imenitno - vključno z dizajnom, kjer se vprašaš: pa kje za vraga so dobili v tej naši mali Sloveniji rokodelce, ki so zmožni narediti nekaj tako lepega kot sta čudovito lakirani sferi iz orehovine na vrhu "babušk".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 21:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravzaprav je tale tema dokaz več za domnevo, da se veliko hi-fija dojema(in kupuje-prodaja) vsaj toliko z očmi kot z ušesi! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
napolitano



Pridružen/-a: Tor Maj 2012 21:39
Prispevkov: 3
Kraj: Portorož

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse največje svetovne mojstrovine so ustvarjene z mislijo na vsa čutila. Ali pa takole: za gospoda zvok, za damo estetika. Ali pa obratno, da ne bo vroče krvi. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lampaš



Pridružen/-a: Pon Maj 2012 22:35
Prispevkov: 1
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz moram dodati, da je izgled in zvok zelo zanimiv. Sistem (mislim, da je bil enak, samo CD je bil v črni barvi) sem poslušal v salonu Digitalije in moram priznati, da me je čistost in širina zvoka presenetila. Salon je povprečno zadušen, nekaj je bočnega flaterja, pa tudi stena za opremo je pokrita z lesenimi(?) ploščami in zvočno preveč odbojna... Sliši se pa še vedno izjemno. Žal nisem uspel iti v IT, če pa je bila soba, kot jo opisujete, potem zvok ni mogel preseči tistega, ki ga že poznam... Je pa vzpodbudno, da se naš glas sliši še v deveto vas (IT)...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2012 09:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole debato lahko mirno umaknete iz hienda. Vsaj po tistem kar je bilo slišat na sejmu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2012 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Pravzaprav je tale tema dokaz več za domnevo, da se veliko hi-fija dojema(in kupuje-prodaja) vsaj toliko z očmi kot z ušesi! Wink


Absolutna resnica, kljub temu da "avdiofili" prisegajo, da temu ni tako.

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2012 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DOLAR je napisal/a:
Tole debato lahko mirno umaknete iz hienda. Vsaj po tistem kar je bilo slišat na sejmu.

Se bom kar strinjal. Prijatelj je že po eni minuti odkorakal ven.Po najinem mišljenju je CD nakazal,da ima neke kvalitete.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Janko1



Pridružen/-a: Čet Nov 2010 18:01
Prispevkov: 101
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2016 11:52    Naslov sporočila: Ocena AA 5K zvočnikov Odgovori s citatom

-:-

Nazadnje urejal/a Janko1 Pet Feb 14, 2020 14:56; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 30, 2016 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bo pa imel Sašo Burian letos v času Münchenskega sejma podobno kot je imel lani Ubiq Audio v hotelu Sheraton München v Arabellaparku predstavitev svojih izdelkov s povdarkom na nekih novitetah. Predstavitev bo v prvem nadstropju "meeting room" Bürklein v kar tapravih dimenzijah za prezentacije (4.8m x 9.2m, višina 3,3m - 44m²).



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Janko1



Pridružen/-a: Čet Nov 2010 18:01
Prispevkov: 101
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 30, 2016 19:12    Naslov sporočila: Test ojačevalca AA DMI 3H Odgovori s citatom

..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe