Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izrez gramofonske baze iz lesa

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2015 11:53    Naslov sporočila: Izrez gramofonske baze iz lesa Odgovori s citatom

Pozdravljeni, tukaj vas je polno takih s precej kilometrine pri obdelavi lesa, mogoče bi me kdo znal napotiti v pravo smer. Želel bi izdelat bazo, podobno tej (svetli del):



Zlepil bi nekaj kosov MDF na debelino 8cm, ampak nimam ideje, komu dat tole izrezat. Obliko sem vektorsko zrisal v corelu. Kam se naj obrnem? (idealno bi bilo na štajerskem koncu)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2015 12:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če imaš nadrezkar, si izdelaj najprej šablono in nato po njej izdelaš posamezne plošče. Namesto mediapana priporočam vezano ploščo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2015 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slovenijales, Ljubljana-Vižmarje.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2015 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
Če imaš nadrezkar, si izdelaj najprej šablono in nato po njej izdelaš posamezne plošče. Namesto mediapana priporočam vezano ploščo.


Vse kar imam pri roki je vbodna žaga in ročni cirkular Confused

Vezana plošča mi je bila prva izbira, ampak sem ugibal da je mdf zaradi večje mase primernejši. No čisto iskreno, tole bo izključno estetske funkcije, tako da dokler ne bo negativno vplivalo na zvok je lahko karkoli. Materiala še itak nisem nabavljal, ker moram najprej preverit, kakšen strošek naj sploh pričakujem po vsem delu.

GoldProf je napisal/a:
Slovenijales, Ljubljana-Vižmarje.
Lp


Potem se lahko tudi pri njihovi MB poslovalnici zglasim, bom preveril, hvala Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2015 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Povprašaj po telefonu ali imajo CNC, kajti za lepi izrez je potrebna ta mašina. Lahko pa pri njih naročiš-upam- posredujejo v Ljubljano, naredijo in ti pošljejo nazaj. Priporočam T-fix brezova plošča 2x 21 mm ali več. 1m2 take plošče je ca 45-55€.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2015 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Osebno mi se bolj dopade Clearaudio.


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2015 21:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Heh, ravno za Clearaudio Solution rabim Very Happy

Razlog je pravzaprav ta, da želim uporabit po višini nastavljive nogice, za max natančno horizontalo. Ampak da ne bi vzel zgolj navadne deske/plošče, sem se odločil za tole. Sem na hitro vrgel skupaj nekaj kartona, da vidim približne dimenzije, pa se mi zdi malce previsoko.



Bom jutri preveril kakšne so kaj cene razreza in različnih debelin plošč. Iz kvadratnega metra dobim štiri ploskve, tako da nek hud strošek ne bi smel biti. Za motor bom pa izrezal kar okrogli steber, spodaj povrtal in obtežil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 03, 2015 23:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slinch je napisal/a:
Heh, ravno za Clearaudio Solution rabim Very Happy

Razlog je pravzaprav ta, da želim uporabit po višini nastavljive nogice, za max natančno horizontalo. Ampak da ne bi vzel zgolj navadne deske/plošče, sem se odločil za tole. Sem na hitro vrgel skupaj nekaj kartona, da vidim približne dimenzije, pa se mi zdi malce previsoko.



Bom jutri preveril kakšne so kaj cene razreza in različnih debelin plošč. Iz kvadratnega metra dobim štiri ploskve, tako da nek hud strošek ne bi smel biti. Za motor bom pa izrezal kar okrogli steber, spodaj povrtal in obtežil.


LP

S tako bazo ne pridobiš nič, samo stroške imaš in porušiš estetiko gramofona Crying or Very sad

Za tak gramofon so primerne masivne grafitne podložke v "premeru" zgornjega jeklenega dela in v cca debelini obstoječega pleksija, morda malo več ...
Naslednja nadgradnja grafitni mat in clamp, kasneje še ročka na nivoju, morda kar od Clearaudia, morda še njihova MM in bo ohohhooo...

Če ti grafit ni dostopen uporabiš kak boljši les "cocobolo, ebanovina, purple heart"...
Če je še to preveč, se odlično obnese plošča iz "bambusa" so bile povsod po Slo poceni.
Bambus se zvočno obnaša podobno kot "karbon", je veliko boljši od mediapana in klasičnih vezanih plošč pa še dobro izgleda samo naoljen Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 04, 2015 08:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Baza na prvi sliki lepo izgleda, tvoja ne bo tako, ker tvoj pleksi ni oblikovan tako seksi kot oni drugi. Za moj okus je bolje iti v pravilne oblike poličke izpod gramofona, da ne poudarja tistih oblik.
Poigraš se z debelino plošče in barvno kombinacijo (glede na uporabljeni material).

Predlog: debela steklena polica, sestavljena iz treh plasti, lahko tudi več. Plasti stekla pobarvaš odspodaj! s črno barvo za šolske table (uporabiš valjček). Robov ne barvaj. Zadevo sem sprobal ko sem se ukvarjal z avdio mizicami. Rezultat je globoka črna barva ki se sveti kot na Steinway klavirju. Seveda je prav, da ti robove pobrusijo/zaoblijo. Taka baza je inertna, nima svojega zvoka in dosti dobro prepreči vdor vibracij odspodaj. Pri resonantnih bazah imaš vedno vprašanje kako se bo to naselilo v zvok. Ali drugače povedano - jih uporabiš kadar želiš spreminjati zvok gramofona.

Spodaj dodaš nastavljive nogice po izbiri - na trgu jih je malo morje vseh barv in religij.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 07, 2015 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Će te še zanima lahko daš take zadeve delat na CNC mašino "pri nas" oz tam kjer delam . Hobi les v medvodah. Very Happy
Link : http://www.hobiles.si
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 10, 2015 11:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
Slinch je napisal/a:
Heh, ravno za Clearaudio Solution rabim Very Happy

Razlog je pravzaprav ta, da želim uporabit po višini nastavljive nogice, za max natančno horizontalo. Ampak da ne bi vzel zgolj navadne deske/plošče, sem se odločil za tole. Sem na hitro vrgel skupaj nekaj kartona, da vidim približne dimenzije, pa se mi zdi malce previsoko.



Bom jutri preveril kakšne so kaj cene razreza in različnih debelin plošč. Iz kvadratnega metra dobim štiri ploskve, tako da nek hud strošek ne bi smel biti. Za motor bom pa izrezal kar okrogli steber, spodaj povrtal in obtežil.


LP

S tako bazo ne pridobiš nič, samo stroške imaš in porušiš estetiko gramofona Crying or Very sad

Za tak gramofon so primerne masivne grafitne podložke v "premeru" zgornjega jeklenega dela in v cca debelini obstoječega pleksija, morda malo več ...
Naslednja nadgradnja grafitni mat in clamp, kasneje še ročka na nivoju, morda kar od Clearaudia, morda še njihova MM in bo ohohhooo...

Če ti grafit ni dostopen uporabiš kak boljši les "cocobolo, ebanovina, purple heart"...
Če je še to preveč, se odlično obnese plošča iz "bambusa" so bile povsod po Slo poceni.
Bambus se zvočno obnaša podobno kot "karbon", je veliko boljši od mediapana in klasičnih vezanih plošč pa še dobro izgleda samo naoljen Wink

Ohohoho..Suuuperca...
Sem srečni lastnik nasada masivnih in manj manj masivnih bambusov. Very Happy
Dokler je zelen, se ga da z lahkoto obdelovat, čim začne rumenet, rabiš žago za jeklo.. Rolling Eyes
Hmmm, par bambusev kapitalcev za audio mizo se mi ne zdi slaba ideja..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 10, 2015 20:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



"Bambus platka", enostavno , učinkovito Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe