Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

CD player+DAC vs PC+DAC
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 23, 2015 15:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gero je napisal/a:

Me je na sejmu zmotilo....zelo malo gramofonov..CDP...vse na raèunalnikih...

...

Meni je pa ravno zato bilo bolje, ni bilo veliko CDP-jev in raèunalniki so zgleda vedno bolje uštimani.
------------------------------------------------------------------------------------------
ps:
vèeraj sem si dobil potrditev: smo se zbrali pri firmi ASV (Dane, Sežana) pri g.Šebartu. Pet nas je prišlo iz Izole in Kopra in še en toliko domaèinov. Na Klipsch RF83 je imel biamping s 300B na trobljah in kvartet EL34 na basu. Prièetek je bila proba konverterjev (Cambridge in Audiolab) najprej na CD playerje (Marantz in Audiolab), nato na raèunalnik.

Na koncu smo se pogovarjali samo še kako si urediti raèunalniški izvor in pobegniti od CD-jev.
Mimogrede, proti koncu je bilo potrebno priklopiti raèunalnik na omrežje, je zmanjkovalo baterije. Se pozna, je bolje na same baterije, ni ostrine zgoraj v spektru.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 23, 2015 17:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
gero je napisal/a:

Me je na sejmu zmotilo....zelo malo gramofonov..CDP...vse na raèunalnikih...

...

Meni je pa ravno zato bilo bolje, ni bilo veliko CDP-jev in raèunalniki so zgleda vedno bolje uštimani.
------------------------------------------------------------------------------------------
ps:
vèeraj sem si dobil potrditev: smo se zbrali pri firmi ASV (Dane, Sežana) pri g.Šebartu. Pet nas je prišlo iz Izole in Kopra in še en toliko domaèinov. Na Klipsch RF83 je imel biamping s 300B na trobljah in kvartet EL34 na basu. Prièetek je bila proba konverterjev (Cambridge in Audiolab) najprej na CD playerje (Marantz in Audiolab), nato na raèunalnik.

Na koncu smo se pogovarjali samo še kako si urediti raèunalniški izvor in pobegniti od CD-jev.
Mimogrede, proti koncu je bilo potrebno priklopiti raèunalnik na omrežje, je zmanjkovalo baterije. Se pozna, je bolje na same baterije, ni ostrine zgoraj v spektru.


In kako so se obnesli DACi napram CD?
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antun



Pridružen/-a: Tor Sep 2010 8:52
Prispevkov: 192
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 23, 2015 18:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
gero je napisal/a:

Me je na sejmu zmotilo....zelo malo gramofonov..CDP...vse na raèunalnikih...

...

Meni je pa ravno zato bilo bolje, ni bilo veliko CDP-jev in raèunalniki so zgleda vedno bolje uštimani.
------------------------------------------------------------------------------------------
ps:
vèeraj sem si dobil potrditev: smo se zbrali pri firmi ASV (Dane, Sežana) pri g.Šebartu. Pet nas je prišlo iz Izole in Kopra in še en toliko domaèinov. Na Klipsch RF83 je imel biamping s 300B na trobljah in kvartet EL34 na basu. Prièetek je bila proba konverterjev (Cambridge in Audiolab) najprej na CD playerje (Marantz in Audiolab), nato na raèunalnik.

Na koncu smo se pogovarjali samo še kako si urediti raèunalniški izvor in pobegniti od CD-jev.
Mimogrede, proti koncu je bilo potrebno priklopiti raèunalnik na omrežje, je zmanjkovalo baterije. Se pozna, je bolje na same baterije, ni ostrine zgoraj v spektru.


Ali lahko poveš v katerem formatu so bile datoteke, kakšna povezava oz kabel med raèunalnikom in DAC, je bilo povezano preko USB kabla itd.
_________________
Audiatur et altera pars!
De gustibus non est dispuntandum.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 24, 2015 16:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

je malo offtopic, a dosti premalo za odpiranje nove teme, vsaj glede na to kar imam povedati:

In kako so se obnesli DACi napram CD?
----------------------------------------------------------------------------------------
Ali lahko poveš v katerem formatu so bile datoteke, kakšna povezava oz kabel med raèunalnikom in DAC, je bilo povezano preko USB kabla itd.
----------------------------------------------------------------------------------------

Glede podatkov okoli hardware-a nisem pravi naslov Embarassed laufalo je preko USB, do tu še pridem Laughing datoteke so bile mešane od flac do hi-res. Nismo posebej analizirali razlike med formati, tudi nas niso zanimale majhne razlike.
Po 'muško' ali je ali ni.

Brez dosti filozofiranja: poglavitna razlika v zvoku je živènost CD-ja napram mirnosti, neostrini, 'tekoèosti' glasbe. Pravi relaks je bil preklopiti na raèunalnik napram ustvarjanju napetosti s CD-jem. Kot stranski produkt živènosti je obèutek kot da bolj dominirajo visoki toni, plus preklapljanje na raèunalnik razgali še nekakšno 'žaganje' v zvoku CD-ja.

Kaj dosti veè tudi ne bi komentiral;; so bile tudi razlike med DAC-i na raèunalniku, kot tudi kadar smo menjali napajalni kabel na DAC-u. A to je bilo v drugem planu, mi je bilo veliko bolj zanimivo slišati kako vpliva priklop polnilca baterij na raèunalnik.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: SeĹľana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 25, 2015 10:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
je malo offtopic, a dosti premalo za odpiranje nove teme, vsaj glede na to kar imam povedati:

In kako so se obnesli DACi napram CD?
----------------------------------------------------------------------------------------
Ali lahko poveš v katerem formatu so bile datoteke, kakšna povezava oz kabel med raèunalnikom in DAC, je bilo povezano preko USB kabla itd.
----------------------------------------------------------------------------------------

Glede podatkov okoli hardware-a nisem pravi naslov Embarassed laufalo je preko USB, do tu še pridem Laughing datoteke so bile mešane od flac do hi-res. Nismo posebej analizirali razlike med formati, tudi nas niso zanimale majhne razlike.
Po 'muško' ali je ali ni.

Brez dosti filozofiranja: poglavitna razlika v zvoku je živènost CD-ja napram mirnosti, neostrini, 'tekoèosti' glasbe. Pravi relaks je bil preklopiti na raèunalnik napram ustvarjanju napetosti s CD-jem. Kot stranski produkt živènosti je obèutek kot da bolj dominirajo visoki toni, plus preklapljanje na raèunalnik razgali še nekakšno 'žaganje' v zvoku CD-ja.

Kaj dosti veè tudi ne bi komentiral;; so bile tudi razlike med DAC-i na raèunalniku, kot tudi kadar smo menjali napajalni kabel na DAC-u. A to je bilo v drugem planu, mi je bilo veliko bolj zanimivo slišati kako vpliva priklop polnilca baterij na raèunalnik.


LP

Zmagovalca je zelo, zelo težko doloèit Shocked

Na prvi posluh hitro pademo na finto kaj je boljše Rolling Eyes
Tako povpreèno sestavljen èurnalniško_DAC sistem vs CD_DAC postreže èurnalniški sistem z bolj mirno zvoèno sliko, a pozorno poslušanje pokaže , da je to na raèun mehkejših, manj detajlnih, manj zraènih visokih in bolj okroglem zabluranem basu.
CD_DAC sistem ponavadi postreže s hitrejšim atakom, èvrstejšim basom in transparetnimi, zraènimi visokimi.
A takoj, z manj ustreznem digitalnim kablom ali manj ustreznem transportu se to lahko sprevrže v napako, ker se hitro zazveni v zrnate in peskaste detajle .Sploh starejši transporti (s posameznimi izjemami) ne glede na kvalitetni razred, oèitno ne dohajajo sodobnih DACov imajo ta peskast prizvok.
Pri èurnalniško_DAC sistemu že z slabšim USB kablom "pofiltriramo" napake in zveni vse bolj uglajeno, a seveda z manj detajli, transparence ...
Je podoben efekt kot originalni star LP napram novem pošminkanem LPju...
Ali ko na èurnalniškem sistemu uporabiš ustrezne "driverje", dober USB, ki gre v ustrezen hiFace pretvornik s primernim zunanjim ali notranjim clockom, se pa tehnica poravna, lahko tudi malèek prevesi na èurnalniško stran... Bas gre zelo globoko, s hudim ritmom in detajli, celotna zvoèna slika pridobi na 3D postavitvi z veliko zraka, a ni veè popušèanja, slabi posnetki so zopet taki kot so Rolling Eyes Wink
In tako gre potem v neskonènost, ko v CD_DAC sistem vklopimo spet boljši digitalec ali zadanemo sinergijo CD_transporta _DACa, se tehtnica spet malo zajuže Mad Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 25, 2015 10:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

poglavitna razlika v zvoku je živènost CD-ja napram mirnosti, neostrini, 'tekoèosti' glasbe. Pravi relaks je bil preklopiti na raèunalnik napram ustvarjanju napetosti s CD-jem. Kot stranski produkt živènosti je obèutek kot da bolj dominirajo visoki toni, plus preklapljanje na raèunalnik razgali še nekakšno 'žaganje' v zvoku CD-ja.


še mal oftopica; je šel CDP out tudi na isti DAC kot je bil prikljuèen na PC ali ste PC-DAC primerjali z CDP analog out?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 25, 2015 12:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
je malo offtopic, a dosti premalo za odpiranje nove teme, vsaj glede na to kar imam povedati:

In kako so se obnesli DACi napram CD?
----------------------------------------------------------------------------------------
Ali lahko poveš v katerem formatu so bile datoteke, kakšna povezava oz kabel med raèunalnikom in DAC, je bilo povezano preko USB kabla itd.
----------------------------------------------------------------------------------------

Glede podatkov okoli hardware-a nisem pravi naslov Embarassed laufalo je preko USB, do tu še pridem Laughing datoteke so bile mešane od flac do hi-res. Nismo posebej analizirali razlike med formati, tudi nas niso zanimale majhne razlike.
Po 'muško' ali je ali ni.

Brez dosti filozofiranja: poglavitna razlika v zvoku je živènost CD-ja napram mirnosti, neostrini, 'tekoèosti' glasbe. Pravi relaks je bil preklopiti na raèunalnik napram ustvarjanju napetosti s CD-jem. Kot stranski produkt živènosti je obèutek kot da bolj dominirajo visoki toni, plus preklapljanje na raèunalnik razgali še nekakšno 'žaganje' v zvoku CD-ja.

Kaj dosti veè tudi ne bi komentiral;; so bile tudi razlike med DAC-i na raèunalniku, kot tudi kadar smo menjali napajalni kabel na DAC-u. A to je bilo v drugem planu, mi je bilo veliko bolj zanimivo slišati kako vpliva priklop polnilca baterij na raèunalnik.


LP

Zmagovalca je zelo, zelo težko doloèit Shocked

Na prvi posluh hitro pademo na finto kaj je boljše Rolling Eyes
Tako povpreèno sestavljen èurnalniško_DAC sistem vs CD_DAC postreže èurnalniški sistem z bolj mirno zvoèno sliko, a pozorno poslušanje pokaže , da je to na raèun mehkejših, manj detajlnih, manj zraènih visokih in bolj okroglem zabluranem basu.
CD_DAC sistem ponavadi postreže s hitrejšim atakom, èvrstejšim basom in transparetnimi, zraènimi visokimi.
A takoj, z manj ustreznem digitalnim kablom ali manj ustreznem transportu se to lahko sprevrže v napako, ker se hitro zazveni v zrnate in peskaste detajle .Sploh starejši transporti (s posameznimi izjemami) ne glede na kvalitetni razred, oèitno ne dohajajo sodobnih DACov imajo ta peskast prizvok.
Pri èurnalniško_DAC sistemu že z slabšim USB kablom "pofiltriramo" napake in zveni vse bolj uglajeno, a seveda z manj detajli, transparence ...
Je podoben efekt kot originalni star LP napram novem pošminkanem LPju...
Ali ko na èurnalniškem sistemu uporabiš ustrezne "driverje", dober USB, ki gre v ustrezen hiFace pretvornik s primernim zunanjim ali notranjim clockom, se pa tehnica poravna, lahko tudi malèek prevesi na èurnalniško stran... Bas gre zelo globoko, s hudim ritmom in detajli, celotna zvoèna slika pridobi na 3D postavitvi z veliko zraka, a ni veè popušèanja, slabi posnetki so zopet taki kot so Rolling Eyes Wink
In tako gre potem v neskonènost, ko v CD_DAC sistem vklopimo spet boljši digitalec ali zadanemo sinergijo CD_transporta _DACa, se tehtnica spet malo zajuže Mad Wink


Ajka, vi govorite resnico, zato je vaš CD due eden od kandidatov na moji listi. Si ne predstavljam, da bi 4000 CD-jev zripal na server zato, da bo bolj udobno. To je posel za debile, jaz raje potegnem iz Benno CD Gestell-a disk in ga vržem na predvajalnik. Do slovesnega odhoda iz tuzemstva, se bom po vsakem disku stegnil morda še dva do trikrat. Zaradi tega mi ne bo padla krona z glave!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 25, 2015 14:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, no @ ducar, zmerjanje tistih, ki so si ustvarli digi skladišèa, z debili je povsem ne primerno. Predvsem pa kaže premajhno poznavanje problematike.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 25, 2015 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se oprošèam za zelo nesramno pisanje in ponižno prosim za odpustek. Bog povrni.
Saj imam zelo zelo bogato skladišèe, ampak se mi ne da veè. Nobenega smisla ne vidim v tem, da se vse podvaja, govorim zase seveda. Da vlaèim na vikend, na morje, na dopust ali na avtobus šlagerje, me ne gane.
Vsakemu svoje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 25, 2015 15:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar @ moj namen gotovo ni preprièevati preprièane. Vendar prav sedaj mineva 6 let, kar sem se jaz podal po tej poti in vnitve na cdp ni veè. Podobno, kot èe imaš enkrat v avtu klimo, servo, avtomatiko, ozvoèenje itd. je pot nazaj težka.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 25, 2015 15:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, saj ne kupujem veè plošèkov, ampak knjižnice pa vseeno ne grem duplicirati. Imam tako navado, da poslušam v šusu, od prvega takta do konca. Knjige tudi ne èitam tako, da spušèam posamezna poglavja. Glasbeno delo je koncept, zato iz Allegro non troppo ne morem takoj na Allegretto grazioso, ker je vmes še Adagio non troppo. Razumeš?
Pri meni je poslušanje pravzaprav nek obred.
Da ne nakladam, iz serverja kdaj pa kdaj pošljem kak komad, arhiviran iz starih kaset, katerih muzike se ne da kupiti. Ogromno posnetkov prenosov koncertov iz Cankarja na programu ARS, pa skoraj kompletna zgodnja slovenska punk in rock scena preko RŠ-a.
Kar imam pa arhivirano iz CD-jev pa skoraj ne uporabljam. Smo paè razlièni. Zadnje èase mi gre še radio v avtomobilu na jetra.
Miro, a oprostil si mi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 25, 2015 16:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar @ jasno da ja !!!

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 25, 2015 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne bi narobe odpreti novo temo, èe bo še interesa..

Ja, tudi CDP so bili primerjani na isti DAC, s tem, da je eden (Audiolab) istoèasno CDP in DAC pa se ga bolj direkt kot tako ne more primerjati z raèunalnikom, kljub temu je zgubljal kot CD in ravno na njem se je raèunalnik najbolje odrezal..

Za smiselnost 'prekladanja' CD-jev na raèunalnik ima vsak ima svoj zakaj ja ali ne. Osebno za elektrificirano glasbo ne vidim neke potrebe, mi je CD perfekten. Za akustièno glasbo pa meni ne paše da zveni kot da je ozvoèena.

@ajka:
dovoliš da loèim med pravimi detajli in 'nasršenimi' harmoniki, ki dajejo vtis kot da je nevem kakšna definicija.
Primerjali smo na spodobno resolutivnem sistemu in zvoènikih, tako da o zabuhlostih ni bilo sledi. Ravno nasprotno, zvenelo je bolj naravno. Celo dve od treh reflex odprtin, ki so bile zaradi CDP zamašene s strani lastnika že nekaj èasa, smo odmašili.

Razumem da skozi kombinacijo programov, kablov in kdo ve še èesa lahko rezultati zelo nihajo. Smo paè imeli sreèo, da ni bilo toliko narobe. Wink
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 25, 2015 21:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CDP vs DAC+NAS

Pot prenosa podatka od diska do DAC-a pri PC+DAC ali NAS+DAC je precej daljša, od poti pri CDP.
Na tej poti so podatki precej podvrĹľeni jitter-u.
Colock PC-ja ali NAS diskovja, nato PC vodila, ter še USB I/O porta, je eno, lokalni clock streamerja ali DAC-a je drugo.
Dva svetova, ki nista med sabo sihnhronizirana.

Pri CDP, je clock bralne enote praviloma povezan-sinhroniziran, z DAC-em, kar pomeni manj jitter-a. Pot podatka je precej krajša kot PC+DAC.

Pri CDP obstajajo napredni DSP algoritmi, ki omogoèijo boljšo reprodukcijo klasiènih 16 bitnih PCM posnetkov.
Teh algoritmov pri PC-DAC, NAS-DAC ni. So zaenkrat le v hardware obliki.
Eventuelne napake pri branju CD-ja, so le enkratne, ne konstantne (kot je to jitter, ali drug artefakt zaradi prenosa podatka) in jih sodoben DSP prepozna in jih tudi iznièi.

Mišljenje, da je DAC+PC, precej boljša rešitev za audio, že zaradi "naprednejšega" naèina branja podatkov, je zmotna.

Konec koncev, je magnetni zapis na trdem disku mnogo starejši, kot pa optièno branje diska.
Prihodnost definitivno ni v magnetnem zapisu, temveè na otièno-bio pricipu.

Primerjava nekega medicore CDP-ja z nekim novejšim DAC-om, tudi ni relevantna. Prevelika razlika je že pri DAC èipu, kaj šele ostalem.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 25, 2015 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Jacoby

Vzemiva povezavi:

PC - USB - DAC in
PC - USB - zunanji disk

Velikokrat je bilo Ĺľe govora, da pri prvi povezavi prihaja do motenj, ki vplivajo na reprodukcijo. Recimo, da je temu rest tako.

Zanima me kako se te motnje manifestirajo pri drugi povezavi ali jih sploh ni ali so iznièene na kakšen drug naèin.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 1 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe