Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup gramofona
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 04, 2016 08:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kolikor vidim tudi Behringer ima priklop na ground...neki low budget ga nimajo...torej samo pravi kabel...nekje na forumu so fotke teh adapter kablov 5 din na rca...samo ih je treba poiskati...ali pa si izposodi v Conradu pa probaj....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
senior



Pridružen/-a: Pet Sep 2008 14:24
Prispevkov: 117
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 04, 2016 11:52    Naslov sporočila: Adapter DIN - RCA phono Odgovori s citatom

Verjetno bo tale pravi
http://www.conrad.com/ce/en/product/325114/SpeaKa-Professional-Diode-plug-5-pin-DIN-to-RCA-socket-phono-Adapter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
senior



Pridružen/-a: Pet Sep 2008 14:24
Prispevkov: 117
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 04, 2016 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... ne povsem, RCA èinèi bi morali biti 'moški'. Dodati je treba še en RCA 'interkonekt'.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
senior



Pridružen/-a: Pet Sep 2008 14:24
Prispevkov: 117
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 04, 2016 13:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.,.. ali pa prikljuèiti na gramofon najprej DIN kabel in potem ta adapter:
http://www.conrad.com/ce/en/product/325110/SpeaKa-Professional-Diode-socket-5-pin-DIN-to-RCA-plug-phono-Adapter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 04, 2016 15:04    Naslov sporočila: Re: Adapter DIN - RCA phono Odgovori s citatom

senior je napisal/a:
Verjetno bo tale pravi
http://www.conrad.com/ce/en/product/325114/SpeaKa-Professional-Diode-plug-5-pin-DIN-to-RCA-socket-phono-Adapter


kupi tega in odreži ženske RCA...v Terni kupin dva moška in jih prlotaj gor...èe to ne bo delovalo, pol je nekje druga napaka...drugaèe Din ni kabel ampak standard konektorjev...pa nimajo vsi 5polni Din konektorji isti razpored pinov...na pemet brez veze govorit...
èim veè teh shit vmestnikov bo samo poslabšalo sound...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 04, 2016 19:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se dobijo že narejeni. Tale je sicer vreden veè kot 5 Tosc. Verjetno pa se dobijo tudi cenejši. Lahko ti ga pa naredi tudi kakšen "lokalni mojster."


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Ĺ entjur

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 10, 2016 23:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

najprej se zahvaljujem vsem za pomoè in nasvete.

Danes sem si vzel èas in vse skupaj še enkrat priklopil. Kakor kaže ima Tosca res vgrajen lasten ojaèevalec. Je pa vse skupaj bolj bogo, zvok sicer je ampak moraš glasnost receiverja navit na ful da sploh kaj slišiš. V kolikor pa je vmes priklopljen še Behrinher pa nabija base in je nemogoèe poslušati. Preveril sem še cel kup kablovja in zvok ni takšen kot bi si ga želel - cviljenje, pokanje ... Polsušal sem novo plato, igla je tudi nova. V glavnem to ni to in nek_do je pravilno napisal da iz tega gramofona ni za prièakovati "hudega zvoka".

Vsekakor želim poslušati plate in rabim gramofon. Kupil bi kaj novega, ne da dvomim v stare rabljene klasiène gramofone, ampak rad bi da mi zadeva fukcionira vsaj naslednjih 10 let brez nepotrebnih popravil, servisov...

Ponudbe pri slovenskih trgovich je kar nekaj, me pa zanima kaj je bolje direct drive oz. belt drive? Pa glede na moj receiver ali je bolje da ima gramofon vgrajen phono pre amp oz. ali je bolje da uporabljam Behrinher?

Budget 200-250 EUR za domaèe poslušanje starega rocka Smile

http://www.conrad.si/DJ-me%26scaron;alne-mize.htm?websale8=conrad-slowenien&ci=SHOP_AREA_37555_1404011

http://www.conrad.si/Gramofoni-in-USB-gramofoni.htm?websale8=conrad-slowenien&ci=SHOP_AREA_17156_1404015

http://www.muziker.si/dj-gramofoni

http://www.ideo.si/iskanje/gramofon

http://shop.audiopro.si/index.php?id_category=65&controller=category&id_lang=9
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
peter verlak



Pridružen/-a: Sre Mar 2016 23:19
Prispevkov: 3
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 13, 2016 21:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pro-Ject Essential II je že doma, zvok je fenomenalen, ok, vsaj za mene saj je to moj prvi gramofon Laughing in kar uživam v pošlušanju,... Priklopljen na Yamaho rn 500 in Dalije moram reèt da sem zadovoljen. Zahvaljujem se vsem za nasvete in odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041729094
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 15, 2016 15:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vasko85 je napisal/a:
Pozdravljeni,

imam težave s sedanjim gramofonom in vas prosim za pomoè. Dobil sem kar zajeten kup gramofonskih plošè in Tosca 21 gramofon. Gramofon dela, kupil sem novo iglo... Težava pa je v tem, da ga nikakor ne uspem prikljuèiti na moj ojaèevalec - Pioneer VSX-323. Dodatno sem kupil predojaèevalec Behrinher Microphono PP400, dodatno pletene kable, razliène konektorje, veè razlièno pletenih/ojaèanih 5 DIN konektorjev... Težava je prenosu zvoka od gramofona do predojaèevalca saj vse šumi. Zanimivo je, da mi je kolega posodil njegov Bandridge 5 din konektor in samo s tem konektorjem uspem dobiti zadovoljiv zvok iz gramofona. Z vsemi ostalimi pa je vse skupaj prava žalost. V glavnem zmetal sem že cca. 100 EUR za razno kablovje ampak še vedno brez uspeha.

Prosim za pomoè kater gramofon naj kupim da mi bo zadeva funkcionirala na mojem ojaèevalcu. Imam en kup plošè starega rocka tako da ne rabim hudo drage audiofilske zadeve. A bi bilo bolje da kupim kaj novejšega od Pioneer ali Denon? Dal bi do 200 EUR ker za veè se mi za mojo zvrst glasbe ne zdi smiselno zapravljati.

Že v naprej se vsem zahvaljujem za pomoè.

LP Valerij


Sam sem v rani mladosti tudi zaèel s podobno Tosco 20, tako da zagotovo lahko trdim, da DIN vtikaè peljati na PHONO-PRE je nonsens, saj je glavica keramièna in sploh ne rabi predojaèanja, kot mulc sem jo kar povezal (Tosco namreè) na prenosni radio kasetar Schaub Lorenz (nekakšen predhodnik kasnejših boom box-ov) in je kasetar snemal brez PHONO-PRE, ker ga sploh ni imel. Zatorej poizkusi peljati Toscin signal na AUX, CD, TAPE ali kaj podobnega. Mase sploh ne rabiš nikamor vezati, ker je keramièna glavica nima, vsaj pri meni je bilo tako. Vrvica, ki jo predlaga nek_do (ali pa podobna, ne nevem kako sofisticirana) bo zagotovo pravšnja.
Žal pa keramièna odjemna doza ne zmore kaj prida zvoka, tako da priporoèam takojšnji preskok na kaj resnejšega, vsaj z MM glavico.
Nekako imam tudi obèutek, da ta keramièna glavica in konica bistveno bolj obrablja vinilke, kot pa druge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
senior



Pridružen/-a: Pet Sep 2008 14:24
Prispevkov: 117
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 16, 2016 13:41    Naslov sporočila: Tosca 21 Odgovori s citatom

Pohvalno, Les Rockets, prvi si, ki si se "poglobil" v Tosco 21 in opozoril, da ima še kristalno odjemno dozo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 17, 2016 07:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In, ker ne rabi RIAA equalizacije, še eno veliko prednost. Tega se starejši audiofili še spomnemo. Ima pa veliko slabosti, to pa je treba tudi priznat.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Ĺ entjur

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 17, 2016 17:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Les Rockets je res zadel bistvo. Tosca res ne rabi predojaèevalca in se enostvano priklopi na CD vhod receiverja. Ampak to ni to in zvok res ni kaj prida. Glede na novejši tip receiverja bom vsekakor nabavil novejši gramofon, saj na ta naèin lahko vsaj predvidevam da bo zadeva špilala!

Si pa nisem mislil kakšna znanost je v gramofonih in zato se zahvaljujem vsem, ki ste mi pomagali oz. mi pojasnili vso to èudo Smile

LP Valerij
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 17, 2016 18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pazi laj poèneš, ker bogatstva srednjih, ne boš kar tako kmalu doživel.



lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 17, 2016 18:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trenutno in po tem kar jaz poznam, so strain gage glavice edine, ki zmorejo prièarat obilje srednjih tonov. Je pa cena huda, ali kot bi rekel moj prijatelj Mujo voli, Mujo pati, Mujo èe i da plati.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
artofsound



Pridružen/-a: Ned Mar 2014 18:47
Prispevkov: 48
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 18, 2016 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vasco 85 ,èe želiš ti posodim DD gramofon z Shure glavo pa se malo poigraj,
tako boš videl kje si. Gramofon imam za rezervo tako da ga nebom pogrešal.
Sicer pa sosedje si moramo pomagati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe