Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajalni kabli - kje tiči "trik"
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 156, 157, 158 ... 161, 162, 163  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2016 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejx je napisal/a:
Heheheh, dej raje povej, da imaš pred tem v veji legradovo letev, ki naredi večji del naloge Laughing

Tvojo razdelilno letev sva na televizorju testirala dva in pri obeh rezultat isti kot prej, na ojačevalcu pa se je celo slišalo slabše kot na prejšnji letvi, res vrhunski rezultat Wink

Če sistem ni zdrav potem se vsaka malenkost, ki jo spremniš v sistemu pozna, to sem na svoji koži še kako občutil sam pri gradnji 8-kanalne aktive. Ko sem odpravil vse težave z impedančnimi ujemanji in digitalnim klipingom pa je bilo skoraj vseeno kakšen kabel sem priklopil v sistem, razlike so sicer bile, samo zelo minimalne.
Če bi gledal v pravi smeri, bi videl, da je Legrandova lajšta vtaknjena v najcenejšo Bauhausovo, ta pa v prenapetostni filter, filter pa v staro navadno šuko vtičnico.
Pomeni, da se izboljšanje slike zgodi na lajšti naprej od Legrandove, ko se smeti in motnje mreže in filtra in lajšt iz elektro trgovine spremenijo v tok elektronov, ki očitno teče izjemno pravilno..
Je pa Legrandka solidna lajšta, zelo user friendly. Če bi imel čas in upal na vsaj 1% povratne info, bi jo prežičil..

Daj, dahni, da imaš analogni vmesnik in da sva zato razočarana ugotovila, da zato pri tebi in drugod v tem primeru zadeva ne deluje..
Nekateri sistemi in komponente so popolnoma imuni na to kakšen kabel priklopiš nanje, te stvari s prijatelji ob poslušanjih in med njimi pretresamo in to drži, so pa zelo, zelo redki.
Čestitke.

Wink
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2016 22:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Od viška ne boli glava.
Moja zbirka kablov je še obsežnejša, k sreči imajo nekateri med prijatelji naravnost fenomenalne zbirke grešno dragih second hand audio kablov in so pravcate hodeče enciklopedije za primerjanje kablov.. Laughing
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2016 22:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V dveh letih se marsikaj spremeni Wink

Upam, da boš šel v pravo smer naprej, ker trenutno romaš v napačno smer Wink

Sicer je pa na trgu veliko povpraševanja po kablovju, raje se kupi kabel za 1.000eur, ki barva ali pa celo spreminja frekvenčni odziv, kot pa da bi premaknil zvočnike za 2cm ali dodal kaj akustičnega v prostor. Dela ti ne bo zmanjkalo Wink

Jaz pa še vedno raje premikam zvočnike in dodajam aplikate Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2016 22:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dajta, perita usrane gate v domačem pralnem stroju...ne v javnem...bodo še naše cune zaudarjale...

@jernejx, ne bit žleht, ker to se vse vrne Wink
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2016 22:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejx

Vsak tele ima svoje vesele.

Mojega si videl, ko si bil pri meni, mestn ima pač svojga, pa naj ga ima.
Če ne bo smetil drugih tem je zadeva čisto OK, ušesa (in oči) so pa tako njegove, pomembno je, da ti je hoby v zadovoljstvo.

Tudi jaz sem se malo hecal s kabli. Imam tudi jaz v sistemu diy napajalni kabel - za celih 10€ (imam celo 3), pa nekaj interkonektov in zvočniških sem tudi naredil, a ostal je le napajalni, čeprav je en interkonekcijski (predelan iz prastarega z DIN konektorji) odličen.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2016 22:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer pa, probajte in uživajte Wink Maš prav CK Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2016 09:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj sta posmetila in zamorila temo z nekakšnimi osebnimi zamerami, ko so čisto brez povoda, saj se niti ne poznamo in povedala nekaj o sebi in nič o kablih, pa bo to kar ok, ne?
Zdaj pa še nekaj o shieldu proti RF motnjam na kablih..
Laughing Laughing Laughing
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2016 09:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole se vaju ne tiče. Pomovirata nek svoj koncept, ampak to počneta tako, da osirata druge..Morda ne bi bilo napak, da si odpreta temo DACi kot aktivne kretnice in o tem kaj povesta.
Bo vsaj kdo kaj imel od tega..

So tipi kablov na katerih deluje klasičen shield kot filter, to namreč oklep na kablu je, ker hitro pretirano sfiltrira glasbeno informacijo in če te ni, je ne moreš prizmerjat nazaj in tako sčarat, da je.
Zvočniški in RCA povezovalni kabli shielda nimajo, z cenenimi izjemami..

Pri power in nekaterih drugih kablih je RF shield nujen, narejen tako, da RF motnje mreže v veliki meri odvaja nazaj v mrežo in ne v komponento.
Lahko je enojen, dvojen, celo trojen, bistveno pa je, da je izveden tako, da filtrira in anulira RF motnje, ne pa glasbene info komponent.

Na mojih power kablih uporabljam enojen in na modelu višjega ranga, dvojen shield. In še par tehnologij, ki jih ni v DIY priročnikih in jih je mogoče uporabljati samo, če kabel in izolacijo zgradiš sam..
Vsak kabel je na ta način sonično usklajen z vrhunskimi tipi vtičev, da filtrira motnje in ne zvočne informacije..
Samo tako je lahko končni rezultat audio kabel z res veliko glasbene info in praktično brez negativnih filterskih učinkov shielda..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2016 16:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
Tole se vaju ne tiče. Pomovirata nek svoj koncept, ampak to počneta tako, da osirata druge..Morda ne bi bilo napak, da si odpreta temo DACi kot aktivne kretnice in o tem kaj povesta.
Bo vsaj kdo kaj imel od tega..

So tipi kablov na katerih deluje klasičen shield kot filter, to namreč oklep na kablu je, ker hitro pretirano sfiltrira glasbeno informacijo in če te ni, je ne moreš prizmerjat nazaj in tako sčarat, da je.
Zvočniški in RCA povezovalni kabli shielda nimajo, z cenenimi izjemami..

Pri power in nekaterih drugih kablih je RF shield nujen, narejen tako, da RF motnje mreže v veliki meri odvaja nazaj v mrežo in ne v komponento.
Lahko je enojen, dvojen, celo trojen, bistveno pa je, da je izveden tako, da filtrira in anulira RF motnje, ne pa glasbene info komponent.

Na mojih power kablih uporabljam enojen in na modelu višjega ranga, dvojen shield. In še par tehnologij, ki jih ni v DIY priročnikih in jih je mogoče uporabljati samo, če kabel in izolacijo zgradiš sam..
Vsak kabel je na ta način sonično usklajen z vrhunskimi tipi vtičev, da filtrira motnje in ne zvočne informacije..
Samo tako je lahko končni rezultat audio kabel z res veliko glasbene info in praktično brez negativnih filterskih učinkov shielda..


To so javne objave, a neda? Se tičejo prav vseh zainteresiranih. Izmenjava mnenj, izkušenj je nekaj najboljšega, kar si lahko podajamo.
Nisem edini mnenja, da kjer po zraku šiba veliko "motilcev" signala, da je oklop na signalni veji do ojačevalca nujno zlo. Ni najboljše, je pa kompromis, brez katerega v nekih okoljih ne gre. Tudi ne gre na pamet karkoli posploševati...iz katere koli "smeri". Toliko, kot nas je, toliko različnih sistemov, prostorov, izkušenj, ...tko da so prerekanja brezpredmetna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2016 20:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: črna

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2016 22:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O ja, ide

siroliver je napisal/a:
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka od Hajdinjaka prjatu



Pridružen/-a: Pet Apr 2013 22:12
Prispevkov: 32
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 01:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:

So tipi kablov na katerih deluje klasičen shield kot filter, to namreč oklep na kablu je, ker hitro pretirano sfiltrira glasbeno informacijo in če te ni, je ne moreš prizmerjat nazaj in tako sčarat, da je.
Zvočniški in RCA povezovalni kabli shielda nimajo, z cenenimi izjemami..

Pri power in nekaterih drugih kablih je RF shield nujen, narejen tako, da RF motnje mreže v veliki meri odvaja nazaj v mrežo in ne v komponento.
Lahko je enojen, dvojen, celo trojen, bistveno pa je, da je izveden tako, da filtrira in anulira RF motnje, ne pa glasbene info komponent.


Kaj ko bi ti svoje "strokovne" ugotovitve objavljal na kakem forumu, ki se ukvarja z misteriji, duhovnostjo, kristalografijo, alternativno medicino itd.

Prav zanima me, kako ti meriš stopnjo RF filtriranja kabla. Z ušesi verjetno. Ker tvoja ušesa so sprejemnik elektromagnetnega valovanja. Za to, da "RF motnje mreže v veliki meri odvaja nazaj v mrežo" maš pa verjetno gor napis "RF motnjam vstop najstrožje prepovedan", pa se ustrašijo in grejo nazaj v mrežo.

Zakaj tratiš svoj talent tu. Tvoje mesto je v kreativnem pisanju "kako shujšati 30kg v 7dneh", "kako povečati penis" in podobno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 10:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri kablih so možne različne razlage. Najbolj duhovita kar sem jih slišal:
- sistem se sliši slabo, ker so kabli tako dobri, da so razkrinkali slabosti naprav Laughing .
Enkrat, ko imaš take kable, samo še zamenjaš aparature, da pašejo na njih. Laughing Laughing
------------------------------------------------------------------------------------------

Misel dneva: kabli ne igrajo, igrajo se avdiofili, hehe
Samo spuščajo signal skozi.
Ta prepustnost je lahko zadovoljiva ali slabša. Da je bolj zanimivo, se to spreminja po nivoju in spektru in v odvisnosti kje je priklopljeno.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Nekoč sem se igral s kabli in se mi je utrnila ideja, da bi bilo idealno brez kabla. Če z RG 58 dela dobro, brez nobenega kabla bo še bolje od najboljšega. Pa sem v isto škatlo vgradil phono tik zraven linije in preskočil povezovalni kabel - ne samo to - sem preskočil dvojno lotanje na priključke in dvojne priključke in ene kable na priključke.
A mislite da se je prikazala 'Marija'? Malo morgen. Isto kot prej. Nekoliko bolj transparentno, ja. In to je vse.
Naprave so bile ločena linija in phono od PS Audia. Že prej so pasale skupaj in direktna vgradnja v isto ohišje brez zunanje povezave ni prinesla bistvenega izboljšanja.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Veliko posmehovanja, a tisti, ki to počnejo, verjamite je to "pluvanje v lastno skledo" Rolling Eyes Wink

Za dober projekt pri "bajti" rabiš tako "arhitekta kot statika" pol pa še pravega "maherja" , da bo to napravu ...

Ja v audiu je tudi tako, ma če maš šolo iz elektronike še ne pomeni ,da si že avtomatsko audiofil in da znaš napravit kakšno audio komponento pa naj si bodo to samo preprosti kabli, kretnico za zvočnike ali bolj kompleksni ojačevalec ali CD-DAC ...
Velikokrat slišim predvsem na sejmih kako se kakšen "elektronik" "kur.i", ma jaz naredim boljše in cenejše, ta in ta pristop je zanič itd.

Ma niti približno ne bo tako !!!
No malo štorije o tem...
Leta nazaj je "naš Sežanski elektronik" z dolgoletnimi izkušnjami v "stari Iskri" in potem še privat na pro delih na ozvočenjih "šol, fabrik itd." sklenil, da bi pa se on lotil naparavit audiofilski ojačevalec, ki bo boljši od tistih na audio trgu, vsaj tako je izjavil...Hm, zakaj ni v teh glavah vsaj malo skromnosti, ne vem Rolling Eyes
Seveda nikoli ni imel svojega resnega audio sistema, samo tisti mali "mono-stereo" na polici Shocked
Za dobit "vizijo" ajde do mene, do mojega studia, debate, poslušanja in "polno virtualne " riference, kako bi in bo...
Ma dolgo ni bilo in ko je bilo je bila "katastrofa", ker on ve kaj mora, da so naše "mambo jambo" audifilske vs " diplomirana elektronika" Laughing Laughing ja ni primerjave, a ne !!!
Je šlo tako daleč, da nisva bila več na "ti" ampak trma , ga je veliko koštala, ma je po veliko letih ipak popustil in upošteval tudi "arhitekta" in ne samo svoje "statične izračune"...
Ampak žal to ni osamljen primer, pri nas je to skoraj pravilo, sem imel še kar nekaj podobnih primerov, so tudi taki vmes, ki nekaj v našem Slo audiu nekaj veljajo ampak samo zaradi PRa Crying or Very sad Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj je več ali manj vse PR, EPP... Wink

Tudi "outsiderji", imajo fake profile ali svoje "samooklicane PR pooblaščence"...ki to počnejo, ker sami nimajo kaj pametnejšega za napisat...ali zaradi samopromocije...

sistem se sliši slabo, ker so kabli tako dobri, da so razkrinkali slabosti naprav

Logično: "SHIT IN -> SHIT OUT" simpl k pasulj...večni problem, pri večini sistemov low grade komponent, ki jih povežeš z vrhunskim kablom.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 156, 157, 158 ... 161, 162, 163  Naslednja
Stran 157 od 163

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe