Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zamenjava harman kardona AVR 165 za AVR 5500 ali se izplaèa.

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 10, 2016 17:08    Naslov sporočila: Zamenjava harman kardona AVR 165 za AVR 5500 ali se izplaèa. Odgovori s citatom

Pozdravljeni, trenutno razmišlajma da bi zamenjal svojega AVR za starejši model AVR 5500. To se zdi malce skregano z logiko v èasu elektronike, ampak zdi se mi da AVR 165 preprosto ni veè dovolj za moj glasbeni okus sedaj ko sem povsem preklopil an syphonic metal, klasiko in kombinacijo le tega. Jutri grem poslušat AVR 5500, ki mi vsaj po rewiujih in mjenju uporabnikov izgleda veliko bolše grajen. Moj ima na primer 9 kilogramom AVR 5500 pa 16. Tudi sam trafo in hlajenje je pri 5500 veliko veèje in receiver je dejansko povn z ogromnimi kondenzatorji, medtem ko moj 165 dejansko deluje prazen. Naokrog kroži ogromno zgodb da je pri receiverjih tako, da novejši modeli trpijo pri samem zvoku zato, da za isto ceno punujajo milion HDMIjev in funkcij ki privlaèijo ljudi, ki danes veèinoma kupujejo na slepo ali prek izgleda. Tudi mene je AVR 165 malce zapeljal s svojim vesoljskim izgledom. Dejansko me zanima èe ima kdo izkušnje s Harmani iz leta 2000 oziroma na splošno bolje ve èe se ta menjava dejansko izplaèa ali ne. Glede povezav je vse kar rabim èinè in optika, kar pa tudi 5500 ima v veèji kolièini kot moj. Hdmijev ne rabim in jih tudi ne bom.
_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sandi



Pridružen/-a: Sob Jan 2011 22:39
Prispevkov: 96
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2016 16:24    Naslov sporočila: HARMAN KARDON Odgovori s citatom

Imam Harman Kardon AVR 635. Uporabljam ga kot drugi sistem (5.1), osnovni sistem je še vedno STEREO.
Glede AVR 635 lahko zapišem samo dobre stvari. Kljub temu, da ima ogromno nastavitev so te lepo pregledne za navadnega uporabnika. Kar se pa tièe zvoka pa samo zelo pohvalno. Na dobrih stereo zvoènikih igra tudi v stereo modu izredno lepo, skoraj niè ne zaostaja za hight end stereo ojaèevalci. Kar pa se tièe dolby in dts - izredno dobro procesira zvok po prostoru.Ima znaèilen toplejši zvoèni odtenek, katerega lahko z nastavitvami hitro spremeniš v ostejši zvok (by Yamaha).
Dokler brezhibno deluje ne gre od hiše za noben denar.
Lahko ga samo toplo priporoèam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2016 19:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam AVR445 za domaèi kino, ki tehta okoli 18kg. Za ogled DVD-jev 5.1, 7.1 je odlièen. Tudi v stereo naèinu ni slab se pa ne more primerjati s stereo ojaèevalcem.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2016 19:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore, ki so sicer za moj namen malo pozni, ampak vèeraj sem v Ljubljani poslušal avr 5500 in ga takoj tudi vzel, zanimivo da naprava letnik 2001 premga 3 leta staro in to klub dejstvu, da ima novi kao 95 wattow na kanal stari pa 75. Ampak moja kmeèka logika je sklepala pravilno, 3x moènejši trafo in skupna teža 16 kilogramov napram 9 kilogrami pri novem ojaèevalcu naredita obèutno razliko. Avr 5500 ima ogromno zalogo moèi in igra veliko glasneje in kvalitetneje kot novi. V glasbi se sliši moènjši nezadušen bas in tista majne nians kot je skoraj neslišno brenkanje stru prav zaživijo, proti staremu AVR 5500 novejši model deluje dobesedno zamašen, tudi pri nizkih jakostih.
_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe